Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

si inca ceva...........cineva mi-a zis ca semeringurile sunt semeringuri si gata...........ca nu trebuie originale.....

Ca doar trebuie sa iau masura de la cele originale, sa merg la un magazin de piese de masini, la aia cu rulmenti, etc, si daca gasesc marimea aia e ok.....

????!!!!!! io nu stiu ce sa zic dar dupa mine cred ca alea de rulment sunt pt forte de rotatie, si nu de presiune prin comprimare................Nu as vrea ca dupa cateva zile sa piarda iarasi.........

Voi ce ziceti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

De doua luni ma bucur si eu de un Gsxr 600,sf lui 99!Pana acum sunt f multumit,dar trebuie sa-i schimb placutele de frana,si vad ca curge ulei pe la telescop!Fuge beton,dar din ce am inteles,nu este cea mai rapida la clasa,si varsta ei.Dupa 250 se inmoaie,rau de tot.Nu stiu daca lua 270!

post-17527-1181576731_thumb.jpg

post-17527-1181576778_thumb.jpg

Editat de classalex
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

saLuT . sUnt suPer MultuMit De gIxEru` meU de 600 din 2000. l-am AjutaT cu evaCuare AkrApoVIc, FiltRu k&N ca sa ResPirE mAi BinE si fRe`o 4 NKG irIdiU pEntrU atRii si VentrIcole, sanGe CastRol RS 10W-50.

I-aM traS o FrezA eMO cU un PuiG raCInG sI manIncA combinatiE de KareRa 95 & 100 :lol: asA ii PlacE eI :lol: e combinatia peRfecTA ... sAu Ma plICtisesC eu La oMV si imI aduc aMinte De vreMEa caND comBinaM la TEC ... piersica cu sampanie :lol:

coNsumul nu i l-am facUt ... e HobbY boBy decI ... nu conTeaza :lol: cand nu e Nu e Si gatA ... O spaL sau ii Ung LAntzul RegIna :finger: panA IL faC auRiu

post-7762-1181682652_thumb.jpg

post-7762-1181682699_thumb.jpg

post-7762-1181682729_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si inca ceva...........cineva mi-a zis ca semeringurile sunt semeringuri si gata...........ca nu trebuie originale.....

Ca doar trebuie sa iau masura de la cele originale, sa merg la un magazin de piese de masini, la aia cu rulmenti, etc, si daca gasesc marimea aia e ok.....

????!!!!!! io nu stiu ce sa zic dar dupa mine cred ca alea de rulment sunt pt forte de rotatie, si nu de presiune prin comprimare................Nu as vrea ca dupa cateva zile sa piarda iarasi.........

Voi ce ziceti?

Asa e, tie iti trebuie siemering-uri de translatie, nu de rotatie.

Si bineinteles ca exista si altele bune, nu numai cele originale, dar te pricepi asa de bine incit sa poti baga mina in foc pentru faptul ca nu iei teapa? Ia originale....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine ma poate ajuta si pe mine sa-mi spuna cum ajung la baterie? ca mi-a cedat .. :lol: sunt suruburile alea sub saua pilotuluii,dar nu merg desfacute nici cu imbus nici cu surubelnita..ce draq e chestia aia? are cineva surubelnita speciala ca sa pot desface suruburile alea?

 

 

cine ma poate ajuta si pe mine sa-mi spuna cum ajung la baterie? ca mi-a cedat .. :lol: sunt suruburile alea sub saua pilotuluii,dar nu merg desfacute nici cu imbus nici cu surubelnita..ce draq e chestia aia? are cineva surubelnita speciala ca sa pot desface suruburile alea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

si acum intrebari:

 

ce fel de ulei credeti ca este potrivit pt acest motor in principiu unul sintetic (proprietarul a zis nu Motul)

oglinda dreapta originala unde gasesc? are cineva

acum nu-mi vin multe lucruri in minte dar daca cineva cosidera ca mai sunt lucruri pe care ar trebui sa le stiu va rog sa-mi dati de veste

 

 

motul e bun .pt oglinda sa nu te duci la reprezentanta ca te rup aia.vezi si tu pe luis si daca nu gasesti originala schimbale pe amndoua :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine ma poate ajuta si pe mine sa-mi spuna cum ajung la baterie? ca mi-a cedat .. :lol: sunt suruburile alea sub saua pilotuluii,dar nu merg desfacute nici cu imbus nici cu surubelnita..ce draq e chestia aia? are cineva surubelnita speciala ca sa pot desface suruburile alea?

 

Se desfac cu imbusul crede-ma... si bateria e chiar dedesubt.

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

probleme in paradis

 

am schimbat uleiul 10w40 motorex si acum nu mai debraiaza.

bag in viteza si pleaca singura cu ambreiajul tras

si inainte facea acelasi lucru da parca mai putin

stie cineva ce poate fii daca nu maine dimineata ii desfac ambreiajul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are cineva un manual de gsxr750 din 98

am desfacut ambreiajul si am vazut ca are un o singura piulita care strange discurile si nu am avut tupeu sa o desfac pt ca nu stiu cat sa o strang apoi.

 

efectuand aceasta operatie nu am reusit sa fac decat sa rup garnitura de pe capacul ambreiajului :D ; daca exista stoc pe la cineva vreau sa cumpar si eu una, fostul proprietar spune ca e posibil sa fie un ambreiaj racing si din ce am vazut eu pe acolo nu pare nimic uzat plus ca nu patineaza ambreiajul

daca e cineva care se pricepe mai bine si poate sa-mi dea ceva sfaturi ...

 

multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are cineva un manual de gsxr750 din 98

am desfacut ambreiajul si am vazut ca are un o singura piulita care strange discurile si nu am avut tupeu sa o desfac pt ca nu stiu cat sa o strang apoi.

 

efectuand aceasta operatie nu am reusit sa fac decat sa rup garnitura de pe capacul ambreiajului :D ; daca exista stoc pe la cineva vreau sa cumpar si eu una, fostul proprietar spune ca e posibil sa fie un ambreiaj racing si din ce am vazut eu pe acolo nu pare nimic uzat plus ca nu patineaza ambreiajul

daca e cineva care se pricepe mai bine si poate sa-mi dea ceva sfaturi ...

 

multumesc

 

da-mi un id de mess si-ti trimit eu manualul

 

nu cred sa fie de la ulei faptul ca nu debreiaza, ceva nu-si face rolul: joc la maneta, calbul se intinde, joc la parghi etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la toti !

 

Noul proprietar al unei GSXR 600... :D

Imi achizitionez echipament .. sunt pionier in domeniu ... si pentru casca am gasit urmatoarele modele :

http://www.paulas-bikershop.com/catalog/in...3_32_50_605_994

http://www.paulas-bikershop.com/catalog/pr...roducts_id=8950

http://www.louis.de/?partner=hurra&top...artnr_gr=203535

http://www.moto-market.ro/main.php?p=rand&...=16&shim=39

Daca ma puteti ajuta cu niste pareri sau cu alte modele (eventual un model de Arai pana in 200Eur :welcome: )...

 

Si inca o intrebare : Am vazut ca 57 cm ar fi marimea M ... cam la limita . Ce imi recomandati S sau M ?

 

Multam'.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze ca ma bag pe topicul vostru...Dar la Gsx-r 600 k6-k7 shaua pasagerului este optionala ? sau cum?.

[/quote

 

stii tu vreun motor in care shaua de pasager e optionala???

la k6 de 600 in pret intra si monopostul {idem k7 si k6,7 de 750}

 

Salutare la toti !

 

Noul proprietar al unei GSXR 600... :D

Imi achizitionez echipament .. sunt pionier in domeniu ... si pentru casca am gasit urmatoarele modele :

http://www.paulas-bikershop.com/catalog/in...3_32_50_605_994

http://www.paulas-bikershop.com/catalog/pr...roducts_id=8950

http://www.louis.de/?partner=hurra&top...artnr_gr=203535

http://www.moto-market.ro/main.php?p=rand&...=16&shim=39

Daca ma puteti ajuta cu niste pareri sau cu alte modele (eventual un model de Arai pana in 200Eur :welcome: )...

 

Si inca o intrebare : Am vazut ca 57 cm ar fi marimea M ... cam la limita . Ce imi recomandati S sau M ?

 

Multam'.

 

arai si shoei pana in 200 de euro e greu de gasit,dar sa stii ca isi merita banii.

daca vrei un costum are ,,johonson,,{vezi poza de mai sus,,tin tin,,}la un super pret.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, imi dati si mie voie in cercul vostru sunt suzuki funn cu toate ca lucrez la un dealer de suzuki in america tot roman sunt si mi face placere sa vb cu voi. am o hayabusa turbo astia sunt nebuni aici dupa tunare. aveti intreb despre motor sau eu stiu orice va pot ajuta sau piese de schimb numai ca nu stiu cat este vama. daca aveti intreb despre motorul meu astept , inca nu postez , ca sa nu se inetrpreteze gresit. bafta la toti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cati cai are si... evident, cat baga, nenea? :D

560 cu presiunea de 2 bar la turbo si race gas

380 cu 1.2 bar si benzina de la statie ceea pt strada este prea multa putere si pt cel mai avansat

de viteza ce sa zik daca ai c.aie sa o duci cat poate e bine:)) cu a5-a am dat km peste cap la 320 si ma aveam una de schimbat. spun asta pt ca atreb sa schim coroana de la roata si pinionul in fata ca sa imi fie vitezele cat mai lungi ca la puterea asta este practik imposibil de condus

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...