Sari la conținut

PROIECTOARE / LUMINI SUPLIMENTARE - Totul Despre


bandi
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 607
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

deci....au ajuns chinezismele. imi plac cum bat, au venit cu becuri....de (cuvant urat), dar au venit cu becuri.

se putea mai bine la partea artistica, dar totusi....sub 30 dolari cu free shipping.

acum sa vedem cand imi vine si cheful sa le montez :)

post-56075-0-06831100-1422470491_thumb.jpg

post-56075-0-99319200-1422470507_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Is si becurile de rahat (la mine a cedat unul dupa cateva zile), eu am pus Osram Night breaker in ele si sunt foarte multumit. Merg folosite si pe faza scurta cu rezultate decente, insa ca proiectoare sunt foarte bune. Iar pentru un milion si ceva perechea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, George are dreptate, becurile sunt de rahat. partea metalica a becului e groasa cat o foaie de hartie, se indoaie cu unghia imediat. adica alea-s becuri de rezerva rezervei. acum nu stiu nici daca sursa a fost ce trebuie, eu am alimentat cu o sursa de calculator. o sa mai pun o pozna cand schimb becurile si alimentez de unde trebuie.

raportul calitate/pret este unul ok.

si culmea ca au ajuns in vreo 10 zile cu free shipping.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Geo - asa o sa fac.

@yamoco - le-am vazut si pe astea pe o moto si intradevar, dau lumina buna, dar nu au dunga care trebuie...bat spot, ca o lanterna. am preferat halogen ca la mine oricum am alternator cat china si nu ma deranjeaza. probabil ca o sa incerc un xenon la un moment dat, ceva gen 3000 grade sa fie lumina calda. am avut 4500 pe masina si desi erau mai ok ca haolgenul...parca nu era ok cand ploua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am lamurit-o cum e cu proiectoarele cu LED, cu schema de trei faze: sunt alimentate in curent alternativ, generat din curentul continuu din instalatia electrica, printr-o punte.

Integratul modifica frecventa, rezultand faza lunga (la frecventa maxima), faza scurta (la o frecventa medie) si strobo (prin frecventa minima).

In felul asta se reduce si timpul cat sta alimentat LED-ul, reducand incalzirea acetuia, dat fiind faptul ca singurul radiator este corpul proiectorului.

 

Are sens?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o pereche ca si cele luate de COObra si nu le mai folosesc. Am luat altceva si astea stau. Daca le vrea careva, le dau cu 60 lei plus transportul. Ele sunt in Cluj. Am scos becurile si am pus ceva pe smd pe ele, pentru ca nu imi trebuia decat sa fiu vazut mai bine. Daca gasesc si becurile chinezesti, le dau si pe alea, desi sunt niste glume.

Editat de Patrick_M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Am si eu o pereche ca si cele luate de COObra si nu le mai folosesc. Am luat altceva si astea stau. Daca le vrea careva, le dau cu 60 lei plus transportul. Ele sunt in Cluj. Am scos becurile si am pus ceva pe smd pe ele, pentru ca nu imi trebuia decat sa fiu vazut mai bine. Daca gasesc si becurile chinezesti, le dau si pe alea, desi sunt niste glume.

Vandut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In curand la BBCRacing.

 

Set de doua proiectoare plus comanda (switch) la pretul de 270 RON.

 

 

Proiectoare cu led de 35 w alimentare la 12 v, 540 Lumen, cablu de 54 cm, carcasa de culoare neagra din aluminiu, lumina de culoare alba,

 

Ne puteti gasi la numerele de telefon Ovidiu - 0762 971 444, Adrian - 0764 979 423, sau pe www.facebook.com/BBCRacing

 

In Bucuresti transport gratuit, alte orase posta sau curier.

post-85330-0-38476600-1422545919_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aceeasi Marie cu alta palarie 50$

 

http://m.ebay.com/itm/331346716273?nav=SEARCH

La fel ca astea de 8 € doar că mai au nişte table:

http://www.aliexpress.com/item/12V-30W-CREE-U2-LED-Fog-Spot-Motorcycle-HeadLight-Waterproof-Lamp-dimmer-switch-Silver-Free-Shipping/32224082690.html

Actual power: : 9-12W Input voltage: : 12~85V DC Universal Current : : 2200MA 12V
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aceeasi Marie cu alta palarie 50$

 

http://m.ebay.com/itm/331346716273?nav=SEARCH

50 USD inseamna inseamna mai mult de 200 ron, noi oferim comanda electrica plus cablaj plus ca nu mai stai dupa produse saptamani intregi

Editat de BBCRACING
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

50 USD inseamna inseamna mai mult de 200 ron, noi oferim comanda electrica plus cablaj plus ca nu mai stai dupa produse saptamani intregi

La comanda din China poţi avea surpriza de a ţi se cere TVA dacă valoarea pachetului depăşeşte 10€ iar cu garanţia e greu spre imposibil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La comanda din China poţi avea surpriza de a ţi se cere TVA dacă valoarea pachetului depăşeşte 10€ iar cu garanţia e greu spre imposibil.

 

 

Am ridicat azi coletul de la vama. Asa cum il rugasem, chinezul a trecut pe colet "Gift" si valoarea de $8. Deci nu am platit nimic in plus.

Pentru cumparaturile din spatiul extracomunitar:

- sub 10 Euro - nu se plateste nimic;

- intre 10-150 Euro - se plateste TVA 24% pentru valoarea in cauza;

- peste 150 Euro - se plateste TVA 24% + taxa vamala (despre care am uitat sa intreb cat este).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...