Sari la conținut

9. Monster Energy British Grand Prix


Lup69
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 151
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

pe facebook, pe TNT sport motogp e un interviu de pe grila cu MM

 

comentatorul ii arunca un compliment frumos legat de constanta si performantele lui in trecu, nu-mi aduc aminte exact cuvintele, iar MM raspunde cinic: I was!

 

nici el nu se mai vede ca fiind cel mai bun de pe grilla si asta insemna ceva..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Întrucât motogp îmi cere să actualizez aplicația iar când încerc zice că versiunea mea e mai nouă decât cea pe care încerc s-o instalez mărturisesc cu inima pe 🍌 că nu. Dar urmăresc competiția dinainte de răsăritul lui mm, deci am vz destule. :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu m-am pronunțat despre incident ci despre declarație!

mm și când face un Iannone dă subtil o parte din vină pe popicele întâlnite în calea lui, bila.

Editat de ENEOS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, Method a spus:

Pt cine nu l-a vazut.

Repet,nu ca ar fi o mare dezbatere in privinta asta,sa stam sa dezbatem ce s-a intamplat cu MM de pe locul coispe mi se pare plictictiseala maxima.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dacă regizorul transmisiei nu a catadicsit nici măcar să dea o reluare a căzăturii lui mm e trist tare pt #93. Și unii îl vedeau campeon sezonul ăsta. 🤦‍♂️

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, Geologu a spus:

Ai început și tu, mă? Ascultă ce zic părțile implicate și apoi pronunță-te. Cum îți dai seama ce s-a întâmplat dintr-o singură filmare făcută cu camera de bord?


Ti-am mai explicat ca pe subiectul asta eu recunosc ca doar bag batu' prin gard si tu o iei prea in serios. Tre' sa ne mai radem si noi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 21 minute, Cavaleru a spus:

comentatorul ii arunca un compliment frumos legat de constanta si performantele lui in trecu, nu-mi aduc aminte exact cuvintele, iar MM raspunde cinic: I was!

 

nici el nu se mai vede ca fiind cel mai bun de pe grilla si asta insemna ceva..

Pai mi se pare logic.Daca nu esti ancorat in realitate e problema,si (cel putin pt 2023),MM nu e deloc nici macar in top 3.

La fel si Q.

Sau hai sa zic mai politically corect - MM-Honda si Q-Yamaha sunt mult sub Ducati-(....) - orice pilot decent.

Asta e situatia.

Acum 16 minute, ENEOS a spus:

Întrucât motogp îmi cere să actualizez aplicația iar când încerc zice că versiunea mea e mai nouă decât cea pe care încerc s-o instalez mărturisesc cu inima pe 🍌 că nu. Dar urmăresc competiția dinainte de răsăritul lui mm, deci am vz destule. :blbl:

Asta e ca interviul ala :

"spuneti-ne o carte pe care ati citit-o"

"nu imi mai aduc aminte,dar am citit multe,multe am citit..."

:crack:

Vezi ca si-au dat un revamp la site cei de la motogp.com.Da si tu un update la browser ca probabil ai vers prea veche.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 31 minute, Cavaleru a spus:

comentatorul ii arunca un compliment frumos legat de constanta si performantele lui in trecu, nu-mi aduc aminte exact cuvintele, iar MM raspunde cinic: I was!

Se decongelează @frigider :crack:

 

Acum 6 minute, Method a spus:

Asta e ca interviul ala :

"spuneti-ne o carte pe care ati citit-o"

"nu imi mai aduc aminte,dar am citit multe,multe am citit..."

Fix așa! Petrică & lupu' varianta #93. Sau Albă ca Zăpada și piticul care s-a spălat pe mâini "recently". :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Geologu a spus:

Atunci abține-te. Poate dai vina pe MM și pentru trânta lui Bez, așa din obișnuință.

 

pai e cumva vinovat si de cazatura lui Bez :))))

 

https://www.crash.net/motogp/news/1032991/1/enea-bastianini-marc-marquez-touched-me-impossible-stop-bike

 

It initially appeared that he was unfortunate at Silverstone to be wiped out of the race bu Bastianini, but now the Italian has offered a different view.

“Marc touched me in Turn 11, on entry,” Bastianini said.

“On Turn 15, I tried to brake but it was impossible to stop the bike so I went straight on.”

Marquez was out of the race immediately, Bastianini tried to continue for a while but also came to a premature end.

After the contact with Marc, something happened on the bike,” he explained. “Also, the tyre was broken. 

Probably, because of this I crashed.”

 

normal ca nu a vrut:

 

https://www.crash.net/motogp/news/1033009/1/marc-marquez-crashes-again-insists-i-controlled-myself

 

“Bastianini overtook me, and I said, ‘OK’, because today I didn't want to risk more with the rain. But when we arrived at that turn I saw that it was a bit more wet, and I started to slide a bit.

“So I said, ‘OK, I go to the left side, to save the crash or the contact’. But then also on that moment, Bastianini had a small moment and go also to the left, and then I didn't have time to avoid the situation.

“I think I had a small contact with him. We crashed, but it was the kind of crash that I don't lose confidence.”

 

totusi aici mie mi se pare ca l-au furat pe BB33

 

F22W7XEXUAAyAnL?format=jpg&name=small

 

https://www.crash.net/motogp/news/1033001/1/explaining-why-francesco-bagnaia-was-not-out-track-limits-british-motogp

 

MotoGP Stewards confirmed afterwards: “No exceeded track limit - tyres were not touching the green as sensor was not triggered, verified by camera.”

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Cavaleru a spus:

pe motogp e interviul dupa cursa cu MM si zice ca a mers fara sa forteze iar in virajul respectiv a iesit mai larg in stanga din cauza ploii, problema a fost ca in acelasi viraj si bestia avut un moment si l-a atins usor din spate pe Bestie

 

Plus un incident la start prin care a pierdut eleronul fata de pe stanga

Nu este cursa in care sa nu fie implicat intr-un incident, indiferent ca este sau nu vina lui. Aceasta este realitatea. Mereu se afla in locul si momentul potrivit. Este si asta o forma de constanta... si daca avem in vedere ca a abandonat in toate cursele de GP, in care a luat startul, de la Valencia 2022, pana in prezent (deci 0 puncte adunate cursa de cursa.. :D ), putem spune ca este de departe cel mai constant pilot de pe grila, nu? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 51 minute, Gixu. a spus:

A fost aceiasi discutie si la "ServusTv". Alex Hofmann a zis ca linia e trasa usor pe langa. Adica daca ai norocel, atingi si nu declanseaza :)) 

 

 

poate fata e in aer - ca e in coborare si spatele e mai gras - deci nu atinge verdele?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, xt600 a spus:

Nu este cursa in care sa nu fie implicat intr-un incident, indiferent ca este sau nu vina lui. Aceasta este realitatea. Mereu se afla in locul si momentul potrivit. Este si asta o forma de constanta... si daca avem in vedere ca a abandonat in toate cursele de GP, in care a luat startul, de la Valencia 2022, pana in prezent (deci 0 puncte adunate cursa de cursa.. :D ), putem spune ca este de departe cel mai constant pilot de pe grila, nu? 

De obicei nu sunt de acord cu tine, dar acum ai dreptate 100%...😃

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 20 ore, Method a spus:

 

Cel mai rău îmi pare însă de JM care a pierdut un eventual podium pe o greșeală de.a lui Binder.

Nu inteleg unde vroiai sa dispara Binder de pe trasa lui. Trebuia si JM sa lase mai mult spatiu in inghesuiala aia.

 

https://www.instagram.com/reel/CvozfncJScp/?igshid=MzRlODBiNWFlZA==

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

17 minutes ago, ioio_viola said:

Nu inteleg unde vroiai sa dispara Binder de pe trasa lui. Trebuia si JM sa lase mai mult spatiu in inghesuiala aia.

 

Absolut. Tot timpul se întâmpă din-astea la start. Prea multe motociclete, prea puțin loc. Mult mai nasoală mi s-a părut manevra lui Viñales asupra lui Miller - l-a scos efectiv de pe circuit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, ioio_viola a spus:

tyres were not touching the green

And thă marmotă was wrapping thă ciocolată în tinfoil! :wacko:

Acum 8 ore, xt600 a spus:

Nu este cursa in care sa nu fie implicat intr-un incident, indiferent ca este sau nu vina lui. Aceasta este realitatea. Mereu se afla in locul si momentul potrivit. Este si asta o forma de constanta... si daca avem in vedere ca a abandonat in toate cursele de GP, in care a luat startul, de la Valencia 2022, pana in prezent (deci 0 puncte adunate cursa de cursa.. :D ), putem spune ca este de departe cel mai constant pilot de pe grila, nu? 

Ești hater! :crack:

mm campeon! 💪

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...