Sari la conținut

Sos. Bucuresti-Targoviste - ACCIDENT MORTAL


Taurasu
 Share

Postări Recomandate

ba dar esti prost facut gramada frate....DE CE COMPARI ?? sunt 2 accidente total diferite .... retardatule ...cum sa nu faci atac la persoana.

ba terminatule nu vezi ca acolo motociclistu era in viteza pe curba unde LINIA ERA DISCONTINUA??? si in dreptul unui restaurant ?? acolo a murit pe barba lui .... e culpa comuna ....dar aici linie continua ... putea sa aiba si mach1 .... CA AIA NU AVEA VOIA SA TAIE LINIA... retardat fututi mortii matii stingeti calculatoru`

Pe vremea acestui accident mi-au sarit toti in cap ca nu-i iau apararea motociclistului. Atunci am luat apararea soferului de duba, cum vad ca inclini sa faci si tu si am avut parte de acelasi tratament pe care mi-l aplici. Hai ca peste catava luni imi dai dreptate si in cazul de fata.

...

Si nu mai injura in halul asta ca nu-ti sta bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 231
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Va dati degeaba cu parerea despre cum se merge afara si asa mai departe.Niste oameni au murit,ambii sunt vinovati intr-o anumita masura.Cand mergi pe motor iti asumi riscuri.Si la 50 la ora daca iti intoarce unu' in fata nu iesi prea bine asa ca ce sa mai vb de viteza mai mare.Avea,nu avea viteza...irelevant acum.Numai vulpoi predicatori aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu propun sa revenim ontopic si sa lasam la o parte discutiile inutile si lipsite de bun simt.

cand o toanta iti intoarce masina in fata pe linie dubla continua e clar ca te tavaleste si nu scapi. in cazul acesta consecintele au fost tragice. el a considerat ca poate sa accelereze putin, drumul e bun, e frumos afara, nu sunt intersectii-e linie continua, deci nu e nici un pericol sa accelezi cateva clipe...dar eu stau si ma gandesc la casca aia retezata...

 

 

Gresit, sunt o gramada de strazi laterale de unde ies tot felul de tembeli iar in dreptul strazilor laterale nu mai este linie continua. Greseala mobristului a fost ca a depasit viteza legala in aceasta zona foarte periculoasa (oricum nu avea 200) dar de vina este in mod clar vaca cu Toyota.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am putut citi tot si nu voi reveni sa recitesc. Sper din tot sufletul ca acel copil sa fi scapat!

 

Nu vreau sa ma transform in avocatul diavolului, insa sincer cati dintre voi nu ati trecut peste linia continua, chiar asigurandu-va temeinic?! in momentul ala cati v-ati gandit ca poate veni unul de-al nostru cu o viteza chiar si de 100kmh? cati stiti ca n-ai cum sa mai eviti? ce conteaza mai mult: viata sau dunga continua, dubla, tripla , parapet, etc.. ?

Conteaza cate stele are toyota la euroncap? sau ce viteza avea bikerul? sau cat de cretini sunt reporterii de televiziune? Conteaza cum merg italienii cu masina, sau cat de mult vorbesc sa zicem grecii la telefon cand conduc?

Retorica aia penala, comunista si zgarietoare pe timpan 'preventiv pana la evitarea oricarui...bla bla bla' va fi mereu valabila! Cand poti 200kmh da-i, cand poti 300 da-i, cand poti intoarce pe linia continua (adesea imbecileste marcata prin Romania) in siguranta, intoarce!

 

Doamne da-le putere celor ramasi in urma acestui incident si intelepciune celorlaltora !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar nuuu... Trebuia sa vina motociclistul cu peste 200km/h (a spus-o Nightwolf, nu oricine) ca sa bage copilul ala in coma, iar el sa moara.

 

Mai Coco, las-o in bip cu 200km/h ca daca avea peste 200 cum se jura Nightwolf motocicleta se facea bucati. E clar ca avut viteza dar sa nu exageram mai mult decat este nevoie.

 

PS: Nightwolf este politist iar in Romania politist nu e sinonim cu competent, fara suparare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe vremea acestui accident mi-au sarit toti in cap ca nu-i iau apararea motociclistului. Atunci am luat apararea soferului de duba, cum vad ca inclini sa faci si tu si am avut parte de acelasi tratament pe care mi-l aplici. Hai ca peste catava luni imi dai dreptate si in cazul de fata.

...

Si nu mai injura in halul asta ca nu-ti sta bine.

esti tampit daca ai impresia ca eu imi schimb parerea... ca s-a produs accidentu nu e de vina motociclistu IN CAZUL ASTA ..cum era seara putea sa aiba si 50 ... asa cum am patit eu pe zi ...am apucat sa franez putin si poc ... cu toate ca ma uitam la el cum sta la stop si dintr-o data... hai sa ma bag si daca se baga tare.. intram fix in el ..asa m-a sterpelit pe dreapta cu toate ca am tras stanga, daca nu avea viteza mare poate nu murea...POATE DA, dar ce zic ca tu ai dovezi ca nu se moare la 50 la ora ...numai zic nimic crezi ce vrei .. oricum esti troll

 

Mesaj completat

Imi dau seama cat de periculos esti si in trafic, daca aici nu te posti stapani...

Si cum foarte multi iti tolereaza comportamentul si n-au nimic de obiectat la adresa ta, ci doar la a mea, imi dau seama cu ce fel de oameni am de-a face pe aici.

GRAV!!!

da sunt foate periculos cand vad atata lume retardata care imi pune viata in pericol ..anul trecut unu mi-a sarit in fata ( avea cedeaza trecerea) ca sa intre in parcare( si am oprit la aproape un metru de porbagajul lui ..pur si simplu mi-a taiat fata ( 50-60 aveam) si mai aveam pe cineva in spate( nu era fata ca sa-mi arat masculinitatea si nici nu ma simteam "bazat" ca eram cu cineva) dar pur si simplu am pus mototicleta pe cric in mijlocul ala si m-am dus la ala, am incercat sa-i deschid usa (initial sa vb cu el ) dar era incuiata si se uita ca vita la mine dupa care iam dat un pumn in geam ...sincer daca avea usa deschis nu-l plesneam..dar daca sarea cu gura il bateam in asa hal incat saluta orice motociclist pe care il vedea... nu vreau sa ma dau mare sau plm..ca nu sunt ..dar pe moment pur si simplu nu ma pot controla cand cineva imi pune viata in pericol..si da sunt constient ca in felu asta paote dau pe cineva care ma poate cafti...poate doar asa ma voi poate potolii.

acuma stii ce fel de om sunt ..altceva ce mai vrei sa stii ?? vrei sa-ti dau adresa mea de facebook ?? vrei sa ne dam add pe forum ??

Editat de haste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba da, diferenta mare la gabarit si tabla in schimb nu e... oboseala, se mai intampla :lol:

Eu as zice ca e diferenta la gabarit si sasiu, deci a rupe in halul ala un avensis = viteza mai mare decat a rupe in acelasi mod o corolla. La tabla da, nu exista diferente. Te cred ca esti obosit & all, cred ca scopul meu era sa zic ca mobra a flendurit una din masinile de clasa medie-mare cu destule puncte forte la siguranta. Deci... racheta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

singurul care si-a pus viata in pericol ai fost tu... dar mai ai cativa ani pana vei intelege... sa speram cu totii ca vei reusi sa-i traiesti.

mult succes pe viitor!

[

 

jurate tu ?? de ce ?? ca mergeam regulamentar?? ca am fost prudent pe frane ??? ca am avut noroc ??

 

si acuma o sa ma iei ca eu singur ma pot salva ...da asa este...dar cand nu poti ce faci ?? tot eu imi pun viata in pericol ?

 

daca esti asa de intelept de ce nu zici acuma ca un sfat daca tot te afirmi ?? sau ma lasi pe mine vad pe propria piele ??

 

acuma m-ai facut curios ..zi-mi explicatia sa nu mor tanar

 

numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...I-mi pare rau de ce sa intinplat ...pacat ...ce sa zic.

Am primit telefon de la cineva din familie ...cred , sa-mi spuna ca eu eram in telefonul baiatului ...in faza asta nu stiu cine este dar pot sa i-mi dau seama.

Viteza .. avea ...da....cauciuc fata avea sa puna frina eficienta ? ...nu !!!! pacat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

probiker

Mesaj completat

 

 

Ba da, diferenta mare la gabarit si tabla in schimb nu e... oboseala, se mai intampla :lol:

Mesaj completat

 

 

Dar daca eu iti spun ca impactul s-a petrecut la peste 200km/h ma crezi? Mai ales ca am si probe in acest sens? :lol:

Mesaj completat

 

 

Vezi sa nu ti se intoarca... se spune sa ai mare grija cand doresti moartea cuiva....

 

 

 

Ba Nightwolf.. in primu rand dak nu ai treaba frate q ce s`a intamplat acolo nu mai vorbi aiurea.. totzi copii idioti si-au facut cont pe motociclism.. au pus un nr de moto si o motocicleta la nimereala si gata sun si ei motociclisti.. Daca nu stiti frate care e treaba nu mai vorbiti aiurea.. nici voi nu va credetzi.. sunteti niste copii facuti pentru alocatie.. lasati frate omu sa se odihneasca in pace..

In al 2`lea rand..cu motocicleta aia s`au chinuit multi motocilisti experimentati sa prinda pe toata A2 235 km/h asha k nu mai spuneti voi ca avea peste 200 la ora.. plus de alta k au fost 28 m de franare.. asha k si Haiabusa daca era la viteza maxima in 28 de m reduceai la 160 maxim 170.. asha ca.. ..

Si pentru domnul Preacuvinciosul_mihail.. frate lasa`te de sporturi dastea.. ia`ti tastatura si bagati`o`n poponeata.. dati foc.. si scapa lumea de un om fara viitor...

Motociclistul imi era prieten si sunt curios dupa o drama k asta dak mai postati asa ceva. de ce de fiecare data motociclisti sunt de vina.. va credeti soferi.. aveti si voi B si gata..!!! Romania e o tara de idioti.

 

 

 

R.I.P Ionutz. Nu te vom uita niciodata. Dumnezeu sa te odihneasca in pace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu motocicleta aia s`au chinuit multi motocilisti experimentati sa prinda pe toata A2 235 km/h asha k nu mai spuneti voi ca avea peste 200 la ora..

 

Uite ca in sfarsit a aparut cineva care s-a gandit si la chestia asta. Evident ca n-avea timp CBR-ul ala sa prinda peste 200 in spatiul ala si sa mai si reduca ca sa intre cu 200 conform "dovezilor solide".

 

Dumnezeu sa-l odihneasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iote ce zice Nightwolf:

 

"Dar daca eu iti spun ca impactul s-a petrecut la peste 200km/h ma crezi? Mai ales ca am si probe in acest sens? "

 

Asta ce inseamna? Ca nimeni nu a citit atent ce a spus..impact la 200 la ora inseamna viteza cumulata a celor doua vehicule aflate in deplasare sau poate doar viteza unuia dintre ele daca celalalt era stationat. Nu cred ca era stationat deci...se misca. Daca se misca, inseamna ca avea o viteza de deplasare. De unde rezulta doua obiecte care se deplasau cu doua viteze unul catre celalalt. Cand au facut poc au facut-o la o viteza de peste 200km/h. Ceea ce inseamna ca moto avea 200 si masina 30...sau masina 50 si moto 180 etc etc...

 

@Nightwolf: casca zici ca e Probiker? Nu o sa inteleg niciodata cum naiba au unii bani de motor de intretinerea lui dar nu pot sa isi cumpere o casca mai acatari. Am vazut si cu chinezarii pe cap, de toata jena...plus ca uite cum se rup in doua :lol:

Editat de sailordana8
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iote ce zice Nightwolf:

 

"Dar daca eu iti spun ca impactul s-a petrecut la peste 200km/h ma crezi? Mai ales ca am si probe in acest sens? "

 

Asta ce inseamna? Ca nimeni nu a citit atent ce a spus..impact la 200 la ora inseamna viteza cumulata a celor doua vehicule aflate in deplasare sau poate doar viteza unuia dintre ele daca celalalt era stationat Nu cred ca era stationat deci...se misca Daca se misca, inseamna ca avea o viteza de deplasare. De unde rezulta doua obiecte care se deplasau cu doua viteze unul catre celalalt. Cand au facut poc au facut-o la o viteza de peste 200km/h. Ceea ce inseamna ca moto avea 200 si masina 30...sau masina 50 si moto 180 etc etc...

 

impactul a fost in laterala masinii. cum mama zmeului se misca masina aia de-a latul ? :lol:

 

sa fie clar: daca iti intoarce o masina in fata din scurt nu exista viteza la care poti evita.

ex:

mergi cu 20km/h = 5.5 m/s. ala iti intoarce sub 5 m. poti evita ?

mergi cu 50km/h = 14 m/s. ala iti intoarce sub 14m. poti evita ?

mergi cu 100km/h = 28 m/s. acceeasi poveste. nu poti evita in nici unul din cazuri: pana percepi, pana reactionezi, pana franezi/eviti , pana se opreste...

 

vreau sa spun ca oricat de incet si preventiv ai merge se poate ca unul sa-ti taie fata mai din scurt decat poti tu reactiona.

 

de aia purtam echipament si mergem rational. ca in caz de... urmarile sa fie minime.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda... ca de obicei, iese o albie de porci la orice topic cu accidente....

 

 

Ca fapt divers: de 3 ani jumatate lucrez in Mogosoaia si nu au fost accidente moto pe portiunea aia (de care sa stiu eu), iar acum 2 accidente in decurs de o saptamana... Aseara pe la 17:20-17:30 s-a infipt un scuterist in spatele unui microbuz, ptr ca nu a pastrat distanta. Microbuzul a oprit la trecerea de pietoni si scuteristul probabil nu a fost atent. Lasam deoparte detalii ca scuter neinmatriculat, casca nelegata (sarita din cap, conform declaratiilor martorilor), consum de alcool (a fost intrebat de un medic care era la 2 masini in spate, si care de altfel i-a acordat primul ajutor, daca a consumat bauturi alcoolice, dar totodata omul era in soc, ca isi pierduse 2-3 minute cunostinta).

Editat de legionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta ce inseamna? Ca nimeni nu a citit atent ce a spus..impact la 200 la ora inseamna viteza cumulata a celor doua vehicule aflate in deplasare sau poate doar viteza unuia dintre ele daca celalalt era stationat. Nu cred ca era stationat deci...se misca. Daca se misca, inseamna ca avea o viteza de deplasare. De unde rezulta doua obiecte care se deplasau cu doua viteze unul catre celalalt. Cand au facut poc au facut-o la o viteza de peste 200km/h. Ceea ce inseamna ca moto avea 200 si masina 30...sau masina 50 si moto 180 etc etc...

 

 

Daca taceai... :lol:

 

Cit despre casca aia... crezi ca un Arai este rollcage? Casca sta pe cap care sta pe git... cam la cite chestii crezi ca rezista gitul ala de iti inchipui tu ca o casca moto tre sa fie indestructibila? Sau mai bine nu incerca sa raspunzi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca unii sunt atat de ingroziti (au si de ce) incat trebuie sa treaca acest prag autoconvingandu-se ca daca mergi incet esti in afara orcarui pericol.

da este adevarat ca reduci mult din riscuri mergand incet DACA reusesti sa si ramai concentrat. frate ti-ai facut mai mult decat datoria. ...este imposibil ca cineva sa nu fi inteles ca tu esti de parere ca daca se merge sub limita legala iar ochii sa-ti umble ca la cameleon va reusi sa evite multe accidente. este parerea ta insa asa cum ai tu dreptul la o parere asa au si ceilalti. crezi ca detii adevarul absolut sau esti presedinte de bloc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai sa inteleg... Cucoana cu masina nu este semenul tau?

Da, ma, a gresit cucoana, dar asta nu inseamna ca se si moare din astfel de accidente, decat daca mergem noi prea tare.

Greu la deal...

...

Ce insemna ca te doare la stoi? :lol:

Stai să înțelegi, dacă era un amic de al tău tot pe dânsa o pupai sub coadă?

Înțeleg că regulile sunt făcute pentru a fi încălcate, Âşi tu spune-mi tu că n-ai depăÂşit niciodată viteza că-mi fac statuie cu (nu pot să folosesc organe din acelea reproducătoare, că mă dă moderatorul afară).. ÂŞtii, când dai testul să-ți iei permisul, mai apare Âşi câte-o întrebare de genul, cum că ce ar trebui să faci când întorci un autovehicul. Eu Âştiu că ar trebui să te Âşi asiguri înainte să pleci ca boua. :lol:

 

Înseamnă că mă doare la Âştoi. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca taceai... :lol:

 

Cit despre casca aia... crezi ca un Arai este rollcage? Casca sta pe cap care sta pe git... cam la cite chestii crezi ca rezista gitul ala de iti inchipui tu ca o casca moto tre sa fie indestructibila? Sau mai bine nu incerca sa raspunzi...

 

 

La fel de bine pot spune si eu despre tine ca mai bine taceai, pentru ca nu vad ce este asa de ras la ce am spus eu. :lol:

Foarte multi s-au mirat despre cum s-a spus ca ar fi aratat casca. Iti spun si eu ca m-am mirat cand am vazut ce casti au cate unii pe cap cica puse sa protejeze...cu viziere zgariate de abia mai vedeai prin ele, casti scapate pe jos care la un accident cine stie ce mai puteau face, casti luate din targ care scapate pe jos se fac zob. Spune-mi si mie ce din toate aste ti-se pare aberant sau unde ai citit ca am spus eu ca o casca te face indestructibil sau ar fi ea indestructibila?

Eu una am grija de casca mea pentru ca ea imi protejeaza capul. Unii probabil ca nu gandesc, asa de vreme ce merg fara casca sau cu niste casti de mana a saptea pe cap. Ca alta concluzie nu pot trage... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

14 pagini aiurea...25 de min pierdute de mine citindu-le, fara sa aflu cine e motociclistul mort, sa aflu din alt topic ca este un baiat de la care am cumparat o motocicleta veche. Spor la taste, chiar nu va plictisiti sa va puliti degeaba?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La fel de bine pot spune si eu despre tine ca mai bine taceai, pentru ca nu vad ce este asa de ras la ce am spus eu. :cheers:

Foarte multi s-au mirat despre cum s-a spus ca ar fi aratat casca. Iti spun si eu ca m-am mirat cand am vazut ce casti au cate unii pe cap cica puse sa protejeze...cu viziere zgariate de abia mai vedeai prin ele, casti scapate pe jos care la un accident cine stie ce mai puteau face, casti luate din targ care scapate pe jos se fac zob. Spune-mi si mie ce din toate aste ti-se pare aberant sau unde ai citit ca am spus eu ca o casca te face indestructibil sau ar fi ea indestructibila?

Eu una am grija de casca mea pentru ca ea imi protejeaza capul. Unii probabil ca nu gandesc, asa de vreme ce merg fara casca sau cu niste casti de mana a saptea pe cap. Ca alta concluzie nu pot trage... :(

 

Este de ris felul cum calculezi tu viteza ;). Daca nu iti dai seama de eroarea ta nici acum... dupa ce ti-a mai explicat cineva inaintea mea... e si mai funny.

 

Cit despre casca... Orice casca (chiar si cele din carbon) lovite unde trebuie se sparg... asta e si datoria lor... sa deflecteze energia unui impact atit de mult incit se pot crapa. Odata energia deflectata cit a fost posibil... restul este absorbit de spumat... la fel... pina cedeaza si ala, daca e. Nici o casca nu e gindita ca fiind indestructibila... de aia se pot face bucatele si sa ramina lumea muta de uimire, pentru ca gitul cedeaza oricum inaintea ei... din pacate. Asa ca nu te mai mira atita ca un Probiker care este un label doar... castile alea fiind vindute sub mai multe alte "etichete" in intraga lume si probabil sint "patronate" de "firme" cu nume prea mari pentru a vinde ieftinaturi... s-a facut praf intr-un accident care a reusit sa o solicite la maxim. Sa nu crezi ca testele pe care le trec castile probiker sint trecute cu spaga... Dar... daca iti este frica... iati ceva care sa te faca sa te simti safe dar nu obliga pe restul sa aleaga ce alegi tu. Personal, cind am sa imi schimb casca am sa o schimb cu un Probiker flipup... ca asa vreau.

Editat de zaelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei sa faci accident trebuie sa tii cont de : 1) Daca mori, o sa invii in urma vorbelor de aici si din alte parti ; 2) Daca nu mori, or sa te omoare oamenii tot de aici sau de pe unde te vad. Asa ca nu te baga sa faci accident ca ti-o iei aici daca esti vinovat sau nu :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mesaj completat

 

 

 

Sa stii ca uneori ma gandesc cum faci fata atacurilor(ma refer doar la acestea de le-am vazut pe topicul asta)..cred ca te alimenteaza. De ce nu incerci sa te abtii de la improscat? e mort..gata! si soferita, o nesimtita vinovata.

Limbajul obscen il folosim cu totii; poate tu, care mergi cu 50km/h nu o faci..fii tu cum trebuie si nu muri de grija altora :cheers:

 

Te mirai mai sus cum de nu l-a vazut soferita pe motociclist. E, uite ca intr-o zi, pe motor fiind, m-am uitat in oglinda si n-am vazut absolut nimic venind din spate. Apoi mi-am intors privirea inainte si m-am trezit cu o racheta care a trecut aproape razant pe langa mine. Daca ocoleam vreo groapa in momentul acela? S-a gandit motociclistul? Avea el ceva in cap in momentul ala? Si viteza aia o avea in oras...

Daca soferita trebuia sa-l vada, el de ce nu a avut timp sa franeze pana la limita evitarii accidentului?

Eu nu improsc cu noroi si nu spun ca soferita este nevinovata, dar trebuie sa ne vedem putin si pe noi, macar putin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa fie clar: daca iti intoarce o masina in fata din scurt nu exista viteza la care poti evita.

ex:

mergi cu 20km/h = 5.5 m/s. ala iti intoarce sub 5 m. poti evita ?

mergi cu 50km/h = 14 m/s. ala iti intoarce sub 14m. poti evita ?

mergi cu 100km/h = 28 m/s. acceeasi poveste. nu poti evita in nici unul din cazuri: pana percepi, pana reactionezi, pana franezi/eviti , pana se opreste...

 

vreau sa spun ca oricat de incet si preventiv ai merge se poate ca unul sa-ti taie fata mai din scurt decat poti tu reactiona.

anul trecut am avut un accident exact cum povestesti. veneam de la munca, obosit... viteza de 60-65km/h. mi-a intors unul exact din scurt in fata. nu am avut timp sa fac nimic, abia m-am inclinat spre dreapta incercand sa evit. Impactul a survenit in aproximativ 1 secunda din momentul cand l-am vazut ca iese. nu am avut nici macar un metru de frana.

impactul a fost in coltul stang al masinii, eu zburand peste masina. in urma accidentului am avut piciorul stang rupt din glezna si mana dreapta rupta din incheietura

eu cred cu tarie ca:

1.daca aveam 50 de km/h tot nu evitam accidentul, dar poate leziunile erau mai mici

2.daca blocam franele, culcam motorul inainte de impact si nu zburam peste masina eram mort acum.

 

----echipament complet de la brau in sus, in rest blugi si snikeri

 

 

acum ontopic:

-nefericirea a facut ca pilotul sa nu zboare peste masina ci sa se loveasca de ea. la un impact de 200 km/h corpul uman pur si simplu se rupe in bucati. tanarul a mai trait cateva minute.

-referitor la casca, nightwolf spunea ca e retezata de la jumatate concluzionand ca motorul avea 200km/h. ei bine nu sunt de acord pentru ca tu nu stii exact ce porcarie de casca avea in cap, nu stii in ce stare era si nu stii exact de ce s-a lovit. am vazut casca integrala (am impresia ca tot probiker) cu madibula rupta dupa un stoppie eronat la ~40km/h. calitatea si starea castilor in momentul accidentului este discutabila.

-daunele motorului pur si simplu nu indica o viteza atat de ridicata

-am vazut si eu filmul test NCAP al toyotei si intr-adevar impactele par sa fie asemanatoare, cu exceptia ca si motocicleta sufera deformari. dupa parerea mea de habarnist este ca motorul avea maxim 100 km/h

Editat de Vishco
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...