Sari la conținut

3. Red Bull Grand Prix of the Americas 2023


B.B.
 Share

Postări Recomandate

Acum 8 ore, xt600 a spus:

Am spus: "Excelenta cursa pentru Rins".... Am remarcat doar o cursa buna facuta de el, in saua unui RCV

Ei,din punctul asta de vedere da,Rins e bun pe Cota.

Și tot timpul a fost.

După cum zic și colegii însă nu știu dacă e cea mai slaba moto RCV'ul,adică pe lângă Rins nu treceau Ducati urile pe linia dreapta ca trenul prin gara cum treceau pe lângă bietul Q.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 298
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 46 minute, xt600 a spus:

In cursa de 24 de ore Moto, de la Le Mans, victoria a fost obtinuta de FCC TSR Honda France, care a acoperit 827 de tururi, adica 3460,99 km. YART, locul 2, la doua tururi distanta, BMW Motorrad, locul 3, la 5 tururi de lider. YOSHIMURA SERT au avut un accident urat chiar la start. Cursa de recuperare care i-a adus pe locul 7. Pe timpul noptii a fost foarte frig, iar dimineata s-a adaugat si o ceata destul de densa, insa s-a mers intr-un ritm alert, avand in vedere conditiile. Viteza medie, cca 147 km/h. 


Au mers bine cei de la Honda, dar au si profitat de ghinionul celor de la yart si bwm, s-a spart un motor in fata lor si aiu cazut aman2:(

Acum 7 minute, PzKpfW a spus:

Cred că a fost doar desprins sau ceva. Nu l-am văzut să vibreze sau să aibe probleme aero pe linia dreaptă.

 

Încă un podium 100% spaniol. Incredibil ce au făcut în ultimele decenii; până la Crivillé ('99) nu aveau niciun campion la clasa mare. Acum nu doar că sunt cei mai buni (ei și italienii), dar au constant talent tânăr care vine din urmă.


Au scoli foarte bune pt. cei mici. Un prieten a fost cu fiu-sau la scoala lui Lorenzo si mi-a povestit un pic cum e. Alta lume. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, damager a spus:

pana sa schimbe Michelin gumele, vinales rupea pe yamaha.

MM era zeu pana sa vina Michelin cu gumele mai aderente pe spate.

cat s-a chinuit Lorenzo pe dicati pana i-ai facit in rezervor pt el?

La Vinales problema cred ca e psihicul lui nu gumele.El e ultra rapid și acum,doar ca nu se poate concentra pe o cursa întreaga sau dacă e frecat în pluton,sau dacă e supus presiunii.

MM a profitat masiv de guma aderenta spate,remember save urile lui toate le făcea pt ca îl ajuta acea guma spate care nu pierdea aderenta în timp ce față ceda.

MM a fost zeu pana la început de 2020 când s.a rupt încercând sa ii arate lui Q ca îl bate și cu ceasul de la gara pe Jerez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 20 minute, PzKpfW a spus:

Ce recuperare și cursă a făcut Iván Ortolá. La fel și Masià, după ce a fost aproape scos din cursă. Ayumu Sasaki nu va fi niciodată campion. Holgado reușește (la limită) să se mențină primul în campionat. Muñoz și Oncü cam dezamăgitori.

Super cursa a facut. Ce franari avea in virajul 1 pe denivelarile alea.. foarte buna cursa. Sper sa mai repete ca e un pilot rapid.

sasaki merge bine, dar greseste inca mult. Imi place cum merge, dar nici eu nu cred ca va ajunge campion. Are doar avantajul ca e japonez si o sa fie promovat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, B.B. a spus:

Tu crezi ca ei beau mizeria aia, au fresh de portocale in cutiile din care chiar beau. :D

True.Nici un sportiv nu bea porcăriile alea,ei sunt atleți profesioniști nu o ard pe chimicale.

Alea sunt pt marketing.

E și normal pana la urma,sponsorii dau bani dar impun sa se vadă la piloți produsul,insa doar un naiv ar crede ca aia beau RB sau Monster sau etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar acum, Method a spus:

La Vinales problema cred ca e psihicul lui nu gumele.El e ultra rapid și acum,doar ca nu se poate concentra pe o cursa întreaga sau dacă e frecat în pluton,sau dacă e supus presiunii.

MM a profitat masiv de guma aderenta spate,remember save urile lui toate le făcea pt ca îl ajuta acea guma spate care nu pierdea aderenta în timp ce față ceda.

MM a fost zeu pana la început de 2020 când s.a rupt încercând sa ii arate lui Q ca îl bate și cu ceasul de la gara pe Jerez.


gresesti. MM a fost zeu atata vreme cat guma spate nu era asa aderenta. Pt ca nu avea grip si intorcea motoreta in jurul fetei.

cand au venit cei de la Michelin cu guma noua, aderenta, nu mai putea sa

salveze pentru ca spatele impingea peste limita de aderenta a fetei.

vezi ca sunt interviuri pe net despre asta.

 

vinales este rapid dar cand se aliniaza, dar pb la yamaha ai inceout dupa schimbarea gumei fata cu care el nu si-a mai gasit feelingul cu rezervorul plin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 minute, damager a spus:


Au mers bine cei de la Honda, dar au si profitat de ghinionul celor de la yart si bwm, s-a spart un motor in fata lor si aiu cazut aman2:(

Da! Si mai ales de ghinionul celor de la SERT. Daca nu ar fi fost accidentul ala din primul viraj, SERT era motocicleta de batut astazi. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar acum, damager a spus:

gresesti. MM a fost zeu atata vreme cat guma spate nu era asa aderenta. Pt ca nu avea grip si intorcea motoreta in jurul fetei.

cand au venit cei de la Michelin cu guma noua, aderenta, nu mai putea sa

salveze pentru ca spatele impingea peste limita de aderenta a fetei.

vezi ca sunt interviuri pe net despre asta.

 

vinales este rapid dar cand se aliniaza, dar pb la yamaha ai inceout dupa schimbarea gumei fata cu care el nu si-a mai gasit feelingul cu rezervorul plin

Cine a câștigat campionatul 2019?și la ce diferența?

Se numește ca era top dog?

 

Guma spate aderenta la Michelin cand a venit?

 

Problemele la Yamaha au venit din 2017 cand cumatrul Vinales dimpreună cu cumatrul Rossi au ales motorul greșit în testele de început.Rossi însuși a recunoscut la sfârșit de an asta,chiar de la el a venit informația.

 

Incredibil Dixon zici ca e newbie.

 

Lopez asta e bun.Sper sa nu se taie.

Mda.Am vorbit prea devreme.

Acosta are sânge.Bravo.Grea cursa Arbolino I.a dat de furca.

Lopez a greșit de multe ori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

45 minutes ago, damager said:

sasaki merge bine, dar greseste inca mult.

 

Este cel puțin a 3-a oară când aruncă o victorie (sau cel puțin un podium) la gunoi. Este rapid, dar inadmisibil să greșești atât de mult.

 

Acosta și Arbolino par să se bată pentru titlu anul ăsta la Moto2. Viitori piloți de GP. A venit de nicăieri podiumul lui Bendsneyder.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam slab sfârșitul de cursă a lui Canet. Trebuie să fie mai sus când se bate pentru titlu cu Acosta și Arbolino. Ogura a revenit după accidentare, era greu să fie direct sus. Foggia a fost anonim de la începutul sezonului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 58 minute, Method a spus:

Cine a câștigat campionatul 2019?și la ce diferența?

Se numește ca era top dog?

 

Guma spate aderenta la Michelin cand a venit?

 

Problemele la Yamaha au venit din 2017 cand cumatrul Vinales dimpreună cu cumatrul Rossi au ales motorul greșit în testele de început.Rossi însuși a recunoscut la sfârșit de an asta,chiar de la el a venit informația.

 

Incredibil Dixon zici ca e newbie.

 

Lopez asta e bun.Sper sa nu se taie.

Mda.Am vorbit prea devreme.

Acosta are sânge.Bravo.Grea cursa Arbolino I.a dat de furca.

Lopez a greșit de multe ori.


of, dificil cu tine. Una vorbim si apoi o sucesti tu.

in 2017 vinales a castigat primele 2 curse blana, dupa care Michelin a venit cu pneul modificat fata si apoi nu a mai facut nimic. 
Iar cu 2019 nu stiu legatura, pb lui MM nu au aparut in 2019, ci in 2020 cand Michelin a venit cu noua guma spate cand se doscuta ca avantajeaza Yamaha si Suzuki.

 

"Michelin has officially confirmed that a new construction rear tyre will be available for the 2020 MotoGP season, following a comprehensive range of tests held at a variety of venues last year."

 

ma rog, e cum zici tu, ca oricum tu esti mai priceput in toate☺️


sper sa castige Martin azi.

Editat de damager
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Method a spus:

Problemele la Yamaha au venit din 2017 cand cumatrul Vinales impreună cu cumatrul Rossi au ales motorul greșit în testele de început.Rossi însuși a recunoscut la sfârșit de an asta,chiar de la el a venit informația.

Bine ca nu s-a retras de la Honda ca o strica si pe aia..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Doctor X a spus:

Tu despre ce vorbești? Aici e topicul despre CotA, unde MM nu participă. Poți să comentezi la subiect? 

Te făcuși și tu modelator?!? Că nu te văd verde... Sau ești doar fan #93?

Era f la subiect, Q a căzut pt că a forțat și colegii l-au taxat repede, în timp ce pe mm îl ridică în slăvi pt același lucru. Dublă măsură,  exact ca pe forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Neapărat trebuie 2 LL pt Martin, pai nu se poate așa, sa te joci cu frana cu pneu față rece!!

 

Va dați seama cat aer murdar inghite Rins si ce ma bucur ca nu ma uit pe GigiSport.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar acum, ENEOS a spus:

Te făcuși și tu modelator?!? Că nu te văd verde... Sau ești doar fan #93?

Era f la subiect, Q a căzut pt că a forțat și colegii l-au taxat repede, în timp ce pe mm îl ridică în slăvi pt același lucru. Dublă măsură,  exact ca pe forum.

MM e acasă. Ce nu înțelegi? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...