Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

am si eu nevoie de o parere despre o posibila achizitie...

ce ziceti de acest hornet

http://motomus.ro/Pa...ails.php?id=454

 

sau care din cele de pe site-ul respectiv ar merita

merci

 

Salut,

opinia mea este sa alegi ori Hornetul din 2003, ori cel din 2004. Merita diferenta de pret fata de variantele mai vechi! Din 2003 honda a facut upgrade important la Hornet (roata de 17 inch pe fata spre exemplu....)

Ai grija sa fie ok cu cadrul ( sa calce rotile una dupa cealalta) si cu motorul... In rest...bafta la achizitie!

 

Numai bine,

Razvan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu nevoie de o parere despre o posibila achizitie...

ce ziceti de acest hornet

http://motomus.ro/Pa...ails.php?id=454

 

sau care din cele de pe site-ul respectiv ar merita

merci

 

pretul este ok , eu am acelasi model din 2001 si chiar albastru ......

 

Salut,

opinia mea este sa alegi ori Hornetul din 2003, ori cel din 2004. Merita diferenta de pret fata de variantele mai vechi! Din 2003 honda a facut upgrade important la Hornet (roata de 17 inch pe fata spre exemplu....)

Ai grija sa fie ok cu cadrul ( sa calce rotile una dupa cealalta) si cu motorul... In rest...bafta la achizitie!

 

Numai bine,

Razvan

 

doar modelul 98' - 99' are roata mai mica ( care vizual arata mai bine )

 

iar pentru mine singura alegere este : un hornet cu furca normala sau model mai nou USD , in rest hornetul e hornet ..... enervant de fiabil si durabil :P

 

ps. a incercat cineva de pe aici sa puna pe modelul 01' - 02' furca USD , cam de la ce alte modele s-ar potrivi pe cadrul de hornet ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, un prieten care si-a luat de curand permisul cauta sa-si cumpere un Hornet, in stare buna, dupa 2000, musai din Bucuresti.

 

Citeste forumul dar inca nu are cont , asa ca daca stiti pe cineva care vinde/isi vinde hornetu', lasati un link si poate cateva vorbe.

 

A, sa nu uit, modelul carenat iese din discutie.

 

Multam! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, un prieten care si-a luat de curand permisul cauta sa-si cumpere un Hornet, in stare buna, dupa 2000, musai din Bucuresti.

 

Citeste forumul dar inca nu are cont , asa ca daca stiti pe cineva care vinde/isi vinde hornetu', lasati un link si poate cateva vorbe.

 

A, sa nu uit, modelul carenat iese din discutie.

 

Multam! :)

 

Gixu, nu poti primi PM-uri? Am incercat sa iti trimit un mesaj legat de de ce ai scris tu mai sus. Trimite-mi eventual tu un PM cu o adresa de mail pe care iti pot da mai multe detalii.

 

Vezi ca Sorin isi vindea bicicleta :-)

 

Multumesc Cata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut,

Si eu am de vanzare o viespe,an fabr. 2000,stare foarte buna,km reali 44500,consumabile schimbate,cauciucuri foarte bune,xenon,alarma,sea modificata,toba carbon,ghidon schimbat,semnalizatoare,etc.I.T.P. valabil pana in 09-2013.Ofer certificat fiscal pe loc.Cer si ofer seriozitate maxima!

Locatia Brasov.

Pret 1900eur.Tel.0729161121

 

Vandut!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

E posibil sa fie inboxu' plin...I-am lasat pe facebook un link cu motorul, eu unu nu ma bag. Nu fac altceva decat sa transmit un mesaj si sper sa gaseasca ceva ok :D Daca e interesat,te suna el direct.

 

Spor! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca topicul se transforma in unul de vanzari.

Daca aveti ceva de vandut exista rubrica separata pentru asta, Eventual puteti sa initiati un topic cu "piese pentru hornet" de vanzare.

Editat de mettal86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari!

Vreau si eu sa-mi iau un motor si mi s-a pus pata pe Honda Hornet 600. Este vreun binevoitor prin Bucuresti, care inca o mai are pe strada si nu la hibernare, sa-mi arate si mie un Hornet? Ma intereseaza in principal cum stau pe ea, eu avand 1.88.

Raman profund recunoscator si fac o bere dupa vizionare/testare ;)

Sanatate multa si iarna scurta! :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai vine cineva joi la intalnire in Constitutiei sau sunt la iernat motoarele?

 

Salutari!

Vreau si eu sa-mi iau un motor si mi s-a pus pata pe Honda Hornet 600. Este vreun binevoitor prin Bucuresti, care inca o mai are pe strada si nu la hibernare, sa-mi arate si mie un Hornet? Ma intereseaza in principal cum stau pe ea, eu avand 1.88.

Raman profund recunoscator si fac o bere dupa vizionare/testare ;)

Sanatate multa si iarna scurta! :peace:

 

Poti trece pe acolo, poate ne intalnim.

Editat de trifi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Proaspat motociclist...proaspat hornetist

Mobra mea: un Hornet din 2000 achizitionata de la userul ulita

Uuuu...la Arad a ajuns...s-o stapanesti sanatos!!

 

In alta ordine de idei azi am pus punct primului meu sezon de moto...cu multe lucruri bune si pe ici pe colo cate un hop asa ca sa nu intram in monotonie si sa ma trezesc la realitate.

Impresii...hmm sincer cand am dat de carnet nici prin gand nu imi trecea ca o sa fiu in saua unui hornet....imi fugeau ochii dupa vitezane logic :crack:...nu ca putere sau performante ci strict ca aspect vizual si frumusete Prin Sept. anul trecut am ochit insa un hornet S...semicarena in plus fata de in F imi placea mult ca aspect, ce mai...i was in love, dar pretul cam sus pt buzunarul meu (vreo 2100-2300 nu-mi amintesc) insa dupa 2 luni in care pretul a mai scazut (si nu a luat-o altcineva ) am intrat si eu in randul vostru.

 

Am auzit multe "cuvinte de incurajare" ca da...incepator pe 600 e moarte si ca ceva mai mic ar fii indicat poate , daca erau fonduri poate.... insa iata-ma aici scriind aceste randuri dupa 8000 km venindu-mi in minte salutul catre mine al unui coleg moto mai zglobiu "Ma bucur sa te vad inca in viata" =))) Poate ca varsta mai trecuta de teribilism (26) si capul pe umeri m-au ajutat...si sincer nu regret ca am ales un naked in detrimentul unei vitezane (m-am suit pe cateva si pozitia e masochista rau in opinia mea)

 

Per total foarte multumit de primul sezon...Bieibi (asa cum a botezato o nebuna ) a tinut insa sa ma trezeasca la realitate ca nu totul e roz si mi-a facut cunostinta si cu asfaltul ca doar motociclisti care nu au cazut nu exista :D ...dar m-a iertat, cele 2 escapade au fost la viteze mici si fara urmari majore pt mine si ea.

 

Acum astept primavara odata cu voi si sper la cat mai multe aventuri si lucruri frumoase pe doua roti si la anul. :mexicanwave:

Editat de ionutz_bv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...