Sari la conținut

Cine are BMW 650 F gs/Dakar (2000+, INJECTIE)


Postări Recomandate

Salutare!

Stiu ca s-a mai vorbit despre parbrize, dar revin cu problema mea concreta.

 

Vreau sa imi cumpar de la wunderlich parbrizul de 467mm http://www.wunderlich.de/shopart/8110077-1-1327/Shop/Teilepool/8/ERGO-Scheibe-F-650-GSDakarG-650-GS-Hoehe-467mm.htm

sau cel de 390mm http://www.wunderlich.de/shopart/8110076-1-1327/Shop/Teilepool/8/ERGO-Scheibe-F-650-GSDakarG-650-GS-Hoehe-390mm.htm

 

Eu am 176cm si merg pe Dakar.... Din cate imi imaginez eu, fara sa fi testat vreun prabriz din cele doua, cred ca ambele imi arunca aerul peste casca. Ma insel?

Dupa parerea voastra, stiu ca sunt useri care aveti aceste modele, ce ar trebui sa aleg? Daca tot dau atatia bani, normal ca vreau sa am protectia de vant cea mai buna, dar nici sa exagerez cu un parbriz foarte inalt.

 

Multam!

 

Eu l-am avut pe cel de 390 si mi s-a parut excelent. Suntem de aceeasi inaltime...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Stie cineva cum este mai bine,sa pun un lantz cu siguranta sau nituit,pt un bmw dakar.la crosuri am avut numai cu sig.si nu am avut nicio problema niciodata.asta pt viitor.multumesc.

Editat de brake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca ar fi ca la Saab sau mai stiu eu ce ghidusenie cu electromagnet, as crede...dar tind sa cred ca e doar o coincidenta blocatul ghidonului cu lipsa de curent.

Contactul il poti pune, doar ca invers, de pe pozitia OFF inspre LOCK nu poti invarti ?

Hmmm.. :scratch:

S'o fi bulit butucul...eu patisem asta la Yamaha XT...dar macar aia avea o scuza...cateva zeci de mii de km si ceva ani la bord :rolleyes:

Asa de control, da'i un jet cu WD 40 :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva cum este mai bine,sa pun un lantz cu siguranta sau nituit,pt un bmw dakar.la crosuri am avut numai cu sig.si nu am avut nicio problema niciodata.asta pt viitor.multumesc.

 

am avut si cu nit dar si cu siguranta

ambele variante au rezistat bine

dar cel mai bine ar fi sa iei dintr-o bucata deoarece varianta asta te obliga sa demontezi bascula si cu ocazia asta lubrifiezi si rulmentii aia de la link-uri si bascula

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

-e mai sigur nituit,la bicicleta mai merge, cu timpul poate ruginii si se mananca daca nu e uns ( de la sare , cade acid pe lant ) sau din greseala o pui invers, nu e de riscat, daca sare o musti rau, la cross oricum cazi :D dar inchipuie-ti pe sosea la viteza.

Drumuri bune.

Editat de 66c-bmw
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Am de vanzare un topcase BMW pentru F650 GS...este cel din fotografie, 31 litri. Se vinde cu tot cu placa de prindere si cu butuci.

In el incape o casca full-face si mai strecori ceva pe langa...

Pretul este 500 lei. Daca este cineva interesat...PM sau 0762653943.

Scuzati de deranj.

post-24657-0-48108900-1330422063_thumb.jpg

Editat de fratelescris
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

 

si eu am schimbat filtrul motocicletei cu unul din indistria auto, de 4.o bari. si merge motocicleta fara probleme...am facut intre timp cam 5.000 km iar consumuk, nu am observat sa o fi luat razna..asa ca, apelati la solutie...e vreo 70 lei un flitru din asta...versus 500 lei pe original...

 

go figure ...de diferenta, iti iei multe...sau te plimbi de te saturi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Am de vanzare un topcase BMW pentru F650 GS...este cel din fotografie, 31 litri. Se vinde cu tot cu placa de prindere si cu butuci.

In el incape o casca full-face si mai strecori ceva pe langa...

Pretul este 500 lei. Daca este cineva interesat...PM sau 0762653943.

Scuzati de deranj.

Eu l-am avut montat pe un F650/99 pe carburatie. Merge si pe cele mai vechi. Cam micut, dar foarte bun. Intra o casca integrala sau doua casti decupate pt oras.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citisem parca undeva pe topicul asta ca cineva si-a luat cate ceva din America. Sunt curios cat l-a costat transportul pieselor si cat a fost timpul de livrare, ca am gasit ceva site de echipamente la preturi bunicele si ma bate gandul sa iau cateceva...

De aia intreb...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am cumparat din america un arc de amortizor spate pentru dakar...cam in urma cu doi ani, insa detaliile de shipping mi le-a furnizat vazatorul de acolo, si le mai vazusem si eu pe site...au un calculator de shipping, si bifezi romania apoi afli pret. la mine a durat cam doua saptamani sa ajunga producsul ...pe cea mai simpla cale, fara asigurare de transport. shppingul la mine a fost cam 50 usd...insa a meritat..ca pe aici gaseam doar amortizor complet...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citisem parca undeva pe topicul asta ca cineva si-a luat cate ceva din America. Sunt curios cat l-a costat transportul pieselor si cat a fost timpul de livrare, ca am gasit ceva site de echipamente la preturi bunicele si ma bate gandul sa iau cateceva...

De aia intreb...

 

Și eu mi-am luat destul de multe pentru mobră din State și am constatat că-i de multe ori mai avantajos decat Europa! Coletele ajung -paradoxal- mai repede. Daca stii sa te "miști" ;) si la poștă/vamă...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ati vazut careva pe undeva de vanzare vre-un senzor abs fata de dakar?

 

exista alternative de reparatii cu senzori din domeniul auto?

 

la bav....e cam prohibitiv pretul...

 

orice ajutor e binevenit..

 

numa bine

 

Doar intreb: cat e la Bav, de curiozitate? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maine dimineata vreau sa fac si eu prima revizie , cu manutele mele . ulei , bujii , filtre . deocamdata atat . ceva de care-ar trebui sa ma feresc ? sau orice fel de pont :) la primul schimb de ulei (la masina) am frant o baie de ulei asa ca ... :)

inelul ala de cupru de sub motor il gasesc pe undeva ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...