Sari la conținut

19 Qatar Airways Grand Prix of Qatar


ioio_viola
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 272
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Gigi e inginer, treaba lui este sa scoata an de an e evolutie mai buna a motoretei aterioare.

 

Cred ca e singurul dezinteresat de care GP23 ia campionatul.

 

Treba lui e ca GP23 sa bata GP22 si avand in vedere dominarea lui Peco si JM asupra campionatului si-a atins scopul. GP22lui castingat in putine ocazii si  rivalii n-au fost pe nicaieri.

 

Daca era vreunu frustrat si suparat, era fata de morga Ciabatti :) Pana si tardozi era fericit cu locul 2, dar Ciabatii zici ca era proaspat dezgropat..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, MirceaB a spus:

Inca o tura si il vedeam pe Vinales pe podium.

Mi-a placut de comentatorul de la Prima, care spunea ca acelasi Vinales "se CÂCÂIE" sa-l depaseasca pe Martin. 🤣

 

adevaru e ca s-a cacait mult pana a trecut de el. foarte slab pe cohones Vin... om de blana orbioare si la primul sughit s-a topit..

 

Epica privirea lui JM cand l-a vazut pe Q20 in coasta lui. gen pana si asta ma face? wtf...

 

Tigani Pramac cu trasu oblonului. pacat ca n-a fost inspirat mai devreme directorul de imagine sa luam reactia la cald

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

“A bit frustrated, but I feel like they didn't beat us on the track. They beat us outside."

Sper ca e din cauza englezei de balta si ca nu asta a vrut sa spuna, ca altfel sunt niste acuzatii destul de mari.

 

Altfel si Bagnaia tot "bad tyre" a avut ieri si nu s-a dat cu curu de pamant ca a luat bataie altundeva decat pe circuit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca pana la startul din sprint toate start practice-urile lui ai aratat identic cu startul din cursa. Este clar ca nu s-a inteles cu hardul asta.

faptul ca a cazut in pluton si Bag s-a dus in fata, nu a fost ceva care sa-l ajute. Si apoi cred ca frustarile l-au scos de tot din ritm. E totusi genul de pilot care si cand merge prost, mergea mai bjne de cum a mers azi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uzina ducati cica s-au concentrat pe cursele mari de duminica, s-a vazut asta.

JM a luat multe sprinturi dar Peco a luat ce conta mai mult, curse mari.

 

nu e rea deloc abordarea.

in sprint "te descurci" dar in cursa mare le dai coxXx.

 

 

a fost frumos cat a tinut dar s-a cam terminat campionatul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 37 minute, B.B. a spus:

Si totuși ce vrea sa zica cu cauciucul, a nimerit unul defect (sau ambele?? Si fata si spatele)

Exista "bad tires" la nivelul ăla?

Eu sunt fan JM însă.. m-aș mira sa fie precum zice el.

Vorba colegului tot weekendul nu s-a înțeles cu guma aia.

Ok în sprint a mers avion,dar în sprint a fost total atipic față de restul weekendului.

 

Cred ca,asa cum este normal pana la urma,Ducati factory i-a dat lui Pecco o moto perfect setata și el a mers cool (excepție făcând riscul cu frânarea la Digia) și a scos maximul din ce putea scoate azi,in timp ce JM nu și-a putut tine cumpătul încă de la start și după aia totul s-a dus din rău în mai rău.

Acum 6 minute, frigider a spus:

uzina ducati cica s-au concentrat pe cursele mari de duminica, s-a vazut asta.

JM a luat multe sprinturi dar Peco a luat ce conta mai mult, curse mari.

 

nu e rea deloc abordarea.

in sprint "te descurci" dar in cursa mare le dai coxXx.

Pai în sprint e cam greu sa îl bată pe JM pt ca E MAI RAPID DECAT BAGNAIA PE MOTORETE IDENTICE. :)

Dar și Bagnaia are atuurile lui e inteligent își tine cumpătul samd.

JM mi se pare ca aici a arătat ca e totuși prea green pt a aborda un titlu mondial.Tot weekendul a fost intempestiv agitat vulcanic nu se poate așa,trebuie sa fie mult mai stăpân mult mai echilibrat chiar și când lucrurile nu merg deloc în direcția dorita.

Oh,well.. asta e.

Vorba aia : înveți mult mai mult din eșecuri decât din succese.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 55 minute, B.B. a spus:

Si totuși ce vrea sa zica cu cauciucul, a nimerit unul defect (sau ambele?? Si fata si spatele)

Exista "bad tires" la nivelul ăla?


este posibil sa existe diferente, sa iti schimbe feelingul, au mai fost cazuri im care pilotii s-au plans ca pe gume noi efectiv mobra era alta. Cam ce zicea si Bag ieri, ca desi s-a inteles f bine cu hardul tot weekendu, in sprint nu a reusit sa-l faca sa mearga.

 

totusi, eu cred ca startil a fost punctul critic, si apoi ghinioanele s-au tinut lant.

eu nu-l dau campion pe Pecco, mai sunt 2 starturi, orice se poate intampla.

Desi, sincer, dupa interviurile astea care s-au difuzat azi, mi-a devenit un pic antipatic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 30 minute, damager a spus:

eu cred ca startil a fost punctul critic, si apoi ghinioanele s-au tinut lant.

Startul da, l-a greșit. Dar pe urmă n-a comis mai nimic, pur și simplu nu a avut ritm! Mi se pare puțin probabil să fie doar pilotul de vină.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, Gixu. a spus:

Zero consistenta, boola campionat :)) Si-a luat victoria, a dat la biuci, azi e in trenul de Slobozia :)))

epic:10:

Acum 3 ore, therocketscientist1 a spus:

Ce au jucat-o astia de la Gresini cu mapping 8. Stiau foarte bine ce discutii ar genera. 

Voi generati discutii, mapping 8 e = cu las-o moarta, e bine ashea:rusinica:

Acum 3 ore, B.B. a spus:

 

Pe de alta parte prevad ca vom vedea multe victorii Gresini la anul. :lol:

 

Eu prevad ca va urma trasa carierei lui VR46 de la Ducati incolo :crack:

Acum 3 ore, B.B. a spus:

Pacat de băiatul asta, sper sa il ia cineva totuși.

 

De victoria asta avea nevoie.

Acum 3 ore, B.B. a spus:

Btew, Diggia de ce nu merge in locul lui Luca Marini la anul? La Mooney?

no money, no funny! Sper sa ajunga un constructor european, ca japo sunt in picaj stil kamimatze1942

Editat de nike
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 minute, ENEOS a spus:

Startul da, l-a greșit. Dar pe urmă n-a comis mai nimic, pur și simplu nu a avut ritm! Mi se pare puțin probabil să fie doar pilotul de vină.

Pai s-au adunat, start ratat, frustari, pluton, overspinning.. cam asa a aratat tot weekendul lui. Chiar ma miram on sprint ca parca era alt pilot.

 

sau, i-o fi zis ducati sa termine pe 10 ca-l oau anul viitor la uzina☺️

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...