Sari la conținut

PROIECTOARE / LUMINI SUPLIMENTARE - Totul Despre


bandi
 Share

Postări Recomandate

  • 3 months later...
  • Răspunsuri 607
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Hello,

Un link pentru un buton pentru proiectoare, rezistetn la apa evident..

Gasesc si eu evident pe net dar as vrea si din experienta altora sa zica ca este ok

Merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gasesti acelasi model si pe la noi, dar nu stiu cu cat il vand. Mult mai scump decat chinezul, evident. Nu mai stiu unde, vazusem si un alt model, mai de calitate dar si mai scump.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am eu 2 proiectoare din alea cu 3 "faze" (lumina max, lumina redusa si strobo) si butonul aferent, voiam sa le montez pe mobra mea dar am renuntat. Cand le-am luat eu erau vreo 29$ parca, acum am vz ca sunt 25. Am fost si pana pe Vacaresti, am platit si tva la ele, asa ca le-as da cu 120 lei. Daca esti interesat da-mi pm, sa nu facem talcioc aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am eu 2 proiectoare din alea cu 3 "faze" (lumina max, lumina redusa si strobo) si butonul aferent, voiam sa le montez pe mobra mea dar am renuntat. Cand le-am luat eu erau vreo 29$ parca, acum am vz ca sunt 25. Am fost si pana pe Vacaresti, am platit si tva la ele, asa ca le-as da cu 120 lei. Daca esti interesat da-mi pm, sa nu facem talcioc aici.

Ai PM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este asemanator cu asta, doar ca are flood de 90 grade. Cel din film are 25. Deci asta de pe emag va avea o acoperire mult mai mare in laturi, dar cu o distanta mai scurta

 

 

Daca iti iei, baga si tu un film aici :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am eu din astea cu 25 grade unghi ....sunt bune dar parca nu inprastie lumina

De vazut in trafic esti vazut garantat si nu orbeste pe cei de pe contrasens

Cred totusi ca o sa le montez pe masina si-mi iau de 10w cu un led

Poze pt cei interesati va pot trimite pe fb ...pe siteul asta nu reusec sa incarc nici o poza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Oare ma poate ajuta cineva cu circuitul asta? S-a dezlipit un condensator patrat sau ce o fi acela. Stie careva ce ii model ca sa imi cumpar unul sa il lipesc sau sa imi comand un proiector nou? Nu as astepta 1 luna pentru proiector sincer.

 

Locul ar trebui sa fie sus un spatiul delimitat de patrat

 

Multumesc !

post-88144-0-67757900-1472125485_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare ma poate ajuta cineva cu circuitul asta? S-a dezlipit un condensator patrat sau ce o fi acela. Stie careva ce ii model ca sa imi cumpar unul sa il lipesc sau sa imi comand un proiector nou? Nu as astepta 1 luna pentru proiector sincer.

 

Locul ar trebui sa fie sus un spatiul delimitat de patrat

 

Multumesc !

 

chestia aia patrata nu-i condensator. tre sa fie un tiristor. si s-a dezlipit din cauza caldurii excesive. in mod sigur ti-a mai bulit ceva pe acolo, nu cred ca rezolvi asa usor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici la al doilea. Am fost la cineva si mi-a spus ca trebuie sa scot placa de la al doilea...sa masor intensitatea si alte porcarii de care habar nu am. Oare sa ma complic cu umblari? La electrician auto cand o vazut ca e moto...o zis ca la motoare nu se baga. Zic pai si daca era pe masina? O ridicat din umeri. Sa imi comand altul sau ce sa fac? Inca ceva, sunt montate pe suspensie, s-a dezlipit de la vibratii sau caldura? Si daca e de la caldura dece? Nu ar trebui sa nu se incalzeasca???

post-88144-0-83470700-1472135456_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pune o poza cu spatele proiectorului daca ai. nu e un radiator mare? am patit ceva asemanator cu un proiector destul de scump, luat din state.

doar ca la minea fost greseala mea. nu era infiletat bine radiatorul ala si practic nu si-a facut treaba. s-a bulit un circuit, am fost la un nene care repara tv-uri, am incercat sa reparam, dar se arsesera si doua leduri (din 4) plus alte piese si nu s-a meritat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu are....circuitul e prins cu 2 suruburi de corpul proiectorului pe dinauntru si gata. Are ceva pasta pe spatele circuitului si corpul proiectorului. Atat!

» Post actualizat in 25 Aug 2016 15:51

Cateodata puneam mana pe proiector si era caldut, si ma intrebam oare dece, ca normal se spune ca smd-urile nu se incalzesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este o bobina/transformator.

 

Din ce am vazit in prima poza, pad-urile sunt inca pe PCB deci ar putea fi pusa la loc piesa.

 

Dupa cum arata cositorul de prin zona, a fost destul incins... racirea se face prin contact cu PCB-ul si/sau radiator.

Editat de florinelu07
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este fwutata.... are terminalele rupte si de improvizat ceva (care sa si tina) slabe sanse.

 

cauta prin cutiile de reciclare becuri de prin magazine si poate gasesti o lampa/bec cu led sa o folosesti pe post de donator.

Editat de florinelu07
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Este asemanator cu asta, doar ca are flood de 90 grade. Cel din film are 25. Deci asta de pe emag va avea o acoperire mult mai mare in laturi, dar cu o distanta mai scurta

 

 

Daca iti iei, baga si tu un film aici :)

 

am montat eu proiectorul asta pe Vstrom

nu face cine stie ce lumina la drum dar vezi gropile mai bine si cu siguranta esti vazut i eu l-am pus sa bate in jos ca sa nu deranjez lumea. nu am primit flashuri din cauza lui deci e ok :)

la mine a incaput sub far dar tre sa vad cum il mai inghesui ca mi-a atins de cateva oride aripa la hopuri

 

 

14324419_1280684048629256_54047622567898

» Post actualizat in 13 Sep 2016 06:42

Am gasit piesa. Ziceti ca poate fi lipita?

 

e o bobina. cauta codul de pe ea si o gasesti de cumparat. pune codul aici ca poate gasesc eu ceva prin laborator. se poate si masura in cel mai naspa caz.

scria si pe cablaj ca e bobina L1 deci ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...