Sari la conținut

9. Monster Energy British Grand Prix


Lup69
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 151
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Superb

Știa ca doar pe Maggots e superior dar ca nu poate sa ii tina piept tot turul.A calculat o bine

JM pe 6 după ce a ieșit la arat wow.

Q pe 8 dar și.a rupt carena cu Marini.Pacat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, ioio_viola a spus:

Ultimul zvon la TNTsport (fostul BT sport) fratii Marq la aceeasi echipa la anul 🫣

Beau pt asta.

 

 

Sa nu ne entuziasmam aiurea v cursa "mișto" cu ploaia, altfel Peco era departe.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 minute, frigider a spus:

Beau pt asta.

 

 

Sa nu ne entuziasmam aiurea v cursa "mișto" cu ploaia, altfel Peco era departe.

 

Da, nu.l atingeau dar uite ce ranjet  satisfacut are cu locul 2😀😀😀😀😀

Doamne ce moacă avea tipul din F1 in paddok, ingrozit si surprins rau cand vedea cum se mergea la Moto3, 5-6 motoare in curba in paralel😀😀😀😀

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 minute, PzKpfW a spus:

Bezzecchi singurul care a abandonat din cauza unei greșeli proprii, neforțate.

 

Fortate cred eu, a tot franat mult mai tarxiu decat Bag in acel viraj cred ca de 3 ori, tot a incercat, de fiecare data a iesit larg, ultima data nu ia msi mers. In alta ordine dw ideii, toate cele 3 curse au fost senzationale, un week end cum nu am mai vaxut de mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MM a avut ceva incident cu Bastianini

Nu ca ar conta la ce performante are.

Intradevar dacă nu erau condițiile meteo aprilia nu putea ajunge ducati ul lui Bagnaia.si asa a fost un stretch pt Aleix.Noroc ca a putut sa o facă.

Normal ca Bagnaia se bucura pt ca și JM și Bezzechi au dat chix azi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 minute, Method a spus:

MM a avut ceva incident cu Bastianini

Nu ca ar conta la ce performante are.

Intradevar dacă nu erau condițiile meteo aprilia nu putea ajunge ducati ul lui Bagnaia.si asa a fost un stretch pt Aleix.Noroc ca a putut sa o facă.

Normal ca Bagnaia se bucura pt ca și JM și Bezzechi au dat chix azi.


Incident adica a intrat in el sau era cat pe-aci. Si cica se jurase ca merge cruzing. Asta e cruzing la MM, intra in altii doar cat sa cada el, nu si alalalt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am văzut incidentul nu știu.Nush unde l.ai văzut tu.Detectez un iz de hatereala însă.Dar nu pot comenta.Oricum e neinteresant din moment ce se băteau pt locurile coispe.

Păcat de Q însă.Iarasi,nu pt ca ar fi vreo miza ci pt ca a facut o cursa frumoasa.

 

Cel mai rău îmi pare însă de JM care a pierdut un eventual podium pe o greșeală de.a lui Binder.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, frigider a spus:

 

Sa nu ne entuziasmam aiurea v cursa "mișto" cu ploaia, altfel Peco era departe.

 

Sa stii, ca nici cat pista a fost uscata, Bag nu a avut un ritm de cursa iesit din comun. Nu a avut aerul ca este capabil sa domine sau sa controleze cu autoritate cursa. In conditii ideale, tot Aprilia ar fi avut prima sansa. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 22 minute, Method a spus:

Eu nu am văzut incidentul nu știu.Nush unde l.ai văzut tu.Detectez un iz de hatereala însă.Dar nu pot comenta.Oricum e neinteresant din moment ce se băteau pt locurile coispe.

Păcat de Q însă.Iarasi,nu pt ca ar fi vreo miza ci pt ca a facut o cursa frumoasa.

 

Cel mai rău îmi pare însă de JM care a pierdut un eventual podium pe o greșeală de.a lui Binder.


Defineste hatereala. Io nu vorbeste romgleza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4 hours ago, danypop said:

Din păcate doar condițiile meteo au făcut posibila aceasta "performanță" 🙂

 

Nu cred. Circuitul mai degrabă. Aprilia a mers bine aici și anul trecut. Dacă era uscat cred că Viñales ar fi fost mai rapid decât Aleix și s-ar fi bătut pentru victorie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Speedy.K a spus:


. Asta e cruzing la MM, intra in altii doar cat sa cada el, nu si alalalt.

Buna asta :laugh:

 

 

Puțin dezamăgit de prima sport, oare a venit un om de la Digi acolo?

Pot sa jur că avea cadența asemănătoare + când a căzut bez a zis că e de la presiune pneu când celălalt tip de vorbea mai puțin a zis că venea prea repede pe frâne.

Când bez fix așa a făcut turul trecut: venea așa tare pe frane încât am zis că se duce pe pwla de atunci.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Speedy.K a spus:


Incident adica a intrat in el sau era cat pe-aci. Si cica se jurase ca merge cruzing. Asta e cruzing la MM, intra in altii doar cat sa cada el, nu si alalalt.

Ai început și tu, mă? Ascultă ce zic părțile implicate și apoi pronunță-te. Cum îți dai seama ce s-a întâmplat dintr-o singură filmare făcută cu camera de bord?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 49 minute, Geologu a spus:

Ai început și tu, mă? Ascultă ce zic părțile implicate și apoi pronunță-te. Cum îți dai seama ce s-a întâmplat dintr-o singură filmare făcută cu camera de bord?

:agree:

"Unlucky situation" causes Marc Marquez' Silverstone crash

1 oră în urmă, frigider a spus:

...când a căzut bez a zis că e de la presiune pneu când celălalt tip de vorbea mai puțin a zis că venea prea repede pe frâne.

Când bez fix așa a făcut turul trecut: venea așa tare pe frane încât am zis că se duce pe pwla de atunci.

Nu cred ca a zis ceva rau - teoria lui Cocu (Cocu era nu?) mi se pare de bun simt - nu cred ca Bezzechi a uitat sa franeze sau a facut un millerism.E dupa cum am zis doar o teorie - doar echipa stie ce s-a intamplat cu adevarat - daca Bezzechi a gresit sau daca presiunea a crescut si,asta impreuna cu guma medie fata aleasa de el l-a facut sa cada.Dar nu mi se pare ca a batut campii - si Pecco a emis aceeiasi teorie despre cazatura lui Bezzechi.Cert e ca acum nu mai pot dribla presiunea minima.

A gresit Bezzechi ? in mod clar.Mai ales ca primise un avertisment in tura precedenta cand a iesit putin in exterior.

Bezzechi zice ca nu guma e de vina,dar ca a franat la fel ca in celelalte dati insa a blocat roata instant,a dat drumul rapid si a revenit pe frane,insa asta l-a facut sa intre in slipstream'ul lui Bagnaia si salut.

 

Cert e ca Aprilia a devenit (datorita downforce'ului si handlingului superior) top-dog pe curbele de viteza medie si mare.Insa are piloti slabi.

Dar tot Ducati mi se pare suprem overall.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 ore, Method a spus:

Eu nu am văzut incidentul nu știu.Nush unde l.ai văzut tu.Detectez un iz de hatereala însă.Dar nu pot comenta.Oricum e neinteresant din moment ce se băteau pt locurile coispe.

Păcat de Q însă.Iarasi,nu pt ca ar fi vreo miza ci pt ca a facut o cursa frumoasa.

 

Cel mai rău îmi pare însă de JM care a pierdut un eventual podium pe o greșeală de.a lui Binder.

pe motogp e interviul dupa cursa cu MM si zice ca a mers fara sa forteze iar in virajul respectiv a iesit mai larg in stanga din cauza ploii, problema a fost ca in acelasi viraj si bestia avut un moment si l-a atins usor din spate pe Bestie

 

Plus un incident la start prin care a pierdut eleronul fata de pe stanga

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...