Sari la conținut

BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->


Postări Recomandate

lol-058.gif

 

P1020624.jpg

 

Ce bun era aici modelul ala mai vechi cu marsarier....

Chiar asa! Intotdeauna mi s-a parut ca lui GSA ii lipseste un troliu si marsarierul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu asociez transmisia pe cardan cu camionul Bucegi, transmisia pe lant cu o bicicleta, transmisia pe curea cu o masina de spalat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu asociez transmisia pe cardan cu camionul Bucegi, transmisia pe lant cu o bicicleta, transmisia pe curea cu o masina de spalat.

 

LOL

 

in cazul asta inseamna ca m-am captusit cu un Buceag si-o masina de spalat.

 

mami, mami, vreau si io o bicicletaaaaaaa!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tin sa mentionez ca:

- Camionul Bucegi provine di Gaz-ul rusesc care provine din Ford-ul american. Camion proiectat de catre inginerii americani care a avut o contributie substantiala la dezvoltarea industriala a Statelor Unite ale Americii. Deasemenea, camionul Bucegi a fost vehiculul de baza in constructia de baraje hidroenergetice, constructia de drumuri (ex. Transfagarasanul), lucrari agricole, industria miniera, etc.

- Bicicleta este cea mai eficienta forma de transport terestru 100% nepoluanta. Are si variante realizate cu tehnologie de avangarda si al carei pret poate fi de mii sau zeci de mii de dolari, depasind de multe ori pretul unei motociclete.

- Masina de spalat este un utilaj despre al carui utilitate este de prisos sa vorbesc. Deasemenea, masinile de spalat au ajuns la un ridicat grad de complexitate tehnologica. Iar unele chiar au un design frumos. :(

In concluzie, consider ca nu este o jignire a compara o motocicleta cu vreunul din utilajele de mai sus. Ba din contra...

 

:cheers:

Editat de andrei belcic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Du-te si zi asta la harleisti, ca aia sunt plini de curele.........te mananca de viu..... :cheers:

 

Presupun ca stiti care este cea mai expresiva defintie a HDului?

 

Harley Davidson = cea mai scumpa metoda de a transforma combustibilul in zgomot, fara absolut nici un alt efect colateral.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vineri ma indrept usor usor cu Loganul cu platforma spre Germania. Cu riscul de a deveni stresant - este pentru ultima oara, promit! - imi mai anunt odata disponibilitatea de a cumpara GS sau GSA (de preferat) aici in tara, orice an (mai nou de 2004) cu pana la 30 000 km.

 

Fac acest anunt din patriotism, valuta trebuie sa ramana in tara in vremurile astea de restriste....

 

Frati romani si nu numai, in al doisprezece-lea ceas va spun, sariti cu GSA-ul pentru binele incercatei noastre tarisoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vineri ma indrept usor usor cu Loganul cu platforma spre Germania. Cu riscul de a deveni stresant - este pentru ultima oara, promit! - imi mai anunt odata disponibilitatea de a cumpara GS sau GSA (de preferat) aici in tara, orice an (mai nou de 2004) cu pana la 30 000 km.

 

Fac acest anunt din patriotism, valuta trebuie sa ramana in tara in vremurile astea de restriste....

 

Frati romani si nu numai, in al doisprezece-lea ceas va spun, sariti cu GSA-ul pentru binele incercatei noastre tarisoare.

Fix acum 2 ani (2 iunie) si eu ,tot cu Logan,tot cu platforma , :cheers: am plecat spre Germania.Sincer iti spun ,ai mult mai multe posibilitati acolo.

Si eu sunt nationalist ....dar pana la un punct.

Bafta-ti doresc si sa te intorci cu bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca l-as vinde pe al meu, desi nu am motiv, mi-as lua unu la fel, poate ceva mai tanar... si asta tot de la mama lor :cheers:

asta cred ca ar face orice om care are R12 :(

deci valuta tot pleaca si stii de ce? pt ca aia o merita!!!

Mesaj completat

pot sa te ajut cand vi cu ea sa o punem pe tester si sa aflam putina istorie ;) free :wink:

drum bun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jmecher rau. Si totusi, de ce nu face asta cu un R1200RS sau HP2 sport? E chiar asa la moda sa iei ceva cu pretentii enduro si sa pui doo roti de 17 pe el? :cheers:

 

...si de ce naiba si-a pus banda adeziva peste proiectoare si semnalizari, dar nu si peste far?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jmecher rau. Si totusi, de ce nu face asta cu un R1200RS sau HP2 sport? E chiar asa la moda sa iei ceva cu pretentii enduro si sa pui doo roti de 17 pe el? :what:

pai nu-i nici o smecherie. ala are janta originala de 19 pe fata

 

...si de ce naiba si-a pus banda adeziva peste proiectoare si semnalizari, dar nu si peste far?

... pentru ca farul (inca) nu era spart. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mai postat poza asta, dar nu ma pot abtine

post-5780-1275801744_thumb.jpg....... :lol:

..poza ta este o situatie destul de des intilnita prin alpi unde posesori de gs-uri si de bmw in general umilesc vitezane si motorete de renume in mod frecvent! :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BMW City 2 Pants 2010 - are cinvea asa ceva? sunt buni vara?

 

Mie imi plac protectiile la genuchi :D insa nu stiu daca se aerisesc sau nu; la bavaria sunt 850 lei :lol:

 

Nu stiu daca este cel mai bun topic de intrebat despre acest model ca nu au specific enduro dar... in catalog sunt dati clar ca fiind de vara; pretul este corect (sunt 199euro in Germania/Austria). Intr-adevar, protectiile sunt super parca au si la sold iar cele la genunchi reglabile. Ca material este un amestec de Cordura cu bumbac.

 

Intreaba-l pe Ianachim cum sunt, el are varianta Denim.

Editat de khk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BMW City 2 Pants 2010 - are cinvea asa ceva? sunt buni vara?

 

Mie imi plac protectiile la genuchi :lol: insa nu stiu daca se aerisesc sau nu; la bavaria sunt 850 lei -_-

 

am eu City 1 (modelul anteroir). intre generatii nu-s decat diferente minore de design.

acuma pareri.

ce-mi place:

- protectii extrem de "sanatoase" la solduri si genunchi

- protectiile de genunchi se pot regla in 3 pozitii. in momentul in care ai gasit setarea perfecta de-abea le mai simti

- croiala faina

- buzunare suficiente cat pentru tigari, telefoane, chei si alte alea

- material rezistent (am un amic care a cazut cu ei pe Amckart si doar s-au rupt nitel in coor)

- desi n-au zone de ventilare, captusala de plasa isi face treaba si nu crapi de cald in ei

 

ce nu-mi place:

- n-au aerisiri

- materialul tinde sa devina lucios in zonele de frecare cu mobra (acuma nu stiu daca asta-i valabil si pentru motoreta :D )

 

una peste alta, de cand i-am luat sunt foarte multumit. cu toate astea sa nu uitam ca-s totusi pantaloni de oras. adica n-au nici o treaba cu notiunea de impermeabil, mesade si alte alea. la mai mult de-o fuga pe Cheia si inapoi nu i-as scoate.

 

tot ca si considerent personal, ca design imi place mai mult prima varianta decat evo 2.

 

toate cele de mai sus se refera la varianta Cordura. din cate am remarcat si Denim-ul are aceleasi proprietati cu marunta diferenta ca in functie de cum bate lumina pot sa para... luciosi.

 

 

una peste alta, go for it! merita banu'. pana acum sunt net peste orice pantalon de oras pe care l-am purtat sau l-am vazut in 'carne si oase'

Editat de io, bogo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... insa mi-e frica sa nu ma prajesc in ei pe timpul verii :D ...cred ca o sa merg la risc :lol:

 

Eu mi-am luat asa ceva: http://www.louis.de/_10f7dae182414c534a9bf...artnr_gr=208730 - negri

Au intarituri la genunchi (2 trepte de reglare) si buzunare pt intarituri la solduri. La coor si pulpe este pus un material mai gros pe dedesupt.

Sunt foarte multumit de ei. De fapt, numai cu astia merg acum. In concediu categoric voi pleca cu astia. Pe timpul verii renunt definitiv la pantalonii de motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...