Sari la conținut

Animalele noastre


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Imi cere sa ma conectez la facebuci,iar eu nu am cont. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
La 21.05.2022 la 12:33, pinnochio a spus:

S-a mărit familia,din nou! Abandonat lângă o șosea.Câinii abandonați,așteaptă întoarcerea stăpânului,acolo unde a fost lăsat.

 

Dupa 1 an,Czoby a fost adoptat😁😁😁

IMG-20230614-WA0001.jpg

IMG-20230614-WA0002.jpg

IMG-20230614-WA0003.jpg

IMG-20230611-WA0007.jpg

Editat de pinnochio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Ce frumușel e, ai un Tigrone...asa am avut eu un motan, portocaliu..

Dacă vrei ceva si pe alb, sa îmi zici..😂

20230701_182640.jpg

 

20230615_154148.jpg

20230603_145541.jpg

Editat de Flower-Power
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ginger i-au zis copiii (nu conteaza, omida, rama, caine sau pisica, ei pun numele) 😁

Evitam sa luam pisici, deja avem experiente traumatizante cu pisici aciuate prin curte, ingrijite, hranite, prietenie mare si apoi gasite omorate, calcate, etc. Am tot mintit copiii (aparent fara rost totusi, ei inteleg diferit moartea...cat nu exista o priveliste care sa-i cutremure trec destul de usor peste.) Ce am castrat (femele) au dat de alte belele, le caftesc motanii si le izgonesc (posibil sa le si omoare). 

Asta mic a fost gasit in mijlocul drumului si, cum nu a venit nicio pisica sa-l reclame dupa ce a fost tras pe dreapta, a fost adoptat (nu prea s-ar fi descurcat singur in camp la varsta asta). 

Asta alba e super fericita acolo unde e 😂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 11.07.2023 la 7:44, WotRU2Me a spus:

Ginger i-au zis copiii (nu conteaza, omida, rama, caine sau pisica, ei pun numele) 😁

Evitam sa luam pisici, deja avem experiente traumatizante cu pisici aciuate prin curte, ingrijite, hranite, prietenie mare si apoi gasite omorate, calcate, etc. Am tot mintit copiii (aparent fara rost totusi, ei inteleg diferit moartea...cat nu exista o priveliste care sa-i cutremure trec destul de usor peste.) Ce am castrat (femele) au dat de alte belele, le caftesc motanii si le izgonesc (posibil sa le si omoare). 

Asta mic a fost gasit in mijlocul drumului si, cum nu a venit nicio pisica sa-l reclame dupa ce a fost tras pe dreapta, a fost adoptat (nu prea s-ar fi descurcat singur in camp la varsta asta). 

Asta alba e super fericita acolo unde e 😂

Da, din păcate o data castrate pisicile nu mai au viata bună nici cu motanii nici cu cele de felul lor dar nesterilizate.. asta din poza e unul din 4, mai am și alte modele...culori ..

IMG-20230703-WA0005.jpg

Se potrivește asta,nu reușesc sa le castrez la timp..

FB_IMG_1688536730099.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Flower-Power a spus:

Da, din păcate o data castrate pisicile nu mai au viata bună nici cu motanii nici cu cele de felul lor dar nesterilizate.. 

 

tin sa te contrazic. Hranesc  intr-o locatie 18 pisici vagaboande, 11 adulti si 7 pui aparuti de 3 luni. O parte din adulti sunt sterilizati, femele si masculi. Unele pisici au ani buni de cand sunt sterilizate si o duc foarte bine in libertate iar sefa pe teritoriu este o femela, sterilizata acum 6 ani, femela care pune la respect toate pisicile din teritoriu, inclusiv motani si fugareste toate pisicile noi care vor sa intre. Iar masculii sterilizati, desi nu mai au agresivitate, o duc f bine de ani de zile, fara rani, fara lupte, unii cu teritoriu mai mare, altii cu teritoriu mai mic. Recent am prins si sterilizat un motan plin de rani, foarte slab, aproape chel. L am repus in teritoriu si l am hranit in mod special si de 3 ori pe zi. incepe acum, dupa o luna sa arate bine, i s-au vindecat toate ranile si si-a pastrat teritoriul mare de patrulare, cam cel mai mare de la pisicile din zona. interesant este ca, la fel ca si celalate pisici, are preferinte legat de pisicile pe care le tolereaza. Cu 3 din ele doarme la gramada (2 femele sterilizate si un mascul nesterilizat), cu altele se tolereaza si pe altele le evita oarecum cand le intalneste, oarecum deoarece, desi el nu mai ataca, nici nu bate in retragere cand se incoarda un alt mascul la el. Eu am tot un motan sterilizat, de o agresivitate iesita din comun. Cand il plimb in lesa ataca tot, femele, masculi, pui, caini. Se sperie doar de trotinete, batrani care isi taraie picioarele si anumiti caini, fara sa stiu dupa ce criteriu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, Flower-Power a spus:

Da, din păcate o data castrate pisicile nu mai au viata bună nici cu motanii nici cu cele de felul lor dar nesterilizate.. asta din poza e unul din 4, mai am și alte modele...culori ..

IMG-20230703-WA0005.jpg

Se potrivește asta,nu reușesc sa le castrez la timp..

FB_IMG_1688536730099.jpg

 

Aia-i poza fara filtre si alte magii? Nu am mai vazut asa albastru. 

Cat despre prezentarea puilor, toate's la fel, numai orgii si viol au in cap 😁

Din ce zice @Pop Mihai Lucian inteleg ca-s diferite si ele sau au comportment diferit, adaptat mediului in care traiesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 23 minute, WotRU2Me a spus:

 

Aia-i poza fara filtre si alte magii? Nu am mai vazut asa albastru. 

Cat despre prezentarea puilor, toate's la fel, numai orgii si viol au in cap 😁

Din ce zice @Pop Mihai Lucian inteleg ca-s diferite si ele sau au comportment diferit, adaptat mediului in care traiesc.

Asta e poza fără niciun filtru, nimic...nu vezi ca are niște chestii ca să nu zic muci la nas..? Asa cum l-a făcut ma-sa ..😂

Eu nu fac poze cu filtru nici pentru mine...dar sa ma apuc sa fac pentru pisici..cum ne-a lăsat mamele noastre 🤣

Da, asta am zis și eu, ce zice POP Mihai Lucian, nu înțeleg de ce crede ca ma contrazice..anyway..

Acum 8 ore, Pop Mihai Lucian a spus:

tin sa te contrazic. Hranesc  intr-o locatie 18 pisici vagaboande, 11 adulti si 7 pui aparuti de 3 luni. O parte din adulti sunt sterilizati, femele si masculi. Unele pisici au ani buni de cand sunt sterilizate si o duc foarte bine in libertate iar sefa pe teritoriu este o femela, sterilizata acum 6 ani, femela care pune la respect toate pisicile din teritoriu, inclusiv motani si fugareste toate pisicile noi care vor sa intre. Iar masculii sterilizati, desi nu mai au agresivitate, o duc f bine de ani de zile, fara rani, fara lupte, unii cu teritoriu mai mare, altii cu teritoriu mai mic. Recent am prins si sterilizat un motan plin de rani, foarte slab, aproape chel. L am repus in teritoriu si l am hranit in mod special si de 3 ori pe zi. incepe acum, dupa o luna sa arate bine, i s-au vindecat toate ranile si si-a pastrat teritoriul mare de patrulare, cam cel mai mare de la pisicile din zona. interesant este ca, la fel ca si celalate pisici, are preferinte legat de pisicile pe care le tolereaza. Cu 3 din ele doarme la gramada (2 femele sterilizate si un mascul nesterilizat), cu altele se tolereaza si pe altele le evita oarecum cand le intalneste, oarecum deoarece, desi el nu mai ataca, nici nu bate in retragere cand se incoarda un alt mascul la el. Eu am tot un motan sterilizat, de o agresivitate iesita din comun. Cand il plimb in lesa ataca tot, femele, masculi, pui, caini. Se sperie doar de trotinete, batrani care isi taraie picioarele si anumiti caini, fara sa stiu dupa ce criteriu.

Nu înțeleg de ce zici ca ma contrazici..căci mirosul liceelor castrate se schimba, de-asta am zis ca au viata grea..depinde evident de cine e alfa, dar chiar și asa, am o femela alfa bătrână castrați și se bate de zici ca e pitbul, cu roti motanii si pisicile, asa a rămas fără un ochi..

Cele sterilizare care o duc bine, cel puțin la mine, sunt alea care se feresc de orice bataie atunci când sunt atacate de motani sau femele mesterilizate, însă, ajung cu greu la mâncare...au o ierarhie...nu mai mănâncă cu toată turma, mănâncă separat și ce rămâne...nu fac polemica , vad ca ai 18, foarte bine, eu am peste 18 ...și as vrea sa le sterilizeze pe toate, numai ca pana sa le prind îmi dau seama ca sunt deja însărcinate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...