Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut dragilor, ma intereseaza o parere despre aceasta anvelopa, vreau sa o pun pe un Suzuki bandit 1200 pe spate, fata deja am luat un Pirelli angel gt si am gasit la pret bun acest metzeler si am zis sa il iau, ma intereseaza ca pe vreme buna sa se tina bine pe curbe si sa aiba o durata de viata cat de cat rezonabila, a avut cineva asa ceva, pareri ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Facusem topic separat dar mi la mutat aici si sa sters titlul

Sunt interesat de Metzeler roadtec 01 ,pareri despre aceasta anvelopa, daca e ok ptr un sport-touring mare

Am luat ptr roata fata un Pirelli Angel Gt, vroiam sa pun pe spate tot angel gt dar am gasit acest Metzeler la pret bun si vreau o parere sau astept sa gasesc un Angel gt sa pun si pe spate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am apucat sa il montez pe motocicleta actuala dar inainte pe motocicleta precedenta (suzuki bandit 650) am avut Angel St-ul care din teste cica este fff slab comparat cu Gt-ul si vreau sa spun ca am fost ffff multumit de Angel St chiar daca lumea zicea de el ca nu este stralucit mie nu mi-a facut absolut nici o problema nici pe uscat nici pe ud, iar pe curbe ,spatele l-am dat pana la capat... deci ma astept ca Angel Gt-ul sa fie blana , tinand cont ca este si dual compound, iar Angel St-ul nu este.... nu am citit nici un review in care cineva sa se planga de el , toata lumea pe youtube il lauda si cica tine intre 15-18000 km...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut pe VFR un set de Angel GT, nu au vrut sa se consume nici dupa 3 sezoane :)) 20k km+ pe urma le-am dat jos, inca mai mergeau un sezon. Pe ploaie n-am avut niciodata probleme cu ele.

Acum am pus ceva mai moale si sunt mai multumit, bridgestone battlax bt 16 pro.

 

 

Salut, de unde ai luat bridgestone battlax bt 16 pro?

 

Un link in privat daca se poate sau aici.

 

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te referi la DOT-uri vechi sau la modele gen Pirelli Angel gt care se produc de cativa ani buni de zile?

nu, ma refer la bt16 care sunt ancestrale , bine si Angel sunt tot pe acolo diferenta e ca de la bridgestone poti lua ceva cu 3 generatii mai nou

 

bridgestone scoate un model nou cam la 2-3 ani(difera in functie de categorie) .. diferentele nu sunt enorme dar sunt , la 3 generatii distanta ...ce motiv ai sa mergi pe tehnologia 2010 toamna? ca la pret e foarte mica diferenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dunlop cica scoate doua noi modele de gume anul ce vine, SportSmart TT care par a fi ceva gen d211 si TrailSmart MAX.

 

https://www.bennetts.co.uk/bikesocial/news-and-views/news/2017/november/dunlop-introduce-two-new-tyres-for-2018

Marfa...sa le vedem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut

 

Pentru un xj6 din 2011 ce cauciuc recomandati? Merg distante scurte , mers linistit, maxim 160 km/h. In curbe sunt foarte atent, nu ma inclin prea tare.

 

Multumesc!

 

 

Craciun fericit!

Scuze, nu ma pot abtine. Daca-ti iese in fata brusc un obstacol, cam unde te incadrezi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa reviewuri, Dunlop SportSmart2 max par bune. Mai ai Michelin PilotPower3, PilotRoad 4, astea din urma sunt spre touring.

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Pentru un scuter Yamaha X-Max 250 cmc ce anvelope se recomanda?

Mers in principal prin oras, inclusiv pe ploaie, insa mai merg si la munte/mare sau pe afara.

 

Front tyre: 120/70-M15
Rear tyre: 140/70-M14
Este necesar sa schimb amandoua anvelopele in acelasi timp? Intreb deoarece doar anvelopa spate este uzata.

» Post actualizat in 12 Jan 2018 12:07

Si eventual daca puteti recomanda si un magazin cu preturi bune.

Eu am gasit aici:

https://anvelopemoto.eu/anvelope-motocicleta-si-scuter/?features_hash=2-2_25-757

dar nu stiu pe care sa aleg.

Editat de tropojo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A folosit cineva Metzeler FeelFree Wintec?

 

https://anvelopemoto.eu/metzeler-feelfree-wintec-ms-rf-tl-rear-140-70-14-68p-44709/

https://anvelopemoto.eu/metzeler-feelfree-wintec-ms-tl-front-120-70-12-51p-43765/

 

Ei spun ca ar fi all season.

Cat de bune sunt pe ploaie, frig, si care este durata lor de viata?

Vara, la +40 grade vreun inconvenient?
Multumesc.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...