Sari la conținut

Culturism si fitness


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

1.73-1.74 ,hp100 a fost si este foarte foarte scumpa ,ti-am zis 190ron 900g acum 2 ani si ceva si acum am vazut ca e 270ron cand se batea in pret cu PRO M3,

eu nu ma prea pricep ,insulina,bla bla bla ce am retinut si eu din mers scz daca am gresit cu ceva ,pt mine sunt produse care le simt ca-mi merg si produse care nu mi-au mers...



mi se pare o diferenta foarte foarte mare de pret intre o proteina normala si asta ,multi spun ca nu avem corpul atat de dezolvat incat sa faca diferenta intre o proteina mai scumpa si una normala gen whey gold standard ,foarte multa se pierde ,nu se asimileaza si de aceea e neaparata nevoie de minerale pt fixare

nu mi-am batut capu` sa mai stau sa studiez si aspectul asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bravo cmd.eu zic ca daca continui sa te antrenezi in continuare normal si cu o alimentatie sanatoasa vei avea rezultate fara sa iei suplimente.trebuie rabdare.

schimba-ti antrenamentul la 2luni,nu doar exercitile ci atat viteza cat si intensitatea cu care faci.vei observa singur diferentele.

in rest bafta si sanatate.

eu acum sunt in recuperare cu umarul dupa un accident la schi.saptamana asta am inceput fizioterapia.sper ca intr-o luna sa pot incepe cu greutatiil mici -medii.deja tampesc sa fac doar picioare si cardio.plus ca am fost putin deprimat ca am stat pe tusa imediat de 2 luni.

am invatat sa apreciez sanatatea mai mult.

ps:m-am ingrasat 2kg.:(

Editat de P T R
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand ziceam foarte scump ma refeream la faptul ca o cura cu artileria grea costa cateva mii de dolari pe luna :)

La inaltimea ta, 80-895 kg e foarte bine.

Eu am 182, cel mai mull am avut 100 kg, mai mult muschi, dar si acoperit (nu gras, dar departe de a fi fibrat) si cel mai putin 72, dupa un regim pe care nu am stiut sa l opresc la timp. Eram definit, plin de vene, dar problema mare a fost ca s a dus naibii masa musculara, am exagerat cu deficitul caloric, mi am revenit foarte greu dupa experienta aia. Acuma oscilez intre 85-90 kg, dar forma e mizerabila :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa am facut si eu si tind sa cred ca si din cauza deficitului caloric + ca nu beau apa in timpul antrenamentului articulatiile au avut se suferit ,basca greutatile ...,umerii au cedat pe rand ...claviculele se vad ca sunt asa"hau,intr-o parte" ,de 1 an si ceva nu am mai facut piept si umeri cu bara drepta ,lucrez toate exercitiile cu ganterele ,faza proasta ca cele mai mari sunt de 45kg in sala,cand a fost in renovare acum 2 ani am fost 1 luna intr-o parte si aveau si de 50 ,mergeau la fix pt ziua de luni un antrenament de forta , mersi pt sfaturi baieti,schimb exercitiile in fiecare saptamana cat si intensitatea lor,cum am zis mai sus acum cand trebuie sa ma odihnesc intre serii sar coarda 40 sarituri ,tot nu sunt multumit de mine pt ca nu mai plec obosit din sala de foarte mult timp

am facut timp de 3 luni vara un antrenament foarte bun ,lucram tot corpul pe un antrenament insa am grupat cate 2 grupe de muschi una din parte superioara si alta din parte inferioara(picioare) ca pe un exercitiu ,ca sa nu las sangele sa stea intr-o anumita zona a corpului (am vrut sa-l dau peste cap sa nu stie organismul ce vreau sa fac)

de exemplu faceam impins la piept 10 repetari lasam ganterele jos si imediat faceam gambe 20 repetari dupa aceea pauza 40 secunde x 4 serii

spate cu o grupa de jos si tot asa ,ma solicita mai mult insa a fost un chin sa car ganterele prin sala ,trebuia tot timpu sa le cari pe langa aparate



in fiecare zi schimbam exercitiile,daca in prima zi faceam la drept ,in a 2a la 45 ,in a 3a cap jos,fluturari asa pt toate grupele ...



poti sa incerci Nico antrenamentul asta grupat o grupa de sus cu una de jos si pauza 30-40 secunde cu greutati medii sa vezi cum merge



sper ca ati inteles ce am spus :)



sanatate multa PTR si refacere usoara

unde ne vedem la BRNO sau HUngaro ?

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

,faza proasta ca cele mai mari sunt de 45kg in sala,cand a fost in renovare acum 2 ani am fost 1 luna intr-o parte si aveau si de 50 ,mergeau la fix pt ziua de luni un antrenament de forta ,

 

 

Folosesti gantere de 50 Kg ? Esti tare!...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce trebuie sa punem Sergiu in sectiunea asta? retete? mea culpa daca am gresit,

Intrebare : daca toti am vorbi despre steroizi am fi pe placut tau ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Erhm, întrerup și eu puțin discuțiile legate de culturism ca să-mi prezint cazul. Am un prieten cu care mergeam la sala din AFI Cotroceni și de luna următoare ar vrea să-i cesioneze cuiva abonamentul pentru că el nu mai vrea să mai meargă (mai are perioadă contractuală încă vreo 5-6 luni, din câte își aduce aminte). Costul abonamentului lunar e 99 lei, foarte ieftin în comparație cu oferta lor actuală, 500 lei în avans pe 3 luni, sau cu a altor săli de prin zonă (am fost o lună la cea de la Academiei și era 150). Dacă nu știți cum arată sala, puteți să veniți și să cereți un antrenament gratuit - le spuneți că plănuiți să vă mutați acolo :D. PM if interested, pro bono.

Editat de GeoNinoLino
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa am facut si eu si tind sa cred ca si din cauza deficitului caloric + ca nu beau apa in timpul antrenamentului articulatiile au avut se suferit ,basca greutatile ...,umerii au cedat pe rand ...claviculele se vad ca sunt asa"hau,intr-o parte" ,de 1 an si ceva nu am mai facut piept si umeri cu bara drepta ,lucrez toate exercitiile cu ganterele

 

Ai ramas cu durere la umeri? Cum se manifesta? Ai fost la medic?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inceput gimnastica dupa programul recomandat de Wawessh si incercad o dieta rezonabila recomandata de Adrian_mirea.

M-am gandit sa o iau progresiv, sa nu ma demontez, fac cam 25-30%, dar le fac pe toate si corect, si m-a cam rupt - am o forma de cozonac... iar la dieta nu stau cu cantarul dupa mine.

Ii dau inainte si sper ca in doua saptamani sa ajung sa fac 70% (va reamintesc ca scopul meu e tonifierea organismului, nu obtinerea de forme gen culturist).

Editat de Proxi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inceput gimnastica dupa programul recomandat de Wawessh si incercad o dieta rezonabila recomandata de Adrian_mirea.

M-am gandit sa o iau progresiv, sa nu ma demontez, fac cam 25-30%, dar le fac pe toate si corect, si m-a cam rupt - am o forma de cozonac... iar la dieta nu stau cu cantarul dupa mine.

Ii dau inainte si sper ca in doua saptamani sa ajung sa fac 70% (va reamintesc ca scopul meu e tonifierea organismului, nu obtinerea de forme gen culturist).

 

E normal la inceput sa te resimti, sfatul meu ar fi sa incerci sa nu te fortezi, am observat ca multi au f mult entuziasm la inceput dar nu se tin de treaba mai mult de cateva sapt... Si pe urma e si modelul asta din reclame cu "slabit in 10 zile"; cam e nevoie de 6 luni pentru a intra in forma nu de saptamani...

Consistenta si perseverenta sunt mult mai importante, si in principiu ar trebui ca miscarea sa devina ceva placut si facut zi de zi si nu care sa forteze sau mai rau sa duca la neplaceri sau dureri.

 

Oricum felicitari si tine-o tot asa, eu cred ca asta trebuie sa fie telul oricui se apuca sa faca miscare, adica vad prea multi baieti cu burta care trag de fiare in loc sa alerge pe banda... cardio e baza pentru sanatate, asta impreuna cu mancatul sanatos face maxim pentru oricine si intr-un timp mult mai scurt.

 

Adica, daca in 6 luni poti intra in forma/ da jos burta si chiar sa ai abdomen vizibil, sa pui masa musculara dureaza vreo 2 ani buni de sala continua...

Editat de adrian_mirea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai ramas cu durere la umeri? Cum se manifesta? Ai fost la medic?

da ,am ramas cu dureri la umeri

E impropriu spus ca nu am fost la medic,am un prieten bun medic ortoped la Spitalul Judetean si a zis ca pana nu-mi sare de tot nu are ce sa-mi faca ,se vede cu ochiu liber clavicula e intr-o parte asa mai ridicata din umar ,o sa fac o poza sa-ti arat

Ma doare cand folosesc bara dreapta doar intr-o anumita pozitie,am renuntat de ceva timp sa mai fac cu bara, lucrez numai cu ganterele si este mult mai bine.

Am luat Opti-men de la On (minerale,vitamine,amino,ce mai contine panarama aia de cutie....) vad ca si-au facut efectul, am zis acum sa incerc si Animal-Flex pt articulatii de la UNIVERSAL sa ma pun cat de cat "pe picioare"

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am un prieten care tot asa a luat un supliment pe baza de cartilaj de rechin daca nu ma insel ,Joint se numeste produsul, ceva cu albastru si alb ambalajul

a fost foarte multumit

mersi Kevin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NPC, dar eu nu ma pot considera foarte multumit de el.

Pe de alta parte, stiind la ce excese mi am supus organismul, umerii in special in perioadele "de glorie", intr un fel nu ma mir ca tratamentele astea light nu dau efect suta la suta. Traumatismele la articulatii au o caracteristica afurisita:sunt cumulative, cu cat fortezi cu atat adaugi o picatura la raul pe care l ai facut deja, pana durerile devin insuportabile. Pauzele de antrenament nu ajuta, cand reiei revin durerile. Stiu ca exista varianta cutitului, dar mai bine nu...



Variante mai hardcore ar fi:infiltratii cu cortizon in umar (aici e complicat sa gasesti pe cineva foarte priceput sa ti faca injectiile) sau o cura cu nandrolone decanoat, asta zice ca vindeca foarte bine. Cauta pe net despre chestiile astea si cu nandrolonul poate ne lamureste Sergiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deca Durabolin are ca efect osmoza sinoviala adica retentia de apa intra-articular!

De aceea durerile dispar!

Dar ATENTIE...NU SE VINDECA!

Apa e prezenta ATATA timp cat nandrolonul e prezent in organism!

Recomand un supliment pe baza de condroitina si glucozamina!

Dar in doze peste ceea ce scrie pe cutie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Traumatismele la articulatii au o caracteristica afurisita:sunt cumulative

Asta confirm si eu, dar intr-un alt aspect. Am facut tenis 7 ani inainte de adolescenta, asta solicita foarte mult gleznele, am facut entorse la ambele picioare. Eh, dupa ce apuci sa faci cateva entorse, vei face foarte multe si foarte usor, cred ca am avut vreo 15-20 in total la ambele glezne...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deca Durabolin are ca efect osmoza sinoviala adica retentia de apa intra-articular!

am mai auzit Sergiu,mersi

incerc cu astea light,las albinutele in lategame :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Culturism si fitness

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...