Sari la conținut

2. Grande Prémio Tissot de Portugal


Postări Recomandate

Acum 7 ore, B.B. a spus:

Ce a greșit stie el.. că doar au discutat in comisie.. A intrat ca bivolul in Marquez, trebuie sa fii maxim orb sa nu vezi mai ales cu atatea reluări.

Consideră acolo doua depasiri separate, MM a depășit dar a iesit larg.. Peco a vrut sa depășească din nou sa recupereze pozitia si a intrat in ăla si apoi a pierdut si fata..

Daca privim faza fara depasirea lui MM. Pecco vine din spate pe interior si il ia pe faras pe MM care DEJA iesise larg..si incerca să revină pe trasă. MM deja se dusese în față..

 

 

Ce fata a pierdut Peco?

 

omu avea tras interioara, unde plm sa se duca cand el era cu motoreta inclinata pe interiorul virajului. Daca lu MM nu is se punea iar pacla pe ochi isi dadea seama ca a lasat usa deschisa pt Peco si ca ala e acolo pe interior si ca nu trebuia sa stranga asa brutal interiorul apexului ca oricum avea MM castig de cauza pe accelerare venind cu viteaza superioara de pe exteriorul virajului.

 

Dar a facut ce face de obicei uita sa mai gandeasca si popiceste fara logica.

 

Si nu inteleg de ce zice el de Peco si alea 2 puncte cand si el a riscat aiurea pt tot alea 2 puncte ..

 

Oricum in virajul ala s-au masurat niste bilute si au iesit in decor ca 4 bilute belite. incident de cursa si sanatate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 372
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Citat

 

Usor, usor, ca te-ai inrosit tot si te dor degetele de la cat de tare ai batut in taste. Nu vrem sa faci vreo nefacuta si sa ne parasesti prematur din cauza unui strain de pe net, nu? N-am vrea sa ne pierdem unul din cei mai combativi trolli de pe aici, asa ca du-te, bea un pahar cu apa si calmeaza-te. 

Ai zis ca nu exista situatia in care 2 coechipieri sa se sustina reciproc si sa-si tina unul altuia spatele, ai primit niste contarexemple. Cel putin baietii de la VR46 te contrazic flagrant: anul trecut Bez era in lupta pt locul 3 in campionat si tot s-a comportat ca un bodyguard pt Marini cand cel din urma a avut sansa de podium.

Treci mai departe, nu trebuie sa ai mereu dreptate, o mai da omul cu oistea-n gard, ca asa-i in tenis, scuze, MotoGP. Doar n-o sa dai acum cu telefonul de perete de nervi ca a venit unul si ti-a tulburat tentativa aia penibila de argumentatie. Sau...? 

 

 

 

Argumentatia ta de este identica cu "s-a intamplat in istorie sa ninga in Aprilie" deci si prin urmare e normal sa ninga in Aprilie.

Eu vorbeam de modul general si de regula de baza cu care se aleg pilotii la MotoGP, nu de exceptii.

Aceasta prostie pe care o sustin unii (inclusiv comentatori la TV) cu pilotul 1 si pilotul 2 nu sta in picioare pentru motivele pe care le-am explicat deja.

Ca sunt si cazuri cand cei doi din aceeasi echipa se pot ajuta unul pe altul cand pentru celalat nu mai exista nici o miza e la mintea cocosului, dar nu trebuie privita ca o regula generala. Asa cum o mica ninsoare in Aprilie nu inseamna ca in Aprilie e iarna.

Daca intelegi ce zic, daca nu, continua cu aberatiile, esti liber sa scrii ce vrei. 

Editat de B.B.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 minute, Cavaleru a spus:

incident de cursa si sanatate.

exact.

io-s fan MM si imi zic in mintea mea ca Peco clar avea niste probleme, putea sa aiba putina rabdare.

o fi crezut ca poate sa-l ajunga si pe Aco?

 

nu cred, era departe.

 

 

 

apa sub pod.

macar nu a punctat niciunul din ei.

 

imi place sa cred ca nu vor mai cadea amandoi data viit cand se intalnesc pe circuit.

vorba aia - amandoi au sanse la camp. (nu ca zic eu, dar altfel ar sta acasa)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 minute, Cavaleru a spus:

 

Ce fata a pierdut Peco?

Mai uita-te de 51 ori poate vezi.

Uite, iti fac un frame by frame

image.thumb.png.02046774c4f9d88220fd694ad79d11cf.png

image.thumb.png.36cd2679816867b5ad3593cf04bb8d88.png

image.thumb.png.63518beef9af45e607ad37a1d3f3109e.png  vezi cine e inca in fata acum.. priveste umbra rotii fata

image.thumb.png.f0a998ae10dc747ce7cb6999f9ae4adb.png Pecco deja era pe faras aici.. vezi roata fata

image.thumb.png.64dcbcbdef7c2bebc9e8c3bf04b530bb.png deja Peco nu mai poate tine motoreta sus, roata fata a plecat de tot

image.thumb.png.e4f3d9814ec9d6c3d9ff9f5d9489f1eb.png

image.thumb.png.e3c4d83ec9f76e118fc33ae31f96b0b2.png

 

 

 

Acum 4 minute, Cavaleru a spus:

 

omu avea tras interioara, unde plm sa se duca cand el era cu motoreta inclinata pe interiorul virajului. Daca lu MM nu is se punea iar pacla pe ochi isi dadea seama ca a lasat usa deschisa pt Peco si ca ala e acolo pe interior si ca nu trebuia sa stranga asa brutal interiorul apexului ca oricum avea MM castig de cauza pe accelerare venind cu viteaza superioara de pe exteriorul virajului.

 

Dar a facut ce face de obicei uita sa mai gandeasca si popiceste fara logica.

 

Si nu inteleg de ce zice el de Peco si alea 2 puncte cand si el a riscat aiurea pt tot alea 2 puncte ..

 

Oricum in virajul ala s-au masurat niste bilute si au iesit in decor ca 4 bilute belite. incident de cursa si sanatate.

Domnule draga, MM deja depasise, se dusese cu o lungime de motocicleta in fata lui Pecco, cazatura s-a intamplat la incercarea de re-castigare a pozitie de catre Bagnania,,  deci eu te depasesc pe tine, apoi tu vii ca turbatul din spate si ma dai jos si tot eu sunt vinovat!!! :crack:

 

uite aici, trecuse de Pecco sau nu trecuse??????????????????????????????????????????????

 

image.thumb.png.7ed3ac08a0b7b27c47fd3c921a09d914.png

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, B.B. a spus:

Domnule draga, MM deja depasise, se dusese cu o lungime de motocicleta in fata lui Pecco, cazatura s-a intamplat la incercarea de re-castigare a pozitie de catre Bagnania,,  deci eu te depasesc pe tine, apoi tu vii ca turbatul din spate si ma dai jos si tot eu sunt vinovat!!! :crack:

 

uite aici, trecuse de Pecco sau nu trecuse??????????????????????????????????????????????

 

image.thumb.png.7ed3ac08a0b7b27c47fd3c921a09d914.png

 

 

^^^nu pot sa nu fiu de acord cu asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, damager a spus:

si pe un circuit recunoscut pt consumul de gume. Intresant.

Eeexact - e si un circuit care in mod normal cam mananca gumele.

New medium much better compound tyre, sau?Ce s-o fi schimbat?

Oricum e de salutat aceasta situatie,si speram sa se repete de cat mai multe ori pe parcursul sezonului.

Acum 1 oră, B.B. a spus:

Tu ai spus de MM ca a ramas de căruță ca nu mai putea.. asta ai spus si de asta m-am luat.

Te citez din nou

Repet - iarasi nu esti capabil sa extragi ideea de baza dintr-o fraza,uite colegul mai sus a inteles foarte ok despre ce vorbeam eu si la ce atrageam atentia.

Am si subliniat naibii si tot nu intelegi? Nu era vorba despre Pecco si MM !!

 

Am constatat faptul ca primii 3+Acosta au mers undeva in jurul a 1.39.0 toata cursa fara sa isi distruga gumele si ca domnii Pecco si MM au mers cu jumatate de secunda pe tur mai slow,nu era vorba DE CE a mers MM mai slow ! Ma citezi "din nou" dar tot nu citesti ce am scris :

Acum 1 oră, B.B. a spus:

Te citez din nou

Citat

"Memelu si "pretenu" lui Bagnaia (viitorul coleg de echipa nu? :P ) au fost cu 0.5s/tur mai slow decat astia 4.Pecco mai rau,incepuse sa o taraganeze rau la sfarsit se apropia de 1.40's,de asta a si fost atacat ,dar nu are a face,vroiam sa subliniez altceva :"

O cursa fara tyre management?This is new !!

Acum ca ti-am bolduit ideea de baza ai inteles despre ce vorbeam? Nu era despre MM,Pecco de ce au mers aia mai incet sau de ce a cazut Pecco peste MM sau viceversa etc. ERA DESPRE GUME !!!

Omfg...unii chiar au probleme de intelegere a unei fraze simple...si tunnel vision pe deasupra.

"MM MM ,l-ai atacat pe MM" 🤦‍♂️

 

Continuati cu Bruzli il bate pe Vandam in rest.Succese.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

situatii diferite, dar putin identice. JM de pe exterior ridica motocicleta si lasa loc pe cand MM de pe exterior nu face acelasi lucru... 

 

https://www.motogp.com/en/videos/2024/03/23/last-lap-podium-battle-ignites-between-martin-and-marc-marquez/493095?playlistId=17859

 

https://www.motogp.com/en/videos/2024/03/24/bagnaia-and-marc-marquez-portimao-crash-from-all-angles/493236?playlistId=17859

de la secunda 22 se vede cel mai bine ca FB nu cade pana nu da MM cu capul in motocicleta lui. 

incident de cursa si gata!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Brad Binder after losing out to Pedro Acosta :

When discussing his battle with Acosta, Binder also gave the Spanish teenager huge praise after it became very clear that Acosta was the quickest KTM in the race.Although they’re not teammates, riding the same bike is something Binder feels he can learn from, even with his much greater level of experience over Acosta.Binder said:

“When he passed me he was rolling. He is really special.

“When you watch him you can see how good he is. The way he can control the bike, carries a lot of corner speed, he is a real class act.

“Hats off to him. He really deserved a podium. I’ve always had good teammates and teammates that pushed me.

“You can look at it as a blessing or a curse, but it’s always been good for me.

“I think together we can keep pushing and try to get this project going forward.”

 

Respekt dnu Binder,baiat salon ca de obicei si deloc hater :ok:

Mai rar comportament asa salon la pilotii de gp.La piloti in general.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 31 minute, ioio_viola a spus:

situatii diferite, dar putin identice. JM de pe exterior ridica motocicleta si lasa loc pe cand MM de pe exterior nu face acelasi lucru... 

seamana, dar parca in MM vs JM aveau viteze similare, de-aia JM a putut evita

pe reluare de pe codita lui MM Peco vine F repede, imposibil de evitat.

*e o chestie si de unghi, dar pare ca vine mai repejor fata de MM<>JM.

plm.

 

 

abia ast cursa urmatoare.

 

presiunea a crescut pt cei 2 ca au pierdut niste puncte.

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, B.B. a spus:

 

 

Argumentatia ta de este identica cu "s-a intamplat in istorie sa ninga in Aprilie" deci si prin urmare e normal sa ninga in Aprilie.

 

Pe unde locuiesc eu chiar e normal sa ninga in Aprilie si ninge in fiecare an in Aprilie, fara exceptie (chiar ieri a bagat o tura de fulguiala, cat sa se puna inca o palma de zapada, asa ca ma astept ca si saptamana viitoare sa mai dea o tura) :D

Mai ai exemple de genul? Ca faci ce faci si tot mai rau te afunzi. Tu ai sustinut ca "nu se exista", eu ti-am dat 2 contraexemple, fara a avea pretentia ca e regula generala, asa cum eronat se pare ca ai dedus.

E suficient de clar acum sau ai nevoie de un servetel cu care sa-ti stergi scuipatul din coltul gurii in timp ce-ti desenez cu creioane colorate ca sa fie mai usor de priceput si pt tine?

 

1 oră în urmă, B.B. a spus:

Mai uita-te de 51 ori poate vezi.

Uite, iti fac un frame by frame

image.thumb.png.02046774c4f9d88220fd694ad79d11cf.png

image.thumb.png.36cd2679816867b5ad3593cf04bb8d88.png

image.thumb.png.63518beef9af45e607ad37a1d3f3109e.png  vezi cine e inca in fata acum.. priveste umbra rotii fata

image.thumb.png.f0a998ae10dc747ce7cb6999f9ae4adb.png Pecco deja era pe faras aici.. vezi roata fata

image.thumb.png.64dcbcbdef7c2bebc9e8c3bf04b530bb.png deja Peco nu mai poate tine motoreta sus, roata fata a plecat de tot

image.thumb.png.e4f3d9814ec9d6c3d9ff9f5d9489f1eb.png

image.thumb.png.e3c4d83ec9f76e118fc33ae31f96b0b2.png

 

 

 

 

 

 

Pecco n-a dat-o pe jos pana nu si-a bagat MM capul sub carena lui ca sa-i faca ITP-ul ad-hoc. Incident de cursa, clar, dar memelu putea sa stea pe exterior si avea castig de cauza, avand un mic plus de viteza pe iesire.

 

Ce-mi place f mult la generatia asta noua de baieti din MotoGP e faptul ca nu dau doi bani pe meltenismele MM-ului si cand asta face pe smardoiul, astia nu se feresc din calea lui, ci stau la cafteala cu el. Dani Pedrosa de ex era prea finut pt un asemenea comportament meltenesc, dar astia tineri n-au nicio greata sa-l puna la locul lui repejor. Si se vede: cum a dat de unii care stiu sa-i raspunda, cum o imprastie, indiferent ca e calare pe Honda sau pe Ducati. Pacat ca de obicei ii ia si pe altii cu el, putini au scapat netavaliti dupa ce i s-a pus pacla pe creier.

Editat de wolfybv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Method a spus:

Brad Binder after losing out to Pedro Acosta :

When discussing his battle with Acosta, Binder also gave the Spanish teenager huge praise after it became very clear that Acosta was the quickest KTM in the race.Although they’re not teammates, riding the same bike is something Binder feels he can learn from, even with his much greater level of experience over Acosta.Binder said:

“When he passed me he was rolling. He is really special.

“When you watch him you can see how good he is. The way he can control the bike, carries a lot of corner speed, he is a real class act.

“Hats off to him. He really deserved a podium. I’ve always had good teammates and teammates that pushed me.

“You can look at it as a blessing or a curse, but it’s always been good for me.

“I think together we can keep pushing and try to get this project going forward.”

 

Respekt dnu Binder,baiat salon ca de obicei si deloc hater :ok:

Mai rar comportament asa salon la pilotii de gp.La piloti in general.


acosta are un stil asemanator cu JM.  Iese f mult de pe motocicleta si duce viteza mare pe viraj.

pare a fi noul stil pe care-l vor adapta pilotii.

acosta chiar mai mult decat JM mi-i se pare ca se intinde. Si trasele sunt f agresive, iar faptul ca duce viteza pe viraj il ajuta cu gumele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Method 

Citat

Nu era despre MM,Pecco de ce au mers aia mai incet 

Bai omule, intelege ca NU AU Mers ci A MERS. Pecco a mers incet. MM doar a stat dupa el cuminte facand tire management in timp ce Pecco se chinuia. MM putea merge mai tare dar nu a mers pe cand Pecco NU PUTEA Merge mai tare a zis el cu gura lui.

M-am legat de asta pentru ca tu vrei sa subliniezi CE BINE mergeau cei din fata fata de prostii astia doi.

 

Exact asa suna, ce bine au mers JM si Vinales si cine dracu mai era acolo fata de handicapatii Pecco si MM care nu au putut tine ritmul.

 

Si eu contrazic asta si iti spun ca PECCO was struggling cum bine a zis el si MM doar statea dupa el la economie DESI AR FI PUTUT MERGE mai tare si a si facut-o cand l-a depasit.. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, frigider a spus:

seamana, dar parca in MM vs JM aveau viteze similare, de-aia JM a putut evita

pe reluare de pe codita lui MM Peco vine F repede, imposibil de evitat.

*e o chestie si de unghi, dar pare ca vine mai repejor fata de MM<>JM.

plm.

 

 

abia ast cursa urmatoare.

 

presiunea a crescut pt cei 2 ca au pierdut niste puncte.

 

https://oxleybom.buzzsprout.com/2181509/14757741-portemao-2024-keith-richards-shark

 

de la minutul 9.30 

zic bine baietii: toti avem acel prieten care face accidente mai des decat ceilalti prieteni.

si inca un lucru: ala care renunta devenea o tina pentru celalalt la urmatorul duel dintre ei sau in toata cariera. 

Acum 1 oră, apriliacluj a spus:

peste 2 saptamani, COTA!!!

 

peste 3 saptamani

12 Apr - 14 Apr

Red Bull Grand Prix of The Americas

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 39 minute, B.B. a spus:

Bai omule, intelege ca NU AU Mers ci A MERS. Pecco a mers incet. MM doar a stat dupa el cuminte facand tire management in timp ce Pecco se chinuia. MM putea merge mai tare dar nu a mers pe cand Pecco NU PUTEA Merge mai tare a zis el cu gura lui.

M-am legat de asta pentru ca tu vrei sa subliniezi CE BINE mergeau cei din fata fata de prostii astia doi.

I DON'T CARE !! Ma doare undeva care din cei 2 frumosi a mers mai incet si care mai tare.

Omg nici acum nu ai inteles ce spuneam eu - eu vorbeam despre faptul ca gumele nu s-au degradat desi s-a fortat pe toata durata cursei,esti in stare sa intelegi asta?

 

Daca iar ma iei cu Pecco si MM fac cu capul.

NU VROIAM SA SUBLINIEZ NIMIC LEGAT DE CEI 2 in afara de faptul ca erau cu juma sec pe tur mai slow.Amandoi.Ca unul era slow si alalalt mai rapid sau invers si DECE era unul sau altul mai slow ma lasa rece.AU MERS ! - amandoi dimpreuna.Asa zice foaia - daca contrazici si foaia aia....

"nu sunt buni timpii pt ca Pecco il tinea de mana pe MM" nu?

 

Dens.Foarte dens.Fuckin'Marquez si tifosii 🤦‍♂️

Tot timpul am zis ca nu e bine sa ai de-a face cu fanaticii,nu inteleg nimic si nici nu ii intereseaza altceva decat sa isi pupe idolul respectiv sa ii scuipe pe cei care nu il pupa.Mi-e sila.

1 oră în urmă, damager a spus:

acosta are un stil asemanator cu JM.  Iese f mult de pe motocicleta si duce viteza mare pe viraj.

pare a fi noul stil pe care-l vor adapta pilotii.

acosta chiar mai mult decat JM mi-i se pare ca se intinde. Si trasele sunt f agresive, iar faptul ca duce viteza pe viraj il ajuta cu gumele.

Memelu a zis la conferinta de presa pre-event referitor la Acosta "toti cei veniti proaspat din moto2 au acest stil curgator si care duce multa viteza pe viraj",dand de inteles oarecum ca se vor suci odata pusi in tema cu problemele motogp....si as adauga eu se vor adapta la particularitatile motoretei pe care sunt respectiv viteza pe curbe sau accelerare.

Stilul cu extra-lean pe curbe ghici cine l-a inventat? :D ...ar trebui sa il invete MM din nou?

Cred ca stilul depinde ff mult de motoreta.

Si nu cred ca ar trebui sa il luam pe Acosta de exemplu si/sau etalon.

Aici a facut un rezultat magnific.E un fluke?va continua?Pe circuitele unde va fi invariabil necesar tyre management cum se va descurca?Sunt inca multe semne de intrebare in legatura cu Acosta.Dar pana acum,promite maxim.La mai mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, ioio_viola a spus:

3 saptamani

vai de plm/pln.

Acum 59 minute, B.B. a spus:

Saptamana in care am intrat azi nu se mai pune, e ca si trecuta! :D 

da in plm, e decat luni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, Method a spus:

I DON'T CARE !! Ma doare undeva care din cei 2 frumosi a mers mai incet si care mai tare.

 

Fratele lui Dumnezeu, intelege ca I FUCKIN CARE si nu te las sa afirmi niste inadvertente doar pentru ca vrei tu sa demonstrezi un (cuvant urat).

Tu ai afirmat ca cei din fata au fost mai smecheri decat cei din al doilea pluton, ceea ce nu e adevarat. Boul de Pecco i-a tinut in spate pe toti.

Asa ar fi sunat un comentariu corect, impartial: Cei din fata au fost mai rapizi cu 1,(cuvant urat) secunde decat PEcco, care i-a tinut intr-un ritm mai lent si pe MM si pe Acosta. 

Atat trebuia sa spui.

 

Deci daca eu merg pe valea oltului in spatele unuit tir cu 70 la ora tu la final spui, Tirul si BB au mers amandoi cu 70 la ora pentru ca sunt niste imbecili, si eu cu Nike si Frigider ne-am dus in fata cu 15 min si boul de BB si TIRUL au mers in (cuvant urat) mea cu 70 la ora ca doi handicapati.

Bai, esti criminal!! :D 

 

A fost tire management, ca nu au mers ca in SPRINT! In SPRINT au mers la adevaratul potential. 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, ioio_viola a spus:

 

https://oxleybom.buzzsprout.com/2181509/14757741-portemao-2024-keith-richards-shark

 

de la minutul 9.30 

zic bine baietii: toti avem acel prieten care face accidente mai des decat ceilalti prieteni.

si inca un lucru: ala care renunta devenea o tina pentru celalalt la urmatorul duel dintre ei sau in toata cariera. 

 

 

 

fix ce a zis Senna in acel interviu celebru:

 

Acum 6 ore, B.B. a spus:

Mai uita-te de 51 ori poate vezi.

Uite, iti fac un frame by frame

image.thumb.png.02046774c4f9d88220fd694ad79d11cf.png

image.thumb.png.36cd2679816867b5ad3593cf04bb8d88.png

image.thumb.png.63518beef9af45e607ad37a1d3f3109e.png  vezi cine e inca in fata acum.. priveste umbra rotii fata

image.thumb.png.f0a998ae10dc747ce7cb6999f9ae4adb.png Pecco deja era pe faras aici.. vezi roata fata

image.thumb.png.64dcbcbdef7c2bebc9e8c3bf04b530bb.png deja Peco nu mai poate tine motoreta sus, roata fata a plecat de tot

image.thumb.png.e4f3d9814ec9d6c3d9ff9f5d9489f1eb.png

image.thumb.png.e3c4d83ec9f76e118fc33ae31f96b0b2.png

 

 

 

Domnule draga, MM deja depasise, se dusese cu o lungime de motocicleta in fata lui Pecco, cazatura s-a intamplat la incercarea de re-castigare a pozitie de catre Bagnania,,  deci eu te depasesc pe tine, apoi tu vii ca turbatul din spate si ma dai jos si tot eu sunt vinovat!!! :crack:

 

uite aici, trecuse de Pecco sau nu trecuse??????????????????????????????????????????????

 

image.thumb.png.7ed3ac08a0b7b27c47fd3c921a09d914.png

 

 

 

 

coaeeee te uiti de 10.000 la reluarile astea si nu vezi nimic, esti orbit de subiectivism. Peco nu pierde nici o fata, abia in momentul in care are loc contactul culca motoreta.

 

Uita-te bine la diferentele dintre poza 3 si 4, nici o schimbare de pozitie la Peco, pe cand la poza 4 Mimisoru tau e deja cu un crac in aer

Abia la poza 5 cand MM e deja culcat pe Peco, genunchiul lui Peco atinge asfaltul.

 

degeaba ai pus poze daca te uiti la ele prin fundu de la butoiu de varza

 

 

Acum 36 minute, B.B. a spus:

 

 

Deci daca eu merg pe valea oltului in spatele unuit tir cu 70 la ora tu la final spui, Tirul si BB au mers amandoi cu 70 la ora pentru ca sunt niste imbecili, si eu cu Nike si Frigider ne-am dus in fata cu 15 min si boul de BB si TIRUL au mers in (cuvant urat) mea cu 70 la ora ca doi handicapati.

Bai, esti criminal!! :D 

 

A fost tire management, ca nu au mers ca in SPRINT! In SPRINT au mers la adevaratul potential. 

 

 

suferi de dubla personalitate?

 

de unde stii tu care e adevaratul potential?

 

uita-te pe timpi si compara timpii de sprint cu aia de duminica si o sa vezi JM a mers intr-un ritm similar, la fel si MV (pana la failul cutiei de viteze) si tinem cont ca a fost medium pe spate in loc de soft ca in sprint

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, B.B. a spus:

Mai uita-te de 51 ori poate vezi.

Uite, iti fac un frame by frame

 

image.thumb.png.63518beef9af45e607ad37a1d3f3109e.png  vezi cine e inca in fata acum.. priveste umbra rotii fata

image.thumb.png.f0a998ae10dc747ce7cb6999f9ae4adb.png Pecco deja era pe faras aici.. vezi roata fata

 

Vezi depasirea de pe botul mobrei lui Pecco si vei constata ca ambii au franat la limita incat sunt indepartati de centrul curbei (asta o poti observa in restul turelor din timpul cursei).

Piciorul ridicat al mizeriei indica faptul ca a culcat mobra peste italian ambii ajungand pe faras. Aia cu umbra este pozitia soarelui, in niciun caz trasa perfecta.

 

 

Acum 7 ore, B.B. a spus:

image.thumb.png.64dcbcbdef7c2bebc9e8c3bf04b530bb.png deja Peco nu mai poate tine motoreta sus, roata fata a plecat de tot

 

Pai daca ala a cazut pe el cum sa mai tina italianul mobra?! 🙈

Bagnaia a facut o cursa proasta, se vedea clar cu un tur in urma ca Marcel il prinde si va ataca. Dpmdv daca mizeria indrepta mobra si mai astepta un tur, il depasea corect.

In situatia de fata ambii au pierdut puncte dezvoltand doar antipatii.💔

 

Mai, nu stiu cum se face de in ultimii ani el si zarcoiu au fost cap de afis cu astfel de incidente.. or avea restul prea mult bun simt sau mai mult creier incat sa evite astfel de situatii?!?:moron:

Si naka.. 👀

 

Acum 7 ore, Method a spus:

Brad Binder after losing out to Pedro Acosta :

When discussing his battle with Acosta, Binder also gave the Spanish teenager huge praise after it became very clear that Acosta was the quickest KTM in the race.Although they’re not teammates, riding the same bike is something Binder feels he can learn from, even with his much greater level of experience over Acosta.Binder said:

“When he passed me he was rolling. He is really special.

“When you watch him you can see how good he is. The way he can control the bike, carries a lot of corner speed, he is a real class act.

“Hats off to him. He really deserved a podium. I’ve always had good teammates and teammates that pushed me.

“You can look at it as a blessing or a curse, but it’s always been good for me.

“I think together we can keep pushing and try to get this project going forward.”

 

Respekt dnu Binder,baiat salon ca de obicei si deloc hater :ok:

Mai rar comportament asa salon la pilotii de gp.La piloti in general.

Binderache este un caracter cu mentalitate de luptator. Acosta este mai bun decat majoritatea si va termina in top 3 ...poate chiar se va bate pentru titlul 2024.

 

Acum 6 ore, apriliacluj a spus:

peste 2 saptamani, COTA!!!

acolo va fi un diiiii extraordinar as zice :)

Si-o ia de la Acosta, a 3a oara!!! :crack:

Editat de nike
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, B.B. a spus:
Acum 2 ore, B.B. a spus:

Fratele lui Dumnezeu, intelege ca I FUCKIN CARE si nu te las sa afirmi niste inadvertente doar pentru ca vrei tu sa demonstrezi un (cuvant urat).

Tu ai afirmat ca cei din fata au fost mai smecheri decat cei din al doilea pluton, ceea ce nu e adevarat. Boul de Pecco i-a tinut in spate pe toti.

Asa ar fi sunat un comentariu corect, impartial: Cei din fata au fost mai rapizi cu 1,(cuvant urat) secunde decat PEcco, care i-a tinut intr-un ritm mai lent si pe MM si pe Acosta. 

Atat trebuia sa spui.

Asa ceva … wow.

Profu‘ de mate iti spune sa iei loc in banca si-ti da 4 pentru ca n-ai stiut sa rezolvi problema pentru ca n-ai invatat cum trebuie. Tu protestezi si spui ca nu e adevarat ce spune. Tu ai fi invatat, insa ai avut prea multe teme de facut la geografie si din acest motiv n-ai avut timp de mate. Nu e corect ce spune si tie iti pasa. Sa reformuleze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, B.B. a spus:

A fost tire management, ca nu au mers ca in SPRINT! In SPRINT au mers la adevaratul potential.

As usual,emiti niste pareri categorice fara sa te documentezi in prealabil.Si ca de obicei,sunt total gresite.

Te-ai uitat pe timpi inainte sa vorbesti prostiile cu tyre management?Ai facut o comparatie a timpilor din sprint cu cei din cursa?Daca ai fi avut curiozitatea sa te uiti 10s inainte sa vorbesti ai fi observat ca sunt relativi identici la primii 3 - 1.39.0's...1.38.8-9,deci normal ca spui numai prostii daca nu te documentezi...

Dar naiba,cand am subliniat ca nu s-a facut tyre management si s-a tras tare inca din tururile 4-6,7 pana la sfarsit (am pus accentul pe primii 3 + Acosta care chiar din turul 4 a inceput sa plece tare),(chestie total atipica curselor de duminica si specifica doar sprinturilor),tu in loc sa intelegi ideea de baza cu gumele te-ai cramponat pe faptul ca nush ce timp am zis eu ca a facut Pecco si ca nu l-a lasat pe MM sa se etaleze,ca daca se etala Memelu ii rupea pe micuti - normal ca gandind asa de fanboi,cum sa poti intelege ideea de ansamblu cu gumele?

 

De aia nici nu ma asteptam sa ai...inteligenta?logica?normalitatea sa consulti niste sheets cu timpii pe tur inainte sa dai verdicte categorice despre ei.

Meh,pe partea cealalta,de la fanboi nici nu ai ce mari pretentii sa ai sa poata gandi mai departe de taste,sa citeasca un timesheet inainte sa vorbeasca despre el...nu prea poti sa ai nici o pretentie de fapt.

Galerie,atat : hai Steaua mue Dinamo "l-au tinut pe MM ca altfel ii lua pe sus"...Ce sa-i faci,vorba aia,de unde nu e,nici Dumnezeu nu cere...

Acum 2 ore, Cavaleru a spus:

uita-te pe timpi si compara timpii de sprint cu aia de duminica si o sa vezi JM a mers intr-un ritm similar, la fel si MV (pana la failul cutiei de viteze) si tinem cont ca a fost medium pe spate in loc de soft ca in sprint

Eh,uite ca unii se mai si documenteaza inainte sa scrie.Thank you,finally o persoana logica :bow:

Domnul @BB #93 fanatik se trezeste vorbind fara el,as usual.Si nu ar fi nici o problema daca s-ar trezi vorbind aiurea despre MM si alte subiecte "lirice",dar timpii pe tur nu au nuante,sunt matematici,nu pot fi interpretabili ca subiectul cine a dat jos pe cine.

 

Dupa cum bine ai zis - in cursa s-a mers timp de....20-21? de ture pe mediums la acelasi nivel la care s-a mers in sprint pe softs.Si mediumurile nu s-au "taiat" pe final din moment ce cei din fata au mers in 1.38.9-1.39.0-2 pana aproape in ultimul tur.Asta a fost marea mea mirare.

Totul a plecat de la forcing'ul lui Acosta (care repet m-a facut sa pierd 2 beri) pt ca eram convins ca isprava din Qatar se va repeta.Dimpotriva insa - a inceput sa forteze in turul 4 si efectiv nu s-a mai oprit pana in ultimul tur cand l-a depasit pe Vinales.A plecat din turul 4 din spatele lui Miller fortand clar pe frane si probabil si accelerare si s-a oprit in ultimul tur pe 2?Cum l-au putut tine gumele ???Asta nu s-a intamplat niciodata pana acum in era Michelin (sa ma corecteze colegii daca gresesc).Si de asta m-am dus direct la timesheets si mare mi-a fost mirarea cand am vazut ca nu doar Acosta ci TOTI cei din fata au mers in aceeiasi timpi foarte rapizi prin urmare no tyre management.Si asta vorba colegului pe un circuit renumit pt tyre wear.

 

So?Ce s-a intamplat - de ce au tinut mediumurile asa?Repet - nicicand in era Michelin nu am vazut forcing din turul 4 pana in turul 24 (Acosta este exemplul extrem - 20 de tururi dar si ceilalti au fost destul de aproape).Mindblowing.Cel putin pt mine.Sa nu le fie de deochi vorba aia :P ...si sper sa mai vedem si alte asemenea curse fara tyre management !!!

1 oră în urmă, nike a spus:

Si-o ia de la Acosta, a 3a oara!!!

Acosta asta incepe sa fie pt voi (care probabil sunteti hateri MM in completa antiteza cu maestrul @BB) un nou Dovi.Facepalm.

Care si Dovi ala tot asa il batea pe MM pe unde il prindea dar castiga 3 curse pe an si zero titluri,dar in rest mare om mare caracter.

 

In Qatar Acosta a depasit prost aiurea si degeaba si a si recunoscut asta.Nu a fost nici o vitejie ca l-a depasit pe MM sau pe cine a mai depasit el,lumea s-a excitat aiurea.In acel moment toti absolut toti pe care i-a depasit marele Acosta faceau tyre management si mergeau in ritmul dinainte stabilit pt a nu uza gumele...drept dovada a ceea ce zic,Acosta a stat in fata lui MM 2 (doua) ture dupa care s-a taiat ca maioneza cu gumele praf cand toti din fata au inceput sa forteze pt ultima parte a cursei.Acele depasiri au fost o prostie de rookie si a si recunoscut voalat.

 

Aici in Portimao insa...not the same thing.Aici omul a avut pace de podium,similar cu primii 3.Asta in timp ce Binder (il luam pe Binder etalon pt KTM) nu a avut nici pe departe acelasi ritm.Aici da,jos palaria.Promite maxim :ok:

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, B.B. a spus:

uite aici, trecuse de Pecco sau nu trecuse??????????????????????????????????????????????

 

image.thumb.png.7ed3ac08a0b7b27c47fd3c921a09d914.png

 

 

 

 

 

 

image.thumb.png.a00a1fbc4837bb95679eb22dce2469ad.png

 

Pana la urma care a cazut peste cine?!👀

Daca Pecco atingea frana spate avea alta trasa si mizeria cadea singur. Dar intr-adevar greseala este a lui Pecco, Rossi sau Dovi l-ar fi ars pe fraier :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, B.B. a spus:

image.thumb.png.f0a998ae10dc747ce7cb6999f9ae4adb.png Pecco deja era pe faras aici.. vezi roata fata

Și crashquez era la balet! De ce are piciorul ridicat? 🧐 Făcea 2x3.14 ca un 🐕? :huh:

Acum 2 ore, B.B. a spus:

PEcco, care i-a tinut intr-un ritm mai lent si pe MM si pe Acosta

Doar că Acosta a depășit curat și s-a dus, crashquez a făcut un marchezism.

Acum 1 oră, nike a spus:

or avea restul prea mult bun simt sau mai mult creier

Varianta 2!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...