Sari la conținut

Accident Militari Gsxr750 Vs Polo


Gova
 Share

Postări Recomandate

aviz forumistilor care fara sa stie mai nimic concret au sarit cu gura pe "conservar/a"...

mai ales ca avea abtipild cu "atentie la motociclisti", se poate orice, chiar sa fie posesoare ea sau cineva apropiat ei, de motor :blink: cu siguranta cunoaste fenomenul moto

 

cert e ca cei care erau pe motor nu cunosteau deloc fenomenul :grinbandit:

sper sa se insanatoseasca, ca apoi sa traga niste invataminte din patania asta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 529
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

deci recapitulam:

 

baut

fara permis

fara casca

fara echipament

cu viteza

 

mai ramanea sa fumeze un joint in timp ce "pilota" si motorul sa fie furat...

 

completez: si fara numar si urmarit de un logan de politie....nici bruce willis, nici chuck norris nu scapa teafar

Editat de black_killer_reloaded
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu stau in blocul G1 care in L pe intersectia Dealul Tugulea cu Orsova . Nu am fost acasa dar mi-au spus baietii ca motorul era condus de un tigan de la curti . Conducatorul (ca nu pot sa-i zic motociclist) nu avea casca ci doar pasagerul. Au plecat de la biserica in blana . Tipa din polo zicea ca s-a asigurat, dar de unde venea ea nu putea sa vada mai mult de 50-75m din cauza masinilor parcate(cunosc zona mult prea bine pt ca trec zilnic ) . Vina o are absolut conducatorul. Am intelesl ar fi decedat. pasagerul am inteles ca a zburat peste masina si dupa accident ar fi incercat sa se ridice dar a picat la loc si a fost luat de salvare.

In ultima vreme au aparut specimene de genul manelar care ii da in goarna pe stradulete si era iminent un accident in zona avand in vedere ca in aceasta intersectie e cel putin un accident nasol pe sapt.

Sa auzim de mai bine de acum incolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NICI UNUL DIN CEI DOI DE PE MOTOR NU SUNT MOTOCICLISTI

1.baiatul nu avea permis...si nici casca...casca o avea pasagerul dar nu era legata si a sarit in mom impactului...

2.amandoi bausera inainte sa se urce pe moto...

3.masina a iesit intr-adevar de pe drum cu cedeaza dar nu a avut vizibilitate din cauza masinilor parcate iar baiatul venea cu 120-140 km/h

da ce sunt ma,alpinisti? motociclist este cel care merge pe motocicleta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iacomia numai induce lumea in eroare daca nu sti ce vb!!!!nu a murit nimeni si doctori au zis ca scapa dar operatia are 20% sanse de reusita si daca nu reuseste ramane paralizat!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suntem o gramada care am fost accidentati pe drumurile cu prioritate. Pacat ca o patim gratis, fara sa fim vinovati. Se pare ca si atunci cand avem prioritate trebuie sa consideram ca nu avem! E mai bine asa..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

numai recapitulez si eu toate elementele care l-ar putea incuraja pe oricine sa zica "isi merita soarta"; daca ziceti ca mai era si tigan :blink: ..tiganu tot tigan e! Stiu ca unii sunt si oameni de treaba 0,1 % ..dar in rest sa ma scuzati (eu i-as impusca in cap pe toti) ..sariti pe mine daca vreti, dar o sa aveti si voi odata macar de aface cu ei si o sa vedeti ca am dreptate, natie de #@% :grinbandit:

 

Asfalt Uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ce sunt ma,alpinisti? motociclist este cel care merge pe motocicleta

 

Daca te arunci o data cu parasuta se considera ca esti parasutist? "Pilotu" e un nene mai rrom dacat rromu'...fara permis :blink: "Conservarita" n-ar fi trecut d-ampoolea mai ales ca ati vazut toti sticker-ul de pe spate :) Cine stie cunoaste...Azi in curte la "Bagdasar" era o hoarda de rromi f nervosi si cativa mini motociclisti extrem de tari in gura :grinbandit: Nu cunosc zona da' stiu sigur ca soferita n-ar fi trecut deampoolea pe un cedeaza...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PERMISUL iti DA DREPTUL ca sa te urci la ghidon. frate nu-l ai nu te dai, sau dute cu cross-u pe deal acolo nu dai peste nimeni poate peste ceva vaca, deci prima gresela posesorul a dat GSX-r-u la unu fara permis pedeasupra si beat, frate cum dreq sa dai moto la unu si fara permis pedeasupra si cu alcool la bord? trebuie sa fi mare dobitoc ca sa o faci. Parerea mea ei si-au facut-o ei sa o traga. si inca una sa te urci pe moto fara casca, mare prostie. Pasagerul sa urcat cu unu fara permis decizia lui acuma plateste cu varf si indesat pt greseala lui. oricum INSANATOSIRE GRABNICA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca te arunci o data cu parasuta se considera ca esti parasutist? "Pilotu" e un nene mai rrom dacat rromu'...fara permis :) "Conservarita" n-ar fi trecut d-ampoolea mai ales ca ati vazut toti sticker-ul de pe spate :D Cine stie cunoaste...Azi in curte la "Bagdasar" era o hoarda de rromi f nervosi si cativa mini motociclisti extrem de tari in gura :blink: Nu cunosc zona da' stiu sigur ca soferita n-ar fi trecut deampoolea pe un cedeaza...

 

asa e..un sticker amarat o facea mai atenta.. :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iacomia numai induce lumea in eroare daca nu sti ce vb!!!!nu a murit nimeni si doctori au zis ca scapa dar operatia are 20% sanse de reusita si daca nu reuseste ramane paralizat!!!!!!!

 

Da ai dreptate . Era doar ce am auzit . Doamne ajuta sa fie cum ai zis tu , si sincer imi doresc sa fie asa .

 

Sa le dea Dumnezeu sanatate acum so porma mult maimulta minte .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

numai recapitulez si eu toate elementele care l-ar putea incuraja pe oricine sa zica "isi merita soarta"; daca ziceti ca mai era si tigan :blink: ..tiganu tot tigan e! Stiu ca unii sunt si oameni de treaba 0,1 % ..dar in rest sa ma scuzati (eu i-as impusca in cap pe toti) ..sariti pe mine daca vreti, dar o sa aveti si voi odata macar de aface cu ei si o sa vedeti ca am dreptate, natie de #@% :grinbandit:

 

Asfalt Uscat!

mai rasistule

mai lasa ciorile borate-tiganii- in pace.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Terente

Fiecare isi plateste greseala.

Ala ca a condus fara permis, si celalalt ca i-a dat motocicleta.Putea sa iasa mai rau.

Eu ii doresc conducatorului sanatate maxima, sa-si poata platii pedeapsa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu deviati discutiile, lasati dreq rasismu (prezenta sau lipsa lui).

Acum vad si eu stickerul in poze, dupa ce s-a zis de el. Ma refer la actibildul cu "atentie la motociclisti". Culmea... chiar ma intrebam, oare daca se va intampla vreodata un accident de genul asta; avand in vedere ca chiar si popularele scutere nu prea mai plac cocalarilor, puteam la fel de bine sa ma intreb si "cand?".

 

Pentru a evita ciondadenilele si polemicile complet inutile inutile propun sa NU se posteze decat despre starea soferitei (cine e - daca vrea ea sa se afle, sau daca citeste forumul, poate ne zice mai multe - daca nu - asta e!), eventual despre starea boilor de pe sarmanul motor, si rezultatele anchetei politiei si ale procesului ce va urma. Pana atunci, pentru a tine topicul curat, hai sa lasam deoparte "of", "vai" , "refacere rapida" , "iarasi din nou" , "rip" , "tigani prosti" , " (nu) si-o merita", etc.

Editat de Lt. Navarro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ce sunt ma,alpinisti? motociclist este cel care merge pe motocicleta

Eu imi dau cu parerea aici ca conform legii motociclist ar fi ala care conduce legal o motocicleta, adica ala care merge pe un autovehicul cu 2 sau 3 roti care are mai putin de 400kg.

Dupa ce imi mai amintesc eu din codul rutier:

-beat - infractiune;

-fara casca - contraventie;

-fara permis - infractiune;

-120- 140 km/h - de al 100km/h in sus in localitate infractiune.

Va rog sa ma scuzati ca mi-e lene sa caut prin carte si nu pot sa va precizez exact cati ani se iau pentru infractiunile de mai sus si cati lei (sau cate puncte de amenda) se dau pentru contraventii, pentru ca unul din obiectivele mele in viata e sa nu platesc amenzi asa ca cu atat mai putin ma intereseaza infractiunile(adica intratul la parnaie). Asta e, e una din lipsele mele, si mi-a pus mari probleme la luatul carnetului, ca eu inteleg legea binar - aia ai voie, aia nu ai voie, si ma cam doare in basca ce ti se intampla concret cand faci ce nu ai voie.

Oricum tu definesti in principiu un motociclist ca fiind un personaj care din start are la activ macar 3 infractiuni si o contraventie - prima fiind ca nu are carnet categoria A - ca sa nu mai punem in discutie posibilitatea sa fi furat motorul ala?

Adica ce, daca unul beat, drogat, handicapat mintal si fara mana dreapta fura o motocicleta si-si rupe gatul eu ca motociclist ar trebui sa ma simt vinovat ca merg pe 2 roti absolut legal?

Editat de pmoldovan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din nou discutii de rahat! Ma rog, justificate pana la urma....

Siu ca sa pun punct discutiei, vreau sa-i raspund meseriasului care a zis ca ala care se da pe motociclieta e motociclist: esti dus fra ....

citeste doar intrebarea amicului nostru legata de parasutisti ... si vei intelege, desi ma indoiesc ca ai astfel de capacitati!

Pana una alta.... un lung sir de infractiuni, care au dus la culpabilizarea unei fomei, care saraca era cat se poate de in ordine... saraca femeie.... de ea imi cel mai mila! Sa nu crepe fun cioroi (Ooops, am zis-o) sa-l tina sarmana pe constiinta....

'tu-le muma-n poponeata alora care dau motoretele inconstientilor.... aia ar trebui pedepsiti in rand cu infractorul ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bausera... daca tot stii ca au baut de ce nu zici si alcoolemia, poate bausera o bere cu 3 ore mai devreme la masa.

 

omu care le-a dat mobra... nasol, sa bagi atatia bani si sa o dai asa de control la unu si altu...

oricum te-ai ars, sau cel putin or sa te arda militienii, asta evident daca nu ai dat-o repede furata (nu cred ca merge)

 

soferita... mi se rupe ca are nu stiu ce sticker pe masina, pe mine daca ma da unu pe jos si imi arata casca, tot ii rup mufa.

urmele de frana sunt foarte din scurt, inclin sa cred ca iesit mult si bine in intersectie... la ce viteze vehiculeaza astia p`aici nu apuca ala sa vada botul masinii, 120-140 pe straduta aia se simt vre-o 200 ca popa.

 

accidentatii Dumnezeu cu mila... mobristu aspirant nu face decat sa prelungeasca agonia familiei oricum e mort...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci recapitulam:

 

baut

fara permis

fara casca

fara echipament

cu viteza

 

mai ramanea sa fumeze un joint in timp ce "pilota" si motorul sa fie furat...

 

completez: si fara numar si urmarit de un logan de politie....nici bruce willis, nici chuck norris nu scapa teafar

 

nu stiu daca era fumat da pe strada acolo oamenii spuneau ca e dealer. :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Pilotii" de ocazie sunt aceiasi cu care ne intalnim la semafor pe scutere neanmatriculate...fara casca ,pusi pe "agatat gagici" :grinbandit: Sunt aceiasi carora le tin predici, sunt aceiasi carora le prezint repercursiunile actiunilor lor...sunt aceiasi cu care esti comparat fara sa vrei de fiecare data cand ai o problema in trafic...Scuteru' nu e gixxer de 750 :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...