Sari la conținut

8. Motul TT Assen


Lup69
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 198
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

17 minutes ago, Cavaleru said:

Ora Romaniei

 

vineri.thumb.jpg.cb23853a41d3f2f9156aa05903c6a4b2.jpgsambata.thumb.jpg.af4210acaa6b5c5c18fa2fe00fb58ba6.jpgduminica.thumb.jpg.25722dd235f80269bbdfa785831edf84.jpg

:agree::cheers:

 

in alta ordine de idei:

https://www.crash.net/motogp/news/1029639/1/miller-nobody-wants-hear-riders-complain-what-i-said-was-also-about-marc

dar cititi tot, nu pe sarite sau in diagonala...

Editat de Lup69
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daa a zis.o și despre Marquez e clar,faptul ca o da pe sănătatea sportului and shit și ca zice ca mulți pun articole cu clickbait nu schimba prostiile pe care le gangureste.

Acum îl fte grija de "the health of this sport" de aici toți mâncăm o pâine și povesti din astea comuniste de 3 lei,sanchi el de aia s.a urticat ca e exasperat ca toată lumea vorbește despre problemele Honda și Yamaha.

Pai normal ca despre asta se vorbește,anul asta cel mai titrat pilot în activitate din gp a revenit după o absență de 2 ani și are probleme cu motoreta,iar colegul lui campion mondial și el nu o duce mai strălucit.De Rins cu piciorul la subraț nu mai zic.

E normal ca problemele Marquez/Honda și Q/Yamaha ocupă capul de afiș,pt ca date fiind aceste probleme în 2023,Ducati domina clasa cu 6 motorete aflate constant pe primele 6-8 locuri,iar pt titlul se bat exclusiv piloți Ducati.

Adică e normal sa fie big talking point nu înțeleg de ce îl deranjează...cred ca l.a luat gura pe dinainte,cum i s.a întâmplat de foarte multe ori pe parcursul glorioasei sale cariere.

 

Bai uite de exemplu îl înțeleg pe Bezzechi și mi se pare normal sa se plângă ca el a fost amendat pt ca a rupt ritmul mid.turn în fp..1? Și Marquez care era foarte aproape în spate era sa.l lovească - dangerous driving și amenda.

Bezzechi a susținut ca a făcut fix ce face Marquez tot timpul și nu i se da nici o penalizare.

Ce a zis Bezzechi mi se pare corect și logic,dar vociferarile lui Miller mi se par prostești.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, Method a spus:

E normal ca problemele Marquez/Honda și Q/Yamaha ocupă capul de afiș,pt ca date fiind aceste probleme în 2023,

Marcel a gasit rezolvarea, ramane de vazut Quacalaro pe ce Ducati se va urca. :friends:

 

image.thumb.png.cbb338627ee987596cbf903ffcdb98ef.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aaaa

Asa daa

 

Ma nu intelegeam si pace,dar pana acum nu prea a dat balbe in engleza.

Si din moment ce zice ca lucra la proiectul de anul viitor,ma gandesc ca nu intentioneaza sa plece in 2024,mai ales ca are contract pe foarte multi bani din care e super mega greu sa iesi oricum.

Probabil daca face/ii da Honda la anul o moto buna,semneaza si pe viitor,daca nu nu.

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, Method a spus:

era foarte aproape în spate era sa.l lovească - dangerous driving și amenda.

Bezzechi a susținut ca a făcut fix ce face Marquez tot timpul și nu i se da nici o penalizare.

Ce a zis Bezzechi mi se pare corect și logic

Asta mă f_te și pe mine! Pe micuți îi penalizează 1-2 cum încalcă nițel regulile de conducere defensivă pe pistă, mm mereu joacă 🎳 și nu numai dar nimic! Și penalizarea aia pe care n-a mai apucat s-o ispășească zici că a fost scrisă de un procuror român care formulează acuzarea a.î. să poată fi combătută atunci când e vb de vreun client important. 🤬

Editat de ENEOS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, ENEOS a spus:

Asta mă f_te și pe mine! Pe micuți îi penalizează 1-2 cum încalcă nițel regulile de conducere defensivă pe pistă, mm mereu joacă 🎳 și nu numai dar nimic! Și penalizarea aia pe care n-a mai apucat s-o ispășească zici că a fost scrisă de un procuror român care formulează acuzarea a.î. să poată fi combătută atunci când e vb de vreun client important. 🤬

True that.

Cu penalizarea insa nu cred ca a fost intentie,ci prostie - ba ori o faci la fel pt toti si consistent - adica la fiecare greseala ii arzi indiferent ca e neica nimeni Diggia sau etc indiferent ca e ditai Marquez,Bagnaia sau Q ; ori ii lasi pe toti in pace.

Intr-unul dau cu penalizari,pe altul nu il vad,la altul ii scriu numa prostii pe foaia aia,pe altul il penalizeaza ca exista - sunt total haotici comisarii.

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

35 minutes ago, Method said:

True that.

Cu penalizarea insa nu cred ca a fost intentie,ci prostie - ba ori o faci la fel pt toti si consistent - adica la fiecare greseala ii arzi indiferent ca e neica nimeni Diggia sau etc indiferent ca e ditai Marquez,Bagnaia sau Q ; ori ii lasi pe toti in pace.

Intr-unul dau cu penalizari,pe altul nu il vad,la altul ii scriu numa prostii pe foaia aia,pe altul il penalizeaza ca exista - sunt total haotici comisarii.

parca ar fi militieni romani...:moron:

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

38 minutes ago, damager said:

Aproape se termina FP2 si MM inca nu a trantit-o☺️. Cred ca merge cu rezerve maxime😂😂😂😂

 

Rezolvat.

 

Yamaha cu apendicele aerodinamice pe coadă, la aproape 1 an după ce au fost introduse de către Ducati. Par efectiv pierduți. Mai rău chiar decât HRC.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 31 minute, PzKpfW a spus:

 

Rezolvat.

 

Yamaha cu apendicele aerodinamice pe coadă, la aproape 1 an după ce au fost introduse de către Ducati. Par efectiv pierduți. Mai rău chiar decât HRC.


da. Din pacate.z bine macar ca a fost un low-side.

mda, yamaha cred ca nici nu stie de ce incearca, sau ce vor sa obtina cu chestia aia. Au incercat si aia care e pe ktm, ai asta...poate poate:).

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu sau fara apendice aerodinamice, Q a reusit sa intre in Q2. Si inca la o diferenta destul de mica de lider... 0.278 s.  In schimb, Morbido se chinuie.... 

Acum 7 minute, damager a spus:

 

mda, yamaha cred ca nici nu stie de ce incearca, sau ce vor sa obtina cu chestia aia. Au incercat si aia care e pe ktm, ai asta...poate poate:).

 

Pai daca Quacalaro nu simte/nu ii place nimic... este normal ca oamenii sa fie in ceata. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, damager a spus:

 yamaha cred ca nici nu stie de ce incearca, sau ce vor sa obtina cu chestia aia. Au incercat si aia care e pe ktm, ai asta...poate poate:).

Trial by error adică hai sa orbecaim în întuneric poate dam din noroc de ceva.Cel mai ieftin fel de upgrade.

Q a zis ca pe telemetrie nu e nici o diferență și ca sunt "parts from last year".

Nici o problemă - cu puțin noroc și niște skill poate lua aici chiar un loc 8 dacă vreun gp22 sau vreun ktm face o cursa mai slabă. :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Method a spus:

Trial by error adică hai sa orbecaim în întuneric poate dam din noroc de ceva.Cel mai ieftin fel de upgrade.

Q a zis ca pe telemetrie nu e nici o diferență și ca sunt "parts from last year".

Nici o problemă - cu puțin noroc și niște skill poate lua aici chiar un loc 8 dacă vreun gp22 sau vreun ktm face o cursa mai slabă. :ok:


pai a zis si el, daca nici aici, unde ii place circuitul, nu are franari f violente, are viraje de viteza nu reuseste un timp bun inseamna ca nicaieri nu o sa reuseasca.

eu pariez pe un top 6 aici.

aia pe spate nu are treaba cu feelingul, poate mai mult cu apasarea pe spate pentru iesirile din viraj, desi pe niste onboard-uri de pe mobra, pare extrem de instabila la iesirile din viraje.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

15 riders within a second! 🥵 Improving little by little at the Cathedral! 💪 #DutchGP   

🅿1️⃣5️⃣ @bestia23 1:32.955 (+0.892)   

#ForzaDucati #DucatiLenovoTeam

 

 

Teapa marree🤕

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, nike a spus:

15 riders within a second! 🥵 Improving little by little at the Cathedral! 💪 #DutchGP   

🅿1️⃣5️⃣ @bestia23 1:32.955 (+0.892)   

#ForzaDucati #DucatiLenovoTeam

 

 

Teapa marree🤕

man, omu are inca probleme cu umarul, linisteste-te putin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...