Jump to content

Finala sezonului - 8.11 - GP de Europa + 15.11 Valencia + 22.11 Portimao

Recommended Posts

• Replies 280
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Era confuz in stare de soc.In prima faza adrenalina la dirijat.Omul a vazut moartea trecand pe langa el cu 200 km.Daca-l lua vreunul in plin se lasa cu RIP.

Acum 6 ore, adiy32 a spus:

a vazut moartea trecand pe langa el

Ăla a fost Canet, zarcoi a văzut doar trâmbe de fum din eșapament, nu era în nici o stare de șoc! 🤬

Acum 6 ore, john17 a spus:

Ăla a fost Canet, zarcoi a văzut doar trâmbe de fum din eșapament, nu era în nici o stare de șoc! 🤬

Da,am vazut azi.Si lui Zarco cica-i curgea lichid de racire.Dar si asa a fost cam dobitoc.

13 minutes ago, Djenavar said:

Raul Fernandez a venit cu un prototip MGP la ce diferenta face😱

Incredibil!

Nu-mi amintesc de vreo cursă la clasa mică dominată astfel. E măcel, pur și simplu. 

Extraordinar de frumos gestul lui Rins! 

Chapeau bas!

Ce lupta pentru titlu!Am tinut cu Arbolino dar a platit pretul calificarii proaste,

Arenas a fost la limita,dar titlul este meritat.

Frumoasă și cursa de la clasa mijlocie, ne-a ținut în suspans până în ultimele două tururi. 

Acum 5 minute, Kagemusha a spus:

Frumoasă și cursa de la clasa mijlocie, ne-a ținut în suspans până în ultimele două tururi. 

Da, frumoasa cursa, frumos sezon ,am tinut cu 10 dar ma bucur si ca a castigat Basti💥

Zici ca.i moto 3 la MGP🤣🤣🤣🤣 Hai Valeeeeeeee cu depasireaaa💥💥💥💥

A turbat Viniepoooh, tine ti.l ca face depasirea pt locul 12 , sa.l opreasca cinevaaaaaaa💥💥💥😋

Valee46 in puncte💥💥💥💥

Ce sa mai intelegem.din sezonul asta?

Pe un circuit "favorabil" motoarelor 4 in linie Yamaha si Suzuki merg ca ceaiul. E incredibil ce a putut face Morbideli cu motorul ala vechi. 

Nici o echipa de uzina pe podium? 🤦‍♂️

Totusi e mai interrsant asa decat sa castige un singur pilot toate cursele 🤘

Zicea comentatorul, cum ca nici la anul Morbi nu va avea acelasi material de concurs cu Vale.  Tot raul spre bine: Morbi campion in 2021! :) 

Acum 30 minute, xt600 a spus:

Zicea comentatorul, cum ca nici la anul Morbi nu va avea acelasi material de concurs cu Vale.  Tot raul spre bine: Morbi campion in 2021! :) 

Decat asa material ca la echipa de uzina, mai bine cu varianta 2019 cu mici imbunatatiri

Acum 8 minute, Djenavar a spus:

Decat asa material ca la echipa de uzina, mai bine cu varianta 2019 cu mici imbunatatiri

Asa zic si eu. Azi, in timp ce Morbi zbura, cele trei Yamaha 2020 se tarau in corpore la limita punctelor. Si cum dezvoltarea (a se citi "remedierea problemelor") este inghetata, in 2021 lucrurile nu vor sta mai bine. 

Apropo... dupa cursa, au dat o imagine cu Quart ajuns la boxe, care isi tinea o doza de energizant, pe antebrat, pe post de compresa. A avut vreo accidentare, ceva? 

Acum 7 minute, xt600 a spus:

Asa zic si eu. Azi, in timp ce Morbi zbura, cele trei Yamaha 2020 se tarau in corpore la limita punctelor. Si cum dezvoltarea (a se citi "remedierea problemelor") este inghetata, in 2021 lucrurile nu vor sta mai bine. 

Apropo... dupa cursa, au dat o imagine cu Quart ajuns la boxe, care isi tinea o doza de energizant, pe antebrat, pe post de compresa. A avut vreo accidentare, ceva? 

accidentare yamaha :)

1 oră în urmă, xt600 a spus:

Parca prin iarna trecuta s-a operat de ceva la mana aia. Nu-i ajungea sangele cum trebuie in toata mana parca. Ceva de genul...

1 hour ago, ioio_viola said:

Parca prin iarna trecuta s-a operat de ceva la mana aia. Nu-i ajungea sangele cum trebuie in toata mana parca. Ceva de genul...

Parcă vara trecută a avut o problemă de genul "arm pump", s-a operat cu succes, sper că nu mă înșel... Nu știu la care braț.

Later edit: am vrut să scriu "vara lui 2019"...

q din rau in mai rau.

vale slab.

vin ca de obicei.

ar trebui fiecare sezon sa aiba alte circuite, asa au sanse egale si echipele mici, cele mar iavand date GARLA.

i-a dat capat Oli

Edited by frigider