Sari la conținut

5. Michelin® Grand Prix de France - Le Mans


Postări Recomandate

Exista pe undeva vreo analiza a ceea ce s-ar fi putut intampla cu Honda daca nu se rupea MM?

La cum se misca ei cu dezvoltarea si adaptare de aero si deviceuri ma gandesc ca oricum isi rupeau gatul, dar nu asa rapid. Ar fi interesanta o astfel de analiza facuta de catre cineva avizat. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 237
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Se pot face decât supoziții. Gen "dacă încalecă crashquez pe Ducati restul pot sta acasă". Haida de!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, frigider said:

Mie nu prea mi pasă unde merge.

Sa ia camp cu moto sh sa le arate la bajeti cum se da cox intre semafoare.

Ideal ar fi să meargă la uzină, pentru că acolo am avea certitudinea că beneficiază de același material de concurs ca și Bagnaia.

Pentru frumusețea competiției, mi-ar plăcea și mai mult ca Martin să meargă la uzină și Marquez la Pramac pe o mașină latest specs (cu condiția să nu-i bage Gigi zahăr în benzină), cred că am vedea curse frumoase. Poate și Bezzecchi o să aibă noroc de una de uzină, ar fi și mai bine. Dar vrabia mălai visează...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Postat (editat)
Acum 1 oră, Kagemusha a spus:

Ideal ar fi să meargă la uzină, pentru că acolo am avea certitudinea că beneficiază de același material de concurs ca și Bagnaia.

Pentru frumusețea competiției, mi-ar plăcea și mai mult ca Martin să meargă la uzină și Marquez la Pramac pe o mașină latest specs (cu condiția să nu-i bage Gigi zahăr în benzină), cred că am vedea curse frumoase. Poate și Bezzecchi o să aibă noroc de una de uzină, ar fi și mai bine. Dar vrabia mălai visează...

Ajuta mult uzina.

Nu mai e mut.

Acum 1 oră, Le Mertois a spus:

Orice o însemna asta...

Screenshot_20240509_175826_Instagram.jpg

Unii spun ca 8 campionate ar fi cea mai bogata istorie.

Alții spun ca a stat 3 ani pe bara.

 

*Istorie nu e un cuvânt potrivit.

Poate istoric.

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, Method a spus:

 

Sa vedem.Insa nota 20 pt Gigi ca a decretat Mugello pt decizie.Baiat salon.

Pai de ce este atat de salon? Nu este obligat prin lege sa le dea preaviz celor doi care raman someri? :D🤪

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 25 minute, frigider a spus:

Ajuta mult uzina.

Nu mai e mut.

Unii spun ca 8 campionate ar fi cea mai bogata istorie.

Alții spun ca a stat 3 ani pe bara.

 

*Istorie nu e un cuvânt potrivit.

Poate istoric.


Stiu eu pe unul cu 9 campionate, ar putea sa-i dea un telefon... 😝

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 minute, Speedy.K a spus:


Stiu eu pe unul cu 9 campionate, ar putea sa-i dea un telefon... 😝

e retras ;) 

 

Acum 1 oră, Speedy.K a spus:

Lasa, ma, ca e Zarcoiu acolo! 🤕

am uitat de el, saraku la hrc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Postat (editat)
Acum 3 ore, xt600 a spus:

Pai de ce este atat de salon? Nu este obligat prin lege sa le dea preaviz celor doi care raman someri? :D🤪

true true,pai asta si face cu decizia la Mugello - pt ca initial zisese ca "we'll gonna take our time with the 2nd rider" zic stai sa vezi cum il anunta dupa vacanta de vara sau ceva.

Acum 6 ore, PzKpfW a spus:

Nu aș desconsidera istoria lui Martín. Are doar 3 sezoane și ceva de GP în spate. A avut un super sezon ca rookie, anul trecut a ratat titlul la limită, acum conduce în clasament. Singura lui problemă a fost 2022.

Eh,mie imi place de el,chiar tot timpul am zis ca sunt fan,dar hai sa nu il umflam.

Nu a avut un super sezon ca rookie,Marquez a avut un "super sezon" ca rookie,Q a avut un sezon f bun ca rookie,JM a avut un sezon ok avand in vedere si motoreta si echipa la care a fost...iata ce zic rezultatele :

2021 - 9th

2022 - 9th

2023 - 2nd

2024 - 1st (dar tocmai a facut o prostie)

E in al 4lea an,exista un progres,a avut o sansa,a ratat-o pe barba lui ,acum are a 2a sansa,si poate ultima pt cativa ani - depinde unde va merge (si poate unde va merge si MM).Are mai multe probleme decat 2022...

Dar ca un upside - fastest man in the lot dupa parerea mea.Nu cel mai inteligent si nu cel mai stapanit insa...

Acum 6 ore, frigider a spus:

Și JLO a fost la cuțite cu rossi.

 

Grea decizie frate.

Si JLo a fost...dar Ducati era in alt moment atunci - incercau sa aduca piloti reputati si nu venea nimeni la ei,pt ca Rossi cu Burgees au dat chix si atunci toti fugeau de ei.JLo a spart gheata ca sa zic asa...insa Gigi se stia cu JLo de 10 ani si erau friends - Gigi tot timpul l-a placut pe arogant,pe MM insa...nu il stie nu au avut relatii.Ca vine el si da mana cu MM dupa un rezultat bun - asta face cu TOTI riderii Ducati,omul e salon.A nu se confunda politetea cu prietenia.

 

Imi vine totusi greu sa cred ca dupa ce a dat de inteles ca au contractat vioara 1 cu Pecco si ca nu vor mai cheltui o asemenea suma de bani cu pilotul 2,sa se indrepte spre MM?Ca ala va vrea bani cel putin cat Pecco !!! Ori Ducati a dat de inteles foarte clar ca nu va (mai) oferi o suma similara de bani pilotului nr.2,so?

O fi vazut Gigi pe telemetrie ceva ce l-a dat pe spate?Diggia zice ca nu te da pe spate telemetria lui MM,insa Diggia nu e o somitate in materie,plus ca e o opinie foarte biased.

 

Ok,pe partea cealalta cand se refera la history in the sport,poate se refera la istoria lor in acest sport,poate se refera la echipa italiana,si la Bastianini?

 

Cred ca putem croseta pe marginea acestor cuvinte o zi intreaga.Trebuie insa sa asteptam - bine ca a zis la Mugello ca nu mai e mult :)

 

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, Method a spus:

Trebuie insa sa asteptam - bine ca a zis la Mugello ca nu mai e mult :)

 

3 GPuri, inclusiv cu asta

 

oare cat vor mai cantari rezultatele obtinute in aceste 3 GPuri??

 

sau decizia e luata deja in proportie de 99%, si doar anuntul va fi la Mugello??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca e nimic sigur, adică dacă unul din cei 3 va câștiga toate cursele pana la data anunțului, cred ca asta va influența masiv decizia în favoarea lui. Sau invers, dacă unul merge prost, foarte prost evident ca și asta va conta. 

PS, de fapt ce spun eu 3 ca pe unul știm deja ca "#jijinu-lvrea" 🙂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Postat (editat)
Acum 38 minute, apriliacluj a spus:

oare cat vor mai cantari rezultatele obtinute in aceste 3 GPuri??

cred ca Basti e mentionat doar asa, sa nu fie jignit dar merge mai slab decat JM si MM.

altfel zis JM si MM cam dau cox.

 

JM a aratat in trecut ca merge bine cam mereu.

de vazut MM ce va face, trebuie sa arate ca e sus, sa iasa pe podium in toate 6 evenimentele si poate e al lui locul la uzina.

 

 

*e podium pe bune , f aproape de cei din fata si e podium la 5-10-20 sec de castigator - nu podium din asta.

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 minute, danypop a spus:

Care 6? 4 mai exact ca doar nu o sa anunțe după week-end-ul din italia

a ok, zicea lumea 3 gp-uri, 3 sprint-uri

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 46 minute, danypop a spus:

#jijinu-lvrea

N-are nevoie de balastier, nu construiește nici o casă/pod/șosea.:what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 53 minute, apriliacluj a spus:

3 GPuri, inclusiv cu asta

Hah,avem multe premii luna asta :)

Acum 38 minute, danypop a spus:

Nu cred ca e nimic sigur, adică dacă unul din cei 3 va câștiga toate cursele pana la data anunțului, cred ca asta va influența masiv decizia în favoarea lui. Sau invers, dacă unul merge prost, foarte prost evident ca și asta va conta. 

PS, de fapt ce spun eu 3 ca pe unul știm deja ca "#jijinu-lvrea" 🙂

Vad ca insisti as usual,ti-am mai zis eu despre hate'urile impotriva unei pareri - e foarte simplu sa nu gresesti nimic atunci cand nu ai nici o parere si singura ta parere e ca ceilalti sunt de calcat.

Si e foarte usor sa gresesti atunci cand emiti ipoteze bazate pe nimic concret,da asta e si ideea - atat eu cat si colegul BB ne-am expus parerile - unul ca MM va ajunge la Ducati,celalalt ca nu.Fiecare cu argumentele lui,dar bazate desigur pe nimic concret.Unul din noi va avea dreptate,celalalt va gresi.Nu conteaza,fiecare a avut ceva de spus a avut un thought process care a dus la respectiva concluzie si nu s-a temut sa si-l expuna  @B.B. chiar ne-a dat cu el in cap :crack:

 

Sunt curios - pari foarte inteligent - parerea ta care e? Il va coopta Ducati factory sau nu pe MM?Ca asa e usor sa fii hater de pe margine scuipand pe care nu are dreptate din cei 2,dar de fapt fiindu-ti frica sa intri in joc ca sa zic asa.(eu inca raman la parerea mea - ca Ducati nu ii va indeplini pretentiile financiare ale lui MM,dar sa vedem pt ca deja e ff ciudata declaratia lui Gigi cu "history"...si chiar m-as bucura sa nu am dreptate,si ca MM se semneze cu ei)

Lumineaza-ne,spune-ne parerea ta? Il ia Gigi sau nu la Ducati? :D

Parerea lui Bagnaia : "It's bullshit" - Bagnaia laughs off M. Marquez reports

Bagnaia subliniaza foarte pe cine ar vrea langa el la echipa : "lucrez foarte bine cu Enea si daca echipa va coopta pe altcineva trebuie sa restartam tot procesul dar asta e".

Ramane de vazut cata greutate are parerea lui Bagnaia pt Gigi.Dar meh,i-au dat 10mil/an nu?Tin la parerea lui as zice eu.Sa vedem,oricum e foarte interesant tot acest silly season,i like it :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Postat (editat)
Acum 48 minute, Method a spus:

click bait penal.

Pecco a zis ca un jurnalist spaniol a zis ca Peco nu-l vrea pe MM - la asta a zis ca e bullcarp.

Acum 48 minute, Method a spus:

Bagnaia subliniaza foarte pe cine ar vrea langa el la echipa : "lucrez foarte bine cu Enea si daca echipa va coopta pe altcineva trebuie sa restartam tot procesul dar asta e".

asta a zis-o.

clasic peco, face ce face si iese cartonul la suprafata :) 

(e ca aia cu moto de client sa aiba acolo +0.3 macar. sa fie sportul mai safe :crack:)

spuneti voi, fani sau nu - astea-s declaratii de campion de carton sau nu?

 

nomal ca lucreaza bine cu Enea, ca merge mai bine decat el.

 

 

e clar ca la imagine MM ar aduce multa expuenre etc.

deci poate vor merge cu el.

 

nu e ca si cum daca nu e la uzina ducati MM se retrage.

tot va fi adversarul lor.

 

nu zic rau astia de la digi.

 

cand se schimba regulile in 27 o sa fie o resetare.

atunci vrei sa-l ai pe MM in echipa.

 

ok inca  3 ani, nu stim daca MM va mai fi competitiv.

dar ideea e buna.

Peco pe moto noua se poate zbate masiv.

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, frigider a spus:

cred ca Basti e mentionat doar asa, sa nu fie jignit dar merge mai slab decat JM si MM.

 

Bestia e in fata lui MM in clasament

si am un feeling ca asa va fi si pana la sfarsitul sezonului :) :)

 

 

Acum 2 ore, danypop a spus:

Care 6? 4 mai exact ca doar nu o sa anunțe după week-end-ul din italia

eu in noiembrie, la sfarsitul sezonului as anunta :) :)

ca doara nici MM, nici JM nu cred ca o sa semneze cu altcineva

daca ei pleaca, ramane Bestia, Bez, chiloti buni

si sa nu mai zic de Aldeguer :)

care dpmdv e varza, dar de ce l-au contractat??

 

deci, de ce graba asa mare pt Mugello?? :) :)

 

benzina si diii si coxx, spectacol sa fie!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 ore, Method a spus:

true true,pai asta si face cu decizia la Mugello - pt ca initial zisese ca "we'll gonna take our time with the 2nd rider" zic stai sa vezi cum il anunta dupa vacanta de vara sau ceva.

Eh,mie imi place de el,chiar tot timpul am zis ca sunt fan,dar hai sa nu il umflam.

Nu a avut un super sezon ca rookie,Marquez a avut un "super sezon" ca rookie,Q a avut un sezon f bun ca rookie,JM a avut un sezon ok avand in vedere si motoreta si echipa la care a fost...iata ce zic rezultatele :

2021 - 9th

2022 - 9th

2023 - 2nd

2024 - 1st (dar tocmai a facut o prostie)

E in al 4lea an,exista un progres,a avut o sansa,a ratat-o pe barba lui ,acum are a 2a sansa,si poate ultima pt cativa ani - depinde unde va merge (si poate unde va merge si MM).Are mai multe probleme decat 2022...

Dar ca un upside - fastest man in the lot dupa parerea mea.Nu cel mai inteligent si nu cel mai stapanit insa...

 

Cred ca putem croseta pe marginea acestor cuvinte o zi intreaga.Trebuie insa sa asteptam - bine ca a zis la Mugello ca nu mai e mult :)

 

Cuvintele lui Jiji sunt clare: "Decizia noastra  se va baza pe istoria celor trei rideri in competitie, nu (doar) pe rezultatele sezonului 2024". Declaratia nu ridica probleme de interpretare/intelegere, nu ai ce croseta pe marginea ei. Insa depinde cu ce unitati de masura va judeca Jiji istoria fiecaruia dintre cei trei. Doar stii ca Jiji una spune, alta face... 

Daca este sa o luam strict pe palmares, nu exista in acest moment, pilot cu "istoria" lui MM, in spate. Si nici nu cred ca va fi, multa vreme de acum incolo, deci alegerea logica, pe acest criteriu, este MM. Cel mai probabil, declaratia lui Gigel, pregateste  o decizie in favaoarea spaniolului. Trebuie sa mai avem in vedere inca un fapt, care poate fi adaugat la "istoria" lui MM: in acest moment, Cabroncito genereaza cel mai mare interes mediatic pentru aceasta competitie. Nu in aceeasi masura ca Rossi, dar la ora actuala este principalul vector de interes al publicului pentru MotoGP. Nici Dorna si nici noul proprietar, Liberty Media, nu isi permit sa il piarda pe Mimisor sau sa il lase pe linie moarta, la o echipa de mana a treia. Acestea fiind zise, este logic sa presupun ca si promotorii competitiei trebuie sa se fi implicat in negocieri, iar vorbele eminentei cenusii de la Ducati reflecta aceste negocieri. Iti aduci aminte declaratiile evazive ale lui jiji si ale  celorlalti bossi Ducati, cand venea vorba despre o posibila venire a  lui MM, in ograda lor. Cum erau ei foarte incantati de garnitura puternica de piloti tineri, pe care o au, carora le acorda intreaga incredere, bla, bla... Acum, dintr-o data, o dau pe criteriul "istoriei" pilotului in acest sport.... Nu ar fi exclus, ca la finalul acestui sezon sa vedem un campion mondial cu Ducati, pus pe liber si ajuns la cine stie ce echipa, pe un salariu echivalent cu ... treizeci de arjinti... :D  Adica, tot sarak, dar campion mondial.. ;) :D 

Acum 3 ore, apriliacluj a spus:

 

sau decizia e luata deja in proportie de 99%, si doar anuntul va fi la Mugello??

Asa cred si eu. La Mugello va fi anuntul pentru presa. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Postat (editat)
Acum 2 ore, frigider a spus:

clasic peco, face ce face si iese cartonul la suprafata :) 

(e ca aia cu moto de client sa aiba acolo +0.3 macar. sa fie sportul mai safe :crack:)

spuneti voi, fani sau nu - astea-s declaratii de campion de carton sau nu?

 

nomal ca lucreaza bine cu Enea, ca merge mai bine decat el.

 

 

e clar ca la imagine MM ar aduce multa expuenre etc.

deci poate vor merge cu el.

 

nu e ca si cum daca nu e la uzina ducati MM se retrage.

tot va fi adversarul lor.

 

nu zic rau astia de la digi.

 

cand se schimba regulile in 27 o sa fie o resetare.

atunci vrei sa-l ai pe MM in echipa.

 

ok inca  3 ani, nu stim daca MM va mai fi competitiv.

dar ideea e buna.

Peco pe moto noua se poate zbate masiv.

Da,uitasem de aia cu moto client :)

Nu mi se pare ca a zis cine stie ce...intrebat ce coechipier si-ar dori,a zis ca lucreaza bine cu Enea.Adevarat si ce ai zis - normal ca lucrezi bine cu Enea cand ala e sub tine.Dar omul a vorbit ok - nu mi se pare o declaratie scandaloasa - comparativ cu ce declaratii dadea Rossi cand se haterea cu MM sau Lorenzo...sau mai nou ce prostii scotea pe gura JM la sfarsit de sezon...declaratiile lui Pecco de acum mi se par de bun simt.

 

Foarte just - e buna ceva experienta,insa sa nu uitam ca motoreta nu o face pilotul (a mai imprimat MM niste directii pe la Honda,nu mai reluam),iar ca si data am mai zis - ei pot avea telemetria lui MM chiar daca el nu e la echipa...so...eu nu vad marile avantaje in a-l aduce pe MM la echipa daca il ai la satelit.Tot va fi asociat numele lui cu cel al Ducati datele lui le vei avea samd.

Iar peste 3 ani...gandesti prea departe - va mai fi inca un sezon de transferuri pana atunci,si datele in mod sigur vor fi cu totul altele.

Acum 1 oră, apriliacluj a spus:

Bestia e in fata lui MM in clasament

+1

Acum 1 oră, apriliacluj a spus:

eu in noiembrie, la sfarsitul sezonului as anunta :) :)

ca doara nici MM, nici JM nu cred ca o sa semneze cu altcineva

daca ei pleaca, ramane Bestia, Bez, chiloti buni

si sa nu mai zic de Aldeguer :)

care dpmdv e varza, dar de ce l-au contractat??

 

deci, de ce graba asa mare pt Mugello?? :) :)

Hah ! trebuie sa fie nebun oricare din ei sa mizeze totul pe o carte.Adica ce sa faca sa stea pana in noiembrie sa ii sune Gigi?Si din 3,2 vor ramane atunci fara ghidon pt urmatorii 2 ani?

Nici pe mine nu m-a dat pe spate Aldeguer,il prefer pe Lopez.

1 oră în urmă, xt600 a spus:

Cuvintele lui Jiji sunt clare: "Decizia noastra  se va baza pe istoria celor trei rideri in competitie, nu (doar) pe rezultatele sezonului 2024". Declaratia nu ridica probleme de interpretare/intelegere, nu ai ce croseta pe marginea ei. Insa depinde cu ce unitati de masura va judeca Jiji istoria fiecaruia dintre cei trei. Doar stii ca Jiji una spune, alta face... 

Daca este sa o luam strict pe palmares, nu exista in acest moment, pilot cu "istoria" lui MM, in spate. Si nici nu cred ca va fi, multa vreme de acum incolo, deci alegerea logica, pe acest criteriu, este MM. Cel mai probabil, declaratia lui Gigel, pregateste  o decizie in favaoarea spaniolului. Trebuie sa mai avem in vedere inca un fapt, care poate fi adaugat la "istoria" lui MM: in acest moment, Cabroncito genereaza cel mai mare interes mediatic pentru aceasta competitie. Nu in aceeasi masura ca Rossi, dar la ora actuala este principalul vector de interes al publicului pentru MotoGP. Nici Dorna si nici noul proprietar, Liberty Media, nu isi permit sa il piarda pe Mimisor sau sa il lase pe linie moarta, la o echipa de mana a treia. Acestea fiind zise, este logic sa presupun ca si promotorii competitiei trebuie sa se fi implicat in negocieri, iar vorbele eminentei cenusii de la Ducati reflecta aceste negocieri. Iti aduci aminte declaratiile evazive ale lui jiji si ale  celorlalti bossi Ducati, cand venea vorba despre o posibila venire a  lui MM, in ograda lor. Cum erau ei foarte incantati de garnitura puternica de piloti tineri, pe care o au, carora le acorda intreaga incredere, bla, bla... Acum, dintr-o data, o dau pe criteriul "istoriei" pilotului in acest sport.... Nu ar fi exclus, ca la finalul acestui sezon sa vedem un campion mondial cu Ducati, pus pe liber si ajuns la cine stie ce echipa

Cuvintele lui Gigi sunt astea :

“It’s a really difficult decision,” Dall’Igna said.Honestly speaking we must not only consider the 2024 races.We have to consider all the history of our riders. I think this is important.It’s a really difficult decision because all three riders are champions.We will see….”

 

Although Marquez has no ‘history’ with Ducati before the start of this year, he does have a history as a MotoGP great with eight world titles under his belt.

Whether Dall’Igna will prioritise ‘history’ within the Italian manufacturer, or in MotoGP overall, remains to be seen.

 

Dall’Igna insisted that his big decision will be made by Mugello - the seventh round of the championship from May 31.

“Yes. We have to be fair with all the riders,We have to give them the possibilities to find a way to ride the best possible bike, if it’s not a Ducati.So I think this timeframe is reasonable.”

 

Parerea mea e ca e cu dus si intors - pt mine (ca si pt presa vad) nu e deloc clar la ce istorie se referea - istoria,palmaresul in motogp in general sau la echipa...

Dar mai zic una : daca nu considera cursele din 2024,ce considera la Marquez?Cursele din 2019?

Ok ok - Marcelino are de departe cel mai bun palmares.

Si dupa cum ai zis - dpdv mediatic e cea mai buna alegere.Poate nu pt italieni,clar va mai avea parte de animozitati in Italia,dar woldwide MM e un icon.Insa repet - el deja e asociat cu Ducati pt ca damn,calareste un Ducati.

Ai dreptate insa - Gigi si-a nuantat putin discursul din iarna pana acuma...sau poate analizam noi prea mult cuvintele lui?

 

Si repet pt ca toata lumea se face ca nu vede  problema asta : bai n-a zis tot Gigi dupa ce i-a dat lui Pecco 10mil/an ca pt celalalt rider nu va mai fi disponibila nici pe departe o asemenea suma?Plus ca a zis ceva in genul "asta va fi omul nostru pe care ne bazam sa luam campionatul"?PAI ???

Daca il va coopta pe MM - 1.ala va veni pe o suma cel putin egala cu a lui Peccco ; 2.s-a calcat in declaratia lui cu vioara 1 Pecco? (ca nu poate nimeni sa creada ca Gigi e atat de naiv incat sa se gandeasca cumva ca MM va veni langa Pecco drept pilot nr.2)

Mai eu nu exclud,nu mai exclud nimic,dar chiar asa sa se suceasca la 180 de grade de la un sezon la altul ditai managerul Ducati Corse?

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

7 minutes ago, Method said:

Whether Dall’Igna will prioritise ‘history’ within the Italian manufacturer, or in MotoGP overall, remains to be seen.

 

Absolut. Dar internetul știe mai bine decât Dall'Igna ceea ce a vrut de fapt să spună Dall'Igna. Proști.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa FP1:

1. JM 1.31.421

2. Tirbusonu +0.2

3. Vinales +0.2

4. Bestia +0.4

5. Pecco +0.4

6. AM +0.4

6. A.Esp +0.4

7. Binder +0.5

8. MM 1.31.971

____________

21.Mir

22. Marini

varzaaaaa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Postat (editat)

La première chute de crashquez après seulement 10 minutes de fp2.

Editat de ENEOS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...