Sari la conținut

Situatii din trafic


Postări Recomandate

am mai vazut,s-a intamplat sa ma lase sa ma bag in fata lui,si asta cand eram cu masina.Dar saptamana trecuta am vazut o fata pe mobra se indrepta de la roamana catre universitate,avea casca flip-up, si fata baga tigara cu o mana si cu alta pe ghidon ma amuza ca avea cauciucul pe spate destul de lasat ,cred ca pentru aderenta :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 months later...

Ca tot nu mai postase nimeni aici din decembrie...

 

toata distractia a fost la CA Rosetti. eu veneam de pe Sperantei iar cei din stanga stateau la "cedeaza" sa intre pe Vasile Lascar. Mai putin masina de politie.

 

Din pacate, camera e un jaf din Lidl. De asta am filat cu mobilul inregistrarea. Chiar daca prindeam numarul in cadru cel mai probabil tot nu s-ar fi distins. Cat mi-ar fi placut sa merg la Politie sa le arat... Sau macar sa o trimit pe la televizuni :(((

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atat de proasta incat daca mut microSD-ul in telefon nu imi recunoaste filmele desi sunt avi. O sa incerc maine in laptop daca gasesc adaptorul de card.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi sa nu patesti ca aia de filmasera organu' cu loganu' depasind pe linie continua!

Cu conserva aseara, pe ploaie, dn1 dinspre Ploiesti spre Buc. La intersectia aia din Saftica vine unul chior de un far din stanga mea, de pe drumul lateral, si nu-i ajunge banda aia de accelerare, vine direct spre mine. Noroc ca pe banda 1 masina pe langa care trecusem era cativa metri mai in spate si am avut loc sa fandez, la limita si cu licariri de esp. Astazi, cand sa ies de la mine de pe strada, printre camionete parcate "regulamentar", zaresc un Partner sau Berlingo care trece pe drumul cu prioritate din fata mea de la stg spre dreapta, dar mi se pare ca incetineste suspect si intru in defense mode ramanand cativa metri retras fata de dunga transversala la care, daca as putea vedea ceva, ar trebui sa cedez trecerea. Cum stateam in expectativa numa' ce-l vad repezinfu-se de dupa camioneta de pe dreapta cu cwrul spre mine. Claxonez, franeaza violent la 0.5 m de bara mea fata si intoarce in intersectie. Cred ca ii atrag cumva... Dar zau ca sunt multi, mult prea multi care circula fix cum ii taie neuronii aia singuratici!

Nu mai zic de cei 2 parcati ieri pe la ora 17 fix la intrarea in al 2-lea giratoriu din Barcanesti, ala de unde se ramifica (,) centura de est a Ploiestiului. Fiind un mercedez "balena" 140 de BG + un Opel Astra jefuit banuiesc niste cronationali care aveau treburi importante in zona. Nici politia din celalalt giratoriu nu indraznea sa-i deranjeze desi coada era de cateva zeci bune de m pe dn1 inainte de giratoriul de la Lukoil...

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atat de proasta incat daca mut microSD-ul in telefon nu imi recunoaste filmele desi sunt avi. O sa incerc maine in laptop daca gasesc adaptorul de card.

avi e doar un container, formatul de date poate sa fie unul din mai multe. Daca telefonul nu recunoaste, are si el parte de vina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Cea mai ciudata patanie a fost acum cateva seri cand conduceam linistit prin Campina unde de la ora 8 parca sau 9-10 toate semafoarele sunt intermitente.. Si eram intr-o intersectie si deodata se face rosu cum ma apropii de intersectie, era rosu pentru ambele sensuri si verde la pietoni pe ambele strazi, apoi s-a facut verde dupa o secunda s-a facut iar rosu si a inceput sa functioneze corect, dupa 30 de min am ajuns din nou acolo in intersectie si semafoarele erau intermitente pe rosu.... interesante semafoare in Campina

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a iesit un mos pe rosu la semafor sub pod grozavesti. O dacie 1310 veche, el si babuta. Claxon, limitare..nimic, l-a durut in pupila, m-am lipit de usa lui cu roata si tot n-a observat. Vroiam sa vad daca aude busitura, a fost ceva f fin, doar cat sa faca poc. Nici p-aia n-a auzit-o pana n-am facut stanga dreapta de ghidon cu roata pe usa lui si AIA a auzit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a iesit un mos pe rosu la semafor sub pod grozavesti. O dacie 1310 veche, el si babuta. Claxon, limitare..nimic, l-a durut in pupila, m-am lipit de usa lui cu roata si tot n-a observat. Vroiam sa vad daca aude busitura, a fost ceva f fin, doar cat sa faca poc. Nici p-aia n-a auzit-o pana n-am facut stanga dreapta de ghidon cu roata pe usa lui si AIA a auzit.

Avea aparat auditiv :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avea aparat auditiv :)))

 

Posibil. Bine, si eu am fost oarecum țăran ca m-am sters cu roata de usa lui dar m-a frapat lejeritatea cu care a trecut pe rosu. Si nici macar in viteza, ca in Still D.R.E.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Neacordare de prioritate, trecut pe rosu.

 

Mi s-a intamplat mie azi. Si se intampla aproape zilnic, o mare parte din ele din cauza pozitiei in unghiul mort al oglinzii retrovizoare.

Editat de misionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti dai seama cat înseamnă pt el sa repare portiera aia? :(

Zi-mi ca incepi sa te simti prost :((

Ah pai nu i-am lasat decat o dara de jeg/cauciuc, atat. N-are ce repara.

In general si acum ies din sfera motociclism imi e mila de ai batrani care nu au discernamant si nu primesc tratamentul necesar, informatiile necesare sau cadrul legislativ care sa-i ajute si pe ei si pe ceilalti supusi pericolului.

Evident ca daca da unul peste mine il scutur putin, dar asta nu inseamna ca nu imi pare rau.

Editat de 9470m
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a facut un senior un topic in care se revolta despre cum vor sa introduca vizita medicala anuala obligatorie pe la 60 ani. nu ne-am injurat unii cu altii dar era clar ca nu ai cu cine discuta. dreptul de a conduce e pe viata, dupa unii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Posibil. Bine, si eu am fost oarecum țăran ca m-am sters cu roata de usa lui ....

Ba nu ai fost deloc taran. A meritat-o, da-l dracu'!

Bine ca nu ai avut viteza si ai reusit sa te opresti la timp.

 

...Si sunt total de acord ca dupa 60 de ani sa se faca ANUAL vizite medicale si teste psihologice (dar nu vrajelile care sunt acum). E demonstrat si ras-demonstrat ca pe masura ce inaintezi in varsta se duc in balarii timpul de reactie si reflexele.

Editat de The_Sin_Eater
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Neacordare de prioritate, trecut pe rosu.

 

Mi s-a intamplat mie azi. Si se intampla aproape zilnic, o mare parte din ele din cauza pozitiei in unghiul mort al oglinzii retrovizoare.

Chiar daca nu schimba cu nimic situatia. In cazul prezentat de tine, e neasigurare la schimbarea directiei de mers. Neacordarea de prioritate e doar la punerea in miscare.

 

In rest, toate cele bune.

 

Ps; neasigurare = puncte penalizare

neacordare = permis suspendat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...