Sari la conținut

03 Red Bull Grand Prix of The Americas - COTA


Postări Recomandate

Acum 16 ore, Cavaleru a spus:

@Method un singur amendament. nu cred ca mai e MM primadona cu fite si ifose. Saracu e in cautarea unei echipe de uzina care sa ii dea un cotet performat.

 

Putine sunt echipele care au buget de salarii cum si-ar dori MM si mai putine echipe ar plati atat de multi bani un pilot. 

 

Nu cred ca ii da Gigi mai mult la factory decat ia dat lui Peco, acum MM zice ca nu il intereseaza banii ci vrea sa fie din nou competitiv.

 

Competitiv poate fii si la Pramac daca prinde acele spec A. din cate am inteles se preconizeaza ca Pramac sa primasca doar un spec A si a doua motoreta sa fie cea din anul anterior. Bataie cu Fermin pt spec A :)

Am fost putin rautacios intradevar,fitze si ifose e gresit, hai sa reformulez - o primadona high-meintenance.Asta chiar e : a se vedea chiar declaratiile lui despre cum "il lucra" pe Pedrosa in 2013,cum ii lua/cerea upgrade'urile, mecanicii samd samd.Omul e acaparator,hulpav, si oarecum rautacios cu coechipierii, insa nu pot sa condamn asta - cam asta trebuie facut cand ai coechipieri de nivel similar cu al tau pt a incerca si pe partea asta sa obtii un avantaj - a fost facut si la case mai mari Rossi vs Lorenzo Forcada,caietzelul,paravanul,nu mai reluam.

Dar cred ca putem cadea de acord ca MM e primadona si high-meintenance, si ca inerent ar fi un mare clash cu Pecco in sanul Ducati.Iar Gigi e prea baiat destept ca sa nu prevada asa ceva.

 

Ee,nu il intereseaza banii,haida-de.

Problema e ca Gigi a spus atunci dupa ce l-a luat pe Pecco pe 10 babane, ca oricum a fost un efort pt echipa semnarea lui (pe atatia bani) dar ca "merita pt serviciile unui asemenea pilot blablabla" dar mi se pare ca voalat a cam dat de inteles ca pt nr.2 nu vor da nici pe departe genul asta de bani.So...

 

Da normal ca poate fi competitiv si la Pramac cu spec A.Competitiv e si acum.

Problema e ca Factory iti confera un edge,s-a vazut cu Pecco anul trecut cand venea vinerea si era pe niciunde iar pana sambata in quali si/sau duminica la cursa motoreta era brici din toate punctele de vedere.

JM o mai trosnea cu setupul,cu gumele nu mai zic....

Asta e diferenta,de asta vrea MM (si oricine) la Factories.

Acum 16 ore, PzKpfW a spus:

Aldeguer va merge la anul pe GP24, este deja decis.

Aa deci e settled?Asta inseamna ca Pramac va avea un GP24 si un GP25 la anul?Ii sare dintr-un spec A?Si ala cui va reveni oare?sau nu mai revine nimanui?

Acum 16 ore, apriliacluj a spus:

eu inca sunt sceptic in privinta lui...

 

desi tre sa recunosc, dupa contraperformantele lui Morbido, din aceste prime 3 etape, clar va fi o mobra libera la Ducati....

Nici mie nu mi s-a parut wow Aldeguer asta.(sunt si putin subiectiv - imi place maxim Alonso Lopez :P ,coechipierul deh....si sper ca anul asta sa ia sau macar sa se bata la titlu).Dar Aldeguer a explodat in a 2a jumatate a sezonului cu victorii peste victorii.Dar eu cred ca e inca foarte fraged si mai are mult de invatat...si nu e foarte consistent.

Si Gigi s-a entuziasmat prea tare si visa la urmatorul Acosta.Problema e ca Acosta avea 2 titluri la clasele mici luate in mod similar cu alienii inainte sa urce la motogp...Aldeguer asta....e gen Quartararo.Fast dar foarte inconsistent.Si am mai zis si repet - Q e exceptia care confirma regula - pilotii adusi din clasele mici pe repede-inainte fara sa "se dovedeasca" acolo si sa castige titluri,nu prea rup gura targului la clasa mare.

Acum 1 oră, nike a spus:

Daca ai fi avut un Ducati, l-ai fi inteles... :crack:

Sa te-auda Dumnezeu :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 297
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 15 ore, B.B. a spus:

Pe mine deja ma apuca rasul cand vad cum faceti voi scenarii despre unde o sa mearga Marquez.

nu mai facem scenarii!

pai nu ne-ai zis ca merge la Lenovo, ca a semnat, gata, etc :)

ce sa mai facem noi scenarii??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 ore, apriliacluj a spus:

nu mai facem scenarii!

pai nu ne-ai zis ca merge la Lenovo, ca a semnat, gata, etc :)

ce sa mai facem noi scenarii??

Eu cel mai tare o sa rad de Method. 

Cum stie el toate alea, ce bani imparte Gigi, cat de primadona e Marcheza, cum ii fura sandvisul lui Pedrosa sa alerge ala flamand (dupa ce ca era slab, bietul Dani), etc.

Ce mai, eu am impresia ca toti greii din motohepe se consultă cu Method cand iau o decizie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mai avut discutia asta, devine obositor...eu "stiu" exact atat de mult cat stii si tu si pe cat stim toti de aici - adica absolut nimic.

Tot ceea ce spun sunt supozitii si presupuneri de ale mele bazate pe "istoria" recenta si pe articole de 3 lei din presa, si niciodata nu le-am exprimat avand pretentia ca ar fi mai mult de atat.

Spre deosebire de tine care ti-ai expus presupunerile despre transferul lui Marquez cu titlul de adevaruri absolute, ca atunci cand absolut toata lumea te apostrofa sa spui ca de fapt glumesti pe jumatate, dar imediat dupa aceea sa revii la fix aceleasi declaratii bombastice de dinainte.

Stii vorba aia "hotul striga hotii"?Exact ceea ce faci tu ma invinuiesti ca fac eu.

 

Iar vis-a-vis de idolul idolilor,tot nu sunt de acord cu tine,oricat ai baga tu batul prin gard.Pana la proba contrarie.

Desi, daca s-ar intampla precum zici tu, chiar m-as bucura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, Method said:

Am mai avut discutia asta, devine obositor...eu "stiu" exact atat de mult cat stii si tu si pe cat stim toti de aici - adica absolut nimic.

Tot ceea ce spun sunt supozitii si presupuneri de ale mele bazate pe "istoria" recenta si pe articole de 3 lei din presa, si niciodata nu le-am exprimat avand pretentia ca ar fi mai mult de atat.

@Method, mă bucur și admir faptul că ești unul dintre puținii care recunosc, și nu doar o dată, că ceea ce scriem pe aici sunt păreri proprii și nu adevăruri absolute.

Aș fi recunoscător dacă ai putea să-ți exprimi ideile în mai puține cuvinte. Bine, nu numai tu... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, Kagemusha a spus:

Aș fi recunoscător dacă ai putea să-ți exprimi ideile în mai puține cuvinte

True,mai trebuie lucrat :D

În apărarea mea însă nu o fac voit și nici calculat,tot ce scriu scriu rapid in 5min,nu ma gândesc înainte.Poate aia e problema,faptul ca nu ma gândesc înainte pt a-mi pune ordine în idei :D

Acum 2 ore, Cavaleru a spus:

@Method tot nu ai inteles ca @B.B. are fir rosu cu MM, pe el il intreaba MM ce sa faca cu cariera lui :D

Bai îți dai seama ce o sa plângă dacă nu ii iese pasiența? Și sunt șanse mari sa nu ii iasă.

Nu ca m-as bucura pt ca asta automat înseamnă că (probabil) cel mai puternic pilot din gp nu va avea cel mai bun material de concurs,dar tot ar fi amuzant :)

 

Meh,și poate totuși nu  e un lucru rău dacă MM nu prinde fabrica,mi-au rămas în cap vorbele lui Chel,Marquez asta....accidentat accidentat si batrior,dar pe undeva mi-e totuși frica sa nu avem niște ani gen 2016-2019 dacă prinde un Ducati Factory și toată echipa aia in spate lucrând pt el...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 ore, Method a spus:

Am mai avut discutia asta, devine obositor...eu "stiu" exact atat de mult cat stii si tu si pe cat stim toti de aici - adica absolut nimic.

Tot ceea ce spun sunt supozitii si presupuneri de ale mele bazate pe "istoria" recenta si pe articole de 3 lei din presa, si niciodata nu le-am exprimat avand pretentia ca ar fi mai mult de atat.

Spre deosebire de tine care ti-ai expus presupunerile despre transferul lui Marquez cu titlul de adevaruri absolute, ca atunci cand absolut toata lumea te apostrofa sa spui ca de fapt glumesti pe jumatate, dar imediat dupa aceea sa revii la fix aceleasi declaratii bombastice de dinainte.

Stii vorba aia "hotul striga hotii"?Exact ceea ce faci tu ma invinuiesti ca fac eu.

 

Iar vis-a-vis de idolul idolilor,tot nu sunt de acord cu tine,oricat ai baga tu batul prin gard.Pana la proba contrarie.

Desi, daca s-ar intampla precum zici tu, chiar m-as bucura.

Pai același lucru il fac si eu, doar ca parerile și supozițiile emise de nine sunt mai mișto.

Si aproape sigure.

Acum 13 ore, Cavaleru a spus:

@Method tot nu ai inteles ca @B.B. are fir rosu cu MM, pe el il intreaba MM ce sa faca cu cariera lui :D

Exact!

Acum 12 ore, Kagemusha a spus:

@Method, mă bucur și admir faptul că ești unul dintre puținii care recunosc, și nu doar o dată, că ceea ce scriem pe aici sunt păreri proprii și nu adevăruri absolute.

Aș fi recunoscător dacă ai putea să-ți exprimi ideile în mai puține cuvinte. Bine, nu numai tu... :P

Si eu am recunoscut!!

Pe mine de ce nu mă lauzi??

Acum 10 ore, Method a spus:

 

Bai îți dai seama ce o sa plângă dacă nu ii iese pasiența? Și sunt șanse mari sa nu ii iasă.

Nu ca m-as bucura pt ca asta automat înseamnă că (probabil) cel mai puternic pilot din gp nu va avea cel mai bun material de concurs,dar tot ar fi amuzant :)

 

Meh,și poate totuși nu  e un lucru rău dacă MM nu prinde fabrica,mi-au rămas în cap vorbele lui Chel,Marquez asta....accidentat accidentat si batrior,dar pe undeva mi-e totuși frica sa nu avem niște ani gen 2016-2019 dacă prinde un Ducati Factory și toată echipa aia in spate lucrând pt el...

Nu o sa plang deloc.

Insa si daca se întâmplă, zi-mi cat o sa rad de tine?

O sa fac un almanah cu toate postările tale in care povesteai tu cu tristețe cum NU o sa mearga MM pe Ducati roșu si o sa-l public cu titlul: "Cele mai proaste predicții ale lui Method cu privire la viitorul motoGP"

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 25 minute, B.B. a spus:

Pai același lucru il fac si eu, doar ca parerile și supozițiile emise de nine sunt mai mișto.

Si aproape sigure

 

Cred că este cazul să-ți recitești afirmațiile făcute cu ceva vreme in urma, in care spuneai că MM o să revină după accidentare, că o să facă, că o să dreagă, că o să rupă norii și de fapt totul s-a rezumat "la o simplă ploicică de vara". Erai atât de sigur de ce vorbeai atunci încât era cat pe ce sa te cred. Ți-am răspuns atunci că rămâne să vedem. Nu s-a întâmplat nimic din ce ai afirmat, așadar asta cu " aproape sigure" ....parca nu este chiar așa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 20.04.2024 la 22:13, MirceaB a spus:

Cred că este cazul să-ți recitești afirmațiile făcute cu ceva vreme in urma, in care spuneai că MM o să revină după accidentare, că o să facă, că o să dreagă, că o să rupă norii și de fapt totul s-a rezumat "la o simplă ploicică de vara". Erai atât de sigur de ce vorbeai atunci încât era cat pe ce sa te cred. Ți-am răspuns atunci că rămâne să vedem. Nu s-a întâmplat nimic din ce ai afirmat, așadar asta cu " aproape sigure" ....parca nu este chiar așa.

Mai e timp, ca doar nu s-a retras si gata.

 

Dupa accidentarea aia si atatea operații si aproape doua sezoane de stat pe bară acum se bate la podiumuri cu un Ducati client... Asta la ce se încadrează?

Mie mi se pare ca rupe norii deja. :)

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fanii Rossi îs pistol cu apa pe lângă corul fanaticilor lui MM

Nici yoghinii lui Bivolaru nu cred că sunt atât de fanatici în când e vorba de guru bivolaru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, sandu07 a spus:

Fanii Rossi îs pistol cu apa pe lângă corul fanaticilor lui MM

Nici yoghinii lui Bivolaru nu cred că sunt atât de fanatici în când e vorba de guru bivolaru

 

fiecare chilot cu fanii lui, unii mai extremisti, altii mai fanatici.. sub cer e loc pt toti nebunii :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 38 minute, B.B. a spus:

Voi chiar credeți că viața mea orbitează in jurul lui MarcMarquez 

:crack:

Da.asa te exprimi și dai de inteles

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, B.B. a spus:

Voi chiar credeți că viața mea orbitează in jurul lui MarcMarquez 

:crack:

Cam greu, că gravitația îl cam lipește de sol și nu poți face orbita completă că dai cu capu' de pământ! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 ore, B.B. a spus:

Mai e timp, ca doar nu s-a retras si gata.

 

Tu n-auzi ca n-are stofa de ducati rosu?!

Acum 12 ore, B.B. a spus:

Dupa accidentarea aia si atatea operații si aproape doua sezoane de stat pe bară acum se bate la podiumuri cu un Ducati client... Asta la ce se încadrează?

Mie mi se pare ca rupe norii deja. :)

 

Poate rupe asfaltul si l face pietris!:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rezumatul topicului : Marcel a cazut:haha:

Editat de nike
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebuia inchis in mometul in care a cazut marcel. Acum e tardiv:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...