Sari la conținut

Situatii din trafic


Postări Recomandate

@Hater :) ai pus frana cu scart? :) sau macar ai asteptat sa ajungi langa ei si sa le franezi din scurt ca sa ii ia palpitatiile sau ceva actiune ? ai vorbit cu ei, i-ai urecheat si face2face sau doar aici?..ca poate nu au cont.

 

Daca asta inseamna motociclismul si asa este promovat si acceptat, atunci... dar, vorba ta: De ce sa ne enervam?

asa era corect! acum chiar mi-e foame si nu sunt eu:)

nu esti tu cand ti-e foame pasagero

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@Hater :) ai pus frana cu scart? :) sau macar ai asteptat sa ajungi langa ei si sa le franezi din scurt ca sa ii ia palpitatiile sau ceva actiune ? ai vorbit cu ei, i-ai urecheat si face2face sau doar aici?..ca poate nu au cont.

 

asa era corect! acum chiar mi-e foame si nu sunt eu:)

Draga shemale. Matale ai permis categoria A? Ce mama masii tot te bagi in seama pe aici cu motociclistii eu nu înțeleg! Matale ai macar permis categoria B?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sin, nu ai filmarea sa ne dumerim mai bine? Din poze nu e concludent si am senzatia ca au avut tot timpul din lume sa faca manevra. De ce nu ai oprit langa ei sa le-o spui direct, barbateste?

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

draga Sabinache,

 

raspund punctual la intrebarile tale si nedumerire: 1. sunt in proces de a avea A.ul

2.n-ai tu treaba! esti suparat ca nu te bag in seama suficient? relax take it easy

3. B since 2004

 

shemale as putea sa iti spun ca e in capul tau, asta inseamna ca ti-am provocat oarece frustrari. aia e!

Draga shemale. Matale ai permis categoria A? Ce mama masii tot te bagi in seama pe aici cu motociclistii eu nu înțeleg! Matale ai macar permis categoria B?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sin, nu ai filmarea sa ne dumerim mai bine? Din poze nu e concludent si am senzatia ca au avut tot timpul din lume sa faca manevra. De ce nu ai oprit langa ei sa le-o spui direct, barbateste?

 

Chiar așa.

 

This thread is worthless without videos! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce, măi dragă, SrgX, să țipăm ”moarte conservarilor” ? În cazul de față ”conservarul” nu a avut nici o vină. Cei doi mobriști au făcut o manevră interzisă, pe riscul lor și nu i-a lăudat nimeni.

Că n-o fi fost ea chiar la limită, asta e discutabil, dar până la a dori decesul unuia care conduce un automobil e cale lungă.

Și apoi, intervențiile membrilor sunt și ele graduale, sarcastice, umoristice, nule sau cumulatoare de posturi. Matale, în ce ce categorie te-ai încadra ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...citesc si ma minunez...intre ghilimele.

Ma minunez de cata ipocrizie puteti deborda....(unii dintre voi).

 

Adica aia intorc pe linia continua de mai-mai sa ii iau pe capota, iar voi le tineti partea "ca o adevarata comunitate" CARE sunteti.

 

@ domnu' cu calculele: in 3 secunde (apare timpul in cele 3 poze) am parcurs cei 40 de m de care zici, deci viteza medie este de 48 km/h.

@ domnu' cu legea: faptul ca eu eram obligat sa circul cu 30 km/h conform spuselor tale, nu le da in niciun caz lor dreptul sa taie linia continua.

@ doamna/domnisoara cu foamea: cand e vorba de reguli, legi si mai ales de viata ta, trebuie sa fi tu, indiferent daca ti-e sau nu foame.

@ domnu' cu gif-ul: daca era invers ce mai ziceai? Adica eu pe mobra si conservaru' intorcea pe linie continua...intelegi tu....

 

Noi, mobristii avem pretentii la conservari sa fie atenti la noi sa ne respecte in trafic si sa nu ne intoarca conserva in bot, dar cand suntem noi in postura de conservari nu avem dreptu' sa zicem nimic de mobristii care ne fac fix aceleasi lucruri pe care noi le blamam.

Ma intreb ce se intampla daca eram, de exemplu, cu ochii beliti in telefon, ca cei mai multi conservari, si nu franam la timp? Se lasa cu RIP si cu "moarte conservarilor"?

 

Over and out.

 

Probabil "sunt baieti buni dar au gresit doar acum, de obicei nu fac asa..." :)))

 

Nu inteleg care e dezbaterea, au calcat linia continua chiar daca din sens opus se apropia o masina, ce mai conteaza sa ne dam cu presupusu despre alte conditii de trafic si calcule de viteze si traiectorii... Bine ca nu s-a intamplat nimic grav, toata lumea e bine, dar asta nu inseamna ca e OK ce au facut. Asta e ca si celebra zicala romaneasca "hotul neprins e negustor cinstit", daca nu s-au tamponat inseamna ca nu au gresit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a explicat mai sus de ce, probabil, au oprit pe partea cealalta . Pe partea cu micii terenul este destul de inclinat si unii pot intampina probleme in a scoate motorul de acolo.

Eu spun ca 1. da, au incalcat linia continua 2. eu calc linia continua la ordinea zilei (nu sfatuiesc pe nimeni sa o faca) si nu m-am pus nici pe mine nici pe nimeni in situatii periculoase din cauza asta 3. acolo se merge super incet, toata lumea alearga dintr-o parte in alta, e plin de caini care traverseaza strada mereu, ies-intra masini, deci sa te oftici ca cineva a taiat linia continua acolo mi se pare cea mai mare pierdere timp (dupa mersul la curve :)))) ) 4. sa le mai doresti sa le stea micu' in gat si sa ajunga la urgente mi se pare si mai de porc, repet, mai ales cand consideri ca ei au facut ceva de porc, vii si tu cu picioarele in vălău si ii arati cu degetu' pe aia 2

@Sabinache - ce conteaza daca si de cat timp are cineva permis? de cand este asta o problema aici?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca tocmai noi nu suntem mai intelegatori cu 'colegii' pai atunci cum sa ne asteptam la dubisti sau taximetristi ?

Consider ca nu a fost Big Deal ce au facut ei.
My two cents.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma minunez de cata ipocrizie puteti deborda....(unii dintre voi).

 

@ domnu' cu calculele: in 3 secunde (apare timpul in cele 3 poze) am parcurs cei 40 de m de care zici, deci viteza medie este de 48 km/h.

@ domnu' cu legea: faptul ca eu eram obligat sa circul cu 30 km/h conform spuselor tale, nu le da in niciun caz lor dreptul sa taie linia continua.

@ doamna/domnisoara cu foamea: cand e vorba de reguli, legi si mai ales de viata ta, trebuie sa fi tu, indiferent daca ti-e sau nu foame.

 

A draq ipocrizia asta cum functioneaza ea in ambele sensuri :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt in proces de a avea A.ul

Laborios proces :P

Una peste alta, lasand la o parte taierea liniei continue care este, nu mi se pare ca ai fi fost obligat sa franezi datorita manevrei motopartzistilor. Si chiar, cine plm mai accelereaza acolo, se fac nenumarate manevre care mai de care mai ingenioase in zona?! Cred ca fiecare avem parte ZILNIC in trafic de altele mai gogonate, indiferent cate roti invartim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nope!

 

Nu-l mai am. E la Politia Rutiera Arges. :diggin:

 

Acum, serios:

1. Sunt zero barat la urcat filmulete pe net si la editat.

2. Nu vreau sa fac public inca "repertoriul" de injuraturi si kilogramele de "carne".

3. Nu am de ce sa justific faptul ca m-a deranjat manevra celor 2 "confrati". M-a deranjat atat dpdv legal cat si prin faptul ca a trebuit, ca sa evit orice problema, sa ma urc pe frane intr-o zona in care aveam drum liber, fara caini, copii, masini care ies/intra, etc...

 

Ma credeti sau nu! Asta e...

 

Dar vin si va intreb: Ce ati mai fi zis daca era invers? Eu pe mobra si "confratii" in conserve si intorceau brusc pe linie continua?

 

 

In alta ordine de idei, pentru colegul cu indicatorul "atentie copii". Ar fi trebuit sa pui tot, nu doar ce iti convine tie. Cu rosu ce ai pus tu si cu verde ce mai trebuia pus. ;)

 

Înainte de locurile frecventate de copii se instalează indicatorul “ Atenţie copii ”. Acest indicator obligă pe conducătorii de vehicule să reducă viteza, până la maxim 30 km/h, în intervalul orar 07:00 – 22:00.

Pe drumurile cu circulaţie în ambele sensuri prevăzute cu o singură bandă pe sens, pe distanţa cuprinsă între indicatoarele de avertizare „ Copii ”, aferente celor două sensuri, marcajul de separare a sensurilor se execută cu linie continuă, deci toate manevrele sunt interzise.

Va doresc o zi faina!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exagerezi omule. Chiar daca nu esti familiarizat cu zona aia e suficient sa casti ochii sa vezi aglomerarea de tiruri, autobuze si masini parcate pe ambele parti si sa-ti dai seama ca se merge cu viteza melcului turbat si ca nimeni nu accelereaza acolo, in afara de tine. Plus ca vine o curba extrem de stransa in urcare pe sensul tau de mers. Nu te-au incomodat cu nimic baietii aia, asa se merge acolo mereu, las-o moarta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

M-a deranjat atat dpdv legal cat si prin faptul ca a trebuit, ca sa evit orice problema, sa ma urc pe frane intr-o zona in care aveam drum liber, fara caini, copii, masini

De cate saptamani ai permisul?

 

Daca ai chef de povesti nemuritoare alege si tu o alta locatie.In locatia unde ai fost tu fortat sa sari pe frane numai un incepator timorat are probleme de genul ala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:offtopic: Ma caiesc in fata voastra, stimati motociclisti adevarati, si jur pe rosu ca nu mai fac. La urmatoarea chestie de genu' asta intru peste ei in bodega si le platesc consumatia.

Hai pa!

 

 

Poate exagerez, sau poate nu. Niciunul nu ati fost acolo. O sa vedem ce o sa faceti cand o sa fiti in aceeasi situatie. Sper sa aveti quoaye sa postati aici.

Nu e relevant de cand am permis, dar pentru curiozitate de vreo 730 de saptamani. ...si vreo 900k km in conserva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In locul tau daca tot m-au pus sa pun frana...opream la un MIC <3


» Post actualizat in 13 Mar 2018 10:37

:offtopic: Ma caiesc in fata voastra, stimati motociclisti adevarati, si jur pe rosu ca nu mai fac. La urmatoarea chestie de genu' asta intru peste ei in bodega si le platesc consumatia.

Hai pa!

 

 

Poate exagerez, sau poate nu. Niciunul nu ati fost acolo. O sa vedem ce o sa faceti cand o sa fiti in aceeasi situatie. Sper sa aveti quoaye sa postati aici.

Nu e relevant de cand am permis, dar pentru curiozitate de vreo 730 de saptamani. ...si vreo 900k km in conserva.

Ma tu esti sofeour la fan courier :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In locul tau daca tot m-au pus sa pun frana...opream la un MIC <3

» Post actualizat in 13 Mar 2018 10:37

Ma tu esti sofeour la fan courier :D

Pai nu am avut unde sa parchez, bre. Nu vazusi ca ocupara aia locurile pe sensul meu. :P

Nu sunt. Sunt "injiner", vorba lu' superbec. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tu mergi cu 50 la ora accelerand intr-o zona unde ar trebui sa mergi ca in parcarea de la mall sau supermarket evident ca ti se pare aiurea ce au facut baietii aia. Mie cand imi zic 5-6 insi ca am gresit ma pune pe ganduri.

 

Stii bancul cu nebunul care mergea pe contrasens pe autostrada?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e vorba neaparat de acceleratie (pt mine cel putin). E vorba de rampa si de demarajul care se duce pe pwla daca franezi de 10 ori la fiecare om / motociclist / conservar care traverseaza aiurea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a explicat mai sus de ce, probabil, au oprit pe partea cealalta . Pe partea cu micii terenul este destul de inclinat si unii pot intampina probleme in a scoate motorul de acolo.

Eu spun ca 1. da, au incalcat linia continua 2. eu calc linia continua la ordinea zilei (nu sfatuiesc pe nimeni sa o faca) si nu m-am pus nici pe mine nici pe nimeni in situatii periculoase din cauza asta 3. acolo se merge super incet, toata lumea alearga dintr-o parte in alta, e plin de caini care traverseaza strada mereu, ies-intra masini, deci sa te oftici ca cineva a taiat linia continua acolo mi se pare cea mai mare pierdere timp (dupa mersul la curve :)))) ) 4. sa le mai doresti sa le stea micu' in gat si sa ajunga la urgente mi se pare si mai de porc, repet, mai ales cand consideri ca ei au facut ceva de porc, vii si tu cu picioarele in vălău si ii arati cu degetu' pe aia 2

@Sabinache - ce conteaza daca si de cat timp are cineva permis? de cand este asta o problema aici?

Eu,ca tampitul, am citit motociclism.ro

Am crezut(ca tampitul) ca este forum pentru motociclisti, unde se discuta vrute si nevrute. Uite ma pun sa-i fac si ciobanului cont,sa va povesteasca el cum mulge de 2 ori pe zi caprele, cateodata chiar de trei ori pe zi. Sa va explice procesul tehnic de a trage iedul din masa la nastere si cum o bate pe nevasta-sa.

Acum ca fatuca(sau barbat cu probleme de identitate) asta, se baga si ea in seama, ca poate poate o ia si pe ea cineva la o tura pana-n vama...exista nimfomane.com pentru treaba asta. Si unele de acolo au si toti dintii in gura!

Repet: halal comunitate, multa ipocrizie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...