Sari la conținut

Accident Cu Morti, Plevnei, Bucuresti


Purghy
 Share

Postări Recomandate

Taranul care a scris treaba asta treb sa stie ca primeste spuns 'Dispari ba d-aici!" pentru ca angajatorul stie ca este un lingau si pana la urma ii v-a conveni sa faca puscarie ca a incalcat o regula de circulatie si a facut accident decat sa zica ca nu-i de acord cu regurile angajatorului!.... Si pentru ca nu sti sa fi vertical ramai ca prostu blocat, in cabina!...

Tu nici pana acum vad ca n-ai descoperit ca nu dreptatea il ghideaza pe om...

 

bdw nici mos craciun nu exista.. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 898
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

lasand totul la o parte vreau sa va spun o kestie

nu sunt un tip foarte sensibil-am plans o singura dat in viata de adult-dar ieri cand am vazut la stiri imaginile cu parintii acelor copii care au murit nevinovati , mi-au dat lacrimile la propriu

sa le fie tarana usoara!

Respect maxim Dac Motors si tuturor celorlalti care au fost alaturi de cei doi copii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doi tineri, Traian de 20 de ani Âşi Ela de 18 ani, au murit miercuri pe Calea Plevnei din BucureÂşti, călcați de un camion care a întors pe dublă linie continuă. AÂşa s-a sfârÂşit viața celor doi, îndrăgostiți de motocicleta lor nou-nouță.

 

Era prima zi când ieÂşeau cu ea la plimbare. Familiile celor doi au hotărât să-i îngroape împreună, înmormântarea având loc ieri, la cimitirul Adormirea Maicii Domnului din Capitală.

 

Pe ultimul drum, Traian Âşi Ela au fost conduÂşi de o sută de motociclete, care au venit să “plângă” tragedia împreună cu familiile îndurerate. Cortegiul funerar a fost condus la cimitir în claxoanele Âşi zgomotul motocicletelor.

Sursa averea.ro

 

Sunt si 2 poze...nu avea rost sa le atasez!Trist.Dumnezeu sa-i ierte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-i odihneasca!

Si eu am avut accident acum doua saptamani, dar eram cu masina si am scapat intreg. A intrat unu' in mine in timp ce traversam Calea Grivitei. Am stat la semafor si dupa ce am plecat cand s-a facut verde, am apucat sa traversez primul sens si cand am ajuns pe al doilea am simtit lovitura in lateral spate. Masina mea s-a rasucit si s-a rasturnat pe o parte. Si e o masina destul de grea, de teren. Daca eram cu motorul in momentul respectiv, cred ca si despre mine se umpleau cateva pagini la rubrica asta. Slava Domnului ca am scapat fara nici o zgarietura.

Despre cei doi copii, ce sa mai spun........

Sa le fie tarana usoara si sa fie fericiti, impreuna acolo sus.........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata, s-a terminat,am fost,am vazut,am suferit :lol: Haideti sa ne concentram acum la joi pe 20.09 Sa incercam acolo sa facem si mai mult,sa fim cat mai multi prezenti,poate si cei de sus ne vor admira apoi! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-AM DE CE SA-MI RECONSIDER ATITUDINEA, nu eu postez mizerii cu scuipaturi . Incearca sa scuipi un politist in oricare alta tara, ia exemplu una mai inapoiata, Turcia, se circula dupa ureche, dar ar fi ultima ta greseala. Fa un politist din Ungaria-si astia iau spaga, chiar mai nesimtiti decat unii de la noi- responsabil de-un accident, si iti garantez ca ai plati pana te-ar ustura undeva. Dar asa ne-am obisnuit noi, sa improscam cu noroi gratuit! Te mai intrebi de ce nu esti tratat cu respect cand esti oprit, crezi ca politistii nu citesc topicurile astea? Nu postam aici din respect pentru tinerii plecati prea devreme, dar tie iti raspund fiindca nu raman niciodata [nu nikiodata] dator!Nu te mai lansa in supozitii ca alti "destepti" ca nu esti Urania! SFARSIT :)

atentie amice! ti-am citit de ceva timp si prima ta interventie unde nici macar nu ti-ai exprimat vreun regret ptr cele intamplate,in schimb vii tu aici sa vorbesti in numele cui??..ne faci pe noi ''golanasi frustrati'' si mai spui ca nu postezi mizerii...cred ca ti-ai si imaginat cum ai scoate chitantierul sa mai dai si cateva amenzi pe la baieti pe aici..pai tu vorbesti in numele politiei sa o disculpi,dar in schimb spui ca justitia si restul sunt corupte??...pai te simti cu musca pe caciula ..si-ti repet ca politia are vina in ce sa intamplat la producerea acestui tragic accident..nu stii cum??...sa-ti fie rusine, singur scrii ca nu suntem tratati cu respect cand suntem opriti in trafic cum ca citesc politistii pe aici .. si care-i problema sa citeasca poate sa rezolva ceva pentru siguranta noastra..In legatura cu venirea in bucuresti i-ti urez bafta..ca astai si scopul..militianu de la tara sa se vada-n capitala!! ooo ti-ai schimbat locatia din profil intre timp..oare de ce???

Editat de fabio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa se odihneasca in pace amandoi acolo sus... :) Doamne, mi s-a facut pielea de gaina si m-a trecut un frison rece pe coloana cand am vazut in reportaj cum le multumea mama (cred eu ca era) unuia dintre copii celor care au fost prezenti cu motoarele ca i-au facut fericiti...Dunezeu sa ne pazeasca pe cei care am mai ramas!!!

si mie mi-au dat lacrimile ...doamne ce suferinta pot indura mamele acestor doi copii care prea devreme au plecat de pe pamant. Doi ingeri ce poate ne vor veghea de acolo din ceruri! Dumnezeu sa-i odihneasca!

referitor la accident..nu mai am cuvinte. A fost STUPID! Eu de fiecare data cand ma urc pe motor ma rog la Dumnezeu sa-mi trimita ingerul pazitor ca de mine ma stiu feri dar de altii nu ai cum!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) :lol: ;) :) R.I.P. copiilor !!! :D :D :hug: ;)

 

Un lucru e cert si incontestabil: NU PLOITIA este de VINA!!!!!

Daca vreti sa analizati se poate ....se vor umple inca 35-50 de pagini dar eu cred ca nu prea are rostu'.....cat timp urci pe motocicleta iti asumi un risc si este CEL MAI IMPRTANT sa conduci in asa fel incat daca cade un copil dintr-un copac in fata ta sa pot sa-l eviti ,daca cade un meteorit in fata ta sa-l poti evita la fel...si in rest sunt numai vorbe si R.I.P.-uri.....cam asta e !E extem de dureros ce s-a intamplat ,n-am cuvinte!Groazni e putin spus!Horror !!!!!Din pacate legea te ajuta doar cand supravietuiesti.....nu te ajuta mai la nimic daca ai dreptate ,dar esti mort.....singura chestie sa invatam odata ca fiecare dintre noi trebuie sa avem grija de noi si sa evitam orice accident!

Autoritatiile abilitare intr-adevar sunt vinovati in multe cazuri,politia ar putea sa sanctioneze multe neregularitati firme si soferi care fac greseli(si cei care au vitezane si dau vina pe politia romana sa se prezinte maine la cel mai apropiat sediu de ploitie si sa-si depuna carnetul de sofer mai intai ca toti ati mers cu peste 200 km/h si sper ca stiti ce inseamna asta...asa ca nu mai fiti asa de mare gurangii ca nu aveti dreptate DELOC!!!!!!Sunt curios care are min. 600 cc si nu a mers cu peste 200km/h ????Nu ati depasit nicioadata pe linie continua sau in curbe ?Mai lasati vrajelile....De ce indoiti placile de inmatriculare ???Aici dam din gura si aruncam vorbe grele tuturor numai pe noi insine nu ne vedem?!!!!),legile sa fie aplicate si verificate cu strictete (si minim jumatatea mitociclistilor raman fara carnet....dintre care unii tot vor mai continua sa conduca.....),toti sa fim mai atenti unii la altii....dar pana ce ajungem sa se indeplineasca toate acestea ar trebui sa supravietuim cumva ...nu credeti?

Si mai lasati tampeniile astea cu actiuni agresive ca suntem in 2007 nu in '90....si asa multi incepatori cu calitatiile lui ROSSI ne tot pateaza reputatia...in fiecare zii vad motocilcisti care NU RESPECTA deloc regulile de circulatie si chiar mi-e rusine de ei cand le vad, ca dau imagine proasta motociclismului.....

 

:D :-L Sa le fie tarana usoara si sa fie fericiti, impreuna acolo sus......... :( :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vorba cuiva de pe forum 'e o ruleta ruseasca' si acum completez eu :'jucata cu sase gloante'.

Poti sa mori calcat de camion cu 40 la ora sau poti sa mori cazand in cap la 340.

Adevarat ca prea putini motociclisti mor de batranete. E un minus fatal al nostru, al tututuror celor pe 2 roti.

Viata e ca un fulg.Depinde de vant.

Condoleante familiilor indurerate ca ele au cel mai mult de suferit in toata tragedia asta.

Stii cum e..viata e grea dar trece...

Atentie maxima!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

silvi28...probabil ca cei 2?

 

Multumesc, eu nu vazusem poza la stiri si de aceea am intrebat ca sa nu gresesc!

Imi pare nespus de rau pentru cele intamplate. Sper ca mitingul din 20 sept sa ne faca mult mai vizibili!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) :lol: ;) :) R.I.P. copiilor !!! :D :D :hug: ;)

 

Un lucru e cert si incontestabil: NU PLOITIA este de VINA!!!!!

Daca vreti sa analizati se poate ....se vor umple inca 35-50 de pagini dar eu cred ca nu prea are rostu'.....cat timp urci pe motocicleta iti asumi un risc si este CEL MAI IMPRTANT sa conduci in asa fel incat daca cade un copil dintr-un copac in fata ta sa pot sa-l eviti ,daca cade un meteorit in fata ta sa-l poti evita la fel...si in rest sunt numai vorbe si R.I.P.-uri.....cam asta e !E extem de dureros ce s-a intamplat ,n-am cuvinte!Groazni e putin spus!Horror !!!!!Din pacate legea te ajuta doar cand supravietuiesti.....nu te ajuta mai la nimic daca ai dreptate ,dar esti mort.....singura chestie sa invatam odata ca fiecare dintre noi trebuie sa avem grija de noi si sa evitam orice accident!

Autoritatiile abilitare intr-adevar sunt vinovati in multe cazuri,politia ar putea sa sanctioneze multe neregularitati firme si soferi care fac greseli(si cei care au vitezane si dau vina pe politia romana sa se prezinte maine la cel mai apropiat sediu de ploitie si sa-si depuna carnetul de sofer mai intai ca toti ati mers cu peste 200 km/h si sper ca stiti ce inseamna asta...asa ca nu mai fiti asa de mare gurangii ca nu aveti dreptate DELOC!!!!!!Sunt curios care are min. 600 cc si nu a mers cu peste 200km/h ????Nu ati depasit nicioadata pe linie continua sau in curbe ?Mai lasati vrajelile....De ce indoiti placile de inmatriculare ???Aici dam din gura si aruncam vorbe grele tuturor numai pe noi insine nu ne vedem?!!!!),legile sa fie aplicate si verificate cu strictete (si minim jumatatea mitociclistilor raman fara carnet....dintre care unii tot vor mai continua sa conduca.....),toti sa fim mai atenti unii la altii....dar pana ce ajungem sa se indeplineasca toate acestea ar trebui sa supravietuim cumva ...nu credeti?

Si mai lasati tampeniile astea cu actiuni agresive ca suntem in 2007 nu in '90....si asa multi incepatori cu calitatiile lui ROSSI ne tot pateaza reputatia...in fiecare zii vad motocilcisti care NU RESPECTA deloc regulile de circulatie si chiar mi-e rusine de ei cand le vad, ca dau imagine proasta motociclismului.....

 

:D :-L Sa le fie tarana usoara si sa fie fericiti, impreuna acolo sus......... :( :lol:

mare adevar graiesti xander.

bine spus!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) [...]

:lol:

 

Eeeee nu sunt ei vinovati. Daca ne-ar arde de fiecare daca politia, am mai incalca asa de lejer legile?

Da domne, eu sunt perfect de acord, a fost o neatentie din partea soferului, deh e om, si noi suntem oameni si mai avem scapari, DAR: daca ar fi stiut idiotul ala ca pentru incalcat linia dubla nu-l iarta nimeni, plateste de-i vine rau si nici nu merge cu telefonul sau cu faze: "sefu am familie, mor copii de foame", ar mai fi facut asta? Ar mai fi taiat nenea ala cu mertzanul linia dubla la Balotesti? Ar mai fi depasit motoristul (de la balotesti) limita de viteza? Raspusul e simplu: NU, ca frica e mare.

Asa ca nu merge asta cu: POLITIA nu are nici o vina, ba poarta toata vina morala a acestor accidente. Dar deh, spaga e spaga, prietenia prietenie. Probabil asteapta ziua si mortul, sau ziua si bataia la semafoare sa faca si ei ceva (nu ma refer doar la motociclisti, ci la tot traficul asta infernal si plin de nesimtiti).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eeeee nu sunt ei vinovati. Daca ne-ar arde de fiecare daca politia, am mai incalca asa de lejer legile?

Da domne, eu sunt perfect de acord, a fost o neatentie din partea soferului, deh e om, si noi suntem oameni si mai avem scapari, DAR: daca ar fi stiut idiotul ala ca pentru incalcat linia dubla nu-l iarta nimeni, plateste de-i vine rau si nici nu merge cu telefonul sau cu faze: "sefu am familie, mor copii de foame", ar mai fi facut asta? Ar mai fi taiat nenea ala cu mertzanul linia dubla la Balotesti? Ar mai fi depasit motoristul (de la balotesti) limita de viteza? Raspusul e simplu: NU, ca frica e mare.

Asa ca nu merge asta cu: POLITIA nu are nici o vina, ba poarta toata vina morala a acestor accidente. Dar deh, spaga e spaga, prietenia prietenie. Probabil asteapta ziua si mortul, sau ziua si bataia la semafoare sa faca si ei ceva (nu ma refer doar la motociclisti, ci la tot traficul asta infernal si plin de nesimtiti).

asa e ..POLITIA e vinovata.. pentru ca nu aplica leagea,legea nu are valoare la noi in tara,totul se poate rezolva.Inteleg si eu ca sunt momente cand trebuie sa fie si ei mai milostivi,dar nici chiar asa.Vlad Tepes lipseste aici la noi in tara... sa faca ordine.. doar asa intelege romanul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte corect, Politia poarta vina pentru ca nu ia masuri odata si pt totdeauna!!!! SPAGA SPAGA SI IAR SPAGA!!!! Si stiti de ce se intampla asta?Din cauza salariilor de RAHAT!Daca ar fi niste salarii mai omenesti nu s-ar mai lua in draci spaga! Stiti ce am patit in Austria? Am fost oprit pe autostrada ca am calcat o linie dubla....amenda 35 de euro, apoi am intrebat un amic " sa zicem ca faceam ceva mai rau, eu stiu sa depasesc cu peste 50 km/h vit. legala...mergea sa scap cu spaga?" Mi-a raspuns : " Aici daca te duci cu ...100-200-300 de euro la el te urca in duba si te alegi si cu carnet anulat si cu dosar penal, ai putea rezolva problema cu ....1000-2000 de euro,astia din tura de noapte (pt ca noaptea s-a intamplat) au niste salarii foaaaaarte mari!"

 

Am ramas perplex! La ei de ce se poate?????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa o caruta de pagini cu X comentarii, cred ca pot sa fac si eu un mic comentariu:

Degeaba se da vina pe pulitie, pe X pe Y... e vina unui intreg sistem, care este putred pana in radacini! Este un maaaare lant al slabiciunilor, cu multe verigi lipsa, cu multe probleme.

Politia e de vina intr-un loc, guvernul in altul, ala in altul alalalt in alalat.

A zis un om politic in urma cu multi ani ca vor trebui schimbate generatii ptr ca intreg sistemul sa inceapa sa functioneze.

E o tragedie intamplarea cu cei doi tineri, e o tragedie si in familia vinovatului... se vor mai intampla inca atat de multe astfel de tragedii, incat vor deveni simpla statistica iar noi nu ne vom lamenta ptr fiecare dinte ele. Singurul lucru pe care il putem face in acest moment este sa asteptam rabdatori schimbarea generatiilor care detin controlul sistemului! Atat!

Si Dumnezeu sa-i odihneasca pe cei doi tineri!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mai dati mereu vina pe politie ca nu este asa...rutiera este destul de drastica.

este drastica pe dracu......daca eshti un amarat cu cine shtie ce mashina ieftina shi ai calcat pe bec, imdediat te trag pe dreapta shi te ard, dar daca eshti vreun manelar burtos plin de aur, la volanul unui jeep, sa fii sigur ca te vor saluta plin de respect cand tai linia continua, pentru ca nu au c*aie....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa au spus si ca vin la inmormantarea de saptamana trecuta, accidentul de la Saftica, cei doi baieti de la Peris.

Au venit 6 motociclisti.

 

Poate nu a fost la fel de mediatizat.

 

In schimb, la pro tv au aratat reportajul cu inmormantarea celui cu Mercedsul, care a intors pe linia continua.

 

Poate nu o fi fost el vinovat......

si ce legatura are ce ai postat tu cu topicul asta? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Diferenta este ca aia au murit si din vina lor. Pe cand copiii acestia nu au avut nici o vina. Diferenta la numar, privind la rece si transant este ca cei care si-o fac si cu mana lor au parte de mai putin respect decat cei morti nevinovati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Diferenta este ca aia au murit si din vina lor. Pe cand copiii acestia nu au avut nici o vina. Diferenta la numar, privind la rece si transant este ca cei care si-o fac si cu mana lor au parte de mai putin respect decat cei morti nevinovati.

 

cate pagini mai aveti de gand sa postati aici?lasatii pe cei doi copii sa doarma in liniste! va certati ca babele bulgaresti ca ala e de vina,ba sistemu,ba politia,ba salvarea sau nu stiu cine va trece voua prin minte,in timp ce familiile celor 2 de-abi daca isi pot gasi linistea.credeti ca a cui este vina...citeste ce se scrie aici?si chiar de ar citi,credeti ca l-ar impresiona cu ceva?wrong!INCHIDETI TOPICUL ,SA VEDEM CE VA FI PE 20,NU NE ASTEPTAM ORICUM LA O REVOLUTIE A FENOMENULUI RUTIER! CEL MAI IMPORTANT,LASATII PE CEI 2 SA SE ODIHNEASCA IN LINISTE!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai oameni buni, aveti putin bun simt si nu va mai certati intre voi!!

Am fost la inmormantare, am stat pana i-au bagat in groapa si atunci nu am mai rezistat. Am plecat si am fost pe Plevnei unde am aprins lumanari. Mai am cateva lumanari sub saua motorului si o sa ma duc si azi si miercuri sa mai aprind! Vreau sa fie acolo in permanenta lumanari aprinse si poza lor, ca cei care trec, politisti, motociclisti, camionagii, taximetristi etc sa-si aduca aminte de acest accident! Sa vada locul acela si sa stie ca acolo au murit 2 copii fara vina.

Eu am avut accident pe 17 mai. Dupa 3 luni(!!!!) am fost chemat sa fac masuratorile la fata locului. M-am dus cu avocatul acolo. Politistului vroia sa-i semnam PV-ul in alb ca-l scrie la sediu ca nu avea timp atunci. Cand am spus ca nu-l semnez a gasit timp sa mergem in udriste si sa-l scrie. A mai trecut o luna de atunci si n-am mai stiut ce se intampla. Avocatul meu s-a interesat si dosarul a ajuns la procuratura. Oricum este ceva ciudat cu actele de la dosar. Acest politist ce se ocupa de dosar a fost atat de ocupat incat sa treaca 3 luni pana la masuratori??? Daca procurorul retrimite dosarul la Politie pt ca lipseste ceva promit solemn ca dau Politia in judecata si am sa incerc sa-l dau si pe acest politist pentru neindeplinirea atributiilor de serviciu.

 

In alta ordine de idei, am fost oprit de un Politist si mi-a dat avertisment verbal. Nu aveam farul aprins. Si va spun sigur ca la Rutiera avem si baieti de treaba care incerca sa nu faca uniforma de rusine. Dar Sefii lor sunt cei batrini si pusi in functie pe tot felul de criterii politice!! Degeaba opresc ei tot felul de smecheri care incarca legea in fiecare zi daca aia ii suna pe Sefii lor si acestia dau ordin sa fie lasati in pace!!!! Pur si simplu nu au ce face.

Ganditi-va ca multi au motociclete si ajung in aceleasi situatii ca si noi in trafic, le intoarce vreunul in fata sau le taie calea, diferenta intre noi si ei este ca in momentul unui scandal ei pot scoate o legitimatie pe care noi nu o avem sau pot suna un prieten care e de tura sa vina in ajutor.

Eu stiu asta pt ca am un prieten destul de mare in grad si cand am fost inconjurat de niste taximetristi ce erau brusc smecheri ca sunt vreo 10 si toti aveau bate si cutite, mi-a trimis 3 echipaje de sectie!! Si brusc au incercat sa fuga acesti taximetristi ce ei incalcau legea(!) Ramasesera vreo 3 amarati.

 

Vreau sa spun ca in viitor vom putea beneficia de ajutorul Politiei dar asta se va intampla cand acesti tineri vor ajunge in posturi de conducere si vor simti nevoia si placerea sa-si faca treaba pentru care sunt platiti. Atunci se va schimba si mentalitatea.

Anul asta mergeam spre Austria. Imediat ce am intrat in Ungaria, in prima localitate am fost tras pe dreapta intr-o parcare de catre 10-20 politisti. Acolo ne-au pus sa scoatem absolut totul din masina, ne-au desfacut bagajele si am scapat usor pt ca un prieten din masina vorbea ungurescte si a mai glumit cu ei. In aceeasi situatie mai erau vreo 3-4 masini cu numere de Romania.

Vedeti ca peste tot au loc incalcari ale drepturilor noastre dar si noi incalcam legea??

 

Imi cer scuze daca am scris prea mult dar...

Sper ca am adus o alinare in sufletela parintilor celor doi prin prezenta noastra acolo. Sper ca ei sa fi auzit cand intrau in cimitir iar noi ambalam motoarele si claxonam, pt ei am facut asta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa va odihneasca copii .

Cite victime ale Indolentei, Prostiei si Barbariei participantilor la traficul oier , caci mioritic demult nu mai este, din rindul motociclistilor, mai trebuiesc numarate, pina cind o asociatie a motociclistilor sau o uniune a cluburilor de motociclism locale vor lua atitudine legala , nu doar de a sensibiliza opinia publica, ci de a putea impune ca codul rutier sa fie respectat iar educatia noilor motociclisti in trafic sa fie facuta???

Nu sunt pentru solutii extreme ca cele vehiculate impotriva automobilistilor , dar in schimb cred puternic in Educatie si Respect precum si intr-o miscare a cluburilor MC locale care ar putea schimba ceva, nu printr-o lege a junglei.

Exercitiu de gindire: oare de ce in tarile cu o puternica miscare moto impusa de doar de citeva foarte mari si influente MC-uri , Educatia in trafic este asigurata si respectata de catre toti participantii , iar inainte de a pune in pericol un motociclist de catre un automobilst, acesta are un proces neconditionat de '' gindire'' numai la imaginea asociata cu acel motociclist ??? Doar ginditi-va si sunt sigur ca veti gasi singuri raspunsul.

Respect,

Skynyrd

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) :lol: ;) :) R.I.P. copiilor !!! :D :D :hug: ;)

 

Un lucru e cert si incontestabil: NU PLOITIA este de VINA!!!!!

Daca vreti sa analizati se poate ....se vor umple inca 35-50 de pagini dar eu cred ca nu prea are rostu'.....cat timp urci pe motocicleta iti asumi un risc si este CEL MAI IMPRTANT sa conduci in asa fel incat daca cade un copil dintr-un copac in fata ta sa pot sa-l eviti ,daca cade un meteorit in fata ta sa-l poti evita la fel...si in rest sunt numai vorbe si R.I.P.-uri.....cam asta e !E extem de dureros ce s-a intamplat ,n-am cuvinte!Groazni e putin spus!Horror !!!!!Din pacate legea te ajuta doar cand supravietuiesti.....nu te ajuta mai la nimic daca ai dreptate ,dar esti mort.....singura chestie sa invatam odata ca fiecare dintre noi trebuie sa avem grija de noi si sa evitam orice accident!

Autoritatiile abilitare intr-adevar sunt vinovati in multe cazuri,politia ar putea sa sanctioneze multe neregularitati firme si soferi care fac greseli(si cei care au vitezane si dau vina pe politia romana sa se prezinte maine la cel mai apropiat sediu de ploitie si sa-si depuna carnetul de sofer mai intai ca toti ati mers cu peste 200 km/h si sper ca stiti ce inseamna asta...asa ca nu mai fiti asa de mare gurangii ca nu aveti dreptate DELOC!!!!!!Sunt curios care are min. 600 cc si nu a mers cu peste 200km/h ????Nu ati depasit nicioadata pe linie continua sau in curbe ?Mai lasati vrajelile....De ce indoiti placile de inmatriculare ???Aici dam din gura si aruncam vorbe grele tuturor numai pe noi insine nu ne vedem?!!!!),legile sa fie aplicate si verificate cu strictete (si minim jumatatea mitociclistilor raman fara carnet....dintre care unii tot vor mai continua sa conduca.....),toti sa fim mai atenti unii la altii....dar pana ce ajungem sa se indeplineasca toate acestea ar trebui sa supravietuim cumva ...nu credeti?

Si mai lasati tampeniile astea cu actiuni agresive ca suntem in 2007 nu in '90....si asa multi incepatori cu calitatiile lui ROSSI ne tot pateaza reputatia...in fiecare zii vad motocilcisti care NU RESPECTA deloc regulile de circulatie si chiar mi-e rusine de ei cand le vad, ca dau imagine proasta motociclismului.....

 

:D :-L Sa le fie tarana usoara si sa fie fericiti, impreuna acolo sus......... :( :lol:

da, am incalcat legea. da, am depasit linia continua. da, am depasit viteza legala. da am facut de toate (in afara de a merge cu 200km/h. Asta spun si eu! POLITIA ESTE VINOVATA!!! Daca ar fi fost pe acolo pe unde am incalcat legea (deci nici macar nu era la post), ar fi trebuit sa ma amendeze/suspende carnetul. De ce nu o fac?!?!? Asta spun. Am gresit, vreau sa platesc. Iar curatenia trebuie inceputa in primul rand cu mine, motociclistul!

 

 

Foarte corect, Politia poarta vina pentru ca nu ia masuri odata si pt totdeauna!!!! SPAGA SPAGA SI IAR SPAGA!!!! Si stiti de ce se intampla asta?Din cauza salariilor de RAHAT!Daca ar fi niste salarii mai omenesti nu s-ar mai lua in draci spaga! Stiti ce am patit in Austria? Am fost oprit pe autostrada ca am calcat o linie dubla....amenda 35 de euro, apoi am intrebat un amic " sa zicem ca faceam ceva mai rau, eu stiu sa depasesc cu peste 50 km/h vit. legala...mergea sa scap cu spaga?" Mi-a raspuns : " Aici daca te duci cu ...100-200-300 de euro la el te urca in duba si te alegi si cu carnet anulat si cu dosar penal, ai putea rezolva problema cu ....1000-2000 de euro,astia din tura de noapte (pt ca noaptea s-a intamplat) au niste salarii foaaaaarte mari!"

 

Am ramas perplex! La ei de ce se poate?????

 

Stai linistit, ca si la noi sunt salarii destul de bune, raportat la puterea de cumparare a romanului. Pai cel mai sclav politist porneste de la 9.000.000 lei. Si daca nu ar fi fost asa si ar fi murit de foame, atunci de ce puii mei se ingramadesc astia sa intre la scoli si facultati cu profil militienesc? Va intrebati de ce se ia spaga? Nu din cauza salariului, ci din cauza ca inca de pe bancile scolii sunt invatati asa. La Campina NU poti intra decat daca ai pile, dai spaga sau stii toata materia de 10!!! Si chiar si atunci te pot pica la sport!

 

 

In alta ordine de idei, am fost oprit de un Politist si mi-a dat avertisment verbal. Nu aveam farul aprins. Si va spun sigur ca la Rutiera avem si baieti de treaba care incerca sa nu faca uniforma de rusine. Dar Sefii lor sunt cei batrini si pusi in functie pe tot felul de criterii politice!!

 

si asta ti se pare tie dreptate?! Poate ca ti-a fost mai bine material pt ca ai scapat neamendat. Dar ai gresit. Daca te lovea careva pt ca nu ti-a vazut farul cu care e obisnuit?!?! Tot el era bulangiu, nu?! Trebuia sa te amendeze ca data viitoare sa nu mai uiti sa-l aprinzi! Lasa-l aprins mereu. Chiar nu inteleg ce cauta sa fie stins. Eu merg cu faza lunga pe timp de zi. Ca sa nu mai existe scuza ca nu m-a vazut!!!

Si, desi stiu ca ar trebui sa imi iau amenda, sunt pregatit sa suport toate amenzile pt faza lunga. Asta este singura chestie pt care nu fac rabat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...