Sari la conținut

Culturism si fitness


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

Eu nu am facut niciodata antebrat, nu ii vad rostul, el lucrand la orice exercitiu unde iti folosesti bratele.

nu fa picioare si abdomene ca o sa te rupi si degeaba.

cand faci picioare nu faci abdomene si invers.sunt exercitiile cele mai epuizante.

 

La faza cu picioarele si abdomenele cam asa e, e destul de epuizant..

 

Iar antebratul il fac pentru mai multa rezistenta :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

si de aia sportivul e sportiv si culturistul e culturist...ca si comparatie.

 

Corect :bounce:

Dar ca o precizare, in toate sporturile se practica exercitii cu greutati. Depinde cat de mari, dinamic sau lent, durata pauzelor etc...in functie de scopul dorit si know-how.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

greutatile se pot folosi si petru cresterea masei musculare, si pentru cresterea rezistentei etc.

depinde cum le combini, intensitate,durata,viteza etc.

Mesaj completat

filmat azi dimineata...

Mesaj completat

nimic prestabilit.am facut ce mi-a venit atunci pe moment.

pana in parc am fugit incet, iar dupa exercitile din filmare am fugit incet pana acasa.aprox 2 km cred

Mesaj completat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toata lumea vb de antrenament ,dar de alimentatie ce ziceti?voi cate mese luati pe zi?

eu sunt ectomorf,si incerc sa iau vreo 7,8,dar,din pacate nu prea reusesc,in general ma incadrez la 6.Bine,din astea 7,8,vreo 2,3 sunt gustari ,gen 1,2 fructe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3 mese principale si 2 gustari intre.micul dejun nu lipseste.micul dejun sa nu lipseasca.toate mesele sunt importante dar fara mic dejun nu prea faci nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3 mese principale si 2 gustari intre.micul dejun nu lipseste.micul dejun sa nu lipseasca.toate mesele sunt importante dar fara mic dejun nu prea faci nimic.

 

 

Da,stiu.

Eu nu prea pot manca dimineata ,dar de la o vreme am inceput sa iau gustari usoare,fructe,cereale,etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti marcat rau de maimutica asta, ai pus filmuletul anu' trecut, l'a mai pus cineva intre timp, acuma iara.. :wacko:

 

PS: de luni ma duc si io la sala.. :laugh:

 

Mesaj completat

Am citit si eu mai de pe la pagina 60 unde ramasesem anul trecut. Majoritatea vad ca o arde cu gainere, cu piepti de pui si orez, toata lumea se concentreaza pe "vreau muschi, ieri" (cum zicea si 6speed de cineva) baga abdomene grupa mare, dar foarte putini vorbesc despre cum ii faci sa se vada. Am vazut un Lipo6 si cam atat.

De ce nimeni nu baga carne de vita care are cea mai mare concentratie de CLA si toti o ard cu puiul dopat cu toate k.k.t.urile?? Exista si suplimente CLA pe la 800mg care impreuna cu niste L-carnitina si multa munca pot da rezultate frumoasa dpdv al stratului adipos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eh, o mai ard unii si cu aerobic, dar daca topicul a inceput cu muschii lu' gixxxer, toti incearca sa isi etaleze brandu'

eu am inceput sala anul trecut prin august, si am facut exercitii pt acumulare de masa musculara pana in decembrie

in ianuarie aveam 1,92m si cca 120 kg

am schimbat pe aerobic (banda, eliptica, bicicleta, circuit de aparate) combinat cu L-carnitina si regim hipocaloric strict ( 1500-1800 kcal/zi ) si am ajuns acum la 97 kg.

continuam, continuam :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eh, o mai ard unii si cu aerobic, dar daca topicul a inceput cu muschii lu' gixxxer, toti incearca sa isi etaleze brandu'

eu am inceput sala anul trecut prin august, si am facut exercitii pt acumulare de masa musculara pana in decembrie

in ianuarie aveam 1,92m si cca 120 kg

am schimbat pe aerobic (banda, eliptica, bicicleta, circuit de aparate) combinat cu L-carnitina si regim hipocaloric strict ( 1500-1800 kcal/zi ) si am ajuns acum la 97 kg.

continuam, continuam :(

 

 

good job,bafta in continuare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce nimeni nu baga carne de vita care are cea mai mare concentratie de CLA si toti o ard cu puiul dopat cu toate k.k.t.urile?? Exista si suplimente CLA pe la 800mg care impreuna cu niste L-carnitina si multa munca pot da rezultate frumoasa dpdv al stratului adipos.

 

Cam ai dreptate cu carnea aia de pui, da sa stii ca si la vaci le da fel de fel de porcarii de mancare+hormoni+antibiotice. Mai iti amintesti de "vaca nebuna" ? Pana la urma a ramas cam in ceata :P

Ar ramane pestele, da cica si ala ( mai ales oceanic ) ar fi plin de metale grele...deci...plm :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar ramane pestele, da cica si ala ( mai ales oceanic ) ar fi plin de metale grele...deci...plm :P

Stai sa vedem ce facem acum cu "somonul de alaska", ca e in acelasi lighean cu fukushima.. Acum e a clar ca de ceva tot va trebui sa murim pana la urma, dar totusi parca e din ce in ce mai greu sa reusesti sa mananci sanatos.

Solutia cred ca e sa cautam local surse de hrana. Peste o luna cand incep legumele si fructele o sa iau masina odata la 2 saptamani si ma duc pe langa bucuresti si o sa iau direct de la poarta taranilor. Imi umplu portbagajul cu produse cat mai variate sa am 2 saptamani. Nu mai pot cu plasticul de pe piata si cu carnurile animalelor imbuibate cu chemical stuff..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai sa vedem ce facem acum cu "somonul de alaska", ca e in acelasi lighean cu fukushima.. Acum e a clar ca de ceva tot va trebui sa murim pana la urma, dar totusi parca e din ce in ce mai greu sa reusesti sa mananci sanatos.

Solutia cred ca e sa cautam local surse de hrana. Peste o luna cand incep legumele si fructele o sa iau masina odata la 2 saptamani si ma duc pe langa bucuresti si o sa iau direct de la poarta taranilor. Imi umplu portbagajul cu produse cat mai variate sa am 2 saptamani. Nu mai pot cu plasticul de pe piata si cu carnurile animalelor imbuibate cu chemical stuff..

 

In zona Campulung stiu ca sunt niste crescatorii de pastravi, am zis de mai multe ori ca o sa merg sa cumpar de acolo, da' mi-a fost lene pana la urma. Asta ar fi o varianta ok .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Eu cred ca singurul peste ok este cel prins in delta, si nici ala tot, totusi ajunge si acolo poluarea. In alta ordine de idei, eu bag picioare cu abdomen si apoi cardio, dar duc maxim 20 de minute ca-s epuizat... La mine da roade dar problema e pofta de mancare care e maxima. Ma feresc de paine si in general de excesul de carbohidrati dar burtica se mentine tare desi ard destule calorii pe zi. Ca exemplu, lunea bag umeri iar dupa dau la sac intens vreo 20 de min, martea picioare+abdomen+cardio, miercuri spate+biceps, joi pauza, vineri piept+triceps, sambata cardio si burta se mentine :huh: Din pacate sunt mult prea lenes sa scad caloriile/zi si mananc mult, fie ca sunt fructe, carne de orice fel, salata, etc... Nu pot zice ca mananc prost, dar mananc mult. As vrea sa iau niste aminoacizi si am pus ochii pe astia: http://www.megaproteine.ro/suplimente-nutritive/Aminoacizi/-ON-Superior-Amino-2222-320-tablete/ credeti ca sunt ok? Momentan iau doar creatina, sunt la faza de mentinere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

eu unu' nu am mai facut nimic in ultimele 2 luni.

voi?

 

 

eu am facut sinuzita :)

dar mi-am revenit acum 1 saptamana si m-am pus serios pe sala... ma simt excelent.

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu m-am tinut, insa in ultimul timp am rarit...2-3 ori pe saptamana la sala...ma termina caldura asta, plus ca am inceput sa mananc toate prostiile si incep sa apara "pernutele"....acum iau ceva calciu cu cartilaj de rechin ceva de genu, pt ca trosnesc ca bunica'miu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Culturism si fitness

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...