Sari la conținut

8. Motul TT Assen


Lup69
 Share

Postări Recomandate

Acum 7 minute, damager a spus:


a-ti vazut reluarile? Aman2, Bes si MM se uitau in spate ca sa reintre pe trasa. Cand a intors MM capul, era in coada lui Bes. 

Exact! A pus aici video în care se vede cât se poate de clar ca MM avea capul întors în dreapta, se uita în spate și când întoarce capul este deja în roata spate a lui Bes. O tot dați cu aiureli, e greu sa va uitați. 🤦‍♂️

Slabă cursă pentru Martin... Ăștia 2, Martin și Bez cred ca lucrează pe schimburi. Când e unul sus, celalalt e pe niciunde și invers. Slabi contenderi are Bag pentru campionat. Ma rog, nu neapărat slabi dar foarte inconstanți. 

Hai cu cursa mare 💪 diiiii Bez diiiii Martinator

Acum 11 minute, PzKpfW a spus:

 

 

Bagnaia nu strălucește, și-o ia de la colegi dar termină curse și face ce trebuie ca să ia titlul.

Nici nu are nevoie sa strălucească, sa riște atâta timp cât contenderii lui sunt o cursa sus și 3 pe nicăieri 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Peco e constant, iar constanta aduce titlu, vezi cum s-a pierdut titlu in 2022 si vezi cum s-a luat titlu in 2020...

 

Bez dupa pole triumfa si in sprint pe deplin meritat. sper sa repete figura si in cursa maine.

 

mi-a placut cum a marit ritmul imediat ce l-a simtit pe peco ca vine aproape si de la 0.4xx a pus imediat 0.7xx si apoi s-a dus la peste o secunda de unde atatea rezerve.. m-a surprins placut fortarea de pe final ca deja eram pe marginea canapelei cand am vazut cat s-a apropiat Peco

 

nu-mi vine sa cred cat sufera MM... zici ca i-a zis Honda asta e ultima motoreta pt tot restu de sezon, fa sa-ti ajunga...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, PzKpfW a spus:

Bagnaia nu strălucește, și-o ia de la colegi dar termină curse și face ce trebuie ca să ia titlul.

Atata timp cat termina pe podium si restul fac rocada cursa de cursa, obiectivul este ca si indeplinit. :friends:

Acum 13 minute, Cavaleru a spus:

nu-mi vine sa cred cat sufera MM...

 

I didant expect dar imi place sentimentul. Dpmdv Doctorul46 savureaza acest sezon mai mult decat toti haterii Marcel la un loc :D

 

Editat de nike
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3 minutes ago, nike said:

Atata timp cat termina pe podium si restul fac rocada cursa de cursa, obiectivul este ca si indeplinit. :friends:

 

Dar Bagnaia fiind Bagnaia o va mai trânti cel puțin o dată până la sfârșitul sezonului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, PzKpfW a spus:

 

Dar Bagnaia fiind Bagnaia o va mai trânti cel puțin o dată până la sfârșitul sezonului.

Iar ceilalți 2 pretendenți vor mai termina vreo 5-6-7 curse inafara topului 7-8-10 cum le mai este obiceiul. 

Nu are rost sa ne amăgim ca o sa avem campionat. Cred ca e clară treaba,bătaia se da pentru locul 2. Și stai asa ca încă nu au intervenit cei de la ducati cu maping8🤣🤣

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 minute, PzKpfW a spus:

 

Dar Bagnaia fiind Bagnaia o va mai trânti cel puțin o dată până la sfârșitul sezonului.

Exact asta vroiam sa scriu...

Acum 1 minut, danypop a spus:

Iar ceilalți 2 pretendenți vor mai termina vreo 5-6-7 curse inafara topului 7-8-10 cum le mai este obiceiul. 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

În mod realist nu prea are cum să piardă titlul. Din primele etape era clar că dacă nu se accidentează va câștiga campionatul. Dar încă există șansa s-o dea de gard. Trebuie doar să ajungă să fie pus serios sub presiune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, Le Mertois a spus:

Anul trecut pe vtemea asta, Q avea aprox. 90 de puncte avans, și nu plângea nimeni că nu avem campionat. Ăsta dacă cade o dată poate să ajungă pe locu' 2 lejer.Și cică nu avem campionat...

Adevărat, dar Q avea o mobra slabă, și dacă ai urmărit un pic acel campionat ai putut vedea ca Q a ajuns la acel avans nu pentru ca ar fi mers el stelar sau ca ar fi avut vreo rachetă ci pur și simplu ceilalți erau pe nicăieri. Situația acum e complet diferita. Bag are de departe cea mai buna mobra iar adversarii lui ba nu au cu ce(Q, MM chiar și BB) ba sunt foarte inconstanți(Bez,Martin,Aleix,MV)

Si dacă se ajunge ca Bag sa fie presat de alți piloți ducati, stai liniștit ca nu se sfiește jiji sa trimită mapinguri8 unde trebuie. 

Acum 5 minute, nike a spus:

image.thumb.png.da01d14e606f3bb6a3aa55248f707ec0.png

Asta e batjocura supremă din partea lui Bag. 🤣🤣🤣🤣Cam spune tot.... 🙈🤦‍♂️

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Batjocura e la adresa lui Binder.

https://www.motogp.com/en/videos/2023/06/24/how-binder-lost-his-assen-sprint-podium/458923?fbclid=IwAR2n6OVxxAymp8ziL4sRzpsrSDRHGEwjQEsg0rcA-9iaqmPNJ60y2A6vnys

 

Quacalaro a mers precum o facea Rossi sau Lorenzo cu Yamaha. Troaca aia e praf!

Decizie de cacao a organizatorilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma rog, nu batjocura dar un fel de "bă băiatule, ai prins și tu un podium cu trotineta aia" 

Acum 8 minute, nike a spus:

Batjocura e la adresa lui Binder.

 

Nu e nici o batjocura, mai nou sunt senzori și chiar 2cm dacă ai călcat pe lângă și ai declanșat acei senzori, ești penalizat. Aici e aceeași regula pentru toți.

Dar da, păcat pentru BB

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io daca gresesc aia cativa cm cand o ard printre tiruri, pe centura, ajung la cimitir. Aluia i-au dat doar penalizare 3 secunde, ca nu e in stare sa tina pista de cel putin 4 ori in 10 ture. Ce atata discutii!?


 

PS Multumesc moderatorului care a rezolvat mizeria!

Editat de Speedy.K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Greseala e 100% la BB. Stia ca are warning si a fortat complet aiurea pe ultimul tur. Pe bune, chiar daca ar fi ajuns in toba lui Peco sa-l depaseasca n-ar fi fost deloc simplu. Senzorii aia functioneaza, nu e ca la Procesul Etapei.

 

In declaratia de dupa Fabio a zis ca a simtit ca e o idee mai rapid decat Binder, dar ca nu avea unde sa il depaseasca. De altfel doar de vreo 2 ori a schitat o manevra de intimidare, ca tentativa de depasire nu se poate chema.

 

Cred ca Bez o sa castige maine, a fost clar cel mai rapid incapand de vineri, Peco trebuie doar sa termine pe podium si in fata lui Martin, ori tinand cont de pozitia de start a spaniolului si de timpii pe tur azi nu va fi dificil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MM are o coasta fisurata gen, greu sa respire uneori.

bucurie mare pe unii aici, credeam ca eu sunt mic uneori :crack:

 

omu a venit ca plm, rins si mir is pe bara, daca el nu baga ture acolo cine sa o faca?

 

gen un ultim efort inainte de pauza de vara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, PzKpfW a spus:

În mod realist nu prea are cum să piardă titlul. Din primele etape era clar că dacă nu se accidentează va câștiga campionatul. Dar încă există șansa s-o dea de gard. Trebuie doar să ajungă să fie pus serios sub presiune.

Și cu MM si Q care nu se pot bate sub nici o formă pt campionat,singurul pe care îl vad care îl poate pune sub presiune e JM.

E mai rapid decât el.Pramac e o echipa bună.Acum în 2023 iată ca a devenit constant (ceea ce Bezzechi încă nu e și nici nu are un GP23).

Daar....pot veni pe final ordine de echipa de la Ducati.Desi,dupa cum bine se spunea cursa trecuta,JM e spaniol și deja vorbea cu Yamaha - dacă miroase prada aproape ( în sensul ca are pe final o șansă mare sa ia un campionat),cred ca va face ca Lorenzo când primea "mapping 8".Adică le va da un mare seen :bounce:

Oricum,realist vorbind,și lăsând gluma la o parte,cam mica șansă să se întâmple asa ceva...sa câștige un pilot de la o echipa satelit campionatul....chiar dacă are cea mai buna moto din lot și de generație 2023....tot e ceva cam ireal.

Bine ar fi sa ii vedem măcar pe amândoi la bătaie pt titlu la Valencia.

 

Oricum sper ca Martin va lua măcar un podium mâine,deși nu e deloc stilul lui de circuit si se vede.Noroc (pt el) ca n.au mai rămas multe circuite de flow.

Bezzechi pt cursă...n.as paria pe el.Bagnaia e mai bun la managementul gumelor.

 

Acum 5 ore, RuInCV a spus:

In declaratia de dupa Fabio a zis ca a simtit ca e o idee mai rapid decat Binder, dar ca nu avea unde sa il depaseasca.

Asa și dădea impresia.Smart omul oricum.

Acum 6 ore, Cavaleru a spus:

nu-mi vine sa cred cat sufera MM... zici ca i-a zis Honda asta e ultima motoreta pt tot restu de sezon, fa sa-ti ajunga...

Pai și Taka din spatele lui și el au zis ca la Sachsen n.a făcut nimic aiurea când si a luat higshide ul în warmup,si ca motoreta a avut un comportament total imprevizibil.

Și atunci probabil merge fără sa forțeze nimic,ca sa nu mai aibă parte de asemenea întâmplări.

Pt ca scapat de o accidentare oarecum...dacă o coasta fisurata și problemele la glezna se pot numi ca a scăpat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, danypop a spus:

https://www.motogp.com/en/videos/2023/06/24/marquez-it-s-something-that-happens-in-your-worst-moment/459083

Cred ca e clară treaba 

"Bestia i-a copt-o lui MM" 

"clar răzbunare" 

Penibili mai sunteți unii🤦‍♂️

Fugi ma de aici cu idolul tau.Statea ca o jigodie ce e la remorca si s-a busit ca ultimul fraier in kwrwl lui Bastianini.Marele campion.La trecut.

Sa traga pe barba lui,nu sa atarne etapa de etapa dupa x sau y.

Si-o fura din toate pozitiile ,pentru ca a fost si este jigodie.

Hai smiorcaiete tu si inca cativa ,de mila japitei.

Eu ma rad de el si de voi(fanii jigodiei)!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fie ca a copt-o sau nu ,a iesit ce trebuia.

Stilul asta pervers  creste din ce in ce mai mult din cauza frustrarilor lui, si asta duce la autodistrugere.

E foarte grru sa iti dai reset si sa te reinventezi.

Nimeni nu putea sa il bata pe marq, decat el insusi.

Si rossi a fost pervers, dar a fost cu clasa.

La assen am avut printre cele mai spectaculoase curse, mai ales pe varianta veche a circuitului.Sper sa fie o cursa spectaculoasa si aceasta.

May the best man win.

 

 

Ceva penttu mic dejun

 

 

Editat de P T R
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, P T R a spus:

Fie ca a copt-o sau nu ,a iesit ce trebuia.

Stilul asta pervers  creste din ce in ce mai mult din cauza frustrarilor lui, si asta duce la autodistrugere.

E foarte grru sa iti dai reset si sa te reinventezi.

Nimeni nu putea sa il bata pe marq, decat el insusi.

Si rossi a fost pervers, dar a fost cu clasa.

La assen am avut printre cele mai spectaculoase curse, mai ales pe varianta veche a circuitului.Sper sa fie o cursa spectaculoasa si aceasta.

May the best man win.

Da,acum m-am uitat si eu la reluari - atunci "la cald" mi s-a parut ca Bastianini a facut-o intentionat pt ca au aratat doar reluarea cu Bestia iesind de pe trasa ideala,uitandu-se in spate si frana puternica iar MM de la 2m venind desigur gramada in el nemaiavand timp sa reactioneze.

Pe reluarea mai lunga se vede clar ca Bestia se uita altundeva mai in spate si nu era atent la MM,care MM la randul lui era si el cu capul intors tot in spate si nu a fost atent ca asta a franat brusc - cred ca si #23 cauta o remorca?

Dar exact precum ai zis - a iesit ce trebuia :P ,chiar "avea nevoie" MM de o asemenea patanie dupa atatea remorcari nesimtite.Intradevar si Rossi era pervers in felul lui simpatic (exceptand iesirea melteneasca de la Sepang2015),insa asta e meltean rau.

Achesez si eu insa - e atat de bun incat doar el se poate bate pe sine - ca in bancurile cu Chuck Norrris :bounce:

Eh,sau il bate motoreta pana il rupe - anul asta cred ca are 2 posibilitati : ori intelege ca nu se poate cu aceasta Hondita decat de la locurile 10 in jos,ori ii da in gura si aia il arunca iar si iar pana il baga definitiv in carje.His choice - sa vedem ce o sa aleaga sau daca termina anul in picioare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MM nu mai participa la cursa din cauza coastei fracturate ..

 

cavarul nu se mai opreste pt el..

 

greu sa vezi un asa campion in suferinta

 

https://www.motogp.com/en/news/2023/06/25/marc-marquez-declared-unfit-for-dutch-gp/459114

Editat de Cavaleru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...