Sari la conținut

Inca un carnagiu!


Fazeru
 Share

Postări Recomandate

masinile dispar, cocalarii raman.. acu e chiar de toata jena cand vezi cu ce janghine ne-am ales in tara, dupa ce s-au chinuit astia cu rabla si cu taxele mari ca sa scape de "junghiuri". noroc ca fac bulgarii bani pe urma noastra..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 64
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Urat rau accidentul...de cate ori am tras dreapta la limita ca animalul iesea din coloana sa depaseasca chiar daca ma vedea ca vin cu mobra chiar pe linie continua...mama mamii lor de soferi de paie...bine ca bietul mobrist este in viata ...revenire grabnica ii doresc...!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sofer de 20ani si masina inmatriculata in bulgaria......vreti alt rezultat? imi pare rau de ceilalti 2 ocupanti din masina, ca au murit nevinovati.

 

asa au niste figuri niste mucosi cu masina de bulgaria, de parca ar conduce Bentley

 

bine ca motociclistul a avut noroc. probabil el v-a putea da mai multe detalii.

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum se afla ca sunt nr. de bulgaria .. gata, sariti cu toporul. Poate erau niste bulgari in vizita. :D Nici eu nu sufar soferii de bmw rupt in pix cu nr. de bulgaria dar macar asteptati si voi mai multe detalii, nu judecati dupa 3 cuvinte.

 

Sanatata multa motociclistului! Pacat ca din neatentie sau prostie trebuie sa sufere oameni nevinovati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum se afla ca sunt nr. de bulgaria .. gata, sariti cu toporul. Poate erau niste bulgari in vizita. :D Nici eu nu sufar soferii de bmw rupt in pix cu nr. de bulgaria dar macar asteptati si voi mai multe detalii, nu judecati dupa 3 cuvinte.

 

Sanatata multa motociclistului! Pacat ca din neatentie sau prostie trebuie sa sufere oameni nevinovati.

fara sa intru in polemici. uite aici ce scrie:

 

1. Doi tineri de 20 respectiv 23 ani, Âşi un bărbat mai în vârstă de 43 de ani, toți trei pasageri într-un Audi, Âşi-au pierdut viața. Vina îi aparține Âşoferului, Radu Samuil Firezar (20 de ani), care a intrat în depăÂşire, pe linie continuă, deÂşi din față venea un motociclist Âşi un Golf. ÂŞoferul Golfului a fost martor la toată scena.

 

2.Din primele informații se pare că tinerii erau frați Âşi erau din Bratca în timp ce bărbatul era din localitatea bihoreană Ponoară.

 

Adica nume romanesc localitate din Romania, ceea ce la un bulgar nu gasesti. :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Posibil să fi avut presiune scăzută la o roată spate,a bruscat volanul Âşi a pierdut-o,se întămplă frecvent mai ales dacă portbagajul e încărcat. Rău e că au de suferit Âşi nevinovații.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

postat ieri pe topicul local, n-am vazut topicul asta:

 

 

Din cate stiu pana acum: audi venea dinspre Alesd, facea drifturi sau mai probabil derapa (cei din golf l-au vazut), a intrat pe contrasens, Florin nu a mai apucat sa faca nimic, impact frontal. Flo probabil a fost aruncat peste masina, apoi audi s-a izbit de golf.

Florin a trecut printr-o operatie, are ambele maini rupte si bazinul fracturat(!).

Speram sa nu fie nimic mai grav...

 

P.S. Ca sa vedeti cu cine circulam pe aceleasi drumuri: quote al unor "apartinatori" ai celor din audi:

 

"Ala cu audi era ropm de-al nost [14.06.2012, 14:08]

doamne iarta navea permis da a facut scoala trei ani si stia mana ca unu cu permis de camion romanii lau omorat ca au vazut cai tigan si era cu muierea lui dea doua si cu cumnatu lui muierea

postat de: ruhama"

 

"a mana": regionalism pt "a conduce"

Editat de Special K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A "mâna", da. De la "a mâna calu' și căruța". Tigani prosti si analfabeti. "N-avea permis, dar vai stia sa conduca mai bine ca toti soferii din Romania la un loc" - n-am mai auzit pe undeva placa asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Audi cu numere de Bulgaria, circuland in Romania. Nu e greu sa citesti prostul.

 

Da, am idei preconcepute. Daca ai Audi, sunt 98% sanse sa fii prost de bubui. Pacat de masini, sunt misto, dar sunt simbolul recunoscut al cocalarului prost. Daca ai si numere de Bulgaria pe el, clar esti mult mai prost decat cocalarul prost, pentru ca ti-ai luat o besina de Audi ca sa fii smecher la tine in sat.

 

Ontopic: se duce dracului sandramaua, copii. Nu va mai pacaliti ca ar putea Politia, Guvernu, etc, etc, daca ar vrea, ca blabla. Romanii, ca indivizi, sunt retarzi. Vor masini de spart in figuri, vor sa mearga repede si sa nu fie prinsi sau pedepsiti, vor sa fie primii, etc. Nici peste 100 de ani n-o sa existe bun simt si cand zic 'bun simt' nu ma refer la a nu scuipa pe strada ci la a fi in stare sa gandesti corect si ne-egocentric, sa poti sa traiesti intr-un grup (adica in Romania) fara a da din coatele ascutite, poate poate iesi deasupra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Audi cu numere de Bulgaria, circuland in Romania. Nu e greu sa citesti prostul.

 

Da, am idei preconcepute. Daca ai Audi, sunt 98% sanse sa fii prost de bubui. Pacat de masini, sunt misto, dar sunt simbolul recunoscut al cocalarului prost. Daca ai si numere de Bulgaria pe el, clar esti mult mai prost decat cocalarul prost, pentru ca ti-ai luat o besina de Audi ca sa fii smecher la tine in sat.

 

Ontopic: se duce dracului sandramaua, copii. Nu va mai pacaliti ca ar putea Politia, Guvernu, etc, etc, daca ar vrea, ca blabla. Romanii, ca indivizi, sunt retarzi. Vor masini de spart in figuri, vor sa mearga repede si sa nu fie prinsi sau pedepsiti, vor sa fie primii, etc. Nici peste 100 de ani n-o sa existe bun simt si cand zic 'bun simt' nu ma refer la a nu scuipa pe strada ci la a fi in stare sa gandesti corect si ne-egocentric, sa poti sa traiesti intr-un grup (adica in Romania) fara a da din coatele ascutite, poate poate iesi deasupra.

Pe bune? Daca avea numar de Romania era mai putin prost. Daca avea numere de Germania deja era destept! Sunt de acord cu tine la faza ca 98% sunt "retarzi" dar sunt pentru ca asa e mersu', nu pentru ca au Audi, Bmw sau Mercedes. Asta o facea si daca avea un (cuvant urat) de Logan cu 4 tevi. Omu' nu se schimba cand are alta unealta in mana. Va face tot ce-l duce capu'. Accidente de tot felul(inclusiv de genu' asta) se intamplau si cand nu aveam masini inmatriculate in Bulgaria. Saracu' biker a fost la momentu' nepotrivit in locul nepotrivit. Hai sa (nu) traim cu totii!

Editat de littlekriminal
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cica ardeal, cica mai civilizati decat taranii de bucuresteni. am fost la cluj cu masina... sa omor vreo 4-5 daca aveam un ML sa nu ma doara oasele cand dau in ei. stat la 2 m in spatele meu cand mergi cu 100, depasiri ca orbu, pe contrasens .... cica ardeal... aiurea! tot niste TARANI de romani!

 

mersi de pont ...

off: lasa ca de la anu' poate mai dispar din bombele astea pe roti (masini inmatriculate in bulgaria).

 

friday.gif

masinile dispar, cocalarii raman..

 

da man dar macar nu-si mai permit bombe cu tabla...merg perpedes...

 

sanatate la oameni (ca si cei din masina ''ie'' oameni, nu numai motociclistul ) ca-i mai buna decat toate !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai frate...se tot rahatesc astia pe ei din guvern sau mai stiu eu care ,ca ,gata nu mai lasa tinichelele de bulgaria sa mai circule in tara...cand oare???Toti care au avut de a face cu o rabla cu numere de bulgaria intr un accident nu au reusit sa recupereze nimic din daune,cunosc cateva cazuri,eu cand vad un utilaj de asta inmatriculat acolo ma tin la 100 m de el ca ma ia cu raceala...aia doi is dusi, oricum ,cei care au ramas cu paguba nu mai au ce face, decat, sa se roage sa nu ramana cu sechele de sanatate...caci de despagubiri nu se mai pune vorba...chiar daca scapau cei dusi ,asigurarile la masinile astea nu fac doi bani!!!Inca o data revenire grabnica mobristului si celorlalti raniti,care intr adevar nu or avut nici o vina...mama masii,degeaba belesti frate ochii cat cepele si esti atent la maxim ca vine urangutanul calare pe tine si te face terci...ce drac sa mai zici,am ajuns sa mi fie frica sa ma mai sui pe mobra sau la volan ca te gandesti ca unul pe undeva iti face felul, ca e sofer de paie!!!

Editat de obeapaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt unii oameni care cumpara un BMW, Audi sau Mercedes pentru simpla placere sau pasiune care o au pentru marca respectiva...Daca iti cumperi un BMW pentru ca iti place cum se conduce si ce iti ofera gata, esti cocalar?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DA ... pasiune pentru marca my ass ... vor sa-i vada lumea cat de smekeri "e ei" si ce sange de pilot au in cohones ... daca-s asa pasionati sa se duca pe circuit. Mai da-i in plm de pasionati de BMW-uri inmatriculate in bulgaria ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt unii oameni care cumpara un BMW, Audi sau Mercedes pentru simpla placere sau pasiune care o au pentru marca respectiva...Daca iti cumperi un BMW pentru ca iti place cum se conduce si ce iti ofera gata, esti cocalar?

 

Dar pe tine cine te-a mintit ca viata e corecta? Cand 90% dintre posesori de jafuri d-astea sunt tigani sau cocalari, tu ce te astepti sa zica lumea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt unii oameni care cumpara un BMW, Audi sau Mercedes pentru simpla placere sau pasiune care o au pentru marca respectiva...Daca iti cumperi un BMW pentru ca iti place cum se conduce si ce iti ofera gata, esti cocalar?

 

daca-ti cumperi un cazan din 95 si-l inmatriculezi la bulgari si o arzi cu el prin oras ca un smecher cu BMW - ESTI COCALAR

daca-ti cumperi bmw oricat de nou, si-l parchezi in fata la dristor kebab pe banda de facut dreapta cu intermitent - ESTI COCALAR

 

fa si tu diferenta, ca asa, si sefu meu cu facultate conduce bmw, da e gri si parcat regulamentar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai da-i in plm de pasionati de BMW-uri inmatriculate in bulgaria ...

Sunt, dar putine, au emigrat talonul din cauza impozit nejustificat de mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DA ... pasiune pentru marca my ass ... vor sa-i vada lumea cat de smekeri "e ei" si ce sange de pilot au in cohones ... daca-s asa pasionati sa se duca pe circuit. Mai da-i in plm de pasionati de BMW-uri inmatriculate in bulgaria ...

Bine spus...99%din ei sunt doar niste dobitoci...masinile alea nu stiu decat...blana!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omu' nu se schimba cand are alta unealta in mana.

 

Ba se schimba

 

Puntu 4 se numeste Risk compensation ( nu de alta da' e wiki in engleza ) . Adica cu cat simti ca iti scade riscul sa ti se intample ceva ( Audi si nu Dacia 1310 ) cu atat conduci mai agresiv. Am citit la un moment dat un citat fain : In loc de Airbag in volan ar trebui sa fie pusa o teapa care iese la orice busitura, sa vezi ca atunci nu vor mai fii atatea accidente :) .

Editat de arw357
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...