Sari la conținut

8. Motul TT Assen


Lup69
 Share

Postări Recomandate

Sunt foarte linistit in privinta lui. Bine ca Ducati n au adus altul mai bun, ca avea balta peste🎣

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bastianini e cel care i.a dat.o?

Respect :ok:

 

Trebuia sa se întâmple pana la urma cu cineva

Bastianini are cohones :bow:

Prea nesimțit tot timpul cu schema aia de a se lega de alt rider si de a ieși peste el după aia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Respect.Bravo.

Deci n.am nimic cu MM dar nici nu sunt fan precum tot încerca lumea sa ma taguiasca pe aici.Insa meltenismele și țiganiile astea ale lui sunt efectiv exasperante

Dacă sunt exasperante pt noi spectatorii de pe margine îmi imaginez cum sunt pt piloții urmăriți.

 

Și după cum bine zice Cocu,Bastianini era chiar în afara trasei putea sa și frâneze.

Deci îl poate pupa duios în fiund și MM si race direction :bounce:

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, frigider a spus:

nu- am intesc sa fi fost asa vehement la momentul deciziei.

Am prea multe postari incat sa gasesc ce am scris.

Martinator mi s-a parut de la inceput peste Bestia care a avut cateva curse bune si atat. Spaniolul din pacate a avut parte de niste accidentari care l-au tras in jos de la semnarea contractului cu Ducati.

 

O sa vedeti ca tiganusul va lua un titlu in motogp.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 38 minute, nike a spus:

Am prea multe postari incat sa gasesc ce am scris.

Martinator mi s-a parut de la inceput peste Bestia care a avut cateva curse bune si atat. Spaniolul din pacate a avut parte de niste accidentari care l-au tras in jos de la semnarea contractului cu Ducati.

 

O sa vedeti ca tiganusul va lua un titlu in motogp.

 

Titlul de "cel mai cocalar pilot din padock"? Se bate cu Quarta, dar ala macar are si titlul in campionat.

Editat de Gixu.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Speedy.K a spus:

N-am prins decat ultimele 4 minute din Q2 si nu inteleg despre ce vorbiti. L-a "pedepsit" Enea pe MM sau ce?!

Marc Marquez crashes after contact with Bastianini

...dupa ce bineinteles ca se "remorcase" de Enea  de 1 tur jumate (spre exasperarea italianului iti dai seama) in speranta ca reuseste sa scoata un timp cat de cat pt a trece in Q2.

 

Da,da,no intention clar - Bastianini a iesit binisor de pe trasa,s-a uitat in spate - melteanul desigur lipit de el.Si atunci a tras de frana luandu-l prin surprindere.

Sau poate MM era inmarmurit cu ochii la fiundul lui Bastianini si a fost suprins de acesta.Care a franat brusc.In mijloul virajului.

Regulamentar sau nu,l-a invatat italianul ca nu e frumos :ok:

1 oră în urmă, nike a spus:

O sa vedeti ca tiganusul va lua un titlu in motogp.

Chiar mai multe.

Sper sa sparga gheata cu unul acum in 2023 :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, Method said:

Marc Marquez crashes after contact with Bastianini

...dupa ce bineinteles ca se "remorcase" de Enea  de 1 tur jumate (spre exasperarea italianului iti dai seama) in speranta ca reuseste sa scoata un timp cat de cat pt a trece in Q2.

 

Da,da,no intention clar - Bastianini a iesit binisor de pe trasa,s-a uitat in spate - melteanul desigur lipit de el.Si atunci a tras de frana luandu-l prin surprindere.

Sau poate MM era inmarmurit cu ochii la fiundul lui Bastianini si a fost suprins de acesta.Care a franat brusc.In mijloul virajului.

Regulamentar sau nu,l-a invatat italianul ca nu e frumos :ok:

Chiar mai multe.

Sper sa sparga gheata cu unul acum in 2023 :)

Da, Bastianini a iesit de pe trasa, s-a uitat in spate, MM era la remorca si a copiat miscarea, facuse deja point fixation pe coada Bestiei, de ce a franat nu vom sti sigur, ar putea spune ca urmarea sa intre regulamentar dupa ce treceau ceilalti ....sau...ce mai conteaza? ca pe drumurile patriei cand sta cate un meltean in esapamentul tau si vrea sa bage nasul fix acolo:haha:!

,

de pe la minutul 2...

Editat de Lup69
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu vreau să mă gândesc :) 

 

Mă uit pe BT Sport.

 

5 minutes ago, PzKpfW said:

Ce merge Quartararo :) 

 

Și Aleix.

 

În sfârșit un circuit mai bun pentru Aprilia.

 

Nu cred că l-am văzut vreodată atât de resemnat pe Marc Márquez. 

 

Quartararo vine aproape de Binder pe șicană și în Strubben, dar nicio șansă să treacă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 50 minute, Lup69 a spus:

facuse deja point fixation pe coada Bestiei

Ei,hai totuși sa ii dam mai mult credit unui multiplu campion mondial.Noi facem point fixation,nu ei.

Era mult prea aproape ca sa mai poată face ceva dacă Bestia frânează plus ca a frânat în mijlocul virajului.

Acum 17 minute, PzKpfW a spus:

Ce merge Quartararo :) 

 

Degeaba și-a tatuat Bagnaia circuitul ăsta pe mână. Îl bate junele cu motoreta lui de anul trecut.

+1

Quarta super cursa.omul e inteligent.

"Un" Marc Marquez s.ar fi aruncat sa depaseasca la Binder și ar fi făcut o prostie.

El a înțeles ca e a stretch și atat se poate.intelept.

Și iată ca recompensa a venit într.o penalizare pt Binder și Q ridicat pe 3.

Bravo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Just now, Method said:

"Un" Marc Marquez s.ar fi aruncat sa depaseasca la Binder și ar fi făcut o prostie.

 

Marc Márquez de astăzi, nu. A terminat resemnat pe 17. I-a ajuns.

 

1 minute ago, Method said:

Și iată ca recompensa a venit într.o penalizare pt Binder și Q ridicat pe 3.

Bravo.

 

Rezultat 90% al lui Quartararo. Morbidelli foarte departe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, Gixu. a spus:

.

 

MM pe 17 :)))))))

 

Imi place din ce in ce mai mult sa ma uit la motogp.🍻🍻🍻

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Senzorii au aratat ca a iesit, pe reluarea de pe moto lui Q nu pare sa fi iesit...cum ?

In alta ordine de idei, da, Bezzechi seamana cu Simonceli de la distanta si cu Vale la voce...

Editat de Lup69
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 minute, Method a spus:

Ei,hai totuși sa ii dam mai mult credit unui multiplu campion mondial.Noi facem point fixation,nu ei.

Era mult prea aproape ca sa mai poată face ceva dacă Bestia frânează plus ca a frânat în mijlocul virajului.

+1

Quarta super cursa.omul e inteligent.

"Un" Marc Marquez s.ar fi aruncat sa depaseasca la Binder și ar fi făcut o prostie.

El a înțeles ca e a stretch și atat se poate.intelept.

Și iată ca recompensa a venit într.o penalizare pt Binder și Q ridicat pe 3.

Bravo.


a-ti vazut reluarile? Aman2, Bes si MM se uitau in spate ca sa reintre pe trasa. Cand a intors MM capul, era in coada lui Bes. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A ieșit, s-a văzut pe reluare. Cum recunoști un public consumator și cunoscător de motorsport: tribunele au huiduit penalizarea lui BB33.

 

Bravo Bezzecchi, nu mă așteptam să fie atât de constant. Dacă o ține așa, în 2025 e la echipa oficială. Bravo și Quartararo. De notat și cursa lui Aleix.

 

Bagnaia nu strălucește, și-o ia de la colegi dar termină curse și face ce trebuie ca să ia titlul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...