Sari la conținut

3. Red Bull Grand Prix of the Americas 2023


B.B.
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 298
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 oră în urmă, damager a spus:


of, dificil cu tine. Una vorbim si apoi o sucesti tu.

in 2017 vinales a castigat primele 2 curse blana, dupa care Michelin a venit cu pneul modificat fata si apoi nu a mai facut nimic. 
Iar cu 2019 nu stiu legatura, pb lui MM nu au aparut in 2019, ci in 2020 cand Michelin a venit cu noua guma spate cand se doscuta ca avantajeaza Yamaha si Suzuki.

 

"Michelin has officially confirmed that a new construction rear tyre will be available for the 2020 MotoGP season, following a comprehensive range of tests held at a variety of venues last year."

 

ma rog, e cum zici tu, ca oricum tu esti mai priceput in toate☺️


sper sa castige Martin azi.

Eu nu sucesc nimic

Doar ca ai zis ca MM si Vinales au fost zei atâta timp cât guma spate a fost aderenta.

Ți am supus atenției faptul ca MM a fost top dog pana la Jerez 2020 cand s.a rupt pe baza de ambiție (după cum a spus Miller care era fix în spatele lui),nu cred ca greșeala aceea a lui MM a avut vreo legătură cu guma.Era super mega fast și la Jerez 2020.

Alte curse în 2020 nu prea a mai făcut MM.

 

Și btw îmi aduc aminte f bine ca Vinales a fost rapid și la CoTA 2017 cu noile gume din fp1 pana în cursa,doar ca MMlu I.a suflat în ceafa tot weekendul.si în cursa psihicul lui Vinales a cedat.

Nu țin neapărat sa îmi impun părerea fiecare crede ce vrea.Daca tu alegi sa crezi ca acea greșeală a lui MM sau căderile psihice ale lui Vinales se datorează gumelor,your choice.

 

Ce start a luat Vinales...l.au arătat în reluare...zici ca a plecat cu a 2a.Facepalm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dute.n 28i9854,f#€&÷9¥/÷vjhw8o7ew;&#=¥(¥% x si din nou de 100000 de ori, da.o ndt66 ei de trwba

Asta ma face cu capul, cumnnn sa cazi cu motorul aprospe drept

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia Folger 4 puncte, în prima lui cursă după 6 ani. Pirro ia 5 (!) puncte. Binder cade și ia 3 puncte. Augusto Fernández nu strălucește dar face treabă bună.

 

Foarte tare Rins - merită victoria asta după ce a tras paiul scurt anul trecut. Din păcate pentru el, cred că performanță conjuncturală.

 

7 minutes ago, Method said:

Beneficiari indirecti :

MM

 

Din fericire pentru Bagnaia, ăsta e probabil cel mai serios contracandidat al lui la titlu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo Rins! Cum sa castigi o cursa pe motocicleta aia, fie si pe COTA? 

Felicitari Bagnaia! Baiatul asta face campionatul mai interesant. 

Marini mi-a amintit azi de fra-su... 

Q a avut astazi aer curat. Atat a/s-a putut. Oricum, podium aici este o mare realizare pentru el. Ma tem sa nu fie ultimul al sezonului... :D 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, PzKpfW a spus:

Din fericire pentru Bagnaia, ăsta e probabil cel mai serios contracandidat al lui la titlu.

Bai nush ce sa zic...Bestia țin sa cred ca nu ar fi greșit atat de mult/rău.

 

Btw ce start a luat Q?wow

Vinales ia notițe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 14.04.2023 la 20:11, B.B. a spus:

 

Mi-am găsit un nou țel de urmărit fara Marcel, sa castige oricine dar nu pe Ducati!! 🤣

Obiectiv atins!!

 

Am avut asa emoții pt Rins in ultimele tururi aproape ca atunci cand era MM!

 

Bravo bă, asta da cursă! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 minute ago, Method said:

Dacă calculez eu bine,Pecco a pierdut "decât" 45 de puncte cu schemele astea.Nu pot sa zic ca ma doare sufletul,ca acum era la 100 puncte....

 

S-o dai de două ori la rând pe jos și să fii pe 2 în campionat la doar 11 puncte de lider, norocul chiorului.

 

2 minutes ago, danypop said:

Deci înseamnă că nu are nici un rival

 

Dacă nu se lovește iar, Marc Márquez este candidat clar la titlu. Mai ales în contextul actual.

 

2 minutes ago, Method said:

Bestia țin sa cred ca nu ar fi greșit atat de mult/rău.

 

Nici eu nu cred, dar după 3 etape are 0 puncte. Și nu cred că va fi recuperat 100% când va reveni la Jerez.

 

2 minutes ago, B.B. said:

Bravo bă, asta da cursă! 

 

În afara multiplelor căzături, a fost cam plictiseală. Nici sprint-ul de ieri nu a fost la fel de intens ca primele două.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, PzKpfW a spus:

 

.

 

 

În afara multiplelor căzături, a fost cam plictiseală. Nici sprint-ul de ieri nu a fost la fel de intens ca primele două.

Nornal ca a fost boring. Dar eu vorbeam cu Alex Rins si pt mine a fost palpitant sa-l vad cum nu cade pana la final.

Cum Peco a cazut pe drum drept ma asteptam sincer sa o culce si Rins de atatea emoții...dar a controlat superb pana la final.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, PzKpfW a spus:

S-o dai de două ori la rând pe jos și să fii pe 2 în campionat la doar 11 puncte de lider, norocul chiorului.

Eu nu vad norocul în a cădea o data de pe 2 și o data de pe 1 și a pierde 40...45 puncte in 2 curse drept noroc.

E pe 2 pt ca nu exista competitori serioși acum,Q e cu probleme și probabil super vesel ca a luat un podium,iar ceilalți 2 se uita de pe canapea.

De la Jerez dacă mai cade,se întoarce foaia.

 

Ba da italiana e limba de circulație internațională la gp?

Și Rins și Q sunt fluenti în italiana?și l am văzut și pe MM ca și ala nu are nici o dificultate.

Rins vorbea perfect cu Marini.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mapping2 a insemnat pe bordul lui Rins sa nu forteze. Toti cei ce au facut-o, au cazut.

 

Editat de nike
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 minute ago, Method said:

E pe 2 pt ca nu exista competitori serioși acum,Q e cu probleme și probabil super vesel ca a luat un podium,iar ceilalți 2 se uita de pe canapea.

 

Ăsta e norocul.

 

2 minutes ago, Method said:

Ba da italiana e limba de circulație internațională la gp?

Și Rins și Q sunt fluenti în italiana?și l am văzut și pe MM ca și ala nu are nici o dificultate.

Rins vorbea perfect cu Marini.

 

Da, este. Majoritatea echipelor, persoanlului și inginerilor sunt italieni. A doua cea mai vorbită limbă este spaniola, der se pare că spaniolii sunt mai buni la a învăța italiana decât invers.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, Method a spus:

 

Ba da italiana e limba de circulație internațională la gp?

Și Rins și Q sunt fluenti în italiana?și l am văzut și pe MM ca și ala nu are nici o dificultate.

Rins vorbea perfect cu Marini.

Nu e nici o fluență acolo.

Am trait doi ani in Spania doar cu spanioli. Lor le e mult mai ușor sa vorbească italiană decat invers...asa cum si noua românilor ne e mai ușor sa vorbim italiană decat italienilor română. E mai ușor așa.

La fel si din franceză.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, Method a spus:

Eu nu vad norocul în a cădea o data de pe 2 și o data de pe 1 și a pierde 40...45 puncte in 2 curse drept noroc.

 

..... l am văzut și pe MM ca și ala nu are nici o dificultate.

Rins vorbea perfect cu Marini.

Nu este noroc, ci "strategie".. :D Ii lasa pe ceilalti sa se departeze la 91 de puncte si apoi le arata el.. ;) 

 

Este si diferenta mare de la Italiana la spaniola sau invers. 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, Speedy.K a spus:


Care dreaqu cursa?! Doar cazaturi, depasiri oha.

"Bravo bă, asa da cursă!" Era adresată lui Rins!!! :lol:Am mai zis mai sus!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...