Sari la conținut

Culturism si fitness


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ce parere aveti de nenea asta :

sandowstanding.jpg sandow-rear-color.jpg

 

 

arata foarte bine la vremea aia.Si pentru ziua de azi ar fi aratat bine avand in vedere varsta si alimentatia.

Era armonios ca si constructie.

Mesaj completat

Salut tuturor :laugh: Numele meu este Feri, sunt din Oradea si am 19 ani. Gixxxer tu ma cunosti, daca iti mai amintesti sunt baiatul lui Nicu cu CBR1100XX, am facut cunostinta cu tine la nunta lui din aprilie anul trecut:) In ceea ce priveste sportul, consider ca am fost dintotdeauna o persoana foarte activa. De mic copil am mers la fotbal, jucam in echipe ce participau in campionatul judetean. Prin clasa a VIII-a am renuntat la fotbal deoarece din cauza unei cresteri bruste in inaltime (12 cm/an - ajunsesem la 1.82 intr-un an si jumatate, doi) eram foarte slab, aveam in jur de 62 de kg si am considerat ca fotbalul chiar ma impiedica sa mai cresc in greutate, aveam antrenamente foarte dure aproape zilnic. Asa ca am inceput cu o pereche de gantere sa lucrez pe acasa, si prin clasa a IX-a ajunsesem pe la 68 de kg. La liceu, impreuna cu 2-3 colegi de clasa am inceput prin cls a X-a sa mergem la inot la bazinul olimpic si mai apoi la sala si in cateva luni am atins 69-70 de kg. Pe langa sala, incercam sa imi conserv cat mai mult energia, nu tu alergare, nu tu fotbal sau alte activitati care sa arda prea mult din nutrimentele ce le mancam (pur si simplu ma indopam cu mancare, 4-5 mese/zi, parintii imi tot ziceau s-o iau mai incet :lol: ) ). Din pacate asa am metabolismul, arde absolut tot ce este in exces si mi-i foarte greu sa depun masa musculara. In aceasta iarna, mi-am propus sa ajung la 75kg+, ceea ce dupa 3 luni de sala constanta, putina creatina si 100% whey protein am si reusit, ajungand pe la 77 de kg in martie, dar desigur cu un mic strat adipos pe abdomen. Acum sunt in pauza de o saptamana, dar ceea ce vreau sa subliniez este ca nu-i un sport usor, ii greu sa-ti pastrezi, cum a spus si gixxxer, MOTIVATIA. De multe ori eram dezamagit ca dupa atata efort cu mancarea si sala am crescut doar sa zicem 0.5 kg intr-o luna, dar am incercat sa ma imaginez cum voi arata daca voi continua si cred ca asta m-a motivat foarte mult. Ce-i drept, nu am putut face nici foarte constant, deoarece am avut pana in toamna enorm de mult de invatat, am dat examene pentru facultate in strainatate si asta mi-a mancat enorm de multa energie. Acum sper sa pot continua pana in vara cand termin cu bacalaureatul macar cu 2 antrenamente/saptamana ca sa imi pot mentine forma, iar apoi din iulie sa incep iar cu 3 antrenamente:)

Atasez si o poza cu forma mea actuala:)

 

Da imi amintesc de tine.Ma bucur ca desi ai avut multe pe cap te-ai tinut de sala.Hai ca poate vi cu mine la sala sa vad cum te antrenezi, mai schimbam idei.Bafta maxima :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gixxxer, cum adica si pentru azi ar arata bine ? sa inteleg ca in mai putin de 200 de ani corpul uman s-a schimbat ?

 

atunci tipu asta era considerat prea musculos, acum e considerat ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atunci tipu asta era considerat prea musculos, acum e considerat ok.

 

si maine va fi de-a dreptul schilod... :laugh:

Mesaj completat

Ca sa intelegeti atitudinea lui _Dexter pe topicul asta, uitati-va putin la el :wacko: :

 

 

 

post-39027-1271576847_thumb.jpg

 

 

 

Poti sa pui si poza de la pagina 87 a acestui topic, ca sa fie concludent. Plus una cu tine ca sa vedem ce e de demonstrat. Asta daca esti barbat.

Esti?!

 

 

:lol:

 

dupa cum banuiam, fatalau fatalau.

astea sunt gheisme ce faci tu, mai punkere.

 

as vrea sa spun ca m-ai deceptionat dar ai facut exact ce asteapta lumea de la tine. te-ai confirmat inca o data.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-e o lene sacerdotala...n-am ajuns la sala de vreo saptamana, imi tot fac curaj in fiecare zi...

S-ar putea sa fim pe valul de concedieri, in rest, fizic, dezastru! :laugh:

 

 

 

Eu fac luni, miercuri, vineri cate 2 antrenamente (eleve...cu care trebuie sa lucrez) iar martea si joia in afara de antrenament mai am si o serie de izometrie. O tin asa de vreo 3 sapt... :wacko: A inceput sa devina...obositor.

Editat de JiJiK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu fac luni, miercuri, vineri cate 2 antrenamente (eleve...cu care trebuie sa lucrez) iar martea si joia in afara de antrenament mai am si o serie de izometrie. O tin asa de vreo 3 sapt... :wacko: A inceput sa devina...obositor.

 

 

sa inteleg ca ai o sala,sau ca lucri la una?

daca da ,la una din ele sau la ambele,doresc sa stiu daca la tine la sala vinzi suplimente,si cit de bine se vind,sau daca se vind,sau sa iti dai si tu cu parerea la o chestie ce o intrebam mai demult aici:e vinzarea de suplimente un posbili job/business?.pareri...pareri....si iar pareri

pe PM.

multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu practic culturismul. acum am ajuns la reprize de 100 de flotari si 100 de genuflexiuni o data la 48 de ore. ma pregatesc de o plecare mai lunga si mi-am facut programul in asa fel incat sa-l termin in 15 minute si sa nu mai pot vorbi dupa aia. am renuntat la greutati , fiare , alergaturi etc. asta e tot ce fac. acum scopul meu pe urmatorul an este sa ajung la 50 de tractiuni.

pe scurt , incerc sa ajung .. cand s-o putea , la 100 flotari , 100 genu , 100 tractiuni (toate corecte).cand ajung acolo sunt multumit de programul fizic si nu mai am de gand sa adaug nimic. diferentele nu sunt atat de mari pentru ca alimentatia mea a fost corecta de la inceput si nu ma ingras avand in vedere ca mananc iarba. dar ma simt mult mai bine fizic. si desi suna ca un rahat , acu pot sa beau 20 de beri in loc de 10 si sa nu fiu mahmur :wacko: :laugh: daca se pune ca "imbunatatire".

p.s. citeam topicul acu ca a trecut ceva vreme de cand nu am mai intrat si ma uimeste sa vad ca inca nu v-ati descotorosit de monsieur dexter atotcunoscatorul , priceputeanu' in orice si mare sportiv in anii de glorie inainte sa descopere slana injectata care l-a facut cu atat mai viral si barbat. inca nu a demonstrat tuturor ca are barosu cel mai mare si pumu cel mai tare ? vorba aia , ca bate si f@te ca masina de cusut ? :lol:

post-16365-1271869502_thumb.jpg

post-16365-1271869590_thumb.jpg

Editat de deadcow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma uimeste sa vad ca inca nu v-ati descotorosit de monsieur dexter atotcunoscatorul , priceputeanu' in orice si mare sportiv in anii de glorie inainte sa descopere slana injectata care l-a facut cu atat mai viral si barbat. inca nu a demonstrat tuturor ca are barosu cel mai mare si pumu cel mai tare ? vorba aia , ca bate si f@te ca masina de cusut ? :wacko:

 

"Mă enervează schimbarea populației. Când eram mic eram vreo 25 de băieți normali în clasă Âşi unu care arăta ca un gheu total Âşi îl călcam pe sex oral. Dup-aia umblam în gaÂşcă Âşi mai dădeam de pâlcuri mici de ghei totali Âşi îi alergam pe acolo să-i speriem Âşi să-i scuipăm. Apoi am ajuns să fie într-un bar la fel de mulți ghei totali ca oameni normali, Âşi doar să ne uităm urât la ei. Acum mă duc într-un bar Âşi nici măcar nu mai Âştiu în ce direcție să mă uit. E grupu’ de oameni cu care sunt eu Âşi în rest numa ghei compleți. Deja nu ai cum să mai râzi sau să faci miÂşto de ei că ei sunt normalul. Eu sunt ăla diferit. Într-o zi o să rămîn singur. ÂŞi o să aud din spatele meu o turmă de oameni zicând „haha! uite la ăla, NU arată ca un gheu total! hai să-l călcăm pe sex oral!”

 

ÂŞi nu înțeleg de ce. Femeile nu par să caute femei cu pulă prea mult timp. Ok, pe perioade scurte umblă cu femei cu pulă pe principiul similarității. Cu bărbați sensibili care le țin de mână când le dor ovarele înainte de ciclu. Dar femeile vor masculi cu testosteron, pana la urmă, nu fătălăi cu eÂşarfă. ÂŞi totuÂşi din ce în ce mai mulți se transformă în fătălăi cu eÂşarfă, cu bărbuța atent nerasă Âşi care beau căcaturi cu pai roz. O să fiu nevoit eu să fuck TOATE femeile ăstora, că ei nu mai sunt masculi ? Dar chiar nu vreau. Pas. Prea multă responsabilitate.

 

Sunt specie pe cale de dispariție."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Mă enervează schimbarea populației. Când eram mic eram vreo 25 de băieți normali în clasă Âşi unu care arăta ca un gheu total Âşi îl călcam pe sex oral. Dup-aia umblam în gaÂşcă Âşi mai dădeam de pâlcuri mici de ghei totali Âşi îi alergam pe acolo să-i speriem Âşi să-i scuipăm. Apoi am ajuns să fie într-un bar la fel de mulți ghei totali ca oameni normali, Âşi doar să ne uităm urât la ei. Acum mă duc într-un bar Âşi nici măcar nu mai Âştiu în ce direcție să mă uit. E grupu’ de oameni cu care sunt eu Âşi în rest numa ghei compleți. Deja nu ai cum să mai râzi sau să faci miÂşto de ei că ei sunt normalul. Eu sunt ăla diferit. Într-o zi o să rămîn singur. ÂŞi o să aud din spatele meu o turmă de oameni zicând „haha! uite la ăla, NU arată ca un gheu total! hai să-l călcăm pe sex oral!”

 

ÂŞi nu înțeleg de ce. Femeile nu par să caute femei cu pulă prea mult timp. Ok, pe perioade scurte umblă cu femei cu pulă pe principiul similarității. Cu bărbați sensibili care le țin de mână când le dor ovarele înainte de ciclu. Dar femeile vor masculi cu testosteron, pana la urmă, nu fătălăi cu eÂşarfă. ÂŞi totuÂşi din ce în ce mai mulți se transformă în fătălăi cu eÂşarfă, cu bărbuța atent nerasă Âşi care beau căcaturi cu pai roz. O să fiu nevoit eu să fuck TOATE femeile ăstora, că ei nu mai sunt masculi ? Dar chiar nu vreau. Pas. Prea multă responsabilitate.

 

Sunt specie pe cale de dispariție."

 

 

:wacko: :laugh: :lol: :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai tu o treaba cu "gheii" astia care este recurenta. imi pare ca reduci totul la sexualitate. ceea ce este absolut ok , desi lipsit de tact si bun simt , pentru ca asta e viata , procreere si atragerea partenerului. din cate am inteles din posturile tale precedente tu esti cu nevasta ta din primul an de facultate sau ceva similar. felicitari , sunt putini cei care pot da dovada de atata angajament intr-o relatie.

dar permite-mi te rog sa-ti spun ca esti lipsit de experienta. este ca si cand un octogenar care nu a iesit din satul lui niciodata mi-ar da explicatii mie la 28 de ani despre cum sta treaba cu plimbarile prin europa. oricum , iti apreciez verva deosebita desi esti tot timpul complet pe langa subiect , homofob si arhaic. iti doresc , in cazul fericit in care nu ti se baga 2 stenturi pe cord de la atata masculinitate , sa f^ti tot ce prinzi , inclusiv nevasta :wacko: succes in demers.

nu uita totusi ca asta este un topic despre fitness si viata sanatoasa si nu despre sula ta. macar incearca in cazul in care ai prea mult timp liber sa fii civilizat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai tu o treaba cu "gheii" astia care este recurenta. imi pare ca reduci totul la sexualitate.

 

<<Atenție, nu cînd zic poponărie sau gheială, nu mă refer la homosexualitate. Homosexualitatea e un lucru care nu mă deranjează cu nimic. Freddie Mercury era homosexual. Se futea în poponeata. Era un tip ok. Poponăria e complet altceva decît homosexualitatea. E actul acela de a te comporta ca o dameză, ca o pizdă proastă. Nu are nicio legătură cu atracția față de acelaÂşi sex. Poponăria e atunci când te dai interesant. Când atragi atenția excesiv prin gesturi, îmbrăcăminte, mod de a vorbi, etc. asupra persoanei tale, căreia îi dai mai mai multă importanță decât are cu adevărat. Gen Tudor Chirilă, care probabil nu o ia la lorgean de la băieți dar poate fi acuzat oricând de gravă poponărie. Poponărie e orice comportament care atrage nejustificat atenția oamenilor din jur. Care este făcut cu scopul de a-i face pe ăia să se gândească „mamă ce tare e ăsta!” dar care de fapt îi face să gândească „mamă ce gheu strident e poponarul ăsta…”>>

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai tu o treaba cu "gheii" astia care este recurenta. imi pare ca reduci totul la sexualitate. ceea ce este absolut ok , desi lipsit de tact si bun simt , pentru ca asta e viata , procreere si atragerea partenerului. din cate am inteles din posturile tale precedente tu esti cu nevasta ta din primul an de facultate sau ceva similar. felicitari , sunt putini cei care pot da dovada de atata angajament intr-o relatie.

dar permite-mi te rog sa-ti spun ca esti lipsit de experienta. este ca si cand un octogenar care nu a iesit din satul lui niciodata mi-ar da explicatii mie la 28 de ani despre cum sta treaba cu plimbarile prin europa. oricum , iti apreciez verva deosebita desi esti tot timpul complet pe langa subiect , homofob si arhaic. iti doresc , in cazul fericit in care nu ti se baga 2 stenturi pe cord de la atata masculinitate , sa f^ti tot ce prinzi , inclusiv nevasta :wacko: succes in demers.

nu uita totusi ca asta este un topic despre fitness si viata sanatoasa si nu despre sula ta. macar incearca in cazul in care ai prea mult timp liber sa fii civilizat.

 

sam pipal roc sam pipal ar bed esis.

iu săr ar bout.

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HELLLLLOOOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

:wacko: Barbati cu sangele incins...auzira-ti de PM.( ma refer la mesaje!!!)

 

On Topic( ca sa zic asa). Mai mi-am adus aminte ceva :laugh:

Apropo de o mai veche discutie legata de concentratele proteice. Eu am luat Whey Pro (Universal) in sarcina...deoarece bb era dezvoltat insuficient in luna a 7-a...si ghici ce!!!! Super tare! Eu am luat doar 12 kg iar el e PERFECT. Concluzie???

Editat de JiJiK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

<<Atenție, nu cînd zic poponărie sau gheială, nu mă refer la homosexualitate. Homosexualitatea e un lucru care nu mă deranjează cu nimic. Freddie Mercury era homosexual. Se futea în poponeata. Era un tip ok. Poponăria e complet altceva decît homosexualitatea. E actul acela de a te comporta ca o dameză, ca o pizdă proastă. Nu are nicio legătură cu atracția față de acelaÂşi sex. Poponăria e atunci când te dai interesant. Când atragi atenția excesiv prin gesturi, îmbrăcăminte, mod de a vorbi, etc. asupra persoanei tale, căreia îi dai mai mai multă importanță decât are cu adevărat. Gen Tudor Chirilă, care probabil nu o ia la lorgean de la băieți dar poate fi acuzat oricând de gravă poponărie. Poponărie e orice comportament care atrage nejustificat atenția oamenilor din jur. Care este făcut cu scopul de a-i face pe ăia să se gândească „mamă ce tare e ăsta!” dar care de fapt îi face să gândească „mamă ce gheu strident e poponarul ăsta…”>>

 

 

 

aaaa,exista si poponari homosexuali gay ce fac sport????!!!!

asta ai vrut sa zici?

sau ca exista popanari gay homosexuali ce trag de fiare?

Mesaj completat

HELLLLLOOOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

:wacko: Barbati cu sangele incins...auzira-ti de PM.( ma refer la mesaje!!!)

 

On Topic( ca sa zic asa). Mai mi-am adus aminte ceva :lol:

Apropo de o mai veche discutie legata de concentratele proteice. Eu am luat Whey Pro (Universal) in sarcina...deoarece bb era dezvoltat insuficient in luna a 7-a...si ghici ce!!!! Super tare! Eu am luat doar 12 kg iar el e PERFECT. Concluzie???

 

 

 

ti-ai dopat copilu ' :laugh:

Cristian Margarit are o intreaga poveste pe tema asta.

Si mama copilului sau a luat toata sarcina suplimente,dar na ce puii mei stie Cristi,e un rahat de expert in nutritie,nimic mai mult.

sunt convins ca se vor "scrie" pareri despre aceste lucruri .....imediat.

Editat de 6speed
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dexter ,fara suparare incearca sa fi ontopic altfel o sa ajung sa iti sterg posturile prin care provoci la scandal.

E un topic legat de fitness si culturism, nu iti place => nu mai posta.Esti liber sa iti faci topicul tau unde sa povestesti cu cei asemenea tie despre gay,metrosexuali, slanina and stuff.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ti-ai dopat copilu ' :wacko:

Cristian Margarit are o intreaga poveste pe tema asta.

Si mama copilului sau a luat toata sarcina suplimente,dar na ce puii mei stie Cristi,e un rahat de expert in nutritie,nimic mai mult.

sunt convins ca se vor "scrie" pareri despre aceste lucruri .....imediat.

 

 

:laugh: Cum suna asta! Mi-am dopat copilu'. :lol:

Nu stiu cine e Cristian Margarit...si nu stiu povestea pe tema asta. Dar copilu' meu e sanatos si nu imi cere "prafuri" la masa de seara...:() Asa ca e semn bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a terminat si cu topicul asta , s-a dus pe ...Nu stiu de ce o mai fi sticky si nu-l muta careva la "normale" , sa se piarda in uitarea binemeritata. In adincurile forumului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sau........si nu vreau sa fiu banuit de rautate................adminul are o mina mai forte si da peste mina celor ce abereaza,scriu aiurea si au transformat topicul in veceu public.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie mi se pare ca Dexter nu provoaca scandal prin citatul ultim, acuma cine se simte :wacko: sa fie sanatos

 

Mesaj completat

sa nu luam ceva de la fomeia lui :laugh:

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Culturism si fitness

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...