Sari la conținut

Topicul atasistilor. Pagina oficiala


Aleko
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cu draga inima domnule Victor! Din pacate nu mi-am primti salariul decat vineri si dealtfel eu am lucrat de 1 si 2, asa ca nu am aparut la mare. Dar ne gasim noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am avut panonia,si avea nr. de cluj(numere vechi.. :lol: ).nu ar trebuii sa fie o problema inscrierea motocicletei..dar mai sti?cum spune cineva..TRAIM IN ROMANIA,SI ASTA NE OCUPA TOT TIMPUL...succes..la vara o sa iti vad motorul.. :lol:

daca mai ai copii dupa acte da-i omului pe fax ca il ajuta.

 

actele vechi nu sunt in baza de date si le e lene sa caute in arhiva. asa daca te duci tu cu copii dupa actele altuia merge, au la ce sa faca referinte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Domnilor Cristi57 si Aleco nu cred ca va onorez cu prezenta mea pe sosea prea mult saptamina asta intrucit am "o lucrare de diploma" si nu mai pot sa o amin. Ce vreti, sa-mi sara "jupineasa" in cap? Dar fiti siguri ca nu am sa dau rateuri. Asfalt uscat numai sub roti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca mai ai copii dupa acte da-i omului pe fax ca il ajuta.

 

actele vechi nu sunt in baza de date si le e lene sa caute in arhiva. asa daca te duci tu cu copii dupa actele altuia merge, au la ce sa faca referinte

nu mai stiu pe unde e...am vandut-o in urma cu mult timp unui ¨¨caprar¨¨care a vrut sa se faca motociclist...dupa o luna,a cazut cu motocicleta si nu sa mai urcat pe ea..a dus-o intr-un sat uitat de lume si a dezmembrat-o.din roti a facut carucior...asta e..si era un motor super,in ciuda faptului ca consuma.. :lol: motociclistii vechi din turda poate si-o mai amintesc.. :lol: am facut multi chilometri impreuna... :lol:

 

mama,ce corect scriu..¨¨chilometri¨¨..se sccepta o scuza¿ :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Rocknroll vezi ca astazi am fost la Vlad, e un tip de treaba, sper sa-l cunosti curand, are un mz125 si un simson 250 mori daca le vezi... si pregatestete ca-i dam drumul la "tururi", de maine vine caldura!!

Editat de cristi 57
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi s-a ratacit scaunul din atas. Mi-a ramas doar spatarul.

are cineva de vanzare un sezut de atas (in stare buna) de nipru mt11?

se potriveste de la alte modele?

se poate confectiona cu usurinta unul de la zero?

 

Din cate imi aduc aminte sezutul era facut din 4 scanduri, burete si musama, corect?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mai stiu pe unde e...am vandut-o in urma cu mult timp unui ¨¨caprar¨¨care a vrut sa se faca motociclist...dupa o luna,a cazut cu motocicleta si nu sa mai urcat pe ea..a dus-o intr-un sat uitat de lume si a dezmembrat-o.din roti a facut carucior...asta e..si era un motor super,in ciuda faptului ca consuma.. :D motociclistii vechi din turda poate si-o mai amintesc.. :rolleyes: am facut multi chilometri impreuna... :P

 

mama,ce corect scriu..¨¨chilometri¨¨..se sccepta o scuza¿ :(

 

Am vorbit cu tatal tau, mi-a spus ca 5 ani a posedat o panonia si ca tare i-a placut. Insa nu avea numere noi (mai exact CI) asa ca nu m-ar fi ajutat la RAR.

 

Tip foarte de treaba...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Buna sunt interesat sa imi cumpar o motocicleta cu atas dar nu stiu la care se mai fabrica piese si ce sa aleg.

Eu ma stiu da pe motocicleta si as vrea un atas pt drumuri de tara neimatriculabil.

Va rog da-tim cateva sfaturi ce sa aleg.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna sunt interesat sa imi cumpar o motocicleta cu atas dar nu stiu la care se mai fabrica piese si ce sa aleg.

Eu ma stiu da pe motocicleta si as vrea un atas pt drumuri de tara neimatriculabil.

Va rog da-tim cateva sfaturi ce sa aleg.

Nipru sau Ural.

 

Niprul este mai des intalnit dar cu tendinta de a se strica mai repede, Uralul este mai rar dar mai bun.

 

Atas neinmatriculabil cred ca gasesti mai greu decat inmatriculat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-34342-1213696487_thumb.jpgpost-34342-1213696497_thumb.jpg

post-34342-1213696503_thumb.jpgpost-34342-1213696508_thumb.jpg

 

Ce parere va face ? Mie imi cam face cu ochiul :D Dar nu sunt atasist , nu stiu ce sa cer de la motor. Proprietarul, un batranel simpatic, spunea ca e din 98, si ca i-a refacut e curand motorul. adusa de la chisinau, si el e al doilea proprietar in tara.

Sanatate !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am avut si e bun, daca te intelegi sa mergi in 65-70 la drum lung, vara-iarna.

Nu te intelege cu el la mai mult de 700 Euro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cristi, ala al cui e ? Si al meu e negru cu atas si sta acum esuat intr-o curte, dar maine vreau sa-i fac montajul final si

sa-l scot de acolo.

 

poate facem o mica strigare de atase la Arc miercuri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..ai dreptate! si cer scuze! ..rocknroll (un tip deosebit)este posesorul lui si motorul nu este abandonat, a dat doar prelata jos de pe el(se vede in spatele motorului, jos in iarba). Nu sunt eu un bun fotograf! Dar te asigur ca este o mandrete de motor (a pus mult suflet in reconditionarea lui) si foarte curand o sa facem un transfagarasean, imediat ce rezolv problema alternatorului. Te voi anunta din timp, poate accepti provocarea! Pozele sunt facute duminica, fiind in trecere prin Valul lui Traian.

Astept propunerea ta de intalnire la Arc.. sunt al naibi de curios sa vad cine vine? Motiv de-a face noi cunostinte :crack:

Editat de cristi 57
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Nu te-ai lasat Cristi, nabadaioasa pielea pe tine. Raspund la provocarea cu Transfagarasanul si sper sa nu ma fac de ris. Daca-l facem, cred ca ar fi bine sa plecam la sfirsitul lui iulie inceputul lui august, sa fim siguri de drum, sa se incalzeasca mai bine caci vom ajunge pe la aprox. 2000 m altitudine. Pina atunci poate se hotarasc si i-si pregatesc mai multi motoarele pentru drum, cine stie. De noi sint sigur ca mergem, cred ca merge si Bogdan (daca mai are cu ce pina atunci). Alecule ce faci? Nu raspunzi la provocari? Cred ca am sa "bag" sub roti vreo 1000 kilometri si ceva maruntis, nici o problema, voinicul iese, voinicul........ Pina atunci Asfalt uscat numai sub roti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...