Sari la conținut

Postări Recomandate

Eh, ca si reper...e bine! Plateam atunci vreo 2,5 lei/litru de benzina si un cauciuc era vreo 30 lei (plus un borcan cu miere de albine, ori zece oua de gaina...ca era Cooperatie, asa se faceau atunci tranzactiile), iar salariul il aveam vreo 1400 lei pe care ii luam cash...asta din amintiri, inainte de '80. Asa ca acum cand am un salariu de ~2000 lei din care raman cu max. 1700 lei, dau pe litrul de carburant cca 4,5 lei, un cauciuc ordinar este vreo 250-300 lei...si traim bine, nu?! Sa nu fiu inteles gresit, am urat din suflet comunismul si oranduirea de atunci, dar acum am ajuns sa fiu scarbit ca dupa 40 ani de serviciu am un salariu de muncitor necalificat, raspundere si sarcini cat cuprinde, iar preturile cresc zilnic (pe cand salariul meu a "inghetat" de ~10 ani!). Nu mai spun ca atunci, pana in '80, asigurarea nu era musai la motocicleta, dar aveam CASCO (full) la un pret modic si nu plateam ca acum si aerul pe care il respir! Dar...daca voi, majoritatea spuneti ca este bine asa, ma conformez si stau in banca mea! :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

mama cate arogante si basini se trag p-aici.

 

On topic:

 

Are cineva pilot power 2ct?

Cum e aderenta la ele?

Vreau sa-mi pun unele mai rezistente la ture lungi dar care sa nu fie substantial mai slab ca aderenta in viraje.

GPRacer pe strada se duc prea repede.

 

Sper sa nu deviem si de la intrebarea asta.

 

Multumesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mama cate arogante si basini se trag p-aici.

 

On topic:

 

Are cineva pilot power 2ct?

Cum e aderenta la ele?

Vreau sa-mi pun unele mai rezistente la ture lungi dar care sa nu fie substantial mai slab ca aderenta in viraje.

GPRacer pe strada se duc prea repede.

 

Sper sa nu deviem si de la intrebarea asta.

 

Multumesc anticipat.

Vand eu un set aproape nou dot 2015, daca esti interesat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand eu un set aproape nou dot 2015, daca esti interesat

Am intrebat despre performante.

Am de unde sa iau. Vinde si un prieten.

Merci frumos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De-a lungul vremii au avut review-uri foarte bune. Daca pretul e ok, ia-le.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incetati cu injuriile aici! Continuati pe PM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt considerabil mai rezistente?

ce inseamna considerabil la tine? cred ca faci 6-7k cu un spate MINIM si cel putin 10 cu fatza.

 

sunt foarte foarte misto incalzite

 

vrei mult mai multi km dintr-un set treci la sport-touring 10-12k spate poate si mai mult , aderenta bunicica la rece ... dar la fel cand e cald , mai putine emotii pe ploaie ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic că nu o să îți pară rău dacă iei Sportsmart 2. Nu sunt ele de touring, dar duc ceva pe motocicleta potrivită.

Nu de touring imi trebuie , pana la urma le pun pe un ss.

Dar nici sa le schimb in 4000KM

» Post actualizat in 05 May 2017 07:15

ce inseamna considerabil la tine? cred ca faci 6-7k cu un spate MINIM si cel putin 10 cu fatza.

 

sunt foarte foarte misto incalzite

 

vrei mult mai multi km dintr-un set treci la sport-touring 10-12k spate poate si mai mult , aderenta bunicica la rece ... dar la fel cand e cald , mai putine emotii pe ploaie ..

7k e ok . O sa iau in considerare.

De unde gasesti la un pret acceptabil sportsmart2 ?

Stiu ca cezar avea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Îți garantez că nu schimbi la 4k. Bine, îți și pace să tragi nițel de motor, dar estimez că spatele te duce cu brio 10k. :)

Tx Tornadoooos :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cum se face dar pe mine m-a tinut GP racer endurance peste 10.000 si a vazut si strada si o zi de Serres. Poate pentru ca nu mergeam doar pe autostrada :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut băieți! Mă poate ajuta cineva cu o informație?....: Am nevoie de anvelope: 100/90/18 și 110/90/18. Mă poate ajuta cineva cu o informație...? Daca de poate la un preț ok.... Mulțumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact asta postam si eu. :)

 

http://heidenau.ro/categoria/strada/k-65/

 

http://heidenau.ro/categoria/strada/k-65-omr/

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut!

Ma gandesc serios sa merg la un track day pe Adancata pe datele de 8-9 iulie.
Detin GSX-R-ul 600 2006 din poze.
Ideea e ca motoreta momentan este incaltata cu Michelin Pilot Power 2CT (DOT 2016), gume care nu sunt recomandate pentru circuit.
Incerc sa-mi procur niste D211 sau D212, eventual niste Pirelli SC, doar ca sunt destul de multi banuti de dat pentru un set nou si finantele sunt destul de limitate (am bagat banuti in carene de circuit, scarite sport iar anul asta ma si insor. :)) ). Si nici ceva sh nu prea gasesc.
In schimb, am gasit ceva interesant: Michelin Power RS 2017, care cica ar avea si ceva tehnologie de MotoGP.
Gumele astea ar fi ceva de genu` 50/50 strada/circuit.. se descurca bine in ambele situatii, din review-urile pe care le-am citit (costa in jur de 1000 lei un set).
E posibil sa nu pup alt track-day anul acesta in afara de acesta de pe 8-9 iulie. Eventual as mai incerca cateva intrari pe Amckart intr-un week-end..
Are rost sa dau banii pe un set nou?

Intrebare: ai un buget de 1000 lei pentru gume la circuit, ce iti cumperi? :)

Va multumesc din suflet pentru ajutor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce crezi tu ca se intampla la trackday? tu esti in pluton de incepatori, poti merge cu absolut orice gume ,chiar si sport-touring.

 

altfel ia d212 ca nu de pomana merge toata lumea cu ele ,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu la primul trackday m-am dus cu 2 spate si 2 fata noi noute, tote erau Metzeler , K2 si K1. Era o chestie psihica. abia de am atins 1.35/tur fiind prima data pe circuit. Anii urmatori am mers pe acelasi circuit 1.28 cu anvelope second luate la 50-60 euro/bucata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut.

Montat astazi set nou de Pilot Power 4 pe VFR.

Recomandati-mi va rog o presiune cu care sa merg in regim normal, fara pasager in asa fel incat anvelopele sa nu se uzeze aiurea, prematur.

 

Am avut Pilot Power 2CT, set nou si le-am facut slick-uri in 10k km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...