Sari la conținut

Accidente 2023


ENEOS

Postări Recomandate

Acum 12 ore, Speedy.K a spus:

O sa ia fix o laie! Daca e la primul dosar penal in care va fi gasita vinovata o sa ia cu suspendare. Asa e legea.

 

Posibil sa se faca presiuni sa ia pedeapsa, adicatelea ungurii sa inceapa sa faca scandal (prilej sa mai vina pe la noi prin ardeal in "vizite" private). 

 

Nu ca nu ar avea dreptate in cazul de fata, dar zic ca e posibil sa se politizeze situatia. 

 

Si mai erau si cu Africa Twin si incep sa puna pe grupurile de Africa Twin. 

 

Dupa ce ce ca si asa suntem cunoscuti ca no.1 in Europa pe accidente rutiere mai vine si asta 😤

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 221
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 12 ore, Speedy.K a spus:

O sa ia fix o laie! Daca e la primul dosar penal in care va fi gasita vinovata o sa ia cu suspendare. Asa e legea.

crima dubla..., plus altul in stare grava, plus vatamari corporale, sunt o serie de circumstante agravante

 

nu e ca si cum ai calca accidental pe cineva, zic eu, dpmdv

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Escanor a spus:

Dupa ce ce ca si asa suntem cunoscuti ca no.1 in Europa pe accidente rutiere

Și avem sarcină să ne încadrăm în media europeană! Poate cu un lockdown, sau dacă ne închid în țarcurile de 15 minute... 🤬

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E o reacţie idioată a şoferului fără experienţă şi fără logică, când cel din faţă frânează el se sperie că-i sparge stopurile şi atunci trage de volan către stânga, nu se gândeşte că de acolo vine unul cu viteză şi impactul e mult mai mare.

Sunt mulţi neexperimentaţi care nici nu au reflexul de a frâna şi de multe ori soluţia de a evita este din volan, fără să atingă frâna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 17 ore, ENEOS a spus:

Aveau o șansă să nu se creadă bizoana regina șoselelor. Am întâlnit recent un specimen din ăsta care a afirmat cu nonșalanță că merge pe principiul "femeie șmecheră cu mașină bengoasă" și ea se bagă oricum că se dă lumea la o parte... :moron:

din pacate pentru noi ….

FEMEIE /JEEP’/MARE TUPEU din ce in ce mai des

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca visez dar eu as interzice SUV-urile si in general masinile de (prea) mari dimensiuni. Cand ai o haraboaie de masina e mai usor sa devii arogant sau chiar inconstient in trafic. A mai fost un caz mai vechi in Pipera cand o curva de asta mergea cu un H2 si s-a urcat pe constrasens pe un motociclist si l-a omorat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 24 minute, Nguyen a spus:

eu as interzice SUV-urile

pff....si doar atat? hai si bicicletele...pai hai si pepenii de dabuleni

 

Acum 2 ore, ianachim a spus:

TUPEU din ce in ce mai des

asta e! tupeu in forma repetata! ca politie si frica de politie nu exista! 

cand tupeu si smecherie e la ordinea zilei si nimeni sa le bata obrazul, asa se intampla! o constat si eu: nesimtirea primeaza respectului in trafic! 

 

cand iesi in ungaria si serbia, se uda de frica sa nu depaseasca cu 10km/h, ca stiu ca sunt camere, si politie care nu sta la negocieri.

Editat de warlock
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, warlock a spus:

pff....si doar atat? hai si bicicletele...pai hai si pepenii de dabuleni

 

asta e! tupeu in forma repetata! ca politie si frica de politie nu exista! 

cand tupeu si smecherie e la ordinea zilei si nimeni sa le bata obrazul, asa se intampla! o constat si eu: nesimtirea primeaza respectului in trafic! 

 

cand iesi in ungaria si serbia, se uda de frica sa nu depaseasca cu 10km/h, ca stiu ca sunt camere, si politie care nu sta la negocieri.


In Ungaria? Camere? Politie cinstita?! Pe bune?! Confunzi cu mai incolo, Austria gen...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Camere și radare în Serbia? La dus am mers o porțiune civilizat, apoi talpaaaaa! La întors talpă cât s-a putut. Nu rețin să fi văzut vreun pistol laser, nu mai zic de poliție la pândă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 17.07.2023 la 10:09, Escanor a spus:

 

Posibil sa se faca presiuni sa ia pedeapsa, adicatelea ungurii sa inceapa sa faca scandal (prilej sa mai vina pe la noi prin ardeal in "vizite" private). 

 

Nu ca nu ar avea dreptate in cazul de fata, dar zic ca e posibil sa se politizeze situatia. 

 

Si mai erau si cu Africa Twin si incep sa puna pe grupurile de Africa Twin. 

 

Dupa ce ce ca si asa suntem cunoscuti ca no.1 in Europa pe accidente rutiere mai vine si asta 😤

Drept dovadă că-n Rrrromanica totul se poate.

 

https://gddhd.ro/actualitate/motociclisti-zdrobiti-pe-un-drum-din-hunedoara-soferul-vinovat-cercetat-in-libertate/

 

P.S. Era vorba de un SUV Volvo... Și bizonul de la volan era bine îmbrăcat (se vede în poză), deci poate dacă sună Orban (Viktor, nu Mandolină) se prefac ăștia că o condamnă 

 

 

Editat de pierrotlefou
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 30 minute, pierrotlefou a spus:

Drept dovadă că-n Rrrromanica totul se poate.

 

https://gddhd.ro/actualitate/motociclisti-zdrobiti-pe-un-drum-din-hunedoara-soferul-vinovat-cercetat-in-libertate/

 

P.S. Era vorba de un SUV Volvo... Și bizonul de la volan era bine îmbrăcat (se vede în poză), deci poate dacă sună Orban (Viktor, nu Mandolină) se prefac ăștia că o condamnă 

 

 

Mdahh vreo amantă/sotie de baron local probabil. 

 

Fi-mi-ar sila 🤮

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar acum, Escanor a spus:

Mdahh vreo amantă/sotie de baron local probabil. 

 

Fi-mi-ar sila 🤮

 

Nevastă de fost milițian. 

+1 🤮

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din surse sigure (e vărul unui băiat căruia i-am reparat la moto, l-am sunat imediat ce am văzut articolul pe Facebook), era cu un R6, cu ceva avânt, iar biciclistul i-a trecut prin față. Nasol rău de tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeule mare, ce avant, se zboara jos la sol la cum arata epava si cu sotia pe moto, nu se gandesc absolut delok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

5 hours ago, Djenavar said:

si cu sotia pe moto, nu se gandesc absolut delok.

:agree:

Eu ma intreb ce viteza o fi avut racheta. La cum arata ma indoiesc serios ca era in limitele legale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

44 minutes ago, Penetru said:

Numai noi suntem cuminți și nu depășim viteza legală...

Asa este. :)

Iar dupa cum arata epava, gandesc ca avea maxim 50-55 km/h, ca sa nu contrazic moderatorii. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...