Sari la conținut

1. Qatar Airways Grand Prix of Qatar


Postări Recomandate

Acum 13 ore, Method a spus:

Cum sunt eu stalker daca tu imi dai reply?Te-am bagat eu in seama pana sa imi dai reply?Aberant.

Ti-au mai dat si altii reply-uri (BB) in care ti s-a spus ca la cum gandesti pare ca n-ai mers niciodata pe moto. E si parerea mea, vorbesti din carti.

Cand imi umbli prin cont ca mai apoi sa vii sa ma ataci cu marca de motocicleta abia atunci esti un stalker.

1 oră în urmă, B.B. a spus:

Cum priviti si exprimati voi problema asta rezulta exact ca singurul rol pe planeta si intr-o echipa a pilotului 2 este sa- suga pwla pilotului 1.

Ceea ce este complet neadevarat. Pilotul "2" nu este o marioneta in echipa si rolul lui nu este de a-l ajuta cu ceva pe pilotul "1".

Echipele au cate 2 piloti pentru a ii stimula pe fiecare si pentru a obtine progres si performanta in urma competitiei dintre cei doi. De aia.

Daca nu ar fi asa ar fi mai simplu sa aiba doar unul si un doi piloti de teste si ar fi suficient. 

Marea lor parte nici macar nu fac efortul sa inteleaga ca nu e vorba de a contesta ierarhiile naturale din campionat (mereu vom avea intr-o echipa pilot 1 si pilot 2), ci faptul  ca motociclistul methodie propune nu doar stabilirea apriori a pilot 1 si inca mai apoi cautarea unui profil Dancila pt pilot 2. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 472
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 4 ore, damager a spus:

mai putin la ducati. Vine Gigi si zice, asta e mobra, va adaptati la ea.

pare o abordare mai buna pt a dezvolta o motoreta polivalenta. Altfel, patesti ca si honda, dezvolti o mobra pt MM

true true

Gigi got the right ideea.Se vede si ca rezultate nu?

Acum 3 ore, xt600 a spus:

Urmaresc sportul asta de niste decenii, de acum, ca sa citesc doua pagini de topic care imi spun ca nu exista pilot nr.1 si 2 in MotoGP... pfff... noroc ca m-au luminat colegii... dar stii cum este, mai bine mai tarziu decat niciodata... 

 Ar fi extraordinar daca am avea macar odata sansa sa vedem in ce termeni este redactat contractul unui pilot de MotoGP (sau din motorsport in general). Cu siguranta nu vom afla niciodata, insa in logica cea mai elementara, este clar ca nu se precizeaza explicit ca un pilot este nr. 1 sau nr. 2, dar statutul sau in cadrul echipei este stabilit implicit, prin sarcinile si obiectivele cuprinse in contract si, in ultima instanta, prin rolul pe care il are in procesul de dezvoltare a motocicletei. Niciodata, intr-o echipa ambii piloti nu au avut acelasi statut. Chiar si atunci cand echipa a fost formata din doua vedete. Bineinteles, in functie de rezultata sau alte situatii conjuncturale, lucrurile se pot schimba in cadrul echipei, dar ideea de baza este ca intotdeauna exista un pilot nr.1 si un pilot nr. 2, cu toate avantajele si dezavantajele care decurg din acest statut. 

:10:

 

1 oră în urmă, adrianm a spus:

Ti-au mai dat si altii reply-uri (BB) in care ti s-a spus ca la cum gandesti pare ca n-ai mers niciodata pe moto. E si parerea mea, vorbesti din carti.

Cand imi umbli prin cont ca mai apoi sa vii sa ma ataci cu marca de motocicleta abia atunci esti un stalker.

Ti-am spus o data,nu mai insist,nu sunt interesat sa iti schimb parerea.In nici un fel.Crezi ce vrei despre mine,nu ma intereseaza.

O singura observatie - te crezi prea important daca ai impresia ca eu am intrat la tine pe cont sau ma intereseaza persoana ta in vreun fel - nivelul de...ineptie e fantastic : tu realizezi ca nu trebuie sa intre nimeni pe cont la tine ca sa vada ce motoreta ai?simulezi ca ai?nu conteaza oricum - o ai la avatar !! orice post ai e poza langa wtf ti-ai pus trotineta aia la poza la avatar dupa aia zici ca eu intru sa te urmaresc.Din putul gandirii.No comment. 🤦‍♂️

Get a grip,maestre.Oricum eu o sa iti dau un ignore pt ca parerea ta despre cam orice nu ma intereseaza.Salut salut.

@B.B. daca plateste drumul,vin si la Brno cu motoreta pe remorca sa ne dam sa se edifice :) .Am remorca masina cu carlig,numa bani de motorina si track-day daca ar putea contribui.Vignetele le iau eu :bounce:

 

Trecand peste prostiile noastre despre piloti 1 si 2,si cine are naked si cine are ss,conferinta de presa pre-event :

Press Conference 1: Bagnaia, Martin and Bezzecchi

Press Conference 2: Quartararo, M. Marquez and Acosta

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, damager a spus:


mai putin la ducati. Vine Gigi si zice, asta e mobra, va adaptati la ea.

pare o abordare mai buna pt a dezvolta o motoreta polivalenta. Altfel, patesti ca si honda, dezvolti o mobra pt MM

corect.

da MM aducea pe banda rulanta titluri, deci a avut putin sens.

Acum 3 ore, September a spus:

Te uiți la banii din contract și cam știi cum este cu 1 sau 1.1 sau 2...

true story.

Acum 2 ore, B.B. a spus:

Cum priviti si exprimati voi problema asta rezulta exact ca singurul rol pe planeta si intr-o echipa a pilotului 2 este sa- suga pwla pilotului 1.

n-a zis nimeni asta.

dar daca ai un invingator parca ai asculta de el, parca ai face mai multe sa-l multumesti, sa-l pastrezi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare de inceput de sezon:

Avem, dupa numaratoarea mea, 3 piloti activi care au victorii de etapa la clasa mare cu 2 constructori diferiti. Va reusi vreunul dintre ei sa castige cu al treilea constructor in sezonul asta? 
Sau asteptam 2025 ca sa castige MM (si) cu KTM?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, frigider a spus:

corect.

da MM aducea pe banda rulanta titluri, deci a avut putin sens.

true story.

n-a zis nimeni asta.

dar daca ai un invingator parca ai asculta de el, parca ai face mai multe sa-l multumesti, sa-l pastrezi.

Clar ca a facut sens. Se invarte roata. Imediat vedem ca incepe Acosta sa castige si ktm o sa dezvolte dupa el.

 

nu cred ca exista o reteta universal valabila, cred ca tb sa te adaptezi vremurilor.

a fost vremea honda, a venit vremea Ducati. Vedem ce se va intampla din 2027

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, MM elegant, a fost cap de lista de cateva ori, a terminat pe 4cred.

 

Bai site mai retardat ca notogp com nu am văzut in viata mea, mai nou nu are home, el nu stie niciodată cine esti de fiecare data trebuie sa te logezi ca el nu tine minte, imbarligat si futut si vesnicul videopass pisa-m-as pe el, la 3 tapuri dai de un videopass căcat 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

14 minutes ago, B.B. said:

mai nou nu are home

 

Are. Dai clic pe logo-ul "75 MotoGP".

 

15 minutes ago, B.B. said:

el nu stie niciodată cine esti de fiecare data trebuie sa te logezi ca el nu tine minte

 

Asta ține de browser-ul și setările tale, nu de server-ele lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, PzKpfW a spus:

 

Are. Dai clic pe logo-ul "75 MotoGP".

Are o laie. Pe sigla motogp te duce la eventul actual, atat.

Screenshot_2024-03-08-19-24-04-05_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.thumb.jpg.d745d9c8ec8e83118b57e29c94268ab9.jpg

 

Acum 6 minute, PzKpfW a spus:

 

 

Asta ține de browser-ul și setările tale, nu de server-ele lor.

 

Pai cum alte site-uri ma tin logat (de ex acest forum, de nici nu mai știu ce parola am) si MotoGP nu poate.

Nu e vorba ca nu am user si parolă in browser pt MotoGP, dar nu ma păstrează logat..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

12 minutes ago, B.B. said:

Pe sigla motogp te duce la eventul actual, atat.

 

Tot de la browser-ul tău. Nu știu ce folosești. Ce spun eu am testat pe Safari, Firefox și Chrome.

 

La Gresini se vede bine traseul aerului pe carene datorită jegului.

 

959228300_WhatsAppImage2024-03-08at19_35.15_6d8b1894.thumb.jpg.cb99a8c9f900fad9559651f38d09c7b4.jpg

 

Și diferența față de carena de GP24:

image.thumb.png.258a6edfb77630870d662b69e3d7dbb4.png

 

A reînceput ploaia. Gata sesiunea.

 

image.thumb.png.eb86e7058fde9882f1a4c4139da15c69.png

 

KTM merg cu evacuarea și carena laterală testate în presezon, dar cu carena frontală de anul trecut.


image.thumb.png.b0a96979f1c0c8c344bad8c09e018cc9.png

 

image.thumb.png.f3cff54cb13a3f365dadd7793a837f91.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 30 minute, B.B. a spus:

Pai cum alte site-uri ma tin logat (de ex acest forum, de nici nu mai știu ce parola am) si MotoGP nu poate.

Nu e vorba ca nu am user si parolă in browser pt MotoGP, dar nu ma păstrează logat..

True Câteodată motogp te delogheaza aiurea,ceea ce pe alte site-uri mult mai obscure nu se întâmplă.

 

Acosta e îndrăzneț,forțează,tipic pt rookies.Fuck,sunt rapizi rău băieții lui Herve.

Memelu pe 1 dar nu mi se pare ca ceilalți forțează prea tare cred ca nu se risca nimeni sa forțeze aiurea mai ales ca se preconizează ca nu va mai ploua tot weekendul.

 

In rest...Honda'i Honda,Yamaha s.a revigorat maxim si tot asa.

Weird vreme...

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Total irelevanți timpii din sesiunea asta. Nimeni nu a forțat aiurea, nu va mai ploua zilele următoare. Au fost la ~14s de timpii din FP1.

Editat de PzKpfW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, eu am crezut că plouă cand am văzut timpii..

 

Legat de motogp.com in screenshot-ul ala aparea sus "welcome back cutare" apoi am dat sa vad timpii si iar mi-a cerut sa ma logez... :crack:

 

Folosesc chrome de când există. Cu alte site-uri nu am probleme..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Method a spus:

True Câteodată motogp te delogheaza aiurea,ceea ce pe alte site-uri mult mai obscure nu se întâmplă.

 

Acosta e îndrăzneț,forțează,tipic pt rookies.Fuck,sunt rapizi rău băieții lui Herve.

Memelu pe 1 dar nu mi se pare ca ceilalți forțează prea tare cred ca nu se risca nimeni sa forțeze aiurea mai ales ca se preconizează ca nu va mai ploua tot weekendul.

 

In rest...Honda'i Honda,Yamaha s.a revigorat maxim si tot asa.

Weird vreme...

Acosta o sa fie de urmarit anul asta. O sa faca o figura frumoasa. Eu zic ca se bat pt locurile 5 cel putin. 
este foarte intresant stilul lui de a merge cu ktm-ul. seamana cu MM la inceputuri. A si avut o salvare a-la MM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

20 minutes ago, damager said:

Acosta o sa fie de urmarit anul asta. O sa faca o figura frumoasa. Eu zic ca se bat pt locurile 5 cel putin. 
este foarte intresant stilul lui de a merge cu ktm-ul. seamana cu MM la inceputuri. A si avut o salvare a-la MM

 

Corect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, damager a spus:

Acosta o sa fie de urmarit anul asta. O sa faca o figura frumoasa. Eu zic ca se bat pt locurile 5 cel putin. 
este foarte intresant stilul lui de a merge cu ktm-ul. seamana cu MM la inceputuri. A si avut o salvare a-la MM

sa speram, rar asa om, incepator cu "lamaie" sa dea coxXx asa.

 

si Binder va mai incurca socotelile din cand in cand.

Mai un Digia etc.

 

O sa fie belea.

care scrieti aici noua ora a romaniei pentru Practice de maine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, frigider a spus:

sa speram, rar asa om, incepator cu "lamaie" sa dea coxXx asa.

Lorenzo.

Parca prima cursă podium a 2a a castigat sau oricum debut stelar.Pe la a3a și.a rupt gleznele sau oricum accidentare urâtă de a stat jumătate de an pe bara.

Sperăm ca Acosta sa fie rapid fără urmări nefaste ca să zic așa...nu prea cade,asta e un lucru bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prostovanii astia de acum ,se numeac piloti ?Si starnesc pasiuni intre voi?

Fantastic!Boul ala de Bagnaia si luserul lui de serviciu Martin vi se par comparabili cu rossi,lorenzo,pedrosa,stoner,marc?

Rau a ajuns motogp -ul daca astia sunt crema!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, PzKpfW a spus:

La Gresini se vede bine traseul aerului pe carene datorită jegului

Jegul = #93? 🫣

Întreb pt un prieten fan Rossi. 😝

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, adiy32 a spus:

Prostovanii astia de acum ,se numeac piloti ?Si starnesc pasiuni intre voi?

Fantastic!Boul ala de Bagnaia si luserul lui de serviciu Martin vi se par comparabili cu rossi,lorenzo,pedrosa,stoner,marc?

Rau a ajuns motogp -ul daca astia sunt crema!

:10:  :crack:

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, frigider a spus:

sa speram, rar asa om, incepator cu "lamaie" sa dea coxXx asa.

 

si Binder va mai incurca socotelile din cand in cand.

Mai un Digia etc.

 

O sa fie belea.

care scrieti aici noua ora a romaniei pentru Practice de maine?

MM si Lorenzo au avut debuturi similare.

ramane de vazut marea necunoscuta... managentul cauciucurilor in cursa lunga.

deocamdata ktm arata bine....si binder si acosta merg tare, pe acelasi stil de aruncat mobra in viraj cu slide pe spate....vedem cat tin gumele la stilul asta. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...