Sari la conținut

Accident mortal pe autostrada


DraculRoscat
 Share

Postări Recomandate

In primul rand Dumnezeu sa o odihneasca in pace si sa aibe grija de sufletul ei

In al doilea rand cum au mai spus si altii pe acest "minunat" forum, motociclismul este "un sport"

Numai prin antrenament (franare, counterstering...etc) si cu ceva mai multa minte in creier poti sa supravietuiesti acestui sport.

Eu unul il numesc "microb" pentru ca odata ce iti intra in sange cu greu mai scapi de el

In al treilea si ultimul rand vreau sa spun ca trebuie sa fi mai ponderat mai ales in momentul in care ai un/o pasager/a pentu ca in acel moment in afara de viata ta, mai ai una in spate. Nu o irosi degeaba

Vrei sa ii dai blana, cox, forja, 100 pe o roata? Simplu, urca singur pe motor si faci ce vrei cu viata ta, ca sa nu iei si pe altcienva cu tine

 

Pacat de fata, avea toata viata inainte. :disappointed:

Editat de allexx_2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 535
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

@ puc: cu o atitudine decenta in trafic poate putem apuca amandoi pensia si tot calare. ceea ce am vrut sa accentuez e ca undeva se sare calul.

 

 

 

Cel mai trist este ceea ce a devenit motociclismul in ultimii ani. Nu mai e pasiunea pentru motorete, nu mai exista placerea de a sta cu alti rideri la masa la o intrunire, la gura cortului si sa savurezi o bere si sa te simti bine. Nu mai exista fratia dintre motociclisti. Acum (si mi s-a intamplat) stai cu motorul stricat pe marginea drumului, in genunchi langa el si trece grupul de motociclisti salutandu-te!...Pai aici este problema....

 

Motociclismul a devenit snobism in mare parte si spectacol pentru trecatori...pentru ca nu esti smecher daca nu ai pus genunchiu jos in giratoriul din centrul orasului.

 

Acum sa nu-mi spuna vreunu dintre ai' batrani ca nu s-au dat niciodata pe o roata sau ca nu au avut excese pe portiunile virajate! Diferenta dintre voi si ceilalti in cauza e de context. acum 15-20 de ani nu era traficul de astazi si soseaua iti permitea, insa multumita lui D-zeu avem si noi doua circuite amarate, pacat ca nu se angajeaza spectatori acolo, pt ca ar fi pline...dar daca nu te vede nimeni.....nu are rost sa mai dai si bani...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

kiki sunt cutremurat de ce am citit aici....imi pare nespus de rau...viata e facuta sa o traiesti pana cand soarta isi cere drepturile....destinul a facut ca tu sa triesti si nimic nu poate sa schimbe asta...nu iti umbrii viata...regretele fac parte din viata dar orice ai fi facut tu nu ar fi ajutat cu nimic...asta e viata,o cv ....nu mai lasa toti terminati sa te darame....fata a nu a vrut sa te ia cu tine,soarta ssmd....tine capul sus,viata e facuta sa o triesti atat cat e....nu lasa toti teminatii astia sa te demoralizeze...fi tare ca se poate intampla oricui....

 

Offtopic:

Nu ma pot abtine dar vad ca e generalizata treaba asta la generatia pokemonilor: Cum dreak luati voi Bac-ul ma cu gramatica de genul asta?

 

Ontopic:

Condoleante parintilor fetei. Le doresc putere multa, sa treaca mai usor peste tragicul eveniment.

Editat de Jorj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-a placut asta cu "era o bordura pusa mai ciudat in drum si ea e de vina" (sau ma rog, "autoritatile" etc.)

 

Eu zic ca intre un motociclist si un obstacol, motociclistul e partea mobila iar obstacolul e partea fixa. Motociclistul ARE de ales, bordura NU. Nu poti pretinde sa se dea obstacolul la o parte din fata ta, dar obstacolul poate pretinde sa te dai la o parte din fata lui.

 

M-a intristat faptul ca mesajul autorului accidentului nu contine cuvintele "imi pare foarte rau... am gresit".

 

Dumnezeu s-o odihneasca in pace pe fata si sa-i dea autorului accidentului intelepciune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ptr @StefanLeonte care a mers al 17 ani pe naked, enduro, sportiva si cruiser...si probabil a a omis sa aminteasca de proiectele secrete ale marilor companii moto pe care le-a testat personal: poate kiki se dadea bine pe circuit....dar pacat ca nu a ramas acolo. Nu e scopul tuturor posesorilor de motocicleta ridicatul pe-o roata sau pusul de genunchi jos pe circuit. Unii au si astfel de pasiuni care nu sunt deloc de condamnat daca sunt facute intr-un cadru organizat. Ce a facut protagonistul intamplarii nu are nici o legatura cu sportul.

Vad tot felu de pareri...ca ar fi fost ok...daca se dadea singur pe o roata. Eu cred ca era ok...daca se dadea singur fara nici o roata...dar nu pe drum public. pe drum public...chiar daca nu ai pasager in spate..poti avea un copil pe margine a carui ultima imagine e sa te priveasca extaziat cum vii cu motorul direct spre el nestiind ca tu de fapt nu-l mia poti controla. Sau astia se trec la victime colaterale...si nu se simt 1,2 la 20 de milioane cati suntem?

Faptul ca parintii isi pot ajuta copii ....e o chestie f buna. Pe majoritatea ii ajuta...fiecare dupa posibilitati. Dar in cazul de fata e identic ca si cand l-ai trimite cu masina la mare la 17 ani. Nu are permis copilu.Si TREBUIE sa fie penal. Pana-si ia permis...se poate da pe circuit....

E f usor de zis.....ca Dzeu vede si doar el poate judeca. Asta spun analfabetii sau cei ptr care o judecata mai pamanteana nu e deloc favorabila. Probabil incriminarea unei generatii nu e cel mai corect lucru....dar in cazul tau particular de motociclistul care a mers pe toate tipurile de motocicleta cred ca este f realista.

De la topicurile pline de RIP s-a tras concluzia gresita....ca asa trebuie sa fie motociclistul. Un rebel...care nu tre sa moara-n patu lui....si ca RIP-urile comunitatii moto tin loc de copil, parinte, frate sau sot. Nu e asha.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

POSTEZ AICI IN LAMURIREA TUTUTOR CARE AU NELAMURIRI!

 

 

 

 

DECI:accidentul s-a produs asa...

 

MERGEAM INSPRE AUTOSTRADATA,fix inaintea ultimului sens giratoriu,o masina(alba),a incercat sa intre in sensul giratoriu(cred).ideea e ca am incercat sa evit orice eventuala miscare a lui si l-am evitat.ideea e ca dupa ce am trecut de el a venit bordura CARE:

 

 

1.NU ESTE SEMNALIZATA DE NICI UN FEL

 

2.PENTRU TOTI IDIOTI CARE ZIC CA AU TRECUT MILIARDE DE MOTOCICLISTI PE ACOLO....VEDETI CA NU MERGE LUMINA FIX DE DEASUPRA COLTULUI(O SA POSTEZ POZA SA DOVEDESC)

 

3.nu am avut 300 sau 900 la ora cat se vehiculeaza pe aici.NICI MACAR FURCA NU O AM RUPTA!o motocicleta la 180 la ora va spun sigur ca nu se mai alegea nimic nici din bord(am bordu perfect intact,pe langa far si multe altele)

 

4.ideea e ca NU AM VRUT SA IL DEPASESC PRIN DREAPTA,L-AM DEVANSAT,sa evit o eventualul IMPACT cu MASINA

 

5.PENTRU TOTI IDIOTI CARE ZIC CA AM VIZIERA FUMURIE,VA ROG FRUMOS SA IMI SPUNETI SI MIE DE UNDE IMI POT CUMPARA ASA CEVA?ca am cautat de cand am cumparat casca asta sa imi iau o viziera fumurie(PREMIER E CASCA<bardacii si scorpio NU AU ASA CEVA)

 

 

6.SENSUL GIRATORIU ESTE PROIECTAT FOARTE PROST,dar din lipsa luminozitatii de deasupra acelui scuar,si a vreunui SEMN,a fost INEVITABIL accidentu(poate daca vedeam ceva din timp puteam sa evit,POATE)

 

7.PENTRU CEILALTI IDIOTI CARE AU ZIS CA AU TRECUT MILIARDE DE MOTOCICLISTI PE ACOLO,VEDETI DRAGII MEI CA AU MAI FOST ZECI DE ACCIDENTE IN ACELASI LOC!!!

 

DACA NU MA CREDETI intrebatii pe cei ce locuiesc in zona!

 

(BA CHIAR MOTOCICLISTI MAI VECHI,cu experienta,care au intrat in scuaru ala!!!!)

 

 

 

 

SPER CA AM LAMURIT PE TOATA LUMEA.nu voi mai posta.

 

 

 

MULTUMESC TUTUROR CELOR CE M-AU SUSTINUT SI MA SUSTIN!

 

 

iar pentru cei ce nu stiu decat sa dea din gura,fara sa aibe ceva sigur la mana,n-am cuvinte!

 

 

 

 

SI CA SA STITI,au fost 2 motociclete accidentate CONSECUTIVE IN ACELASI LOC LA INTREVAL DE CATEVA SECUNDE!!!

 

 

 

REPET:LUMINA DE DEASUPRA SCUARULUI IESIT CA DIN poponeata IN STRADA NU FUNCTIONA

 

 

 

PENTRU CINE NU STIE,ROG FRUMOS SA SE ABTINA DE LA POSTURI RAUTACIOASE!

 

 

AM SUFERIT SI SUFAR DESTUL!nu am nevoie de alte comentarii rautacioase.A FOST UN ACCIDENT NEINTENTIONAT,IMPREVIZIBIL,CARE SE PUTEA INTAMPLA ORICUI!!!!!

 

 

 

BAFTA TUTUROR SI VA UREZ MULT NOROC!

 

 

 

PS:coxanelule,esti cel mai mare idiot in viata.mai ia-te tu dupa cristi(reisaru tau preferat),ca aveam noi 180.si alte baliverne.

 

 

BA CARNATULE TOT TU ESTI CU GURA MARE! daca eram taicasu si vedeam ce ai scris si cum te certi tu pe net, iti taiam venele si stateam de vb cu tine sa imi explici tu mie cine a fost de vina pana se scurgea tot sangele din tine.

Chiar daca nu erai tu de vina si tot nu ar trebui sa te lase constiinta sa fi cu gura mare.

Dupa atitudinea pe care o ai nu ar mai trebui sa ai carnet niciodata pentru ca vad ca iti revi repede si cu siguranta o sa recidivezi cu alta fatuca nevinovata.

 

Condolenate familiei! ce poate fi mai trist de ati pierde copilul intr-un accident tragic si violent.............. :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CATI EXPERTI PE FORUMU ASTA............ SPER SA SE SIMTA CINE TREBUIE IN LUCRURILE PE CARE LE SCRIU IN CONTINUARE:

 

DACA TOT STITI ATAT DE BINE POVESTEA........DE CE NU SPUNE NIMENI CA LA SPITAL NU A AVUT NIMENI GRIJA DE FATA ASTA?

...........

INCA O DATA, SPER SA SE SIMTA CINE TREBUIE. N-AM VRUT SA JIGNESC, DAR TREBUIA SA VA GANDITI SI VOI INAINTE SA O FACETI.....

ORICUM, ADJECTIVELE ASTEA SUNT PREA BLANDE PENTRU RATATII CARE AU SCRIS AICI.

 

 

 

daca nu vroiati sa supuneti atentiei problema, nu postati accidentul sau nu intrati in discutie.

Odata aflat aici, iti asumi si bune si rele...dar asta e o chestie de barbatie... precum si aia cu recunoasterea vinei....

Amicii ii iau apararea, va inteleg, insa daca ii sunteti prieteni, aveti cel putin bunul simt si spunetii omului ca atitudinea lui e de doi lei.

Atitudinea, asta a deranjat cel mai mult aici ... dar ce ma chinui eu sa va explic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma...eu tot n-am inteles si sunt curios.Toata lumea zice ca e stunter.Ce stia sa faca?

 

Bai, de toate, sa se dea pe o roata (aia din spate), sa stea in cap pe rezervor, sa bage doo sute, o gramada de chestii, toate pe lumina. Am inteles ca incerca sa dea testul de stuntermaster da' a picat la proba de ocolit borduri pe intuneric.

Editat de Puc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu ce il ajuta daca se dadea pe circuit ? asta ca sa ma leg putin de ce am vazut pe sbz.ro , ceva de genu ca in loc sa se dea ca inconstientu, mai bine invata sa se lase in curbe.. asta l-a atras pe el mai mult decat sa se lase in curbe - sa faca stunt.

 

Poate ar fi invatat sa evite bordura sau orice obstacol iesit in cale.....poate invata sa franeze eficient....poate invata atatea cat sa evite acest tragic accident...

Dar mai mult poate invata sa sa-si schimbe atitudinea ...

Pacat de fata care a platit cu viata.....

 

@Kiki.....ar fi trebuit s-o asculti pe Claudia!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La inceputul topicului, chiar imi parea rau pentru el, dar mai ales pentru ea!

Chiar ma gandeam "Saracu' ce-o fi in sufletului lui.."

DAR.. lucrurile s-au schimbat dupa ce a postat "maestru" si sleata de sustinatori mucosi!

 

mi-e scarba

 

oare parintii au idee ..........ca si ei au contribuit macar 10% la aceasta fapta ?

Pana mea, asa ii cresti, asa ii ai .

Raspunsul il ai in ultima ta replica, vina parintilor nu e doar ca i-au cumparat mobra, ci si faptul ca l-au crescut cum l-au crescut, deci vina lor e ceva mai mare de 10%.

 

Nu e neaparat vina lui ca a murit acea fata, putea sa faca acelasi accident si SINGUR, diferenta este ca a avut pasager, care a fost de acord sa se suie pe saua de pasager !

 

bai desteptule, un pasager, mai ales unu care nu stie cu ce se mananca motociclismul, HABAR N-ARE LA CE SE EXPUNE CAND SE SUIE PE MOBRA!!! E datoria TA sa ai grija de el, de viata lui, si sa ajunga intreg la destinatie!

 

DE CE NU SPUNE NIMENI CA LA SPITAL NU A AVUT NIMENI GRIJA DE FATA ASTA?

Ma indoiesc ca la spital n-a avut nimeni hrija de fata asta.

In primul rand, n-a avut grija Kiki de fata asta!

 

TERMINATILOR, TRAITI IN ROMANIA, LA NOI NICI PAINEA NU E FACUTA CUM TREBUIE!!!!

Da, nici painea, nici EDUCATIA, nici dezvoltarea simtului de RESPONSABILITATE!

 

FATA A AJUNS IN SPITAL CONSTIENTA, CONDITIA EI PUTEA FI REMEDIATA , A AJUNS IN SPITAL LA ORA 0:30 , 0:40 MAXIM SI ABIA PE LA ORA 3-4 DIMINEATA A INTRAT IN SALA DE OPERATIE. DOCTORII AU TINUT-O IN STAREA ACEEA TIMP DE APROAPE 2 ORE JUMATATE, SE PLIMBAU DE COLO COLO.

FATA ASTA A MURIT CU ZILE, CA IN MULTE MULTE MULTE ALTE CAZURI DIN ROMANIA SI NU NUMAI, FATA ASTA NU A PRIMIT INGRIJIRILE MEDICALE DE CARE A AVUT NEVOIE.

DOCTORII POT FI ACUZATI DE MALPRAXIS.

1. Ai fost vreodata la UPU? stii ce se intampla acolo? ai fost vreodata in camera in care a ajuns fata aia? daca nu, atunci taci dracu din gura!

2. Niciun doctor, oricat de jegos sau spagar ar fi, nu lasa un om sa-i moara pe masa, mai ales o fata de 18 ani!!!

3. Nu e vina doctorilor ca a murit, nu ei au dat-o de pamant

4. Doctorii poti fi acuzati???? ce maaa??? ia mai cauta!

5. Nu arunca cu (cuvant urat) in doctori bai, mucosule! Sunt oameni care-si pierd tineretea, de la 18 la 30 ani, invatand cate 15 ore/zi, umbland prin spitale si fiind tratati cu kuru cand trebuie sa INVETE in spitalele UNIVERSITARE, profesorii dr. universitari sterg cu ei pe jos si-i fac de (cuvant urat) in fata pacientilor, ca studenti fac munca cea mai de jos prin spitale, si ajung la 35 de ani, sa salveze vieti pe 10 milioane si sa fie injurati de mucosi de bamboo care habar n-au ce inseamna munca si se dau superiori si intelectuali, HAI SICTIR!

 

DIN EXPERIENTA PROPRIE
PRIN CARE AM MUCIT 3 MOTOCICLETE INTR-O VARA

 

 

TI-E DOR DE EA?
pasagera... se cunosteau de 2 saptamani din ce am inteles.

 

Asta este. Asa e acum. Faci un plod, il cresti cum poti, esti ahtiat dupa bani asa dai mai multa atentie jobului decat copilului tau si educatiei lui... el nu acapareaza valorile si nu apreciaza banul, i se cuvine tot, nu i se imputa simtul responsabilitatii.

Ajunge la 18 ani, vrea racheta, i-o cumperi ca sa scapi de gura lui... dar el nu da doi pe viata lui sau a altora, ca n-a fost educat sa aprecieze nimic.... asa ca rezulta ce vedeti mai sus!

Daca-i spui ca e de bani gata, el intelege ca esti un sarac frustrat, nu-si da seama care-i problema ta cu el, el crede ca te iei de banii lui, nu de MENTALITATEA LUI!

 

Exista diferente intre copii de bani gata si copii ce provin din familii mai instarite!

Am prieteni care provin din familii mai instarite, care au primit cadouri mobre, apartamente si masini....dar au alt mod de gandire, sunt mai responsabil, sunt mai maturi, si fost educati! invatati sa gandeasca!

 

N-am nimic cu vitezanele, mersul tare sau cascadoriile atat timp cat sunt facut si pe barba lor!

 

Mi-e scarba de mucosii astia forjatori si mi-e mila de parintii fetii, cel mai mila mi-e de parintii fetii....ganditi-va cum e ca fiica voastra sa cunoasca un baiat si dupa 2 saptamani sa moara pe mobra condusa de el.

 

AVETI GRIJA CUM VA CRESTETI COPIII!!!!

 

Odihneasca-se-n pace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

 

 

Stefane trebuie sa intelegi ca generatia ta e formata in marea majoritate din pacate din cocalari,teribilist si alte genuri de pitpalaci vorba lui Thomas, nu e vorba de o generalizare ci de un fapt. Faptul ca tu esti un adolescent cu capul pe umeri iti asigura un merit pe care cordaci astia de linie dreapta pe o roata nu il au si probabil nu vor mai apuca sa il aiba. Accidentele se intampla indiferent daca ai sau nu experienta, daca conduci SS sau choper sau chiar enduro, nu tine de ceea ce conduci, tine poate de un cumul de factori mai mult sau mai putini obiextivi si subiectivi. De obicei noi suntem veriga slaba in acest lant, nu nisipul,gropiile,carutele,masiniile sau alte ozn-uri, daca cordaci-pitpalaci ar intelege ca mersul pe sosele nu e totuna cu mersul pe circuit sau prin parcare la IKEa pe o roata, am avea si pokemoni reisari asa avem pitpalaci ucigasi sau sinucigasi de la caz la caz.Ca iti place sa faci stunturi sau curse nu e ceva rau ca le faci in trafic devine ceva ilegal si inconstient, ca te si mandresti cu asta devine enervant pentru oamenii cu bun simt intradevar mai in varsta ca voi. Le kiki si-a cautat-o pentru mine nu e decat un criminal, care in loc macar sa arate o atitudine decenta si si sa isi asume greseala , inventeaza motive diverse(cred ca si aligniamentul planetelor ti-a fost nefavorabil) pentru o vina aproape exclusiva a lui. Ca fata era pasionata de senzati tari pe mobra poate fi de comdamnat , dar sa nu uitam ca si fetele din generatia asta in proportie la fel de mare le regasim in categoria pitzipoance ,de unde rezulta acelasi IQ subunitar de hi5 si care o realizare e sa iasa cu un pokemun reisar de bulevard la un cico calare pe un plastic cat mai colorat.

 

Ce ma bucura este ca timpul demonstreaza exact acest lucru, tembeli de multe ori o patesc, ce e nasol cateodata o patesc si oameni nevinovati pe langa ei, oricum peste 10 ani nu stiu cati dinte pokemonii astia de azi or sa mai fie in viata, si din partea mea ma doare undeva , cu cati sunt mai putini prosti pe sosele si in viata in general cu atat ne fac noua celorlanti viata mai usoara si mai sigura, ma doare in cot de toti reisari ,bazati care au cauciucurile tocite doar pe mijloc care se varsa la prima chestie neprevazuta aparuta in drumul lor drept. Auzi tu 3 mobre facute praf si inca persevereaza ,cred ca Dumnezeu da semne da ciumpalacii nu le vad.

 

In fine RIP pentru fata ,da asta e prostia se plateste, iar Le PiPi asta e, daca ai fost prea prost sa asculti pe astia in varsta na acum ii pui la cheltuiala pe ai tai ca de durut in poponeata cu siguranta te doare si saptamana viitoare o sa te afisezi prin parcari uimind pustimea cu abilitatiile tale.

 

S aveti minte ca bani,tupeu,nesimtire,prost gust dati pe afara!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, de toate, sa se dea pe o roata (aia din spate), sa stea in cap pe rezervor, sa bage doo sute, o gramada de chestii, toate pe lumina. Am inteles ca incerca sa dea testul de stuntermaster da' a picat la proba de ocolit borduri pe intuneric.

 

PUC, TU DE UNDE AI MAI IESIT MA?

(cuvant jignitor), NU VEZI CA VORBESTI DIN BASME? DIN CE ZIC ALTI RATATI CA TINE, SI TU VII CA PROSTU SA SCRII AICI, SA TE FACI CUNOSCUT. DACA TU NU IL CUNOSTI PERSONAL, DE CE VORBESTI ASA?

 

ARUNCATI VOI CU PIETRE MA, PERFECTILOR.

 

TI SE PARE CEVA DE FACUT MISHTO?

 

NU KIKI PERSONAL A SCRIS ACELE COMMENTURI, A SCRIS CINEVA IN NUMELE LUI CA EXPLICATIE , NU CA SCUZA.

INTELEGETI ODATA.

IN PRIMUL RAND EL NICI NU POATE SA TASTEZE, ARE MAINILE (SI NU NUMAI) PRAF....

CAT DESPRE ATITUDINEA MAI AGRESIVA, NORMAL CA PRINTRE SUFERINTA SI REGRETE , CAND VEDE CA NISTE RATATI DE OAMENI MANIPULEAZA POVESTEA DUPA BUNUL LOR PLAC SI DEFORMEAZA CE S-A INTAMPLAT CU ADEVARAT, SE APARA, DOAR NU POATE SA ACCEPTE CE SPUN ASTIA PE AICI......

STIE SI EL CE A FACUT, STIM TOTI CE S-A INTAMPLAT....... DOAR CA VOUA VA PLACE MAI MULT SA SE TRANSFORME TOTUL IN SCANDAL , DOAR LA ASTA SUNTETI CEI MAI BUNI.

 

SPER SA SE INCHEIE TOPICURILE ASTEA CARE FAC NUMAI RAU (NU MA REFER LA NOI) , CI SI LA FAMILIA FETEI CARE POATE VAD CE SE SCRIE PE AICI SI INCEP SA VA SI CREADA.

 

APROPO, FAMILIA EI NU ARE O SITUATIE MATERIALA PROASTA, TERMINATI CU "BANII" VOSTRI.

SI DIMPOTRIVA, MEMBRII FAMILIEI CARE AU FOST ACOLO AU INTELES , EI AU SPUS LUCRURILE DE GENUL "A FOST SOARTA EI, ASTA A FOST DESTINUL " ETC.

 

DACA EI NU ARUNCA ASA CU VORBE,

CE DREPTURI AVETI VOI SA VORBITI ASA? IN CALITATE DE CE VA DATI CU PAREREA? E DESTUL DE MARE OTV-UL PENTRU TOTI...VA RECOMAND SA VA DUCETI ACOLO

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU KIKI PERSONAL A SCRIS ACELE COMMENTURI, A SCRIS CINEVA IN NUMELE LUI CA EXPLICATIE , NU CA SCUZA.

INTELEGETI ODATA.

 

De fapt nici din contul tau nu scrii tu ci de fapt un var de-al treilea de-al tau care ti-a hack-uit contul... bleah, mi-e scarba; cand o sa invatati sa va asumati greselile facute? Grow the hell up!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ BrokenWind: da, ai f mare dreptate. Insa la chestii gen ikea sau mai stiu eu ce se intampla din vina autoritatilor. ar trebui sa se vina frumos sa se dea amenzi eventual suspendat/sau cel mai bine anulat carnete. Basca' colac peste pupaza mersul pe o roata pe drumul public este cam interzis...asa ca: baietii aia cu uniforme albastre decat sa stea sa taie radare la viteze de 63 si 65 in localitate, sa intre putin in baieteii astia, dar nu se va face niciodata nimic si tot noi vom pica de fraieri.

Iti explic si de ce spun asta. Un astfel de smecher da telefon si scapa, tu sau eu, sau oricare din noi ia radarul ala penibil cu 63 la ora (se mai intampla). Apoi ala per moment se simte bine, a udat trei pitipoance, apoi cand noi vrem sa facem ceva si avem nevoie de vreo aprobare pt vreo parada sau campanie de sensibilizare ni se tranteste usa in nas, pt ca motociclistii sunt zgomotosi si deranejaza. La final tampitul moare, noi ramanem sa ne luptam cu morile de vant. Aici vad eu o alta problema.

 

 

@preacuviosul: Amice, daca esti asa ironic nu ai rezolvat nimic. Daca vrei iti povestesc si cum am avut ocazie sa merg pe motorete atat de variate. Pai e simplu, ca orice invatacel, am facut scoala pe o comunista, ok poligon jaloane, nimic interesant si care sa-mi demonstreze ca stiu ceva, mai degraba invers. In scoala, ca instructor am avut un om exceptional, care facea si ore de trafic; am zis ca asta e o sansa ce nu trebuie ratata si mi-am tot luat ore de trafic astfel incat o vara intreaga, o data pe saptamana ieseam in trafic cu cruiserul (un suzuki de 250), pt ca pe ala isi facea omu orele de trafic. Intrand in comunitate am intalnit si alti oameni. Astfel un amic proaspat motorizat insa fara carnet dorea sa se plimbe, si avea un naked si mergeam pt placul lui si pe ala (prin poligon ca sa se dea, sau pe udne mai vroia el sa se duca, insa nu a durat f mult situatia asta), plus a mai trebuit sa se duca sa ii faca servisare si intretinere si tot eu am mai mers cu el, nu de multe ori, cred ca insumat vreo 50 de km, insa destul cat sa-mi dau seama cu ce se mananca. Apoi un alt amic avea enduro si am fost curios sa vad cum merge si mi l-a dat de cateva ori sa merg cu el. Mai recent tatal meu si-a luat un enduro mai mare decat ce condusesem eu pana atunci - 650 (spun mare avand in vedere saltul de la 125) si am mers si eu "vaca" pe camp si nu o data...

 

In urma acestor experiente am tras concluzia aceea.

 

personal, iti spun ce am invatat de la un profesor: Daca esti ingamfat nu dai dovada ca esti mai destept, ci invers. Un om destept va fi mereu amabil!

 

 

 

LE: ca sa spulber orice alta intepatura d-asta de la oamenii mari. Iti spun ca nu sunt vreun copil de bani gata, ci familia mea duce un trai decent si modest astfel incat cu putina strangere de curea sa ne putem bucura de acest hobby!

Editat de StefanLeonte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa cred ca toti sintem de acord ca a fost 1 intimplare nefericita.

Mai trist e ca sint pe aici vreo 10 care dau impresia ca nu au capacitatea de a invata ceva din intimplarea asta. Ei doar isi apara haita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numai procurori pe topicul asta, sunteti toti la tribunalul Ilfov ?

Accidentul este descris in prima pagina, rezultatele accidentului ... foarte grave .... pedeapsa pt. el este in atributia politiei rutiere si a Tribunalului Ilfov sectia penala ... voi de ce comentati aici ? din lipsa de ocupatie, va amenintati, care e mai tare decat care, ca ala e mai batran altu mai tanar, ala are chopper ala are 600 la 18 ani ... fara rost parerea mea. Fiecare merge cum vrea si cum poate si suporta consecintele acelui stil de mers ( amenzi, cazaturi etc. etc. etc). Pacat pt. ce s-a intamplat, pt. o viata curmata pt. tot ... dar nu voi trebuie sa comentati, sa faceti morala. Voi chiar credeti ca el nu sufera pt. ce a facut ? Trebuie sa fi un animal ca sa nu suferi pt. asa ceva, o sa-si aminteasca toata viata aceasta intamplare nefericita.

Vad ca multi comenteaza ca mergea pe 1 roata, cu viteza etc. voi nu ati facut nici macar 1 data la fel ? sau mergeti cu 50 in oras de cand va stiti ? nu cred ...

Daca mergea mai incet, daca mergea mai atent, daca avea experienta "pe curbe" poate evita acest accident ... dar nu l-a evitat, asa s-a intamplat, asa a fost sa fie ... ghinion, inconstienta, vina administratorului de drum etc etc sunt doar motive fara niciun rost acum, faptul este consumat, o viata luata si PUNCT. Ar trebui sa va opriti aici din comentat si pro si contra.

@Jorj - esti idiot ... nicio parola de a ta nu este cunoscuta de niciun prieten ? nu el a scris reply-ul, iti spun sigur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@preacuviosul: Amice, daca esti asa ironic nu ai rezolvat nimic. Daca vrei iti povestesc si cum am avut ocazie sa merg pe motorete atat de variate. Pai e simplu, ca orice invatacel, am facut scoala pe o comunista, ok poligon jaloane, nimic interesant si care sa-mi demonstreze ca stiu ceva, mai degraba invers. In scoala, ca instructor am avut un om exceptional, care facea si ore de trafic; am zis ca asta e o sansa ce nu trebuie ratata si mi-am tot luat ore de trafic astfel incat o vara intreaga, o data pe saptamana ieseam in trafic cu cruiserul (un suzuki de 250), pt ca pe ala isi facea omu orele de trafic. Intrand in comunitate am intalnit si alti oameni. Astfel un amic proaspat motorizat insa fara carnet dorea sa se plimbe, si avea un naked si mergeam pt placul lui si pe ala (prin poligon ca sa se dea, sau pe udne mai vroia el sa se duca, insa nu a durat f mult situatia asta), plus a mai trebuit sa se duca sa ii faca servisare si intretinere si tot eu am mai mers cu el, nu de multe ori, cred ca insumat vreo 50 de km, insa destul cat sa-mi dau seama cu ce se mananca. Apoi un alt amic avea enduro si am fost curios sa vad cum merge si mi l-a dat de cateva ori sa merg cu el. Mai recent tatal meu si-a luat un enduro mai mare decat ce condusesem eu pana atunci - 650 (spun mare avand in vedere saltul de la 125) si am mers si eu "vaca" pe camp si nu o data...

 

In urma acestor experiente am tras concluzia aceea.

 

personal, iti spun ce am invatat de la un profesor: Daca esti ingamfat nu dai dovada ca esti mai destept, ci invers. Un om destept va fi mereu amabil!

 

 

 

LE: ca sa spulber orice alta intepatura d-asta de la oamenii mari. Iti spun ca nu sunt vreun copil de bani gata, ci familia mea duce un trai decent si modest astfel incat cu putina strangere de curea sa ne putem bucura de acest hobby!

Amici vom fi cand te vei da si cu motocicleta mea....nu mult...de cateva ori cat sa nu mai aiba secrete ptr tine.

Parerea mea e ca entuziasmul de la 17ani te face sa ai o notiune putin nerealista asupra a ceea ce stii si ce nu stii.

Apreciez ca in afara de adresare, nu ai nesimtirea caracteristica colegilor tai de generatie de pe acest forum.

 

hai...acum la facut temele ca ne-ai dat destule lectii

Editat de Preacuviosul_Mihail
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tibi...salut :disappointed:...eu unul am deja doua relatari de la fata locului ca se alerga nebuneste si viziera lui era neagra...sint sigur ca nu a vrut sa o omoare dar lipsa lui de experienta+varsta+hormonii+iluminatul+baba oarba + + + +....au adus nenorocirea....daca o ardea mai cuminte fara sa "faca curse" sigur nu se intampla atunci, in acel loc ceva :kick:

 

nici eu nu am observat vreodata acel loc "periculos"....probail merg prea incet sa-mi puna probleme

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Eu cred ca nu ar trebui sa fii atat de vehement in comentariile tale!!! Risti ca la prima greseala a ta..(si sa nu ai impresia ca tu nu ai sa gresesti niciodata) sa se ridice o statuie celui care te-a bagat in spital. Nu totul e alb sau negru cum crezi tu, nu tin partea pustiului, dar nici nu as vrea sa fiu nici macar pt o secunda in locul lui si cu atat mai putin nu pot sa ma gandesc cum e pt familia fetei.

 

2. Cataloghezi prea usor dupa parerea mea oamenii, fara sa te intrebi "oare chiar merita cuvintele astea"? Poate ca le merita sau poate nu, dar nici intr-un caz nu le merita de la tine.

 

1. exista o "autoritate suprema" - ADMIN-UL,care poate stabili gradul de vehementa acceptat in exprimare. Parerea mea , sau a ta, e total irelevanta.

 

2. ma intreb : atunci cand l-ai facut "idiot" ( deci l-ai catalogat intr-un anumit fel ) in postul tau anterior te-ai intrebat daca merita cuvintul asta ? Si...pana la urma, de ce acest KIKI ar merita vorbe grele de la oricine, dar in nici un caz de la Preacuviosul??? Intreb , pentru ca nu inteleg logica: ce a facut Preacuviosul de nu merita sa-si exprime parerea ( in stilul propriu si personal) , asa cum facem toti ?

A, si era sa uit: PM, oameni buni! Acelasi PM pe care trebuia sa-l folosesc si eu, ce-i drept...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la teme ca ne-ai dat destule lectii .... o tu zeule .... parca mai devreme scria cineva ca skil-ul nu este dat de varsta, cu varsta doar ti se schimba gandirea.

ZEULUE

zeul nu stie sa se dea pe-o roata....nu a condus alte motociclete decat a lui si nici macar nu crede ca are cine stie ce skills-uri in domeniul moto. Incearca cum poate si el sa tina motocicleta cu partea cauciucata in jos...cum zicea cineva. Daca citesti cu atentie...nu fac niciodata referire la tehnici de evitat scuar-uri...capete de pod.. IN schimb sunt ferm convins....ca ele se pot evita...asha cum au facut alti mii de motociclisti in drum spre mare (cum spunea cineva) pe aici. Unii le pot evita la 200, altii la 100, altii la 60. Si fiecare trebuie sa mearga cu viteza la care sa le poata evita. Ce e peste...e greseala (ca sa folosesc un cuvant gingas)

 

Pe lista de asteptare la trantit preacuviosi ca mine..nu te speria...ca nue cazul...sunt pasnic

Editat de Preacuviosul_Mihail
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-ati inteles nimic. In mod absolut incredibil, acum, in al 13-lea ceas, nu ati inteles nimic.

Topicul asta nu e pentru Kiki. Important nu e cine il sustine si cine il acuza. Important e ce puteam invata din aceste tragedii ca ele sa nu se mai repete.

Iar invatamintele corecte nu sunt "asta a fost soarta", "asa a vrut Dumnezeu", "i se putea inampla oricui", etc.

 

Cat timp prezentati aceste scuze in loc sa trageti concluziile corecte veti fi atacati cu atat mai mult. Personal nu sunt de acord cu aceste atacuri, nu folosesc nimanui. Dar asa ca de la om la om, dpdv emotional pot sa-i inteleg pe cei care nu se pot stapani de furie si indignare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Jorj - esti idiot ... nicio parola de a ta nu este cunoscuta de niciun prieten ? nu el a scris reply-ul, iti spun sigur.

 

Ma tem ca tu esti idiotul aici. Scopul unei parole e tocmai acela de a te proteja de astfel de confuzii.

Ce fel de prieten e ala care l-a bagat in rahat si mai tare pe personajul principal din telenovela asta?

Nu te mai erija in aparatorul tuturor tinerilor rebeli -> au mai facut-o multi altii inaintea ta cu aceeasi lipasa de tact ca si tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu nu cumva esti idiotul care mananca cacao in fiecare zi????

 

scuze pt off topic dar nu m-am putut abtine...acum ceva timp cineva te-a facut necrofil...mare dreptate avea!!!!!

 

 

tu ai vrut sa mai faci un post cand ai scris asta? :disappointed:

 

 

sorry ,dar nu m-am putut abtine .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...