Sari la conținut

Streetfighter


amimagz
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

M-ati corupt si pe mine (o motocicleta facuta cu minimum de efort financiar, pana acum...vreo 120 de ron cred ca am bagat, restul piese de prin 'casa'). Mai am o gramada de lucru, dar am intrat in pana de idei :)

 

povestea pe scurt: am avut-o candva cu carene & stuff. Vanduta unui prieten, recuperata accidentata cu vreo 10 milioane, dupa 1 an si fara un fiscal de la unul dintre fostii proprietari, si acum cand mai am timp, mai surubaresc pe la ea. M-a cam enervat instalatia electrica ca erau multe fire care atarnau, diverse alte chestii, am dat tot jos, am pus alta banda, tub electric, tub uri termocontractile si alte balarii, doar ca la final sa nu mai ajunga in locurile originale, cu 2-3 cm, CDI-ul si cutia de sigurante asa ca le-am pus in alte parti :grinbandit:

 

08.08.'12. Si continuam cu motorul facut din fiare vechi. Am mai dat un pic cu flexul in cadru pt. sa, am scurtat semnalizarile, am montat un stop, mai ramane sa le leg la instalatie. Acum, am nevoie de idei: Cum astup eu spatiul din spate? Am taiat o carena originala din spate cu gandul sa fac niste modificari cu fibra, rezultand o carena model original, dar mult mai scurta. Sau...cum am vazut un street, spatiul ala era 'astupat' cu o plasa metalica. Problema este ca, nu mai stiu unde mama naibii am pus poza respectiva. Ma ajutati cu o idee?

 

Si din ce sa imi fac si eu un colier pt. toba strutocamila rezultata din imbinarea unei yoshi turtit cu un sebring lovit?

Editat de banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Mai aducem niste modificari...sunt curios cine imi da mie itp-ul asa...cam expira pe 1 octombrie. Oricum mai trebuie sa fac rost si de niste fibra sa termin codita.

Imi place.. sunt curios cum faci cu ITP-ul...

Poate mai inchid si ei un ochi.. dar cred ca tre' sa-i faca si pozna..

Bafta si sa ne spui si noua daca-l treci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tinand cont ca e o mobra in care s-a investit ceva in genul...100 lei si un releu de semnalizare, ca de ala uitasem, plus pretul de achizitie de ~1000 ron daca tin minte bine(a fost prima mobra,vanduta unui prieten cu 3500 ron (dupa ce bagasem ceva mai mult in ea), care am luat-o inapoi busita), e acceptabila. Mai mult nu merita :) ITP-ul...vedem cu el ce facem si eu sunt curios :grinbandit: . Eu nu stiu daca imi mai bat capul ca mi-am luat un TDM pt plimbari si banii in plus cred ca ii bag in VF750F(ca face anul de cand sta), iar asta o sa il fac 'cadou' pe bani putini unui prieten, zicea ca vrea moto si astept sa ia permisul.

Editat de banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tinand cont ca e o mobra in care s-a investit ceva in genul...100 lei si un releu de semnalizare, ca de ala uitasem, plus pretul de achizitie de ~1000 ron daca tin minte bine(a fost prima mobra,vanduta unui prieten cu 3500 ron (dupa ce bagasem ceva mai mult in ea), care am luat-o inapoi busita), e acceptabila. Mai mult nu merita :) ITP-ul...vedem cu el ce facem si eu sunt curios :grinbandit: . Eu nu stiu daca imi mai bat capul ca mi-am luat un TDM pt plimbari si banii in plus cred ca ii bag in VF750F(ca face anul de cand sta), iar asta o sa il fac 'cadou' pe bani putini unui prieten, zicea ca vrea moto si astept sa ia permisul.

 

mergi la itp undeva la periferie, sau in orasele mai mici si rezolvi cu un 50lei

 

 

 

 

m-am apucat de un sv1000, sa vedem ce o sa iasa :scratch:

post-54788-0-12434100-1348055115_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se foloseste pt. a face un mulaj (cred ca asa ii zice), sa dai o forma, iar pe deasupra lucrezi cu fibra. Se poate folosi chiar si chit de geamuri (asa am gasit eu odata la indemana pt. o piesa mai mica), spuma de constructii (pe care o decupezi dupa cum vrei si pui banda de hartie deasupra sa nu se topeasca cand dai fibra peste), gips (asta e mai de 'pro'), carton sau orice altceva ce ai nevoie ca sa dai o forma 'de baza' la ce ai nevoie tu, dupa care dai fibra si o lucrezi.

 

Eu am dat zxr-ul pe 500 ron unui prieten care isi dorea mult o motocicleta si ia si el permisul in curand. Are planuri mari cu el, poate ne surprinde cu ceva frumos :) Eu...incerc sa ma plimb mai mult, trebuie sa recuperez :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E pur si simplu lut de modelaj(se gaseste de cumparat la magazinele de profil), din ala faci lucrarea, apoi torni matrita ... e destul de lung procedeul si destul de greu de facut; stiu ca mai era o varianta cu un fel de plastilina care la temperaturi gen 15-30 grade era buna de modelat, sub 10 era foarte foarte tare si din aia stiu ca mergea scoasa direct matrita in fibra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

gasita pe facebook, poate vrea careva s-o fightereasca

 

 

Yamaha R6 1999-2000...Avariata a fost scapata pe jos la viteza mica ....urmarii :parbriz spart , masca far sparta , ghidon rupt...Se vinde intreaga nu se dezmebreaza ...Pretul este negociabil 0761 354 482.....1600 euro Negociabil.

si poze

 

 

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.468787379808729.105257.100000324123632&type=1

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gasita pe facebook, poate vrea careva s-o fightereasca

 

 

Yamaha R6 1999-2000...Avariata a fost scapata pe jos la viteza mica ....urmarii :parbriz spart , masca far sparta , ghidon rupt...Se vinde intreaga nu se dezmebreaza ...Pretul este negociabil 0761 354 482.....1600 euro Negociabil.

si poze

 

 

http://www.facebook....24123632&type=1

 

 

 

 

pai ala e aproape de pretul uneia in stare buna de functionare...

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cautam pe net info despre Ural 750 solo si am dat din greseala peste HUSQVARNA STUNT 1000. Mie imi place fff mult design-ul sau schita mai exact. Poate ca o vom vedea si pe strazi in 2 ani.

http://motorhead.ro/husqvarna-stunt-1000-concept/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...