Sari la conținut

03 Red Bull Grand Prix of The Americas - COTA


Postări Recomandate

Acum 4 ore, Cavaleru a spus:

 

si dai la peste 


Exact! O fi fost Stoner talent, dar degeaba daca n-a avut psihic, motivatie sau 'oaie sa zica "Lasa-ma fomeie, ca io sunt pilot de curse nu ies la pensie cand vrei tu!". De-aia pe mine ma lasa rece Stoner, cu talentul lui cu tot.

Acum 3 ore, B.B. a spus:

 

Tie chiar ca iti trebuie un clip de desene animate ca sa intelegi,  nu pricep cum poti sa te incapatinezi intr-un anumit mod de gandire si sa nu mai iesi din el. E incredibil.

Tu tratezi cazul ca pe o incercare de depasire a lui MM la Pecco si ce spui tu este perfect justificat, nimeni nu sta ca momaia si se lasa depasit, hai treci frate ca nu am chef.

In cazul nostru MM il depasise deja pe Pecco si pe Pecco l-a mancat in poponeata sa incerce sa redepaseasca in acelasi viraj intr-un loc destul de ciudat si iesind si el larg la fel ca MM.

Pecco avea intre marginea din stanga a suprafetei de  joc si carena lui MM cam 3-4m in plm, dar nu, el a ales sa intre ca bivolul in Marquez care la randul lui incerca sa reintre pe senalul navigabil si sa nu se duca in mal in partea cealalata.

Pecco avea doua optiuni: 1 - sa isi bage pwla si sa-l lase in pace pe MM 2 - sa incerce sa revina in alt viraj un pic mai incolo daca avea asa mare ritm de tren intercity de mare viteza,

Dar nu, el s-a incapatanat sa rezolve problema pe loc, ca doar el e marele campion .. de carton. 


Eu m-am mai gandit la chestia asta intr-o alta discutie cu tine: tu chiar n-ai facut niciodata sport de performanta sau, daca ai facut, ai incheiat repede pentru ca n-ai inteles ce-i aia competitivitate. 
Revin la paralela cu Jordan, pe care am mai facut-o de-a lungul timpului: ala plangea cand pierdea, ii venea sa-si stranga colegii de gat si pe el insusi. Despre asta e vorba in sportul de performanta, despre a castiga. Despre nimic altceva.

Sa ai pretentia de la un competitor sa nu se bage intr-o chestie riscanta pe motiv ca nu merita inseamna ca nu intelegi competitivitatea. 

Cauta cartile despre Jordan, citeste-le si o sa intelegi, poate competitivitatea si sportul de performanta, mai ales cel profesionist. Cu care, apropos, eu nu sunt de acord (cu ala profesionist deloc iar cu ala de performanta doar de pe la 15-16 ani in sus), dar asta e alta discutie. Dar atata timp cat esti singurul tau gand trebuie sa fie sa bati pe oricine, oricand. Daca reusesti, esti Jordan, Rossi, Marquez. Daca nu iti reuseste si ramai Charles Barkley, Pedrosa, Dovi, aia e, macar stii ca nu te-ai dat batut si ai incercat cat ai putut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 297
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 5 ore, frigider a spus:

sincer incepusem sa ma satur sa tot ii vad pieptul, margelele si fist bump-urile non stop.

 

echilibrul a fost restaurat.

 

e f bine ca a ramas acolo Q, sa vina altcineva la Aprilia.

 

din ce ziceau comentatorii englezi Aleix va decide dupa cateva curse daca mai continua sau nu.

:D

Era mai bine pt spectacol/competitie daca Q era pe o motoreta de podium,pt ca that mf is fast.Ar fi putut sa se lupte.De pe Yamaka...testeaza burlane custom-made de la Akrapovic si se bate cu LM.

Aleix "va decide"....am mai zis,Aleix cred ca va decide Rivola pt el,iar Rivola s-a exprimat (vezi mai sus) in sensul ca vrea sa il pastreze pe Vinales,deci cred ca Aleix "a decis" deja :)

Acum 4 ore, ENEOS a spus:

Repet: tirbușonul când a învățat să meargă mai tare și mai bine decât crashquez pe o 🏍 teoretic inferioară? Ha? Dar nu ești fan... Calculat și rece pt că încă nu i s-a pus complet albeața, dar ușor ușor își revine.

Da, a mers bine, dar de căzut a căzut ca o pleașcă! :blbl:

Eh,esti tu rautacios si vrei sa il scoti pe ala oaia neagra.De ce naiba aveti toti nevoie de un nemesis?"lectie" si metehne de-ale lui Rossi sunt astea :D

De ce trebuie sa fie toti eminamente buni sau eminamente rai?Si toti de pe aici ori fani ori hateri?Si nici nu intelegi,sau nu vrei sa intelegi ce zic...in fine.

Am zis ca e mai calculat decat in 2023,that's all.Si nu inteleg paralela cu Acosta?

Referitor la faza cu Pecco - am zis si atunci o repet - mie mi-a placut ce a facut Pecco,nu il condamn ! Mi s-a parut o greseala dpdv al luptei la campionat,cum si este pt ca a pierdut multe puncte degeaba,dar mi-a placut ca i-a aratat oole lui MM.Am vorbit despre acel crash pt ca mi s-a parut ca acolo NU MM a fost cel care n-a gandit,nu pt ca a spune ca Pecco e de carton cum zice colegul - Pecco mi se pare din ce in ce mai bun - Pecco a fost de carton in 2022.Dupa 2023 mie mi se pare Pecco un pilot accomplished.

Acum 4 ore, xt600 a spus:

Hai cu JM la Aprilia. Sau a cazut deal-ul?? Daca nu, MM.. ;)

Eu cred ca daca nu are loc la Ducati...si nu va avea,JM va ajunge la Aprilia.Acum probabil o priveste drept 2nd choice dar s-ar putea sa fie a blessing in disguise.

MM nu l-as vedea sa re-invete inca o motoreta.Am mai zis de ce - inseamna ca tot anul 2024 si "ruperea" de Honda brusca si dura de la sfarsit de 2023 va fi fost in zadar.Nu putea pleca elegant la sfarsit de 2024 cand i se termina contractul?No way,ala pe Ducati ramane cel putin pana in 2027...acuma sa vedem pe ce specificatie :D

Acum 39 minute, nike a spus:

nu cred ca e dupa el.. mai degraba dupa sponsori Rivola

Iar Rivola spune ca vrea sa il tina pe Maravilla...vrajit de viteza lui,si uitand de problemele stiute inconstanta si labilitatea psihica a maestrului.

Dar sunt convins ca va aduce langa el inca un pilot puternic.Iar AE nu mai e puternic,si va fi din ce in ce mai slab in urmatorii 2 ani,in timp ce Aprilia are potential sa se bata la varf.

Sper sa il vad pe JM langa Vinales...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, B.B. a spus:

 

In cazul nostru MM il depasise deja pe Pecco si pe Pecco l-a mancat in poponeata sa incerce sa redepaseasca in acelasi viraj intr-un loc destul de ciudat si iesind si el larg la fel ca MM.

Dar nu, el s-a incapatanat sa rezolve problema pe loc, ca doar el e marele campion .. de carton. 

Nu poti sa il judeci pe Bag ca a incercat sa isi apere pozitia si ca a revenit in acelasi viraj. Este pilot si asta este ratiunea pentru care se afla acolo, sa lupte pentru fiecare pozitie, pentru fiecare punct, etc. In definitiv MM lasase usa deschisa iar manevra aia a lui Pecco este clasica, in asemenea situatii, nu a venit cu vreo inovatie. Chestiunea este ca a fost facuta prost si a intrat in spaniol. Cum spuneai si tu, intre roata lui si vibrator, erau vreo 3-4 m, daca punea roata macar 30-40 cm mai la interior, manevra ar fi fost clean, iar Bagnaia ar fi castigat la impresia artistica. Asa, a dat cu mucii in fasole. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 36 minute, Speedy.K a spus:

Eu m-am mai gandit la chestia asta intr-o alta discutie cu tine: tu chiar n-ai facut niciodata sport de performanta sau, daca ai facut, ai incheiat repede pentru ca n-ai inteles ce-i aia competitivitate. 
Revin la paralela cu Jordan, pe care am mai facut-o de-a lungul timpului: ala plangea cand pierdea, ii venea sa-si stranga colegii de gat si pe el insusi. Despre asta e vorba in sportul de performanta, despre a castiga. Despre nimic altceva.

Sa ai pretentia de la un competitor sa nu se bage intr-o chestie riscanta pe motiv ca nu merita inseamna ca nu intelegi competitivitatea. 

Da mai maestrilor mai,ok ok,nu contesta nimeni competivitatea si "datoria" (daca ma pot exprima asa) unui pilot de a fi competitiv si a nu ceda,nu e vorba despre asta, si nu mai puneti placa aia invechita ca "n-ai facut sport de performanta deci nu stii"...zici ca ii aud pe aia de la Mafia cu "n-ai fost acolo" :crack:

 

Dar e o chestie care nu se potriveste "pe" Pecco la aceasta teorie a competitivitatii : ia reluati voi 2023 si bataliile dintre Pecco si fuckin JM - mai ales Sachsen,dar si in ultima parte a sezonului,prin sprint'ul de la Doha,etc - in 2023 au fost multe dati in care Pecco a cedat pozitia in fata contracandidatului direct la titlu JM rapid si fara sa il deranjeze foarte mult.

De asta contest eu ce ziceti voi - daca Pecco era un fel de Binder sau idk un pilot care nu ceda 1mm si era foarte combativ si cu adversarii directi la titlu si cu restul - da bai nene aveati dreptate - omul s-a luptat cum se lupta de obicei,nu a cedat si-a luat riscul (desi recompensa pt acel risc era minima,ea exista),si asta e,s-a intamplat.

 

DAR Pecco a fost blandul Ben in aproapte toate duelurile directe cu JM in 2023 cu care se batea pt o miza enorma si acum in 2024 cand vazu ca il depaseste nenea-mos Marquez pt locul 5,ba unde nu se umfla dintrodata "competivitatea" in el si se baga pe sub el ca sa nu piarda alea 2 puncte ? Haida-de!

Asta nu halesc eu - nou-gasita competitivitate a lui Pecco.Daca ar fi fost JM sau Binder sau AM (unul din cei mai agresivi piloti ever - dar lumea nu stiu cat l-a urmarit in dueluri eu l-am urmarit si injurat destul),bai as fi zis ca aveti dreptate,dar asa?Doesn't make sense -de ce acum de ce pt locul 5 e competitiv de ce doar cu pilotul asta?

Eu cred ca s-a simtit amenintat si a vrut sa emita un avertisment - si lui Marcel si lui Gigi "daca mi-l aduci pe asta langa mine vezi ca o sa se mai intample chestii din astea" :P

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 16 minute, Method a spus:

Am zis ca e mai calculat decat in 2023

Încă nu știe bine 🏍, dar deja începe să intre în normal/pietriș.

Acum 17 minute, Method a spus:

nu inteleg paralela cu Acosta

Vă udați în chiloței că merge crashquez tare după teste + 2 etape cu o 🏍 nouă pt el, dar copilul 🦈 merge și mai tare, pe o 🏍 la fel de 9 pt el, la o clasă 9 care e diferită de ce a călărit până acum, și n-are anii de experiență ai idolului vostru în spate! Plus că nici n-a dat-o pe jos, în timp ce al vostru a finalizat ante portas de 2 ori în 3 etape.

Dacă tot vă udați măcar s-o faceți cu un motiv bun, nu că multiplul campion a prins un podium și 2 pietrișuri, și e fix în situația lui Rossi dar cu 10 ani mai devreme!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 minute, Method a spus:

 

Aleix "va decide"....am mai zis,Aleix cred ca va decide Rivola pt el,iar Rivola s-a exprimat (vezi mai sus).....

 

Iar Rivola spune ca vrea sa il tina pe Maravilla...vrajit de viteza lui,si uitand de problemele stiute inconstanta si labilitatea psihica a maestrului.

Dar sunt convins ca va aduce langa el inca un pilot puternic.Iar AE nu mai e puternic,si va fi din ce in ce mai slab in urmatorii 2 ani,in timp ce Aprilia are potential sa se bata la varf.

Sper sa il vad pe JM langa Vinales...

Dupa ultima declaratie a lui Rivola, cam asa se contureaza... ramane sa vedem care va fi noul coechipier al lui Maravilla. Insa nu cred ca a uitat de inconstanta si problemele lui psihice, tocmai de aceea vrea sa aduca langa el un pilot puternic. BTW.. se pare ca Aprilia ar fi in tratative si cu Bestia... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai eu nu am  vorbit despr ce a fost, ci strict despre faza asta. Nu ai cum sa-mi spui ca ala trebuia sa gandeasca, sa estimeze, sa aprecieze daca merita sau etc.

Ca asa cum Vinales n-a fost in stare in viata lui sa croseteze juma de pluton si sa castige o cursa cum a facut-o acum, la fel unii nu au competitivitate decat rareori. Dar cand o au, am voie s-o aplaud. Asa cum l-am aplaudat pe Vinales duminica, asa cum am spus, pentru prima oara.

Si da, Ciolo, n-ai cum sa stii daca n-ai fost acolo. Ca de-aia eu stiu, ca am fost acolo! Si de-aia am facut 15 sporturi si in niciunul n-am performat, pentru ca mi-a lipsit competitivitatea asta. Pentru ca preferam sa stiu ca mi-a iesit jocul chiar daca am pierdut, decat sa castig dar sa simt ca n-am jucat cine stie ce. Si asa n-ai cum sa ajungi cine stie cat de sus, ca te mananca Jordanii si Marquezii din fasa.

Acum 12 minute, Method a spus:

Da mai maestrilor mai,ok ok,nu contesta nimeni competivitatea si "datoria" daca ma pot exprima asa a unui pilot de a fi competitiv si a nu ceda,nu e vorba despre asta,nimeni nu contesta asta si nu mai puneti placa aia invechita ca "n-ai facut sport de performanta deci nu stii"...zici ca ii aud pe aia de la Mafia cu "n-ai fost acolo" :crack:

Deci nu contest ce ziceti voi in teorie,dar e o chestie care nu se potriveste "pe" Pecco la aceasta teorie a competitivitatii : ia reluati voi 2023 si bataliile dintre Pecco si fuckin JM - mai ales Sachsen,dar si in ultima parte a sezonului,prin sprint'ul de la Doha,etc - in 2023 au fost multe dati in care Pecco a cedat pozitia in fata contracandidatului direct la titlu JM rapid si fara sa il deranjeze foarte mult.

 

De asta contest eu ce ziceti voi - daca Pecco era un fel de Binder sau idk un pilot care nu ceda 1mm si era foarte combativ si cu adversarii directi la titlu si cu restul - da bai nene aveati dreptate - omul s-a luptat cum se lupta de obicei,nu a cedat si-a luat riscul (desi recompensa pt acel risc era minima,ea exista),si asta e,s-a intamplat.

DAR Pecco a fost blandul Ben in aproapte toate duelurile directe cu JM in 2023 si acum in 2024 cand vazu ca il depaseste nenea-mos Marquez ba unde nu se umfla dintrodata "competivitatea" in el si se baga pe sub el ca sa nu piarda alea 2 puncte "care ar putea conta enorm in economia campionatului" dar le pierdu pe toate ca se dadura amanoi pe jos?!

Asta nu halesc eu - nou-gasita competitivitate a lui Pecco.Daca ar fi fost JM sau Binder sau AM (unul din cei mai agresivi piloti ever - dar lumea nu stiu cat l-a urmarit in dueluri eu l-am urmarit si injurat destul),bai as fi zis ca aveti dreptate,dar asa?Doesn't make sense -de ce acum de ce pt locul 5 e competitiv de ce doar cu pilotul asta?Eu cred ca s-a simtit amenintat si a vrut sa emita un avertisment.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, danypop a spus:

n-auzi ca a cazut ca un incepator?

inventeaza si ei probleme, ce vrei.

 

a blocat fata si gata, ultimu pilot.

1 oră în urmă, Speedy.K a spus:

Pai eu nu am  vorbit despr ce a fost, ci strict despre faza asta. Nu ai cum sa-mi spui ca ala trebuia sa gandeasca, sa estimeze, sa aprecieze daca merita sau etc.

Ca asa cum Vinales n-a fost in stare in viata lui sa croseteze juma de pluton si sa castige o cursa cum a facut-o acum, la fel unii nu au competitivitate decat rareori. Dar cand o au, am voie s-o aplaud. Asa cum l-am aplaudat pe Vinales duminica, asa cum am spus, pentru prima oara.

Si da, Ciolo, n-ai cum sa stii daca n-ai fost acolo. Ca de-aia eu stiu, ca am fost acolo! Si de-aia am facut 15 sporturi si in niciunul n-am performat, pentru ca mi-a lipsit competitivitatea asta. Pentru ca preferam sa stiu ca mi-a iesit jocul chiar daca am pierdut, decat sa castig dar sa simt ca n-am jucat cine stie ce. Si asa n-ai cum sa ajungi cine stie cat de sus, ca te mananca Jordanii si Marquezii din fasa.

 

nu zice nimeni sa te dai la o parte.

sunt situatii cand o 'revenire' nu merita/e prea mare risc de contact / cazatura.

 

daca ar fi toti pe modul 'nu ma depaseste nimeni' s-ar darama toti unii pe altii in 2-3 ture.

 

 

pilotii si daca nu se vad ei in mare stiu unii de altii ca plm, asta fac, se dau pe circuit destul de des.

 

iar Peco vazuse trasa lui MM deci stia cam pe unde o sa fie, peco ajungand 'in spate'.

 

ok mai sunt cazuri stupide rau dupa mine -  cand JLo a iesit larg si a inchis de parca era singur la mama lui pe circuit si aia din spate au intrat in el..

 

Peco are pretentii la campionat. A meritat riscul? Pe moment o fi fost baieteala. "A avut c*aie" - citat de pe motociclism.ro

Acum insa sunt convins ca ar renunta la cele 2 pcte sa le aiba pe restul.

Mai ales la ce weekend a avut, batut iar de JM si Acosta.. si Vin..

*asta daca nu le lua si pe alea 2 mai incolo pe circuit.

 

 

a, ca MM s-a bagat ampulea?

ok, nicio grija, se baga si Peco ampulea si i-o facea la fel.

asta fara sa se darame unii pe altii.

 

cam asa se reglau conturile inainte de penalizari stupide cum am vazut anii trecuti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saracuțu' crashquez,  a avut și aero paradit... Păi în plm, să-i facă o cușcă exterioară sau să-i dea un tanc, că el merge la demolition derby!

 

120522-F-JZ013-105.jpeg

A mai recuperat el odată de la coadă până pe 2! După care, așa cum îi recomandă lumea lui Bagnaia, a judecat la rece și nu a mai riscat pt câteva puncte. Cum? A riscat?!? Și s-a rupt??? 🤯 Aha, și experții forumului i-au ridicat atunci în slăvi mentalitatea de campeon. Nu de carton, de ghips + titan.

Acum 9 ore, frigider a spus:

cand JLo a iesit larg si a inchis de parca era singur la mama lui pe circuit si aia din spate au intrat in el..

Cam așa a închis și al vostru la Bagnaia.

Editat de ENEOS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 ore, ENEOS a spus:

ă udați în chiloței că merge crashquez tare după teste + 2 etape cu o 🏍 nouă pt el, dar copilul 🦈 merge și mai tare, pe o 🏍 la fel de 9 pt el, la o clasă 9 care e diferită de ce a călărit până acum, și n-are anii de experiență ai idolului vostru în spate! Plus că nici n-a dat-o pe jos, în timp ce al vostru a finalizat ante portas de 2 ori în 3 etape.

Dacă tot vă udați măcar s-o faceți cu un motiv bun, nu că multiplul campion a prins un podium și 2 pietrișuri, și e fix în situația lui Rossi dar cu 10 ani mai devreme!

Pai ne udam si pt MM si pt Acosta - nu l-am laudat destul si pe Acosta?Vezi? - Pot fi "fan" amandoi :bounce:

Chiar sunt fan Acosta - am mai zis si repet.Dar incerc sa fiu obiectiv,nu giallo.

A,vezi ca iar l-a depasit Memelu,bine - dupa ce l-a depasit a cazut in juma de tur dar se pune nu?Sau nu se pune?You tell me...Nu le mai numarati ca si cu Dovi? :lol:

Sau le numarati doar cand sunt nefavorabile lui Marquez?Sunt curios de frustrarile astea ale voastre cu depasirile Acosta vs Marquez,ei amandoi vad ca sunt foarte chill unul cu altul,nu pun la socoteala :),dar "fanii" deja au inceput sa caute urmatorul cavaler pe cal alb care sa se lupte cu balaurul indicat de Rossi cu limba de moarte...cum or putea fi unii atat de patinati nu pot intelege :moron: 

Acum 11 ore, xt600 a spus:

Insa nu cred ca a uitat de inconstanta si problemele lui psihice, tocmai de aceea vrea sa aduca langa el un pilot puternic. BTW.. se pare ca Aprilia ar fi in tratative si cu Bestia... 

Am auzit - mi s-ar parea o greseala din partea lui Rivola.Daca si asta o da in nationalisme....JM e un pilot net superior din absolut toate punctele de vedere,chiar daca nu e politically corect si finut si funny ca Bastianini - nici Vinales nu e.

Daca il ia pe Bastianini,degeaba va avea el "fastest bike on the grid" ca aia 2 or sa o ingroape 4sure.Vinales va rupe norii in 2 curse si atat,iar lui Bastianini...daca l-a dat peste cap in asa un hal GP23 pana sa se adapteze,iti dai seama ce va fi cu o motoreta total noua pt el si total diferita de Ducati.

Acum 11 ore, Speedy.K a spus:

Pai eu nu am  vorbit despr ce a fost, ci strict despre faza asta. Nu ai cum sa-mi spui ca ala trebuia sa gandeasca, sa estimeze, sa aprecieze daca merita sau etc.

Ca asa cum Vinales n-a fost in stare in viata lui sa croseteze juma de pluton si sa castige o cursa cum a facut-o acum, la fel unii nu au competitivitate decat rareori. Dar cand o au, am voie s-o aplaud. Asa cum l-am aplaudat pe Vinales duminica, asa cum am spus, pentru prima oara.

BA DA - trebuia sa estimeze sa aprecieze si sa gandeasca,o fac copiii de la moto3 (am vazut aseara in reluare cursa de la Portimao,Alonso e extraordinar,super fast super brain,a salvat o cursa pe gume praf),daca o fac aia in focul luptei la 15 ani,un dublu campion mondial as avea pretentii sa o faca si el.

N-am spus nimic de aplaudat,si eu l-am aplaudat pe Pecco atunci,si l-am aplaudat pe Vinales acum desi nu imi place deloc de el,dar tot timpul i-am recunoscut viteza (chiar si cand toata lumea il critica am spus ca e top 3 cei mai rapizi piloti din mondial).No argue here.

Doar ca nu ii "cred" nou-gasita agresivitate/combativitate lui Pecco, cand el tot anul trecut a fost blandul Ben - repet - pt mize mult mai mari n-a miscat un deget - acum pt locul 5 se bate pana la moarte? DE CE?Ce s-a schimbat de anul trecut si duelurile cu JM? - asta nu-mi raspunde nimeni si asta nu intelege lumea - comportamentul lui total diferit si ne-caracteristic.

S-a schimbat miza (mult mai mica,deci nu justifica agresivitatea),si adversarul....eeeeii :D

Deci e logic sa trag concluzia ca daca nu a fost miza,atunci adversarul l-a deranjat pe el in acest hal, nu?

Acum 10 ore, frigider a spus:

nu zice nimeni sa te dai la o parte.

sunt situatii cand o 'revenire' nu merita/e prea mare risc de contact / cazatura.

 

daca ar fi toti pe modul 'nu ma depaseste nimeni' s-ar darama toti unii pe altii in 2-3 ture.

 

Peco are pretentii la campionat. A meritat riscul? Pe moment o fi fost baieteala. "A avut c*aie" - citat de pe motociclism.ro

Acum insa sunt convins ca ar renunta la cele 2 pcte sa le aiba pe restul.

Mai ales la ce weekend a avut, batut iar de JM si Acosta.. si Vin..

*asta daca nu le lua si pe alea 2 mai incolo pe circuit.

 

a, ca MM s-a bagat ampulea?

ok, nicio grija, se baga si Peco ampulea si i-o facea la fel.

asta fara sa se darame unii pe altii.

Eeexact :10:

Brusc omul e combativ "ca asa trebuie sa fie campionii" - partz.N-a fost combativ cu JM in tot anul 2023,e brusc combativ cu MM pt locul 5,haidi bai nene ma lesi?Ce e vrajeala asta?Eu zic ca omul a vrut sa demonstreze ceva, si lui MM si lui Gigi.Si a si reusit probabil.

 

Bai,mie mi-a placut baietzeala lui,dar sa nu-mi spuna mutu mie ca acolo omul a vrut sa se bata "combativ" pt locul 5,hai hai.

A vrut sa isi arate oole in fata noului cocos de la Ducati.

Si s-ar putea ca acea faza sa il fi "convins" si pe Gigi in sensul ca se va gandi mult si bine daca sa il coopteze pe MM la factory,pt ca Pecco indirect i-a "spus" ca atunci cand se vor mai intalni,vor iesi scantei.Va fi interesant ce se va intampla :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 27 minute, Method a spus:

Si s-ar putea ca acea faza sa il fi "convins" si pe Gigi in sensul ca se va gandi mult si bine daca sa il coopteze pe MM la factory,pt ca Pecco indirect i-a "spus" ca atunci cand se vor mai intalni,vor iesi scantei.Va fi interesant ce se va intampla

 

O singura problema: daca vine MM la factory nu se mai intalneste cu Pecco prea des, s-a vazut in ultima cursa de ce.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 ore, Speedy.K a spus:


Dar atata timp cat esti singurul tau gand trebuie sa fie sa bati pe oricine, oricand. Daca reusesti, esti Jordan, Rossi, Marquez. Daca nu iti reuseste si ramai Charles Barkley, Pedrosa, Dovi, aia e, macar stii ca nu te-ai dat batut si ai incercat cat ai putut.

Da, pai tocmai, Pecco Banania nu este unul de-ala, trebuia sa isi vada de treaba.

 

Scuze ma intereseaza baschetul si Jordan asa de mult ca si ortodoxia crestina.. 

 

Acum 13 ore, Method a spus:

DAR Pecco a fost blandul Ben in aproapte toate duelurile directe cu JM in 2023 cu care se batea pt o miza enorma si acum in 2024 cand vazu ca il depaseste nenea-mos Marquez pt locul 5,ba unde nu se umfla dintrodata "competivitatea" in el si se baga pe sub el ca sa nu piarda alea 2 puncte ? Haida-de!

Asta nu halesc eu - nou-gasita competitivitate a lui Pecco.Daca ar fi fost JM sau Binder sau AM (unul din cei mai agresivi piloti ever - dar lumea nu stiu cat l-a urmarit in dueluri eu l-am urmarit si injurat destul),bai as fi zis ca aveti dreptate,dar asa?Doesn't make sense -de ce acum de ce pt locul 5 e competitiv de ce doar cu pilotul asta?

Eu cred ca s-a simtit amenintat si a vrut sa emita un avertisment - si lui Marcel si lui Gigi "daca mi-l aduci pe asta langa mine vezi ca o sa se mai intample chestii din astea" :P

EXACT! :10:  

 

 

Acum 12 ore, Speedy.K a spus:

Si de-aia am facut 15 sporturi si in niciunul n-am performat, pentru ca mi-a lipsit competitivitatea asta. Pentru ca preferam sa stiu ca mi-a iesit jocul chiar daca am pierdut, decat sa castig dar sa simt ca n-am jucat cine stie ce. Si asa n-ai cum sa ajungi cine stie cat de sus, ca te mananca Jordanii si Marquezii din fasa.

 

Lasa ca "performezi" la a fi tare in tastatura pe forum. :D 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 42 minute, bmdbmw a spus:

 

O singura problema: daca vine MM la factory nu se mai intalneste cu Pecco prea des, s-a vazut in ultima cursa de ce.

sunt 2 posibilitati:

 

1. pt ca mm ii da cox si Peco e in spate

2. pt ca mm cade :crack:

 

trebuie sa stiu in ce tabara esti.

daca te bag sau nu la ignore :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Method a spus:

.... pt mize mult mai mari n-a miscat un deget - acum pt locul 5 se bate pana la moarte? DE CE?Ce s-a schimbat de anul trecut si duelurile cu JM? - asta nu-mi raspunde nimeni si asta nu intelege lumea - comportamentul lui total diferit si ne-caracteristic.

Pentru ca mi-a citit, aici pe forum, postarile, in care il acuz ca pentru titlurile lui au muncit patru echipe Ducati. Vrea sa imi demonstreze, ca are (totusi) stofa de campion.. ;) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 ore, Method a spus:

 

Iar Rivola spune ca vrea sa il tina pe Maravilla...vrajit de viteza lui,si uitand de problemele stiute inconstanta si labilitatea psihica a maestrului.


Jur ca m-ai facut curios sa cumpar asa ceva cu prima ocazie :ok:

 

Citat

 

Descriere :

Soiul de zmeura Maravilla este unul deosebit. In primul rand, aceste fructe au dimensiuni de peste 3 cm, cantarind mai mult de 10 gm. Este densa, ceea ce usureaza ambalarea, nu numai manuala, ci si mecanica. In al doilea rand, are potential ridicat de depozitare si transport in stare proaspata pe o perioada de 15/20 de zile. Recoltarea se face la inceputul lunii mai pana in noiembrie. Are o productie ridicata, fructele au un gust deosebit, aromat, fructele sunt de culoare rosu-purpuriu.

Livrare planta la radacina nuda

 

 

 

  

Acum 37 minute, B.B. a spus:

 

Lasa ca "performezi" la a fi tare in tastatura pe forum. :D 

 

 

Ani de zile a postat pe acest forum doar balarii. Un iuzar submediocru cu inclinatii perverso-pasive :ok:

Editat de nike
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 minute, frigider a spus:

sunt 2 posibilitati:

 

1. pt ca mm ii da cox si Peco e in spate

2. pt ca mm cade :crack:

 

trebuie sa stiu in ce tabara esti.

daca te bag sau nu la ignore :laugh:

 

Hai sa scriu explicit: MM e de 10 ori mai talentat decat campionul de carton din ultimii 2 ani si pe material egal l-ar face sa isi taie venele. De aia se si screme "campionul" sa nu cumva sa ajunga MM langa el...ghinion, pt anul viitor coechipierul lui se va alege dintre MM si JM. 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 minute, bmdbmw a spus:

 

Hai sa scriu explicit: MM e de 10 ori mai talentat decat campionul de carton din ultimii 2 ani si pe material egal l-ar face sa isi taie venele. De aia se si screme "campionul" sa nu cumva sa ajunga MM langa el...ghinion, pt anul viitor coechipierul lui se va alege dintre MM si JM. 

 

+3

Acum 21 minute, B.B. a spus:

Pecco nici faţă de campion nu are. 

deja asta e atac la persoana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, bmdbmw a spus:

O singura problema: daca vine MM la factory nu se mai intalneste cu Pecco prea des, s-a vazut in ultima cursa de ce.

...pt ca inginerii lui Pecco/Ducati factory vor gresi tyre option? :D ...ca de fapt de asta nu au fost nici Pecco nici JM in fata.

Acum 3 ore, xt600 a spus:

Pentru ca mi-a citit, aici pe forum, postarile, in care il acuz ca pentru titlurile lui au muncit patru echipe Ducati. Vrea sa imi demonstreze, ca are (totusi) stofa de campion.. ;) 

:bounce:

Acum 2 ore, bmdbmw a spus:

Hai sa scriu explicit: MM e de 10 ori mai talentat decat campionul de carton din ultimii 2 ani si pe material egal l-ar face sa isi taie venele. De aia se si screme "campionul" sa nu cumva sa ajunga MM langa el...ghinion, pt anul viitor coechipierul lui se va alege dintre MM si JM.

E logic ca Pecco sa nu vrea sa vina un 8xcampion mondial langa el,intoarsa situatia,MM nu ar fi vrut nici macar un 2xcampion mondial precum e Pecco sa vina la aceeiasi echipa - cand era la HRC a declarat clar ca Mir e primul adversar al lui.Mi se pare mentalitatea corecta,si la Pecco si la MM - hai sa lasam vrajeala cu sportivitatea - de ce sa ai un coechipier care te poate pune in umbra cand poti sa ai "un" Zarco sau ceva in genul care nu te poate incomoda nici sa vrea?....nu pot sa il invinuiesc pe Pecco pt ca nu bate din palme la prospectul venirii lui MM in coasta lui.

 

...care ar fi mai rapid in cazul unui material perfect identic?....complicata intrebare.Dar cred ca exista un raspuns : cum s-a adaptat Pecco de pe GP22 pe GP23 si cat timp i-a luat vs cum s-a adaptat MM de pe RCV213 pe GP23 si cat timp i-a luat? Mda.

Viteza?Nu as baga mana in foc,nici pt unul nici pt altul,cred ca dintre Pecco si MM,JM e cel mai rapid :D

Puncte,batalia la campionat,experienta,parsiveli si lucraturi in cadrul echipei ? - MM de departe :D

Cred insa ca Pecco s-a asigurat/se va asigura (daca e baiat destept) ca MM nu va fi langa el la anul,iar faza cu Portimao va contribui la asta.Si bine face,desi nu e fair,eu nu pot sa il condamn pt asta.

Acum 3 ore, nike a spus:

Soiul de zmeura Maravilla

:lol: ...da pai i se potriveste....era si premiul acela la Hollywood "Zmeura de Aur" pt cele mai proaste prestatii in filme un fel de opus al Oscarurilor.

Maravilla l-ar fi luat in vreo 2 ani minim de cand e in gp - oricum,e singurul rider ce a fost concediat pt ca vroia sa isi saboteze propria-i motoreta din istorie...."asta nu i-o poate lua nimeni" :D

Acum 3 ore, B.B. a spus:

Pecco nici faţă de campion nu are. 

Ca parca Rossi avea - te asteptai sa vina la tine sa iti vanda niste iarba.Sau bilete la vreun concert dubios.

Lorenzo avea fata de inspector la fisc.Scremut...."va rugam sa ne prezentati actele".

Sau Stoner,ala zici ca e baiatul care monteaza piscine sau gazon.

samd samd

 

Doohan avea fata de campion.

Nicky Hayden oarecum....

Si pe MM il ajuta fata cat de cat.

Pe astia se citea inversunarea si ambitia,mai ales la MM,dar nici cu Doohan nu mi-e rusine.

Dar daca e sa ne luam dupa looks...astia nu sunt golden boyz din F1,in gp toti arata....anapoda.

E despre ce stiu sa faca cu motoretele alea nu despre fata.

Respekt all.

Inclusiv Q nu conteaza ca o arde dubios si poarta margele,inclusiv Pecco cu maturile alea dupa el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 37 minute, Method a spus:

:lol: ...da pai i se potriveste....era si premiul acela la Hollywood "Zmeura de Aur" pt cele mai proaste prestatii in filme un fel de opus al Oscarurilor.

Maravilla l-ar fi luat in vreo 2 ani minim de cand e in gp - oricum,e singurul rider ce a fost concediat pt ca vroia sa isi saboteze propria-i motoreta din istorie...."asta nu i-o poate lua nimeni" :D

 

 

Cand iti dai tot interesul sa mergi tare si n-ai cu ce... nu-ti ramane decat sa-i dai foc. Cam asta a facut si el, personal il inteleg pentru gestul facut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, Method a spus:

 

Si pe MM il ajuta fata cat de cat.

 

Dar daca e sa ne luam dupa looks...astia nu sunt golden boyz din F1,in gp toti arata....anapoda.

E despre ce stiu sa faca cu motoretele alea nu despre fata.

Respekt all.

 

....inclusiv Pecco cu maturile alea dupa el.

MM.. mda.. e destul de frumusel, dar tot fata de joker are... Il dai cu alb pe la gura, ii pui o bila rosie in nas si il pui sa distreze puradeii de zilele orasului.. :D 

 

Sa zicem bogdaproste, ca inca criteriul de selectie este ceea ce stiu cu motoreta si nu cum zambesc in reclamele pentru Castrol si Motul. F1 a devenit agentie de fotomodele. 

 

Pecco exagereaza... le aduce inclusiv pe grila..  Este antireclama pentru MotoGP... o sa ii plece sponsorii. :D 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 50 minute, B.B. a spus:

Best overtake voted by the fans:

https://www.facebook.com/reel/393854220224769

 

Frumos, eu nu o vazusem ca eram pe moto la inceputul cursei.. dar cam asa se trece pe langa carton. :D 

 

 

si cateva ture mai incolo, cartonu trece pe langa cautatorul in prundis si termina cursa in puncte.. csf ncsf 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...