Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Ce toba ai !?

toba ieftina... toba de masina :cheers:.. mie imi place cum suna.120 ron a costat cu montat cu tot .1 ora. :lol:

stiu ca nu e cum ar trebui.. dar asta imi place, ca e diferita.

da la poza personala daca vrei sa vezi cum arata toba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

La Honda se cam strica releul ala ce incarca bateria (nu stiu exact cum ii spune)

 

deci s-ar putea sa fie si de acolo

 

 

Si daca s-a stricat vreodata pana acuma, verifica si mufa care vine de la alternator (are 3 pini, se gaseste in fata bateriei, sub sa, laolalta cu celelalte mufe).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau sa va intreb ceva...in special pe sinner ca el a avut...merita un power comander pe F4i? modifica vizibil ceva? e mai ok?

 

Bre iti trebe si filtru plus toba daca vrei sa fucntioneze cum trebe, adica..sa scoti din el treaba. Evacuarea nu e neaparat necesar sa pui full, evacuarea fulls e justifica prea putin ca si bani. Apoi daca ai posibiltiatea sa pui motorul astfel echipat pe un dynotest si sa sti se faca o harta personalziata..e beton.

Se simte. Pe viraje il controlam mai bine si daca mia scoti si un dinte pe pinion, o sa fie fu!ere.

Vorbim pe mess, daca vrei PC, il vand pe al meu - pt. k imi vand motorul.

 

Vrei sa spui ca autocolantele pe care le vinde Honda (de exemplu) si sunt perfect identice (si intr-adevar foarte scumpe) cu cele pe care le avem pe motorete sunt contrafacute?

 

 

voiam a spune ca nu ai sa gasesti autocolante de carena vandute separat. fi atent la ce se discuta.

de exemplu in poza de mai jos.. ce numesti tu autocolante?

post-532-1195742658_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

voiam a spune ca nu ai sa gasesti autocolante de carena vandute separat. fi atent la ce se discuta.

de exemplu in poza de mai jos.. ce numesti tu autocolante?

 

Autocolante (pe moto care l-ai pus tu in poza) sunt tot ce inseamna scris ("honda","CBR","F4i")+ dungile rosii de pe carena laterala + dungile negre de pe rezervor...

Oricare ar fii ... se gasesc de comandat de la reprezentantele honda!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit abtibildurile pt. moto.Toate costa nu mai putin de 1700 ron cu tva inclus. :lol: Ce bafta pe mine.

 

si eu ce ti-am zis...te costa cateva sute de euro... :cheers: daca nu m-ati crezut...

 

--- Mesaj completat în 23 Nov 2007 10:28 -------------

 

de exemplu in poza de mai jos.. ce numesti tu autocolante?

 

 

carenele sunt cele rosii, tot ce e negru/alb/si alte cateva culori sunt autocolante

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor, rogu-va:

Cam la cat este evaluat in Romanica un astfel de F2 ?

Multam fain. :cheers:

Am un prieten care se chinuie de juma de an sa vanda unul de asta in stare impecabila si mai negociaza de la 2500 vreo 2 eurocenti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un prieten care se chinuie de juma de an sa vanda unul de asta in stare impecabila si mai negociaza de la 2500 vreo 2 eurocenti.

 

Thank's, Johnson !

Cam asta e situatia si la mine. :cheers:

Editat de Freedom
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre am un F4 i SI un RR.

 

F4 i il vand cam peste o luna, doua, deci acum e prematur sa pun un pret. stiti si voi cum fluctueaza piatza. oricum, o sa fie de bun simt.

 

Si nu stau mult fara F4 ca imediat ce il vand imi aduc altul de afara dar din 2oo6. RR il tin numai pt pista.

 

exact cum a zis antemiu. tot ce e cu roshu pe carena laterala e STICKER, carenele sutn de fapt negre :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor, rogu-va:

Cam la cat este evaluat in Romanica un astfel de F2 ?

Multam fain. :finger:

 

Cam greu in perioada asta cu vanzarile...am scos si eu al meu F3 la vanzare si nu prea sant multumit de numarul celor interesati. Personal m-am decis sa o las pana la primavara sau vara si apoi o redau la vanzare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa 2 ani de zzr400 mam decis ca tre' sal dau. Ma gandeam sa-mi iau un f4i.

Am si eu o intrebare pt. posesori. Cat de sport si cat de touring e ? In caz de forta major pot sa fac cu ea 1000 km intro zi ? Ash vrea so cumpar din Munchen si sa vin intro zi Munchen->timisoara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa 2 ani de zzr400 mam decis ca tre' sal dau. Ma gandeam sa-mi iau un f4i.

Am si eu o intrebare pt. posesori. Cat de sport si cat de touring e ? In caz de forta major pot sa fac cu ea 1000 km intro zi ? Ash vrea so cumpar din Munchen si sa vin intro zi Munchen->timisoara.

 

1000 km/zi prin strainezia DA... la noi mai greu...(din germania pana la granita cu Romania a facut un prieten o zi si din vama pana in brasov inca o zi...deci ca idee cum se circula dincolo si cum se circula la noi...)

 

E mai mult sport decat touring...dar eu,personal, am facut aprox 360 km intr-o zi(prin Romania) si nu m-am simt prea obosit...am mers si pe drumuri judetene... as fii putut face 500 fara prea mari batai de cap...

Acum depinde si de dimensiunile tale...

Oricum e un motor... "bun la toate" :finger: mai putin enduro :baldy:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baga-te cu incredere. Stie sa te si relaxeze daca ai nevoie de mers odihit si poate si forja fara probleme.

Am mers eu 800 km, prin romania cu ea intr-o zi, si eram obosit din cauza drumurilor nu a motorului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Daca e cineva amabil sa imi raspunda la 3 intrebari

 

1. Caut un cauciuc pe spate care sa se toceasca mai greu pe mijloc, pt ca merg mai mult in linie dreapta. Ce firma si ce model as putea cumpara ?

2. Am un F din 2000 si am inteles ca la modelele astea ar fi problema cu releul de incarcare. Cam cat costa unul si cum o sa-mi dau seama cand se strica?

3. Are vreunul din voi graficul cu curba de cuplu si cea putere (sa vad si eu cati cai dezvolta la anumite turatii) ?

 

Mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...