Sari la conținut

Postări Recomandate

Nu stiu cum se face dar pe mine m-a tinut GP racer endurance peste 10.000 si a vazut si strada si o zi de Serres. Poate pentru ca nu mergeam doar pe autostrada :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut băieți! Mă poate ajuta cineva cu o informație?....: Am nevoie de anvelope: 100/90/18 și 110/90/18. Mă poate ajuta cineva cu o informație...? Daca de poate la un preț ok.... Mulțumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact asta postam si eu. :)

 

http://heidenau.ro/categoria/strada/k-65/

 

http://heidenau.ro/categoria/strada/k-65-omr/

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut!

Ma gandesc serios sa merg la un track day pe Adancata pe datele de 8-9 iulie.
Detin GSX-R-ul 600 2006 din poze.
Ideea e ca motoreta momentan este incaltata cu Michelin Pilot Power 2CT (DOT 2016), gume care nu sunt recomandate pentru circuit.
Incerc sa-mi procur niste D211 sau D212, eventual niste Pirelli SC, doar ca sunt destul de multi banuti de dat pentru un set nou si finantele sunt destul de limitate (am bagat banuti in carene de circuit, scarite sport iar anul asta ma si insor. :)) ). Si nici ceva sh nu prea gasesc.
In schimb, am gasit ceva interesant: Michelin Power RS 2017, care cica ar avea si ceva tehnologie de MotoGP.
Gumele astea ar fi ceva de genu` 50/50 strada/circuit.. se descurca bine in ambele situatii, din review-urile pe care le-am citit (costa in jur de 1000 lei un set).
E posibil sa nu pup alt track-day anul acesta in afara de acesta de pe 8-9 iulie. Eventual as mai incerca cateva intrari pe Amckart intr-un week-end..
Are rost sa dau banii pe un set nou?

Intrebare: ai un buget de 1000 lei pentru gume la circuit, ce iti cumperi? :)

Va multumesc din suflet pentru ajutor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce crezi tu ca se intampla la trackday? tu esti in pluton de incepatori, poti merge cu absolut orice gume ,chiar si sport-touring.

 

altfel ia d212 ca nu de pomana merge toata lumea cu ele ,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu la primul trackday m-am dus cu 2 spate si 2 fata noi noute, tote erau Metzeler , K2 si K1. Era o chestie psihica. abia de am atins 1.35/tur fiind prima data pe circuit. Anii urmatori am mers pe acelasi circuit 1.28 cu anvelope second luate la 50-60 euro/bucata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut.

Montat astazi set nou de Pilot Power 4 pe VFR.

Recomandati-mi va rog o presiune cu care sa merg in regim normal, fara pasager in asa fel incat anvelopele sa nu se uzeze aiurea, prematur.

 

Am avut Pilot Power 2CT, set nou si le-am facut slick-uri in 10k km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut!

Am primit o oferta la niste Michelin Street Radial, dar nu am auzit nimic despre ele pana acum.

Ce parere aveti de ele?

Motocicleta in cauza este un Hornet 600 din 2007.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prima impresie despre Dunlop Roadsmart 3, după un drum de aproximativ 500km în care am avut parte de drum drept, curbe, ploaie, soare, nisip și nisip pe ploaie in curbe este ca sunt mai bune decât Roadsmart 2 pe care le-am avut. Ambele seturi au fost puse pe aceiași motocicleta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, trebuie sa imi schimb cauciucurile pe mobra. Ele din specificatii sunt 120/70 R17 si 170/60 r17 viteza maxima ce intentionez sa o ating pe durata scurta, depasiri, 160km/h. Nu o sa merg prea mult pe ploaie sper si daca o sa fie cazul merg incet ... Ma intereseaza marca si model, nu am experienta la cumparat cauciucuri. Motocicleta are 280 kg cu rezervorul plin plus 200kg pilot, pasager si bagaje maxim.

 

Va multumesc de recomandari, asfalt uscat !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dunlop Sportsmart2 Max, a incercat careva?

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dunlop Sportsmart2 Max, a incercat careva?

Da, mi-am montat eu.

Am vreo 700 km cu ele facuti in tura de ieri . Se comporta bine pana acum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe ud m-ar interesa. Multam

N-am prins, dar fata de sportsmart2 ,astia zic ca i-au crescut niste procente la aderenta pe ploaie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pirelli diablo strada sau mitas sportforce plus?

Mobra...un sv650s folosit ptr mers zilnic la munca. Deci drumuri dese prin oras si ocazional drumuri mai lungi prin afara. Stil de mers... linistit spre mediu. Fara apucaturi de reisăr.

Deci ce sa fie intre alea 2?

 

P.s daca aveti si alte recomandari la aceiasi bani (max 800 lei setul), sint binevenite.

Editat de bc_krist
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Q3 se fabrica pentru piata americana doar in US. Pentru Europa Dunlop fabrica in Franta si UK. Mai exista gume branduite Dunlop fabricate in Japan de Sumitomo Rubber Ind. Astea din urma sunt cele mai slabe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...