Sari la conținut

Nemultumirile Unui Participant La Bikers Party


lady_K
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 209
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Asta se intimpla cand bei doar suc :P

 

Noi, baietii, am avut marele ghinion, ca fetele sa se apuce de baut inaintea noastra. Pana am pus noi corturile, ele deja dansau in ritm de tobe ( diverse marci ). :lol: :ok: :P Asa ca a trebuit sa le supraveghem , spre disperarea lor. Adevarul ca ele au dormit neintoarse! Traiasca berea (la cutie). Data viitoare e randul nostru.;)

Editat de rocristea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei care merg la asemenea intruniri care nu sunt exclusiviste trebuie, sau ar trebui, sa stie la ce sa se astepte. Eu stiam si am ales sa vin sambata dimineata si sa plec noaptea, dupa artificii.

 

In concluzie, ar trebui sa se organizeze mai multe intruniri de bikeri (nu si de maimutoi), cu regulament si oaresce paza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;) :lol: :ok: :P

Rad, pentru ca ingherashul respectiv(Utza) mi-e prieten bun, si-mi imaginez fatza lui turand la ijulete!

 

Ma enerveaza aprecierile unora de aici la adresa lui, dar cred forjatul ijului ca a fost neplacut pentru unii, asa ca ma abtin de la alte comentarii.

 

Sustin initiativa lui demostene de a salva veveritele!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

In concluzie, ar trebui sa se organizeze mai multe intruniri de bikeri (nu si de maimutoi), cu regulament si oaresce paza.

 

 

Dap,sa nu ai voie sa intri cu motorul in camping

Ar trebui ceva facut si in privinta concertelor,pe mine unu m'a deranjat teribil ca se auzea prea tare muzica linga scena

 

 

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..si uite asa un subiect calumea a ajuns bataie de joc pt unii,iar altii se chinuie sa ne bage in rind cu lumea... ;) :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....riscul este "meseria" noastră....

De abia aÂştept o întâlnire cu:

1. Pomelnic de reguli, ce

a. poate fi download-at de pe site-ul dedicat

b. va fi înaintat cu minim 3 săptămâni înaintea participării, cu semnătura de luare la cunoÂştiință,

c. asumarea riscului, de a fi trecuți pe lista de persoana non-gratala alte întâlniri de profil,

- pentru atitudini neconforme cu

x morala creÂştină,

xx regulile de conviețuire civilizată, paÂşnică, etc,

xxx alte reguli, stabilite în urma unui plebiscit cu largă participare, eventual Âşi a rudelor de

sânge, precum Âşi a celor până la a 7-a spiță....începe să fie....

Cine nu se supune, în ciuda tuturor riscurilor...tat-su-i :lol:

 

Discuțiile încep să aducă cu cel de pe un forum de adepți ai concepției că fotbalul este o bună ocazie de "mens sana in corpore sano", unde atitudini lombroziene în tribune sunt înfierate, propunându-se măsuri drastice, venind poate chiar Âşi din partea guvernului... ;)

 

Înțeleg să comenteze oameni care au venit prima oară la o întâlnire Âşi au fost oripilați de întinarea corolei de lumini a lumii...dar de la oameni care au state vechi.... :ok: ....hai să nu încurcăm borcanele...vrem să dormim, mergem în pat, vrem aer curat, mergem în stei de piatră, vrem melancolie, plaja mării undeva între Năvodari Âşi Portița e OK.....Deocamdată astea sunt întâlnirile moto...SIMPLU:TAKE'IT OR LEAVE'IT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ha ha , nu toti viseaza sa stea "in rand cu lumea " !

 

Seara de vineri a avut un aer ceva mai moto mi s-a parut mie , pe cand sambata au sosit toate bunicutele , ciorile ( albe sau negre) si alte specii ce s-au mai trezit a simpatiza cu fenomenu' si de care nu mai aveai loc sa bei o bere .

Mi-e de 1000 de ori mai drag de pustii aia prabusiti pe sticle decat de ceilalti .

Deh , zilele Ploiestiului ...

Suflete de vioara .

 

Am sa salvez veverite , alaturi de demostene si Caffe Man !

Editat de LOTRU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nimeni nu spune ca se vrea a fi liniste ( sanatoriu) este o intrunire moto si deci: rocul, tobele, berea sa fie din plin ...dar tot are si o limita, adica macar noaptea de sambata spre duminica sa fie asigurate minim 6-7 ore de liniste pentru ca dupa doua zile de nesomn, bere, concerte si burn-out- uri sunt bikeri care au de calarit sute de km sa ajunga acasa.

La intoarcere dupa doua nopti de ne somn si un drum de 400km pana acasa si nu mi-a fost deloc usor sa nu adorm pe drum.

 

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DATA VIITOARE VIN CU AG_u SA-L SPULBER PE ROACHERUL ALA CARE A DERANJAT MAI MULT DE 3ssce4sscee PERSOANE.

 

CE DOREATI SA FACEM NOI SA-L TAVALIM BINE,MARE SATISFACTIE NU ERA,NICI ACUM NU CONSTIENTIZATI CA TOCMAI AICI STA FARMECUL ACESTOR INTRUNIRI,TERMINATI CU VAICAREALA SI VA ASTEPTAM SI LA ANU CIND TOT NOI VA VOM PAZI DAR LA ANU INTRA NUMA FETELE BAIETI AFARA :lol: :ok: :P ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: :ok: :P :P

Rad, pentru ca ingherashul respectiv(Utza) mi-e prieten bun, si-mi imaginez fatza lui turand la ijulete!

 

Ma enerveaza aprecierile unora de aici la adresa lui, dar cred forjatul ijului ca a fost neplacut pentru unii, asa ca ma abtin de la alte comentarii.

 

Sustin initiativa lui demostene de a salva veveritele!

 

Eu zic sa avansam totusi cu initziativa. La cluj salvam Ursul carpatin si la Constantza poate salvam Calutzul de mare. Ideea e ca nu prea sunt multe ideei.

Deci in concluzie avetzi grija ce betzi, din bere va imbatatzi f. greu. Eu unul o sa-mi cumpar o drujba sa am si eu ce forja next time (free spirit). Macar sa fim mai multzi sa nu se plictiseasca respectivii petrecaretzi. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.de obicei nu postez pe site dar urmaresc ce se vorbeste..........si obeserv ca sunt multi care vb aiurea si se cearta.........in fine nu de asta am decis sa postez.

 

2.sunt foarte enervata de motociclistii "de impresie"de la intunirile de peste an

in mod special ma refer la evenimentul MOTORROCK pt. ca e recent.

de ce trebuie sa faca burn out si mai ales (nu stiu cum ii zice in termeni motociclistici)bubuieli din aprindere si forjari TOATA NOAPTEA prin campusul de corturi....

 

3.Pt. cei care se simt:TOTI DE ACOLO AU MOTOARE...LA CINE VA DATI TARI???

cam asta am vrut sa spun.

 

4.imi pare rau ca primul meu mesaj pe forum e asta dar nu am mai rezistat........

 

 

1.stai prost cu nervii...MOTOR+ROCK ar trebui sa-tzi dea o idee despre ce se petrece acolo, iar viatza e plina de optziuni :P (adanc, nu?!)

2. shti cat de usor este sa spui :"KAKAT!!" ??? SHI SA IGNORI TOT CE NU-TZI CONVINE???

3. pentru ca le avem shi poate unii dintre noi au dreptul sa-shi manifeste ce vor ei unde vor ei, daca asha considera ei, pentru ca tot ei platesc repercursiunile de orice natura...(personal, eu la 22 de ani aveam mobra shi am "rupt" 2 motoare pe ea...tu faci ce vrei cu a ta...invidia mea este fara limite :P, shi tu te potzi da mare cu a ta... )

4. eu a trebuit sa strang fo' 6-700 de mesaje shi amenintzari ;) , ca sa-mi dau seama ca trebe' sa fiu mai selectiv...

 

p.s. shi sa fiu sincer m-au deranjat prin padurie ca a trebuit sa umblu atent, erau ceva "mushuroaie nemarcate", dar urshii suporta mai ushor dezlantzuirea fortzelor nocive in natura :lol: :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

subscriu

inceamna ca tipul e unul din aia care facea pe desteptul si se simte lezat....in fine eu atit am avut de zis si pina la momentul in care voi mai avea ceva de zis cu adevarat nu mai postez

sa dea Cel de sus!

(nu vazusem postu asta)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa dea Cel de sus!

(nu vazusem postu asta)

 

 

marlania n-are limite...dreptul la opinie itzi spune ceva? oricare ar fi aceea? :lol: shi sustzine ceea ce ai de spus daca ai ceva de spus... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mosulik, ai mare dreptate, dar daca renuntam sa mergem la intruniri si ii lasm pe nesimtiti sa isi faca de cap sub ochii nostrii nu am facut nici o smecherie. Tot noi trebuie sa-i mai linistim pe cei cu ,,cazanele".

Concertul si organizarea a fost tare, dar in orice comunitate mai gasesti si exemplare care vor sa se dea in spectacol cu orice pret. Iar pretul e platit de noi.

Te salut!!!

In anii 80-90 acesti "nesimtiti" se numeau Bikeri,care se adunau cu un singur scop,sa se distreze.Cine umbla la intruniri pe vremea acea stia ca nu o sa doarma 3 zile.Era un grup de 150-200 bikeri care aveau o singura pasiune motocicleta,si ii intilneai la fiecare party.Daca unu scotea toba si tura motoru,o scoteau toti pt ca era cea mai frumoasa muzica posibila pt urechea tuturor participantilor,si nu se supara nimeni.Pe atunci motoare aveau doar pasionatii,care faceau totul ca sa ajunga la cele 3-4 intruniri pe an.Toti se imbatau ,dar nu era nici o bataie intr-un an.Acum intrunirile s-au transformat in afaceri,si se tin in fiecare week end.Vin tot felul de oameni ,rockeri galagiosi,baietei de catifea care au primit motor de la mami,si nu fac kaka daca nu au servetel de catifea sa se stearga, familii cu copii mici.Nu exista organizator care sa-i satisfaca pe toti.

Topicurile pe tema asta sint bune doar ca sa afle fiecare parte citi sint de partea lor.Participarea la intruniri nu e obligatorie,si nici nu devii motociclist mai bun,daca ai insigne mai multe de la intruniri.Sint sute de optiuni ce se pot face intr-o seara de week end(teatru,concerte,restaurante)daca vrei liniste de ce alegi un biker party?Daca eceste intruniri sint galagioase,incercati un biker party organizat de un MC din occident,si o sa vedeti ce bine o sa dormiti la intrunirile de aici.Cind spun MC inteleg motorcycles club,si nu riding club cum sint 90% de la noi din tara.

 

@alexchopper daca te deranja "nesimtitul",de ce nu l-ai linistit?Iti spun eu,pt ca tia fost frica sa nu-ti traga "cazanul" in cap. Daca pe mine ma deranjeaza ceva,o rezolv pe loc,si nu dupa o saptamina smiorcaind pe net.

Sal tuturor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru nemultumiti ....

daca cumva nu ati observat noaptea de simbata spre duminica nu a mai fost asa de agitata si pina pe la 6 dimineata (cind un stres cu manele in cap a inceput sa tureze o vitezana sa dormit in liniste)Si noi am fost deranjati de acel motor vineri spre simbata dar omul a fost pus in tema si nu a recidivat urmatoarea noapte.

Cum nu exista intrunire fara batai,furturi,motoare turate,cazaturi spectaculoase si alte incidente mult mai neplacute ca asta ...eu sper ca acest incident sa ramina singurul de care sa putem vorbii in viitor.

Unii dintre noi am ajuns chiar simbata noapte tirziu am mincat am baut si eram rupti de oboseala (si am dormit ca la mama acasa )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: ;)

 

De ce se dadeau prin groapa aia cu noroi, de ce se plimabau prin parc rupti de beti si fara casca, de ce au lasat mizerie dupa, de ce, de ce?

 

Raspuns : agree zahei

 

 

Ce legatura are distractia de a te da cu motoru prin noroi, inconstienta de a merge beat si fara casca pe motor cu nesimtirea unuia sau a altuia care deranjaza??? :P

 

Sau va doriti ca la intrunirile viitoare sa va amplasati corturile langa scena (boxe) sau langa groapa aia cu noroi??? Sau sa puneti un banner langa cort cu mesaju': VREI SA TUREZI MOTORUL??? (chiar si la 4/5/6/ dimineata???) VREI SA TE FACI REMARCAT??? VINO LANGA CORTUL MEU!!!

 

Irelevant si nu cred ca sufera comparatie...

 

Cu respect! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In anii 80-90 acesti "nesimtiti" se numeau Bikeri,care se adunau cu un singur scop,sa se distreze.Cine umbla la intruniri pe vremea acea stia ca nu o sa doarma 3 zile.Era un grup de 150-200 bikeri care aveau o singura pasiune motocicleta,si ii intilneai la fiecare party.Daca unu scotea toba si tura motoru,o scoteau toti pt ca era cea mai frumoasa muzica posibila pt urechea tuturor participantilor,si nu se supara nimeni.Pe atunci motoare aveau doar pasionatii,care faceau totul ca sa ajunga la cele 3-4 intruniri pe an.Toti se imbatau ,dar nu era nici o bataie intr-un an.

 

Daca atunci puteai merge chiaun pe motor dupa o asemenea intrunire pt. ca circulatzia era mult mai lejera, astazi nu cred ca mai potzi face chestia asta. Pina la urma e viatza fiecaruia in joc, iar daca acei bikeri isi bat joc de ea, retul poate nu vor sa o faca. Deci in concluzie vretzi sa ramanetzi acel numar limitat la 200, sau sa schimbatzi unele lucruri sa fim mai multzi??????????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

repet!...discutia a devenit... ;) ...ar trebui inchisa deoarece nu se va rezolva niciodata dilema!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa avansam totusi cu initziativa. La cluj salvam Ursul carpatin si la Constantza poate salvam Calutzul de mare. Ideea e ca nu prea sunt multe ideei.

 

Propun o eco-intalnire!

Sunt sigur ca multi vor saluta aceasta initiativa pasnica :P Este clar ca nu se mai poate continua intr-un asemenea ritm! Sa mergi la o intrunire si sa auzi "bubuieli din aprindere", sa vezi burnout-uri si toti motociclistii aia "de impresie"! Si sa nu poti dormi deloc! Iar eu care ma gandeam ca o sa ajung si-o sa admir peisajul, sa meditez putin si apoi sa recuperez un somn dulce la cort, cat pt o iarna intreaga...

Si muzica d-le! Auzi tu ce muzica! Phoenix! Cine mai asculta oare asa ceva! Chiar nu se uita nimeni la MTV!

Nu s-a gandit nimeni sa aduca TOP 10-ul de la noi! Anda Adam, Andreea Balan, Raoul Russi ft. Georgiana. Pai aia e muzica mai, nu obositii astia de la Phoenix sau ce canta cei de la Zdob si Zdub! O houserala acolo, niste manele, sa ma batai si eu un pic! :lol: Eventual si cativa din aia ticsiti cu lanturi groase de aur, care sa ma scoleasca putin despre cultura de cartier, sa nu zic ca n-am invatat chiar nimic in viata :P

Deci, sa revin la propunere!

Motocicletele vor fi impinse pana la destinatie, pentru a nu polua fonic si atmosferic. Se va bea suc la pai fiindca se stie ca alcoolul dauneaza grav sanatatii iar muzica se va asculta la casti, bineinteles, pentru a nu deranja cumva veveritele :rose:

Asta da free spirit :ok:

Nu uitati, SALVATI VEVERITELE!!!! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu a devenit in nici un fel. S-au stabilit niste chestii, ne-am lamurit cu niste treburi, ne-am informat (stie cineva cum se zice la dopuri de urechi in germana, pe louis ?).

 

Nu trebuia sa divagam, ce-i drept, de la esenta problemei (privarea de somn), pentru ca vorba cuiva - raman impresii gresite. Intrunirea de la Ploiesti a fost 80% faina, in afara de faptul ca nu am putut dormi vineri (de la 2jumate - 3, cand s-a terminat nightloosers) pe mine unul nu m-a deranjat absolut nimic altceva.

 

In orice caz, dupa cum se prefigureaza calendarul de intruniri de anul asta cam trece clar pe locul 1, din lipsa de intruniri concurente (ce se stie acum de Brasov si Sibiu ?).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Propun o eco-intalnire!

Sunt sigur ca multi vor saluta aceasta initiativa pasnica :ok: Este clar ca nu se mai poate continua intr-un asemenea ritm! Sa mergi la o intrunire si sa auzi "bubuieli din aprindere", sa vezi burnout-uri si toti motociclistii aia "de impresie"! Si sa nu poti dormi deloc! Iar eu care ma gandeam ca o sa ajung si-o sa admir peisajul, sa meditez putin si apoi sa recuperez un somn dulce la cort, cat pt o iarna intreaga...

Si muzica d-le! Auzi tu ce muzica! Phoenix! Cine mai asculta oare asa ceva! Chiar nu se uita nimeni la MTV!

Nu s-a gandit nimeni sa aduca TOP 10-ul de la noi! Anda Adam, Andreea Balan, Raoul Russi ft. Georgiana. Pai aia e muzica mai, nu obositii astia de la Phoenix sau ce canta cei de la Zdob si Zdub! O houserala acolo, niste manele, sa ma batai si eu un pic! ;) Eventual si cativa din aia ticsiti cu lanturi groase de aur, care sa ma scoleasca putin despre cultura de cartier, sa nu zic ca n-am invatat chiar nimic in viata :P

Deci, sa revin la propunere!

Motocicletele vor fi impinse pana la destinatie, pentru a nu polua fonic si atmosferic. Se va bea suc la pai fiindca se stie ca alcoolul dauneaza grav sanatatii iar muzica se va asculta la casti, bineinteles, pentru a nu deranja cumva veveritele :P

Asta da free spirit :lol:

s-au mai scris..in modul asta ironic....nu are....sens. cine a inteles ideea ..bine..cine nu....bate campii aiurea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

l-AM AUZIT SI EU PE OM, DAR NU AVEAI CE SA-I FACI. UN PRIETEN A IESIT DIN CORT DA' SA-I SPUNA CA UNII DORM , S-A LINISTIT UN PIC APOI A LUAT-O IAR DE LA CAPAT. Asta e!

si eu am iesit la un tolomak din cj se stie el care, bat mort,.

 

Si ce , a inteles?

 

a dat pocnitori la 10 cm de cortul meu, spunand ca cbr ul lui nu da foc la cort. Se jura el....

 

Monkey business ;)

 

Nu a devenit in nici un fel. S-au stabilit niste chestii, ne-am lamurit cu niste treburi, ne-am informat (stie cineva cum se zice la dopuri de urechi in germana, pe louis ?).

 

Nu trebuia sa divagam, ce-i drept, de la esenta problemei (privarea de somn), pentru ca vorba cuiva - raman impresii gresite. Intrunirea de la Ploiesti a fost 80% faina, in afara de faptul ca nu am putut dormi vineri (de la 2jumate - 3, cand s-a terminat nightloosers) pe mine unul nu m-a deranjat absolut nimic altceva.

 

In orice caz, dupa cum se prefigureaza calendarul de intruniri de anul asta cam trece clar pe locul 1, din lipsa de intruniri concurente (ce se stie acum de Brasov si Sibiu ?).

gasesti la fabricile de stat.

 

Dar mai sigur, dormi acasa.

 

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragul de George (Utza) a fost facut cu ou si cu otet in acest topic. Consider ca s-a exagerat, fara doar si poate. Pana la urma e o intrunire moto. Oamenii asteapta 7-8 luni pt asa ceva. Fiecare se distreaza dupa bunul plac. Toti vin sa admire motociclete, sa discute cu prieteni din toata tara, sa bea o bere si sa se distanteze de cotidianul searbad, unii poate vin sa agate ceva proaspat, unii sa bubuie la motoare si altii sa se odihneasca. Difera de la om la om perceptia asupra acestor chefuri. Nu poti impaca pe toata lumea. Pana nu se vor face intruniri specializate(si atunci vor exista nemultumiri) nu se va ajunge la un oarecare numitor comun. Chefurile moto deja aduna un prea mare amalgam uman.

 

George e un munte de om, dar pacifist prin excelenta, poate sa doboare un taur, dar nu loveste o musca pt ca asa e el, linistit. Si chiar daca unii ar fi incercat sa-l opreasca cu forta nu s-ar fi potolit, nu de-al dracului, ci pt ca el, mort de beat fiind, nu poate fi oprit, traieste acele momente cu tot sufletul.Cel care l-a facut "complexat si frustrat" a facut-o din totala necunostinta de cauza. Stai linistit. Utza, pe langa ijul de omorat are si un xtz tenere.

 

Pe langa toate astea, Utza ramane omul ala de nota 10, care se scoala la 4 dimineata sa te ajute.Si chiar daca a exagerat de data asta nu a facut-o din imbecilitate, doar un cocktail mare de bere si pasiune pt motociclete e responsabil pt toate. Atat. Fara rea vointa.Cine il cunoaste poate confirma.

 

Cu respect,

Aky

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...