Sari la conținut

cutii de aluminiu


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Daca nu le cumperi gata facute te poti descurca singur. Chinga gasesti la 1-1,5 roni/m, si se pot coase pe orice masina de cusut mai solida gen cizmarie, sau pielarie. Sunt destui meseriasi profilati pe reparatii care abia asteapta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

are cineva idee de unde pot gasi sau daca confectioneaza cineva manere de textil (sintetic) pt cutii de aluminiu pt un GS? Ceva in genul asta?

http://www.ebay.de/itm/Tragegriff-Tragegurt-BMW-R1200-GS-Adventure-Alu-Koffer-/120976115347?pt=Motorrad_Kraftradteile&hash=item1c2abd0693

 

Multumesc!

 

iti poti face tu

eu as face folosing ceva de genul astora din imagine:

http://p.globalsources.com/IMAGES/PDT/B1044972268/Snap-Hooks.jpg

si chinga de la un OBI ceva...

le poti tine atasate tot timpul cat esti in excursie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

are cineva idee de unde pot gasi sau daca confectioneaza cineva manere de textil (sintetic) pt cutii de aluminiu pt un GS? Ceva in genul asta?

http://www.ebay.de/itm/Tragegriff-Tragegurt-BMW-R1200-GS-Adventure-Alu-Koffer-/120976115347?pt=Motorrad_Kraftradteile&hash=item1c2abd0693

 

Multumesc!

Confectioneaza Heavy Duties. În curând o să apară și pe site.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

O intrebare: cu ce pot curata cutiile de aluminiu astfel incat sa le redau stralucirea si sa scot "negreala" din ele, preferabil fara sa atac aliajul? Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca sunt de "firma" mai mult ca sigur sunt eloxate. Tratamentul asigura o oarece rezistenta la mediu, dar nu totala in sensul ca in timp isi schimba aspectul. Orice ai folosi pt a inbunatati aspectul trebuie sa indepartezi un strat, adica axact cel eloxat, rezultand o suprafata initial curata , dar care se va innegri mult mai repede pe viitor. In plus stratul este foarte rezistent mecanic si se indeparteaza greu. Parerea mea, lasa-le asa cum sunt. Nu merita efortul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Salut Bogdan!

 

top-case (cu suport, incuietoare si maner) pentru S10 ?

 

Cu touratech, ajung la 550 de euro (rapid trap, rack, maner, incuietori) de 38litri. Cat ar costa la NSEW moto ? Niste poze ai cu topcase ? si la ce dimensiuni daca faceti.

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu un set de cutii de aluminiu de dat, poate sunt doritori attachicon.gifSDC14474.JPGattachicon.gifSDC14475.JPGattachicon.gifSDC14476.JPGattachicon.gifbandit.jpg

Pai un pret, un contact, un.. cine le-a produs si-n ce stare sunt acum?... Altfel.. da, sunt niste poze frumoase! :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cutiile sunt fabricate de mine la nivel calitativ bun raportat la pret, pt detalii, contactati-ma in privat

Rasare cate unu care face cutii in curte si sa-mi bag picioarele daca nu le iese treaba de-ar lacrima pana si Zega sau Touratech de ciuda . Tot asa am dat si eu de lazile d-lui Bogdan , fara sa aud vreodata de firma sa si nu regret o clipa alegerea . Superbe cutiile . Sunt sigur ca se vor vinde repede . Bafta .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rasare cate unu care face cutii in curte si sa-mi bag picioarele daca nu le iese treaba de-ar lacrima pana si Zega sau Touratech de ciuda . Tot asa am dat si eu de lazile d-lui Bogdan , fara sa aud vreodata de firma sa si nu regret o clipa alegerea . Superbe cutiile . Sunt sigur ca se vor vinde repede . Bafta .

Romanii chiar nu sunt prosti, sunt doar greu de motivat si subiectivi. :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...