Sari la conținut

Tatuaje


sacal
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 645
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

bai, ce naiba? tatuaje profi "la mine acasa"

unde?

in bucatarie, in baie sau pe holu' blocului, sa se bucure si vecinii de peisaj?

ce aparatura ai?

ce fel de cerneala folosesti?

pune niste link-uri, macar, cu providerii de ace de unica folosinta, de la care te aprovizionezi. manusile sterile unde le tii? in frigider?

 

cum realizezi acasa mediul steril?

sau faci tatuaje in camera bunicii?

ce mama dracului, chiar crezi ca aicea suntem o gasca de tampiti?

auzi la ea, mucea, tatuaje profi..

pai daca pun mana pe tine, astia adevaratii tatuatori, te papa cu fulgi cu tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce carcotasi domnle ..n'are voie omu sa faca un tatuaj acasa ca sar toti artistii pe capu' lui....

 

 

P.S. NU MAI SCHIMBATI ULEIUL SI PLACUTELE IN FATA BLOCULUI CA INTRA PRAF !

(scz de offtopic dar nu ma puteam abtine la comentariile lui "Cyprea" , nu vad ce e rau in a face un tatuaj acasa, poate nu toti au bani sa'si deschida saloane sau sa se duca la salon sa dea n'sute de euro sau milioane pe un tatuaj)

 

Bafta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma intreb cine are curaj sa-si dea pielea pe mina unei pustoaice ??? Fara recomandari , fara nimic. Ce , deseneaza misto ? Da' de tatuat cum tatueaza ? Ca nu-i tot aia cu desenul. Si mai ere si virsta pe care o are.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma intreb cine are curaj sa-si dea pielea pe mina unei pustoaice ??? Fara recomandari , fara nimic. Ce , deseneaza misto ? Da' de tatuat cum tatueaza ? Ca nu-i tot aia cu desenul. Si mai ere si virsta pe care o are.

Lil, las-o dreaku ca arata bine fata.., Socoloski, iti dau 10 cm de piele sa faci ce pohtesti cu ea, dar tu, tu ce imi oferi in schimb?! :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ninja tattoo, pune mana si mai lucreaza la prezentare. dupa care, pune mana si mai lucreaza. ce ai pe blog, presupun ca e tot ce ai lucrat. baga niste poze cu lucrari vindecate. acolo se vede ce si cum. nu mai spune preturi. nu mai da detalii. dar baga lucrari.

 

Louis Cyphre, unde te-ai nascut coa? arata-mi un artist ce nu a inceput de-acasa. un artist de minim 25-30 de ani ce nu a batut cu coarda de chitara si rottring. arata-mi un tattoo artist. nu poti. de ce? ca esti total pe langa, dai click pe replay de plictiseala? tattoo profi nu se fac numai la saloane, se fac oriunde. samuraiul este un tattoo batut cu rottring , motoras de walkman si coarda de chitara ascutita la pila de unghii. daca-mi aduc bine aminte, este al 3-lea sau al 4-lea tattoo facut de persoana resp. mediu steril? stii ce-nseamna? nu avem nici in salile de nasteri. gasca de tampiti? daca ganditi la fel si sunteti peste 12-13, formati o gasca. tattoo artistii "adevarati" cand pun mana pe cineva care merita de obicei nu-l papa cu fulgi, ci-l iau sub tutela.

 

ai exemple de tattoo-ri facute de-ncepator. majoritatea batute cu coarda de chitara, sau aparat de rahat (ce se gasea pa la noi acum multa vreme). care acum lucreaza acasa, si numai proiecte ce-i sunt pe plac/stil.

 

maestru' jedi e pus numa pe caterinca, nu-l lua in seama. dar sigur n-ar suporta mai mult de 3cm (cubi, patrati, liniari, no matter) de tattoo intr-o seara (e mult).

 

ce aparat folosesti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tati , cind eu imi bateam tatuaje , voi erati cam pe la gradinita. Manual , cu 2-3 ace infipte in mina de pix si ca si colorant , tus rotring. Asta prin 90-91. Aaaaa , ai zis ceva ?

Nu faceam caterinca , vorbeam serios.

Mediu steril inseamna sa se spele " hartistu" pe miini , sa poarte manusi chirurgicale si sa nu bata 2 persoane cu acelasi ac/ace. In rest , daca are talent poate sa bata si cu virf de picamer , nu-i probleme.

Editat de lil debul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mediu steril inseamna sa se spele " hartistu" pe miini , sa poarte manusi chirurgicale si sa nu bata 2 persoane cu acelasi ac/ace. In rest , daca are talent poate sa bata si cu virf de picamer , nu-i probleme.

Pai si a zis ea undeva ca nu se spala pe maini? A zis ca nu pune manusi sterile? A zis ca bate 2-3 persoane la rand cu aceleasi ace?

 

Asta ati presupus voi cand ati vazut ca are 19 ani, daca are 19 ani nu inseamna ca e si batuta in cap.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tati , cind eu imi bateam tatuaje , voi erati cam pe la gradinita. Manual , cu 2-3 ace infipte in mina de pix si ca si colorant , tus rotring. Asta prin 90-91. Aaaaa , ai zis ceva ?

Nu faceam caterinca , vorbeam serios.

Mediu steril inseamna sa se spele " hartistu" pe miini , sa poarte manusi chirurgicale si sa nu bata 2 persoane cu acelasi ac/ace. In rest , daca are talent poate sa bata si cu virf de picamer , nu-i probleme.

 

 

nu-i probleme indeed, era doar un rapuns caterincos la caterinca ta fiule. te-ai agitat mai putin decat am sperat. cand eu eram la gradinita, tu erai prin sc generala. probabil prin perioadele prin care copii fiind frecam bete de chibrit pe piele pana ne lasau semne, sau ne taiam cu lama si bagam mina de pix ca hadicapatii. niste handicapati rebeli, hehe. manual am avut o sigura data ocazia sa vad cum se lucreaza, nu cu bambus sau os, ci cum zici tu, cu ace. greu, cine face treaba asa cu un aparat garantez ca face minuni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am avut rabdare sa citesc tot ........stiu ca pretul se face in functie de cate culori se folosesc , marime si complexitate asa ca trecem peste asta

 

domisoara artista .............te pricepi la desenat ?? vreau doi lupi , unul fioros si unul bland doar in negru , dimensiuni 15 - 20 cm/p . nu am gasit nicaieri un desen in care sa se afle asemenea 2 lupi ...............crezi ca poti desena si tatua tu asa ceva ca unicat , cat m-ar costa toata treaba .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ninja tattoo, pune mana si mai lucreaza la prezentare. dupa care, pune mana si mai lucreaza. ce ai pe blog, presupun ca e tot ce ai lucrat. baga niste poze cu lucrari vindecate. acolo se vede ce si cum. nu mai spune preturi. nu mai da detalii. dar baga lucrari.

 

Louis Cyphre, unde te-ai nascut coa? arata-mi un artist ce nu a inceput de-acasa. un artist de minim 25-30 de ani ce nu a batut cu coarda de chitara si rottring. arata-mi un tattoo artist. nu poti. de ce? ca esti total pe langa, dai click pe replay de plictiseala? tattoo profi nu se fac numai la saloane, se fac oriunde. samuraiul este un tattoo batut cu rottring , motoras de walkman si coarda de chitara ascutita la pila de unghii. daca-mi aduc bine aminte, este al 3-lea sau al 4-lea tattoo facut de persoana resp. mediu steril? stii ce-nseamna? nu avem nici in salile de nasteri. gasca de tampiti? daca ganditi la fel si sunteti peste 12-13, formati o gasca. tattoo artistii "adevarati" cand pun mana pe cineva care merita de obicei nu-l papa cu fulgi, ci-l iau sub tutela.

 

ai exemple de tattoo-ri facute de-ncepator. majoritatea batute cu coarda de chitara, sau aparat de rahat (ce se gasea pa la noi acum multa vreme). care acum lucreaza acasa, si numai proiecte ce-i sunt pe plac/stil.

 

maestru' jedi e pus numa pe caterinca, nu-l lua in seama. dar sigur n-ar suporta mai mult de 3cm (cubi, patrati, liniari, no matter) de tattoo intr-o seara (e mult).

 

ce aparat folosesti?

Misto si alea dar am eu un prieten profesor pot zice in arta tattoo,uite unul pe care mi la facut mie!

post-39918-1267449705_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Nu stiu despre fete daca se tatueaza, cat si unde....insa eu m-as tatua din cap pana in picioare...am deja 3 ..si mi-as mai face..... simt nevoia sa ma mai tatuez......deocamdata nu pot...insa urmeaza si cel de-al 4-lea....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu despre fete daca se tatueaza, cat si unde....insa eu m-as tatua din cap pana in picioare...am deja 3 ..si mi-as mai face..... simt nevoia sa ma mai tatuez......deocamdata nu pot...insa urmeaza si cel de-al 4-lea....

creeaza dependeta tatuajul? Asa am auzit , ca daca-ti faci unul iti vine sa-ti mai faci. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

creeaza dependeta tatuajul? Asa am auzit , ca daca-ti faci unul iti vine sa-ti mai faci. :laugh:

Creeaza 100%....sau cel putin in cazul meu....mi-as face in continuu...astea pe care le am sunt ascunse....nu se vad deloc...si ce mi-as face de acum in cotot tot in zone in care nu se vad le vreau....eu spre ex le fac sa stiu eu ca le am nu sa le arat lumii....asa ca daca te apuci te apuci bine de tot de nu le mai lasi....e mai rau decat alcoolul....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu despre fete daca se tatueaza, cat si unde....insa eu m-as tatua din cap pana in picioare...am deja 3 ..si mi-as mai face..... simt nevoia sa ma mai tatuez......deocamdata nu pot...insa urmeaza si cel de-al 4-lea....

 

este de ajuns sa-ti faci primul tatuaj, iar apoi vor urma si altele :cheers:

asa mi s-a intamplat mie :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca inainte nu credeam ca poate provoca dependenta, acum sunt sigura. Dar asta depinde de la om la om, pe mine deja ma mananca iar de unul :cheers:

Ce nu imi place mie de nici o culoare este tatuajul tribal. Nu ii vad rostul, nu exprima nimic, nu infatiseaaza nimic frumos din lumea asta....in mare parte sunt facute doar pentru ca "se poarta".

 

- Tattook - el mi-a facut pierceurile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, pe dracu'.... :huh: SERIOS???

Da....f serios...sau cel putin in cazul meu....din 2007 pana akm in fiecare an mi-am facut cate unul..de fapt 2 in 2007 si pe urma cate unul..si mi-as mai face ...insa nu am cum akm...deocamdata....dar pe astea pe kre le am vreau sa le fac alte umbre sa le retusez....vreau o motocicleta pe gat akm..asadar...apucati-va...ca va apucati de ceva bun....:cheers:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...