Sari la conținut

Cine are BMW 650 F gs/Dakar (2000+, INJECTIE)


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

... ca sa puta frumos il dau cu niste Motul RoadPlus.

 

E bun? Sta lipit de lant cativa km? Pentru cate ungeri iti ajunge un tub?

 

Eu am folosit "Motorex Chainlube 622 Off-road" si vreau sa spun ca e cel mai prost spray de lant din toate timpurile! Era sa dau de mai multe ori un cap in gura asfaltului din cauza lui, a ajuns tot de pe lant, pe cauciuc. Varianta "vaselina" a mai incercat-o careva (eu da!) ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=0173&mospid=51605&btnr=21_0155&hg=21&fg=21

nr 15 - ultima in contact cu discurile

 

 

gasesti pe f650.com dvd cu toata operatiunea si explicatii. ai nevoie de un incalzitor industrial - 40 ron la brico

cit costa.tb schimbata obligatoriu? de ce incalzitor industrial.e montata la cald?mai exact unde gasesc dvd-ul cu op. si explicatii.ms mult.acum ajutane pina la capat.

Editat de brake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce marca de protecti pt ghidon sa imi iau sa,se potriveasca la motor? sant o gramada dar nu stiu daca si se potrivesc ,poate ma ajutati cu ceva pagini de net dar sa fie din romania si sa nu fie nesimtit de scumpe :eek:.

Editat de ow3x3xpr3ss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sigur exista BMW si Acerbis/Touratech speciale pt modelul asta. La altele "universale" studiaza bine prinderile pe dupa manete si pe dupa rezervorul de frana. La urma urmei, daca le iei la pila si mai pui niste coliere, s-ar putea sa se potriveasca orice ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut baieti,

 

Am schimbat filtrul de benzina. Am folosit un filtru auto, pe care l-am luat de la un coleg de pe forum si anume Alin.

Filtrul costa 70 ron si mai aveti nevoie de 3 coliere metalice, asta in cazul in care cele de pe motocicleta voastra sunt dintr-acelea cum au fost la mine care nu mai pot fi reutilizate.

 

Si cam asta este.

 

Succes celor ce vor sa il schimbe. Consumul nu a crescut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce motul aveai, semi sau sintetic?

cu castrol, cum merge altfel? ce-ti place mai mult la asta? despre asta e vorba?- http://www.louis.de/_40835b935da9e0f3ac938b3b8bc7c6f9ed/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=325&wgr=432&list_total=43&anzeige=0&page=0&artnr_gr=10038383

ala e

 

zgomotu motorului schimbat in bine, parca urca mai vioi in ture,

 

cit costa.tb schimbata obligatoriu? de ce incalzitor industrial.e montata la cald?mai exact unde gasesc dvd-ul cu op. si explicatii.ms mult.acum ajutane pina la capat.

nu stiu daca e obligatoriu sa schimbi si aia. sigur are uzura - se freaca cu ultimu disc de frictiune. Pt 30E sau cat naiba e nu as desface motorul a 2-a oara.

 

incalzitoru industrial e pt rulmentii de la roti

 

mai exact, merggi si ia un conespan de diametru mai mare, cat sa intre in interiorul rulmentului, il infloresti cu filetul si scoti afara rulmemtul

eu cel putin asa am facut, fara incalziri si alte chestii bmw-istice prea complicate

 

se pot scoate si baga si ghiolbaneste, apoi o sa te miri ca se invarte rulmentu in roata dupa 2 - 3 operatiuni!!! se distrug cotele daca faci schimb la rece

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

se pot scoate si baga si ghiolbaneste, apoi o sa te miri ca se invarte rulmentu in roata dupa 2 - 3 operatiuni!!! se distrug cotele daca faci schimb la rece

eu i-am scos acu' vre-o 2 ani, din cu totul alt motiv, si nu am nici cea mai mica problema, pune numai multa vaselina si vor intra usor

plus ca operatia asta o faci foarte rar(asta daca nu esti maniac enduro...dar atunci rulmentii o sa iti fie cea mai mica problema)

 

salut baieti,

 

Am schimbat filtrul de benzina. Am folosit un filtru auto, pe care l-am luat de la un coleg de pe forum si anume Alin.

Filtrul costa 70 ron si mai aveti nevoie de 3 coliere metalice, asta in cazul in care cele de pe motocicleta voastra sunt dintr-acelea cum au fost la mine care nu mai pot fi reutilizate.

 

Si cam asta este.

 

Succes celor ce vor sa il schimbe. Consumul nu a crescut.

se potrivesc bine furtunele pe gurile filtrului de care zici...sau mai trebuie ceva adaptari/modificari...?

nu ai cumva poza cu el, eventual montat pe mobra?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma duc dimineata sa iau tigari. Ajung aproape de magazin doar ca, inainte sa fac dreapta pe straduta sa opresc, era unu cu tiru oprit. Opresc in spate sa plece sa pot intra, ala incepe sa dea cu spatele. Dau si eu cu spatele sa nu se suie pe mine, la un momentdat omu se opreste. Fac dreapta, merg 20 de metri, opresc, scot cheia din contact, ma dau jos si... cand ma uit in spate ala cu tiru intra pe straduta. Evident ca n-am mai avut timp nici sa-i fac semn sa opreasca nici sa trag motoru din calea lui (desi avea 2 benzi pe care se putea lafai, nu fix langa bordura. Plm, am ramas fara stop pe spate, manson stanga rupt, cateva zgarieturi pe carene/crashbar/etc si acu tre sa ma plimb pe la asigurari. FML.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De aia ii bine sa te lasi de fumat :P

 

Lasa, in tot raul e si un bine ;) Cat de mult te deranjeaza ca e crashbaru zgariat? Iei banuti buni de la asigurari si mai pui una alta pe mobra :) Loc pentru aftermarket-uri intotdeauna se gaseste ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu domnul meu, mergi la service sa iti dea deviz, motorul nu merge regulat ca inainte de accident, roata spate are joc, carene crapate, etc etc. In urma socului s-a crapat si oglinda farului, etc. Deviz: 5000 ron. Tu primesti 3000. Toate bune si frumoase ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce marca de protectii pt ghidon sa imi iau sa,se potriveasca la motor? sant o gramada dar nu stiu daca si se potrivesc ,poate ma ajutati cu ceva pagini de net dar sa fie din romania si sa nu fie nesimtit de scumpe :eek:.

 

Depinde si de ce parbriz ai sau ai de gand sa-ti iei. Problema intervine atunci cand vei constata ca protectiile se lovesc de parbriz... Firmele care se respecta trec acest detaliu in specificatiile produsului.

Uite aici ceva, dar nu-s din Romania. Vezi daca nu gasesti pe careva care le importa desi nu-i mare lucru sa le comanzi tu direct: HANDGUARDS

 

salut baieti,

 

Am schimbat filtrul de benzina. Am folosit un filtru auto...

 

Detalii, poze, ceva? Sa vada si ochii nostri minunea. Ca sigur suntem o multime interesati... :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...