Sari la conținut

Cine are BMW 650 F gs/Dakar (2000+, INJECTIE)


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut.

As vrea sa transport vineri un GS din 2002 intr-un Suzuki SX4 si as dori sa stiu care sunt dimensiunule motocicletei dupa ce dau jos roata fata-spate, parbriz, ghidon si furca cu telescoape (ce apare in interiorul zonei rosii). Am facut si un desen cu dimensiunile ce ma intereseaza: A1, A2, A3 si B1. Ma mai intereseaza si o latime maxima a motocicletei fara ghidon (C1).

Multumesc mult.

Andrei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica 3 , 5 si 6 din schema asta ? :)

 

111.png

 

 

iti recomand sa achizitionezi odata cu kitul de pompa si cele doua garnituri( de la capacul de ambreiaj, si de la capacul pompei de apa)

aia din tre capacul de ambreias si motor este de hartie si este foarte probabil sa se rupa in momentul in care va scoate capacul ceea ce o va face imposibil de reutilizat. e si scumputza pe deaspura, 72 de ron din cate imi amintesc.

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"din tre capacul de ambreias" teonila? De nu-ti rup eu picioarili odata si-odata....

 

in orice caz, ai ceva dreptate, garnitura de klingerit (some sort of superman shit) e cam scumpa, dar trebuie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"din tre capacul de ambreias" teonila? De nu-ti rup eu picioarili odata si-odata....

 

in orice caz, ai ceva dreptate, garnitura de klingerit (some sort of superman shit) e cam scumpa, dar trebuie...

 

Eu am cumparat un sul de garnitura din asta de klingherit cu 15 lei si mi-am decupat una bucata identica cu cea veche... Pt o bucata de carton sa dau 72 lei.... :)

Editat de glucian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super. Multzam mult!

 

Sirius - in spate la Petrom Diham. Omul stie f bine si il recomanda toata lumea (poti cauta si pe forum aici sa vezi pareri). Si eu am fost la el tot cu roata de GS pt indreptat, centrat si echilibrat si in 2 zile am avut roata ca noua.

 

0723 821 598 este nr lui de tel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sirius - in spate la Petrom Diham. Omul stie f bine si il recomanda toata lumea (poti cauta si pe forum aici sa vezi pareri). Si eu am fost la el tot cu roata de GS pt indreptat, centrat si echilibrat si in 2 zile am avut roata ca noua.

 

0723 821 598 este nr lui de tel.

 

eu am fost pentru echilibrat si mi-a zis ca n-are timp.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru echilibrat mergeti la motoruote (au website)/ baietii sunt vulcanizare moto si lucreaza impecabil. la ei imi schimbgumele si echilibrez rotile de ceva vreme

 

am fost si acolo

baietii sunt de aur, dar, daca e putin descentrata, aparatul ala cam da eroare la roata de 21

pe fata mi-au pus o "tona" de plumb........pe la 50-60 la ora se simtea ca dracu'........am scos plumbii si acum merge brici........sincer, nici nu stiu daca merita echilibrata roata de 21 daca nu este centrata perfect.

sau, mai bine o echilibrati acasa......e metoda aia cu roata pusa pe un ax si vezi cum "cade".....lipesti plumbul in partea opusa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...