Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

- pai mai au o treapta si sunt coborate de tot,deci de sus in jos la a 2 a pozitie ...

 

Dap! Si eu sunt interesat de aceasta problema ... si daca le cobor pe ultima pozitie :scratch: ?

Cunoaste careva un service bun in Bucuresti(o recomandare avizata)unde se poate face o reglare a amestecului si o sincronizare a carburatoarelor ca la carte? pentru a avea un consum bun ... eventual si un pret?.

 

Gata! Achizitionat una bucata Pan European. Vand una bucata TDM 1995 - 1550 Eur. In caz ca intereseaza pe cineva.

 

https://picasaweb.google.com/102262380578061019723/TDM?authkey=Gv1sRgCLT3883D-7j7FQ&feat=directlink

arata fain TDM-ul !

bafta la vanzare!

si noua achizitie cum e?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dap! Si eu sunt interesat de aceasta problema ... si daca le cobor pe ultima pozitie :scratch: ?

Cunoaste careva un service bun in Bucuresti(o recomandare avizata)unde se poate face o reglare a amestecului si o sincronizare a carburatoarelor ca la carte? pentru a avea un consum bun ... eventual si un pret?.

 

 

pt carburatie la Florin_v iti recomand. ai la mine in semnatura la Service. si ottoman face dar nu am lucrat pe carburatie cu el. eu am fost extrem de multumit de serviciile lui florin pe partea de carburatie.

 

ieri am intins si eu lantul pentru prima data in 22.000km :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cavalere, cu scuzele de rigoare, am rugamintea de a mai pune inca o data pozele cu tricourile pe care vreti sa le faceti si detalii despre ele. Am incercat sa le caut, dar nu am rabdarea necesara. Ma intereseaza si pe mine. Multumiri anticipate! Bafta!

Editat de barboge
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cavalere, cu scuzele de rigoare, am rugamintea de a mai pune inca o data pozele cu tricourile pe care vreti sa le faceti si detalii despre ele. Am incercat sa le caut, dar nu am rabdarea necesara. Ma intereseaza si pe mine. Multumiri anticipate! Bafta!

 

 

http://www.tdm.moto-travel.ro/forum/viewtopic.php?f=23&t=45&sid=371ce7206fc2c616061b880473092741

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dap! Si eu sunt interesat de aceasta problema ... si daca le cobor pe ultima pozitie :scratch: ?

Cunoaste careva un service bun in Bucuresti(o recomandare avizata)unde se poate face o reglare a amestecului si o sincronizare a carburatoarelor ca la carte? pentru a avea un consum bun ... eventual si un pret?.

 

 

arata fain TDM-ul !

bafta la vanzare!

si noua achizitie cum e?

 

Multumesc! Sper sa o ia cineva care sa o aprecieze.

 

Despre noua achizitie pot spune ca, inainte de a o duce la revizie generala, am facut 450 km si cred ca mai mergeau inca 2-300 fara exagerare. Am fost aici: /index.php?/topic/662423-foto-bulgaria-cascade-krushunski/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai fratilor, nu uitati sa va treceti pe lista.

Azi plec spre locul intrunirii in recunoastere.

 

1. Cavaleru + Ada

2. Rocker + Maia

3. Andrei Ganea + Ana

4. Barboge

5. Leaveyou

6. Stefancst

7. _Blade_ + Roxana

8. Jerlo

9.Dan(97TDM)+Carmen

10. LinX + Adela

11.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

 

Pleaca cineva, din Bucuresti sau de pe traseu, la intrunire sambata 4 iunie? Vineri am de lucru pana tarziu si nu pot pleca de vineri.

Cavaleru, dupa ce faci recunoasterea, te rog pune locatia exacta si cum se ajunge exact acolo.

 

In weekend are cineva chef de o plimbare (munte, mare)? sunt pe forum cateva iesiri, la alegere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare TDM-isti, o sa vin si eu 80% siguranta, din cauza serviciului (bata-l vina)... apropo de tricourile la care v-ati gandit o foarte buna idee, vreau si eu 2 T-shirt cu maneca scurta (din alea cu 35 de lei) unul marimea XXl (46-48 marime europeana) si unul m (40-42 marime europeana).

 

Eu o sa merg cu fiica mea si ar fi extraordinar sa mergem mai multi odata cine mai vine din VEST-UL tarii sa ne intalnim sa mergem impreuna.

 

Cavalere, am inteles ca ai fost saptamana asta sa vezi locatia, as vrea si eu adresa exacta sau coordonatele GPS sa stiu unde ne intalnim (da-mi numarul tau de tel intr-un P.M.).

 

P.S. treceti-ma si pe mine in catalogul de prezenta (2 persoane)...merci....

 

 

 

Sa ne vedem cu BINE!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare TDM-isti, o sa vin si eu 80% siguranta, din cauza serviciului (bata-l vina)... apropo de tricourile la care v-ati gandit o foarte buna idee, vreau si eu 2 T-shirt cu maneca scurta (din alea cu 35 de lei) unul marimea XXl (46-48 marime europeana) si unul m (40-42 marime europeana).

 

Eu o sa merg cu fiica mea si ar fi extraordinar sa mergem mai multi odata cine mai vine din VEST-UL tarii sa ne intalnim sa mergem impreuna.

 

Cavalere, am inteles ca ai fost saptamana asta sa vezi locatia, as vrea si eu adresa exacta sau coordonatele GPS sa stiu unde ne intalnim (da-mi numarul tau de tel intr-un P.M.).

 

P.S. treceti-ma si pe mine in catalogul de prezenta (2 persoane)...merci....

 

 

 

Sa ne vedem cu BINE!!!

 

 

Deci:

 

Vidra a iesit din calcul din cauza lipsei unei surse de apa potabila la locul la care m-am gandit eu. am facut cateva plimbari si investigari in zona, din pacate nimic care sa satisfaca dorintele.

 

Vom merge in Obarsia Lotrului. este acolo un camping spatios. Problema e urmatoarea: putem pune corturile dar trebuie sa inchiriem si casute. ei nu au tarif special pt cort. Casuta costa 30 lei pe noapte. Eu voi sta la casuta.

 

va rog sa imi transmiteti daca mai doreste cineva sa stea la casuta, trebuie sa fac rezervare de miercuri - joi.

 

Vestea buna am pastrat-o pe final: Transalpina portiunea ce leaga Obarsia Lotrului de Ranca si Novaci este perfect practicabila pt noi fericitii posesori de tdm-uri chiar daca majoritatea aveti gume de strada.

 

Astept feedback legat de cazare cat mai rapid!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci:

Vidra a iesit din calcul din cauza lipsei unei surse de apa potabila la locul la care m-am gandit eu. am facut cateva plimbari si investigari in zona, din pacate nimic care sa satisfaca dorintele.

 

Foarte buna ideea cu verificarea locatiei.

Eu as opta in continuare pentru cort, in masura in care este posibil, desigur. Am dormit la cort prea putin in ultimii ani asa ca mi-ar parea rau sa ratez orice astfel de prilej. Trecand peste asta, ar fi bine de stiut:

 

1. In cazul in care zici ca e un camping acolo si eventual platim si o taxa de campare, se intampla sa avem si un grup sanitar, o baie ceva... o padure peste drum?

2. Mai veniti si altii cu cortu', nu? :)

--

3. Nu am retinut prea bine din discutiile precedente, facem cu totii o tura sambata, gen o bucla care sa includa Transalpina sau o portiune din ea? In cazul asta, cei care venim sambata pe la ce ora ar trebui sa ajungem la locatie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte buna ideea cu verificarea locatiei.

Eu as opta in continuare pentru cort, in masura in care este posibil, desigur. Am dormit la cort prea putin in ultimii ani asa ca mi-ar parea rau sa ratez orice astfel de prilej. Trecand peste asta, ar fi bine de stiut:

 

1. In cazul in care zici ca e un camping acolo si eventual platim si o taxa de campare, se intampla sa avem si un grup sanitar, o baie ceva... o padure peste drum?

2. Mai veniti si altii cu cortu', nu? :)

--

3. Nu am retinut prea bine din discutiile precedente, facem cu totii o tura sambata, gen o bucla care sa includa Transalpina sau o portiune din ea? In cazul asta, cei care venim sambata pe la ce ora ar trebui sa ajungem la locatie?

 

1. fiind camping au grup sanitar. nu am intrebat dar sunt convins ca e, este padure aproape. nu au taxa pt pus cortul. dar va trebui facuta o mica cheta sa lasam loc de buna ziua ;)

2. da vor mai veni oameni cu cortu.

3. nu va fi o bucla cu efectiv vom urca pana la ranca si apoi inapoi, nu ai unde sa faci o bucla si nu prea ai ce vedea. m-am plimbat un pic duminica si m-am lamurit. probabil pe la ora 12-13 se va pleca. poate si mai tarziu. in functie de cheful participantilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut pe toata lumea. Posibil sa apar si eu la intrunire (aflu sigur vineri dimineata), si sunt interesat de cazare la casuta. Vin singur si dace este vreun doritor sungur putem imparti cazarea (cred ca sunt cu 2 paturi).

Cei care treceti/plecati din zona Brasov afisati niste puncte de intalnire si niste ore de plecare ca poate facem un grup mai mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. In principiu vin 90%. Aveti ceva impotriva daca mai vin cu doi prieteni cu doua mobre (fjr 1300, cbr600f)?

 

fara probleme. stii doar ca si anu trecut am avut un transalp si un fzr1000 ;)

 

Salut pe toata lumea. Posibil sa apar si eu la intrunire (aflu sigur vineri dimineata), si sunt interesat de cazare la casuta. Vin singur si dace este vreun doritor sungur putem imparti cazarea (cred ca sunt cu 2 paturi).

Cei care treceti/plecati din zona Brasov afisati niste puncte de intalnire si niste ore de plecare ca poate facem un grup mai mare.

 

da sunt 2 paturi in casuta. vedem ce rezolvam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in sfarsit vad ca inceput sa se agite putin lumea :rolleyes: bun asa...

 

1. Cavaleru + Ada

2. Rocker + Maia

3. Andrei Ganea + Ana

4. Barboge

5. Leaveyou

6. Stefancst

7. _Blade_ + Roxana

8. Jerlo

9.Dan(97TDM)+Carmen

10. LinX + Adela

11. viezure + cort

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai nici nu te gandi sa ocolesti intrunirea!

Mai ales ca-i si in drumul tau!

Sau, deh, daca nu vrei sa "uzi" achizitia...:)

Glumeam! S-o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- ma gandeam la o locatie mai comuna,parerea mea,adica nu gasesti mai nimic despre obarsia lotrului nici pe harta,nu inteleg de ce trebe sa ne complicam asa tare,ne puteam intalni la fel de bine si la STRAJA ...acum nu decit parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...