Sari la conținut

KTM 1190 Adventure / R


Postări Recomandate

" READY TO RACE " - astai sloganul KTM nu?

 

Daca cuiva nu-i place sau nu-i intelege, nu-i trebuie putere,,nu merge pe off sau ce stiu eu..... sunt multe alte modele in segmentul asta sau chiar poate sa caute la alta categorie.

 

P.S. Vanzarile KTM au crescut mult in ultima perioada...asta spune ceva nu?

 

Ceva test pe off facut de cei de la MCN,nu e mare lucru da totusi e ceva:

 

http://www.motorcyclenews.com/MCN/News/newsresults/videos/2013/April/apr0513-video-adventure-bikes-off-road/

 

 

Baietii aia de la MCN ar fi putut sa faca si ei testul cu varianta 21-18 daca tot era vb de offroad si cu niste gume adecvate. Stiu ca probabil dpdv al "politicaly corectness-ului" au optat pt varianta 19-17 ca sa fie fair comparatia, dar daca cineva este interesat de capacitatile off ale noului KTM sigur nu iri va lua 19-17.

In alta ordine de idei fost la salon, vazut, placut am tras aceeasi concluzie ca si despre celelalte mobre 1000+ cmc, prea mare pentru mine. Si da, cum spunea cineva mai inainte imi placea mai mult design-ul la modelul 990/950 dar na, acum e chestie de gust.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 382
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cred ca modelul se adreseaza celor care nu au avut un KTM pana acum, deci trebuia sa fie diferit, pt a-l aprecia si ei. Cardanul este singura lipsa, in rest fara cusur. Bascula m-a dat pe spate ! Lantul cred ca are peste 150 zale.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru cei care stiu germana, ca io nu stiu, :-)

 

KTM 1190 Adventure vs. BMW R 1200 GS 2013

Nici eu inca nu stau foarte bine cu germana, dar dupa cum am inteles la anumite lucruri(off road,finisaje, motorul) se pare ca le place mai mult KTM-ul. Plusuri la BMW(cadranul, meniul si setarile, paraleverele parca)

 

poate ne ajuta un pic initiatorul topicului: khk :P

Editat de Hosszu Toll
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... si fiului meu ii face cu ochiul noul Adventure de la KTM ... mai ales modelul R ! :) ... si eu ma declar cucerit de noua jucarie ... si le ce poate chiar uiti ca e putin mai had decat vechiul model ! (cred ca farul e de vina ... nu stiu ?!)

 

Am fost atras in schimb de una dintre 'Onde ! :D ... micuta, ascultatoare, ieftina, eco, frumusica, cuminte si de vreme acasa ! ... pfff ... imbatranesc ! :(

 

 

post-10224-0-37060700-1366370896_thumb.jpg

post-10224-0-06306000-1366370928_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru cei care stiu germana, ca io nu stiu, :-)

 

KTM 1190 Adventure vs. BMW R 1200 GS 2013

Am gasit ceva si pe engleza(MCN):

 

 

Si in sfarsit ceva off road cu 1190 simplu(model standard, cauciucuri standard):

 

Un lucru nu inteleg in reviewul celor de la MCN : KTM is the best handling, best off road, fastest, and has tons of electronic... si totusi BMW-ul castiga.

 

WTF?

Editat de Hosszu Toll
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt panduiţi Yamaha. Pe care personal îi găsesc potriviţi, pentru că pot fi uşor înlăturaţi dacă ai nevoie de a realiza modificări la nivelul ghidonului sau a comenzilor. Şi Honda foloseşte panduiţi din aceia :P


 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In loc sa faca monstrul asta, mai bine se concentrau pe ceva de clasa medie, ca de la 640 Adventure au cam uitat de astia mai mici. Parerea mea.

 

Eu zic ca s-au concentrat foarte bine, pt ca se vede pe vanzari :

 

KTM: STRONG GROWTH IN Q1 2013

 

  • Sales: 26,029 vehicles / +34.1%
  • Revenue: 163.5 mio. EUR / +20.5%
  • Overproportional growth in Asia (+424%)
  • Increase of market shares in Europe (+9.4%) and US (+23.3%)

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Neah. Astept macar un bicilindru cu rezervor mai generos si cu valente de touring.

... atunci cumpara'ti BMW 800GS ! ;)

KTM 1190 Adventure vs Adventure R ( in germana)

Frumos ! ... n'am inteles nimic ! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... atunci cumpara'ti BMW 800GS ! ;)

Frumos ! ... n'am inteles nimic ! :(

 

Pe scurt - 2 motoare asemanatoare dar in acelasi timp f diferite. :) R= camp, forestier,si pe ultimul loc strada, varianta normala este fix opusu.

 

Din filmarea de la bord se poate observa cat de prezent este controlul tractiunii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... atunci cumpara'ti BMW 800GS ! ;)

 

Buna asta! :)

 

Numai ca aici e topic KTM. Daca vreodata voi avea posibilitatea sa trec la alta clasa, as vrea sa am mai multe optiuni, pe langa F800GS si Tiger 800XC. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...