Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R1


kima
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

nu eu il vreau,pt un prieten care viseaza doar modelul asta,eu ma multumesc cu 636 meu :)

 

de Renzo cred ca e vorba si asa pare un morman de fiare din poze dar acolo nu e chiar asa daca pe pui la loc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e urmatoarea mobra .. care va fi vanduta ca impecabila in viitor.

 

De la o cazatura .. ce cauta cu etrierele scoase ?

 

E o epava.



E fabricata in 2010 ? Conform VIN ?!?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te cam legi la cap cu ea...sau amicul tău...posibil să nici nu mai poți potrivi carenele pe motor...nu știi dacă e stâmbat cadruș sau alte alea....cu banii ce îi mai bagă...mai bine dă ceva dar o ia bună...părerea mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salvati pozele ! Poate mai tarziu vor prinde bine cuiva .

 

Salvati pozele ! Poate mai tarziu vor prinde bine cuiva .

 

Art nu e nevoie ca nu cred ca va fi nimic de aici,trebuiesc bagati bani multi aici si timp,eram curios cat valora asa cum e si cat mai trebuie bagat dar trebuie analizata bine sa nu fie si cadru afectat + motorul !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RN19 , scrie in serie daca te uiti atent.

 

la cum arata eu as da 1000, cam atat scoti repede din cateva piese, restul e profit dar o sa dureze

Corect,

motoreta e 2007-2008 si sincer nu cred ca merita investitie mai mare de 1000.

In poze e destul de epava dar cand le pui cap la cap poate sa fie mai rau (pana si scarita stanga e rupta si sudata)

Mai bine una cu o generatie mai veche dar intreaga

...Parerea mea :)

PS: cauciucurile alea sunt niste gunoaie

Editat de piticot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3500 pe epava aia ?am trait-o si pe asta ..........1500 daca motorul ,furca si cadrul e ok si facut motor de pista sau la dezmembrat cu ea !

S-o repui in circulatie nu merita pt ca foarte multe piese merg numa` de pe modelul 2007-8.(cum ar fi farurile,cadru bord,carene,evacuati etc) si din aceasta cauza pe langa faptul ca se gasesc mai greu sunt si mai scumpe !

Pe langa asta...acte dubioase,umblat in motor ...pff...benzina si chibrit !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3500 pe epava aia ?am trait-o si pe asta ..........1500 daca motorul ,furca si cadrul e ok si facut motor de pista sau la dezmembrat cu ea !

S-o repui in circulatie nu merita pt ca foarte multe piese merg numa` de pe modelul 2007-8.(cum ar fi farurile,cadru bord,carene,evacuati etc) si din aceasta cauza pe langa faptul ca se gasesc mai greu sunt si mai scumpe !

Pe langa asta...acte dubioase,umblat in motor ...pff...benzina si chibrit !!

Benzina si chibrit:))))) buna asta!

Mda,samsarii se pare ca vor sa scoata bani si din piatraa seaca.cum spune @fatal,1500eur maaaxim si sanatate! si asa,sunt de bagat o caruta de bani si doar pt pista,asta in ideea in care motor/cadru/furca sunt tipla...desi ma indoiesc..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TARE!



nu e nimic anormal in ceea ce se intampla si ce face shobo,atata timp cat e bunul lui poate sa faca ce vrea cu el

eu ii doresc vanzare buna !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna asta..iei bijuterie doar ca sa incerci sa faci un mic profit.romaneste...

 

TARE!

 

 

nu e nimic anormal in ceea ce se intampla si ce face shobo,atata timp cat e bunul lui poate sa faca ce vrea cu el

eu ii doresc vanzare buna !

Com'on...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna asta..iei bijuterie doar ca sa incerci sa faci un mic profit.romaneste...

 

 

Com'on...

Vezi ca eu nu fac nici un ban din motorete, toate motoretele care le-am avut le-am dat in pierdere! Inainte sa zici anumite chestii care ma catalogheaza drept samsar, vezi ipoteza abia dupa aia trage concluzia, asa se face in matematica cand rezolvi probleme.

 

io bag mina in foc ca nu-i place R1, omu vroia S1000RR, R1 e la ani lumina de BMW. Acuma, ca s-a trezit din betie, incearca s-o dea.

Imi place foarte mult R1 asta, dar nu am timp din cauza serviciului. Daca m-am plimbat 500-1000 de km cu ea e bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca eu nu fac nici un ban din motorete, toate motoretele care le-am avut le-am dat in pierdere! Inainte sa zici anumite chestii care ma catalogheaza drept samsar, vezi ipoteza abia dupa aia trage concluzia, asa se face in matematica cand rezolvi probleme.

 

Imi place foarte mult R1 asta, dar nu am timp din cauza serviciului. Daca m-am plimbat 500-1000 de km cu ea e bine.

Ok,my bad.atunci te intreb:ai luat motorul de 2 saptamani,e luna martie sezonul abia a inceput(unii nici nu l-au inceput),si tu il vinzi ca nu ai timp de munca?adica 500-1000km in doua saptamani pt luna martie nu e ok?nu stiai ca vei munci cand ai dat aprox 6k eur pe un motor?...daca trebuia sa te muti brusc in alta tara poate mi se parea si mie normal,dar asa... Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie cum e cu vanzarea motocicletelor in RO... a trait ultima experienta cu k5`ul ,NU CRED CA-SI MAI DOREA UNA prea curand :)



vanzare buna Shobo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca eu nu fac nici un ban din motorete, toate motoretele care le-am avut le-am dat in pierdere! Inainte sa zici anumite chestii care ma catalogheaza drept samsar, vezi ipoteza abia dupa aia trage concluzia, asa se face in matematica cand rezolvi probleme.

 

Imi place foarte mult R1 asta, dar nu am timp din cauza serviciului. Daca m-am plimbat 500-1000 de km cu ea e bine.

Daca nu ii dadeai raspunsul asta lui George chiar nu interveneam...

http://www.sbz.ro/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=24891&postdays=0&postorder=asc&highlight=brembo&start=0

Ia vezi tu la calculul asta , in matematica cat iti da?

E bunul tau, faci ce vrei cu el dar nu ne crede mai prosti decat suntem!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca Marius da mobra la 6.100 Euro, o da in pierdere. El a platit mai mult pe ea. Asa ca ipoteza cu samsareala cade.

Chiar nu asta am vrut sa spun...ca este samsar. Replica lui a fost atat de aiurea incat nu m-am putut abtine.:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca Marius da mobra la 6.100 Euro, o da in pierdere. El a platit mai mult pe ea. Asa ca ipoteza cu samsareala cade.

I-am zis ca daca e cum spune el e greseala mea,no worries cu scuzele de rigoare.doar ca eu personal nu prea pricep anumite socoteli ilogice...i'm done,ca fac off topic aiurea:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu ii dadeai raspunsul asta lui George chiar nu interveneam...

http://www.sbz.ro/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=24891&postdays=0&postorder=asc&highlight=brembo&start=0

Ia vezi tu la calculul asta , in matematica cat iti da?

E bunul tau, faci ce vrei cu el dar nu ne crede mai prosti decat suntem!

eu am crezut ca toata lumea a uitat de gogonica aceea :) , se pare ca nu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa schimbam subiectul,am calculat cati bani am bagat in motor peste iarna (nefacandu-i absolut nimic senzational) si iata ce a iesit :

post-27208-0-61904200-1395555545_thumb.jpg post-27208-0-33146600-1395555564_thumb.jpg post-27208-0-71183800-1395555581_thumb.jpg
A&R exhaust baffle kit (ebay) - apox.330 ron

Galfer front brake lines (ebay) - aprox. 380 ron

Filtru aer Yamaha oem (reprez Yamaha) - 165 ron

Baterie Yuasa ytz-10s (ebay uk) - 470ron

Placute brembo sinter fata (luat de un amic direct de la bardi fara adaos) - 2x120ron

Bujii ngk cr9ek (luat de un amic direct de la bardi fara adaos) - 4x30ron

Guma spate Metzeler Racetek K3 sh (amic) - 150ron

Maruntisuri - filtru ulei mann 25 ron,lichid frana trw - 13 ron,pus si echilibrat roti,etc

In total cam 1900 ron.

Vor mai trebui 3L ulei,vreo 200ron.

Deci cam 21mil.Scurt.

Si cu lucruri luate nu din magazin,ci prin tot felul de combinatii de unde a fost mai ieftin,de pe ebay usa sau uk,de la prieteni care au cunostinte la dealeri de piese mai ieftin,etc.

Te apuca groaza.

Si repet,nu mi se pare ca i-am facut vreun mare upgrade,nimic fancy,i-am schimbat consumabilele,si i-am facut niste mici imbunatatiri pe franare si evac,atata tpt.

Te doare mintea,cum sa mai ai bani?A,si pe deasupra,acum,la inceputul primaverii si al sezonului,cei de la guvernare ne-au facut inca o bucurie : au scumpit benzina :P

Succes pe toata linia

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...