Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R1


kima
 Share

Postări Recomandate

Ba frate in ce hal arata motorul ala cred ca si gumele sunt originale ,cele cu care a venit din fabrica . Anuntul o fi pe bune ? Il stii pe vanzator ?
I-am aratat anuntul ,raspunsul a fost prompt :"stiu anuntul nu dau atatia bani" :)

Editat de Fatal Fury
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

10W maxim, un 5W e optim. Are furci Kayaba, la sportive functioneaza cu 5W. Daca ti se pare ca furcile nu lucreaza , sint prea moi, problema le la pompele hidraulice din ele, nu mai fac presiune de ulei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba frate in ce hal arata motorul ala cred ca si gumele sunt originale ,cele cu care a venit din fabrica . Anuntul o fi pe bune ? Il stii pe vanzator ?

I-am aratat anuntul ,raspunsul a fost prompt :"stiu anuntul nu dau atatia bani" :)

Stii cum se zice, ce e bun are un pret pe masura (de obicei).

Nu cunosc nici proprietarul, nici motocicleta, am dat de anunt in cautarile mele...

Nu cred sa mai gaseasca acum in prag de inceput de sezon un pont ceva, dar nu stii niciodata.

Cel mai simplu e sa dea un tel...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

10W maxim, un 5W e optim. Are furci Kayaba, la sportive functioneaza cu 5W. Daca ti se pare ca furcile nu lucreaza , sint prea moi, problema le la pompele hidraulice din ele, nu mai fac presiune de ulei.

Multumesc!!

» Post actualizat in 15 Mar 2015 23:16

Salutare!! Am nevoie de un amortizor de ghidon cu tot cu suportul de prindere pt yamaha R1 din 2000.Astept mesaj in privat.Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca fapt divers : http://www.motorcyclenews.com/news/2015/march/bike-of-the-day-yamaha-r1-sp/

Furci si amortizor spate Ohlins + un amortizor voblaj,roti Marchersini,slipper clutch...toate "de fabrica"

Cat de tare e motoreta asta?

post-27208-0-93312400-1426497609_thumb.jpg

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba frate in ce hal arata motorul ala cred ca si gumele sunt originale ,cele cu care a venit din fabrica . Anuntul o fi pe bune ? Il stii pe vanzator ?

I-am aratat anuntul ,raspunsul a fost prompt :"stiu anuntul nu dau atatia bani" :)

asta e raspunsul general in RO. toti vor rachete "tzipla" la 2k eur :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

azi am folosit motocicleta si am renuntat la masina. A fost o zi super si cu ocazia asta vreau sa ii multumesc lui TNG pt ca mi-a schimbat distributia/sincronizat injectia... sunt foarte multumit , recomand !

 

 

2isyy6d.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba frate in ce hal arata motorul ala cred ca si gumele sunt originale ,cele cu care a venit din fabrica . Anuntul o fi pe bune ? Il stii pe vanzator ?

I-am aratat anuntul ,raspunsul a fost prompt :"stiu anuntul nu dau atatia bani" :)

Si ar mai fi si asta de mai jos, la fel nu cunosc motorul, poate stii pe cineva in Valcea sa se duca sa o vada....

http://olx.ro/oferta/yamaha-r1-santander-ID2Yhzh.html#d4d5f86689

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pot sa-ti recomand eazy-grip , se gasesc pe ebay.uk pe model sau sheeturi ,sunt foarte aderente si nu ataca pielea de pe costum

ieftine si bune CLICK


» Post actualizat in 18 Mar 2015 15:08


post-33534-0-53418900-1426691305_thumb.jpgpost-33534-0-93495600-1426691309_thumb.jpgpost-33534-0-41200900-1426691314_thumb.jpg

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

https://www.facebook.com/GrantRacingGarage

Incepand cu ora 15.30 este deschis la service.

Sunt doua modele (si dimensiuni parca) si sunt 120 si 150 sau 100 si 120, chiar nu stiu foarte bine.

Poti insa vorbi cu Adi, prietenul si mecanicul meu, care le aduce: 0727 668 618 si iti spune exact ce si cum. Le poti vedea si montate pe una sau doua motociclete. "Montajul" este inclus in pret.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare,stie cineva un cadru de R1 2007 la dezmembrare cu acte in regula totul ok?

Acum nu stiu daca se potriveste si 2004/2005/2006..la prima vedere ar fi ok...

 

Multumesc anticipat cu respect TNG!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu se potriveste. Cutia de aer e alta, cadrul spate e diferit. Mai bine cumpara cadru din USA, plateste vama si TVA, si merge la RAR pt pansonare. Sau, cautati pe ebay UK. Sint sanse.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!! detin o yamaha R1 din 2000 si am o problama cu turometrul....imi sare acul la 3000 rpm...am citit in cartea tehnica a motociclete si eroare imi spune ca este TPS-ul(throttle position sensor).intrebare mea este daca cineva dintre voi a mai umblat la asa ceva si poate sa imi spuna mai exact ce trebuie sa fac.Tin sa mentionez ca am vazut niste video pe youtube cum se reseteaza,dar as prefera daca puteti sa imi spuneti ce trebuie facut mai exact.

 

Multumesc!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Verifica mufa la TPS in prima faza, poate e vreun contact imperfect. Se va "reseta" de la sine cand se inchide circuitul si totul e functional.

Editat de RedFox200
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...