Sari la conținut

Accident Stefan Cel Mare


Carturaru'
 Share

Postări Recomandate

Din pacate, alt accident pe SOS Salaj.

Din fericire baiatu cu ZX9 a scapat mai usor, are mana lovita si diferite lovituri, vanatai, etc.

Mergea pe banda lui si un IDIOT cu o Dacie a vrut de pe constra sens sa faca stanga, incalcand banda motociclistului, si ce sa intamplat va imaginati si voi.....

Oricum a fost extrem de violent impactu, daca sa rupt cadru (in jur de vreo 5cm din el )

Bine'inteles ca toata lumea de fata sa impartit in pro si contra.

Babele si prostii ziceau "motociclistii prea multe figuri, asa merita"...mentalitatea romaneasca.

 

Oricum pt motociclisti "aveti grija ca e full bucurestiu de prosti"

 

Ne vedem pe strazi si fara accidente, sper !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 503
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu prea cunosc mai pe nimeni cu moto, sau sa fiu in vreun club, si vreau si eu sa intru in vreun club.

Asa ca cine organizeaza intanliri cu moto, este rugat sa imi trim si mie un mail sau un sms, cum vrea el si vin si eu.

mail : el_babicu@yahoo.com sau 0765.51.52.03 sau 0723.460.732 sau mess el_babicu

 

Va multumesc anticipat.

 

Si condoleante familiei.

 

:cheers: Aveti grija !

 

 

Dezmembrez Yamaha FZR 600 1993.

Editat de el_babicu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la mitinguri si alte marsuri,...........alea-alea,propun o intalnire duminica, la locul cu pricina,pe la ora la kre s-a produs accidentul ,sa venim ( in numar cat mai mare ),cu cate o floare si sa aprindem o lumanare .

Pare cel mai la-ndemana mod de a ne arata suferinta .

CE ZICETI ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la mitinguri si alte marsuri,...........alea-alea,propun o intalnire duminica, la locul cu pricina,pe la ora la kre s-a produs accidentul ,sa venim ( in numar cat mai mare ),cu cate o floare si sa aprindem o lumanare .

Pare cel mai la-ndemana mod de a ne arata suferinta .

CE ZICETI ?

 

Nu am vrut sa zic nimic pana acum, stiu ca nu mai are rost sa comentez, cuvintele sunt de prisos si tuturor cred ca ne pare rau, dar as dori sa spun ca aprob si sustin ideea din postul citat. Mi se pare ca e cel mai bine asa. Dar fara claxoane, suete, suc si tigari. Adunare de 10-15 minute. Tacere/ lumanari.

 

 

Odihneasca-se in pace.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare nu ar trebui ajutata familia (material vorbind) si convinsa totodata sa accepte motociclistii cu tot cu motoare.Pana la urma vina e a conservarului si poate lui Cata i-ar fi placut sa fie condus pe ultimul drum asa.Daca am exagerat cu ceva sorry.

Condoleante familiei si prietenilor :cheers: :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la mitinguri si alte marsuri,...........alea-alea,propun o intalnire duminica, la locul cu pricina,pe la ora la kre s-a produs accidentul ,sa venim ( in numar cat mai mare ),cu cate o floare si sa aprindem o lumanare .

Pare cel mai la-ndemana mod de a ne arata suferinta .

CE ZICETI ?

 

 

DE ACORD ... Asteptam si restul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in urma accidentului m-am convins ca e absolut necesar sa port vesta reflectorizanta si pe timp de zi,chiar daca nu ma obliga legea.CONDOLEANTE FAMILIEI!!!D-ZEU SA-L ODIHNEASCA

 

 

stege aci. cum iti e soarta omule. poti sa fii invelit si intr-un tank, tot se gaseste o cisterna cu benzina sa intre in tine. Imi pare nespus de rau pentru baiat. R.I.P. si condoleante sincere familiei si prietenilor.

Nu stiu firul epic dar cert este ca o viata s-a pierdut........................................................

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai am cuvinte, pur si simplu.

 

Si am inteles ca a ramas si un copil orfan.

 

Nu, nu stiu ce sa mai zic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la mitinguri si alte marsuri,...........alea-alea,propun o intalnire duminica, la locul cu pricina,pe la ora la kre s-a produs accidentul ,sa venim ( in numar cat mai mare ),cu cate o floare si sa aprindem o lumanare .

Pare cel mai la-ndemana mod de a ne arata suferinta .

CE ZICETI ?

ASTA ESTE CEA MAI BUNA IDEE DE PANA ACUM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rip

pacat ca trebuie sa ne ducem asa din vina altora, dar ar trebui sa nu ne mai incredem in frana de ultim moment pentru ca ea nu va fi salvarea noastra.

eu deja am redus de la 80 la 45-50 km/h in oras

sunt multi conservari care nu respecta partenerul de trafic se incred prea mult in fierul lor si in casco dar la vietile pe care le pun in pericol nu se gandesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: :eek: :D :angry: R.I.P. :moto: :moto: :moto: :kiss:

 

stie cineva la cimitirul Andronache Miercuri la ce ora, vreau sa vin si eu,... ma poate ajuta cineva cu ora?

 

 

Dumnezeu sa-l ocroteasca acolo unde se afla el acum,.....

 

suntem o gramada de praf unita prin sperante, idei, pasiune si .... inconstienta.

 

nu mai am cuvinte ....... Dumnezeu sa-l ierte.

 

Condoleante familiei .

 

:D :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ei bine sunt chiar socat si sincer nu pot spune mai mult decat ca disparitia lui ma doare foarte tare; unii ar spune "Ce te afecteaza asa tare caci nici nu il cunosteai", chiar asa, nici macar nu il cunosteam dar trecerea lui in nefiinta ar trebui sa puna multe semne de intrebare multora ... ma doare pt ca ... pt ca nu am avut onoarea sa il cunosc personal ... ma doare pt ca stiu ca puteam sa petrecem clipe minunate in viitor el altaturi de noi si noi de el ... ma doare pentru ca un motociclist a lasat 2 roti pt aripi ... ma doare si sufar gandindu-ma la durerea ce o poarta familia si apropiatii .... doare

 

 

Fie ca Domnul sa te odihneasca in pace bun prieten. Nu te vom UITA niciodata !!!

Sarut mana Mystyk pt corectie .. dar ...

 

 

:cheers: :eek: :D :angry:

Editat de sasser
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...