Sari la conținut

Accident moto Pantera


servant.1980
 Share

Postări Recomandate

Ma dar cine e Cosanzeana asta, de a trezit atata discordie in asa zisa comunitate moto? discutia asta trebuie analizata la facultatea de psihologie ca o forma extrema a patetismului masculin. Pesronal ii urez accidentatei multa sanatate la fel cum urez asta tuturor motociclistilor si soferilor in situatii similare (exceptie tiganii, unii bozgori, intrelopii si meltenii). Ii inteleg pe cei care o cunosc si ii iau apararea...ce nu pricep e ce plm e cu mesajele alea libidinoase ale foarte multora care parca spera ca in urma unei urari sa le cada fata in brate dupa ce iese din spitale. De unde interesul si dorinta unora de a afla detalii personale din viata unei persoane pe care nu o conosc sau pe care o stiu ca au vazut-o de doua ori la semafor. Parca e preselectie Burlaca :))...cand se face bine poate il alege castigator pe cel care a dat cel mai lamantabila si libidinoasa urare de sanatate :)). Oricum dintre toti petitorii l-am remarcat pe Hornet 600 (care personal imi lasa impresia ca ala e motorul pe care l-ar vrea nu si cel pe care il detine), care nefiind priceput la compus poezii, isi ameninta rivalii cu injuraturi si centura neagra la gramatica :))). Inca o data refacere usoara accidentatei si mult succes la agatat pretendentilor (unii chiar aveti nevoie de tot succesul din lume).

 

coitza..chiar motorul asta e cel care'l calaresc. Nu e vreun vis de nerealizat, deci..nu stiu de unde atata mirare pe tine. Si nu sunt petitor. Ma doare'n 14 de multi de pe'aici , iar cat despre cazuta..se intampla si la alte case, nu stiu ce atata zarva. Sa'si ia naibii un motor ce'l poate stapani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 942
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Accident moto Pantera - 306 Replies; 46,939 Views

 

Accident mortal morarilor-sos pantelimon - 215 Replies; 24,737 Views

 

Accident mortal Petrosani - Banita - 185 Replies; 20,666 Views

 

 

Motociclista accidentata la semaforul Fizicienilor cu Camil Ressu - 20 Replies; 4,452 Views

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- slalom printre masini

- depasire pe dreapta, pe banda mijloacelor de transport in comun, fara sa beleasca fasolea sau sa o ia si ea mai incetisor... :disappointed:

- echipament regulamentar pentru pitzipoance

- come again...cate motoare si cati km??

 

 

Da, o cunosc personal si-i cunosc ispravile.

Sa ii deie Dumnezeu sanatate si cativa NEURONI in plus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accident moto Pantera - 306 Replies; 46,939 Views

 

Accident mortal morarilor-sos pantelimon - 215 Replies; 24,737 Views

 

Accident mortal Petrosani - Banita - 185 Replies; 20,666 Views

 

 

Motociclista accidentata la semaforul Fizicienilor cu Camil Ressu - 20 Replies; 4,452 Views

 

 

Pai cum sa te intereseze tip decedat cand a cazut o tipa pe hayabusa? :crack:

 

Multa sanatate fetei! Cat despre petitori...Propun sa va duelati! :duel:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un prieten sa o anunte ca sa se pregateasca sa primeasca o multime de flori de la petitori.

Dupa ce-si revine sunt convins ca o sa rada cu gura pana la urechi cand o sa vada tot topicul si discutiile legate de acest incident.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E greu sa razi cu o operatie de splina. Cica doare ca dreaq pana se vindeca locul. Da e bine sa visezi... La cum era viata inainte, cand aveai o splina functionala si un ficat intreg.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

coitza..chiar motorul asta e cel care'l calaresc. Nu e vreun vis de nerealizat, deci..nu stiu de unde atata mirare pe tine. Si nu sunt petitor. Ma doare'n 14 de multi de pe'aici , iar cat despre cazuta..se intampla si la alte case, nu stiu ce atata zarva. Sa'si ia naibii un motor ce'l poate stapani.

 

Coitza?...multumesc pentru apreciere :)) Nu mai tin minte exact ce m-a deranjat la tine ca vad ca ti-ai sters postarile cu injuraturi, in care te duelai cu alti romantici incurabili. Romeo nu iti reprima sentiemntele ca o dai in depresii :)))...daca pica cu bicicleta insemna ca nu o poate stapani si ca trebuie retrogradata la role? Din cate am priceput eu problema acestui accident e ca a intrat pe contrasens in fata taxiului nu ca motorul avea putere prea mare. Cu ce se schimbau datele problemei daca facea aceiasi manevra pe IJ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E greu sa razi cu o operatie de splina. Cica doare ca dreaq pana se vindeca locul. Da e bine sa visezi... La cum era viata inainte, cand aveai o splina functionala si un ficat intreg.

128.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu ma intreb de ce isi face bogdanel griji pentru splina si ficatul ei cand el functioneaza foarte bine cu juma de creier.

 

 

hhahahahahahahahahahah :lol: :lol: :lol:

 

 

on: sanatate multa Gilda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit cu mare regret postul despre accidentul Gildei, valabil dealtfel pentru orice topic al acestei categorii a forumului.

 

Am incercat sa ma abtin de orice comentariu inainte de a afla ca starea sa s'a ameliorat, lucru foarte mult ingreunat de puzderia de posturi offtopic a unora care, prin ineptiile pe care le debiteaza frizeaza absurdul. Ma bucur enorm sa aflu ca e "bine", si mai ales ca previziunile sunt cu adevarat optimiste.

 

Sunt extrem de neplacut surprins si uneori aproape ca mi'e rusine ca sunt asimilat cu "tagma motociclistilor (din Romania)", se pare ca pur si simplu unii nu au suficienta minte sa poate intelege ca sub-categoria "ACCIDENTE" a fost creeata in principal cu doua mari scopuri:

 

1. Prioritatea absoluta este sa inlesneasca orice ajutor de care orice motociclist ar putea avea nevoie in urma unui accident, indiferent cui apartine culpa. Ajutor de orice fel, moral, material... fiind vorba de Romania, PCR (pile, cunostinte, relatii...), etc.

 

2. Analizarea datelor evenimentului, dinamica sa si stabilirea cat de obiectiv posibil a culpei, atat din punct de vedere legal cat mai ales moral. Si asta nu pentru a crucifica pe cineva ci pur si simplu pentru a intelege cine, ce, cat, cum si unde s'a gresit, in speranta ca odata aflate, aceste informatii vor fi folosite inteligent, pentru a preveni repetarea greselii.

 

 

In cazul de fata lucrurile sunt evidente, dupa parerea mea nu este vorba de altceva decat de combinatia nefericita (deja clasica) a unui motor de viteza folosit in oras, conducator relativ experimentat dar cu prea multa incredere in sine (neatentie) si, nu in ultimul rand... nesansa. Nerespectarea legii nu doar poate ci chiar are si ea o pondere foarte mare insa, cel putin din punctul meu de vedere nu reprezinta un element cheie, configuratia drumurilor, atitudinea soferilor si mai ales traficul, in special din bucuresti, fac din respectarea legii (ad literam) o utopie.

 

Insanatosire grabnica si mai ales totala iti urez felino, am fost intotdeauna foarte impresionat de combinatia exotica a unei buse calarita de o dama sexy cu minte si caracter...

 

Ride Safe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E greu sa razi cu o operatie de splina. Cica doare ca dreaq pana se vindeca locul. Da e bine sa visezi... La cum era viata inainte, cand aveai o splina functionala si un ficat intreg.

 

A grait caricatura. Tu traiesti fara creier si nu te doare.

Ficatul ei e si acum intreg.

Scrie undeva cu litere aurii pe fond negru : " decat toata viata vrabie mai bine o noapte vultur".

Ai inteles substratul vrabiuto?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrucat nimeni nu i-a sustinut nevinovatia pe aici, nimeni nu a acuzat pe altcineva (cum se intampla in general) si mai ales pentru ca nu a mai accidentat alta persoana (putea fi cazul sa aiba pasager sau de ce nu sa accidenteze vreun un pieton), consider comentariile lui bogdanel agasante. A comis-o, trage destul ptr asta si nu vad de ce toata aceasta incracenare? vrea sa-i deconecteze cineva aparatele ca sa se simta nefericitu asta satisfacut ca a platit suficient ptr greseala facuta? o vb romaneasca spune "ajunge o maciuca la un car de oale". Ok, dupa multi altii a spus si el, ptr a n-a oara ca e singura vinovata. nu l-a contrazis nimeni. ce altceva mai vrea incat o tine la nesfarsit cu asta?

Concluzie....nu sunt de acord cu el (de fapt cu insistentele lui). Mai bine ala care vroia sa stie daca-i plac copiii si daca are vreunu in plan, incat sa se inscrie la preselectie, decat frustratel care repeta continuu ceva cu care toata lumea a fost de acord.

 

Acum sa se refaca repede...si chiar sunt curios cand o sa citeasca daca o sa se amuze, o sa iasa la cafea cu vreun norocos de pe aici sau o sa faca pantera ca toti dracii:))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu zic ca sunt de acord cu toata lumea ...sau ader la ideile altora, dar fiecare este liber sa spuna ce vrea atat timp cat nu se ajunge la injuraturi, amenintari, blesteme, ca atunci o iau personal si schimb foaia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Concluzie....nu sunt de acord cu el (de fapt cu insistentele lui). Mai bine ala care vroia sa stie daca-i plac copiii si daca are vreunu in plan, incat sa se inscrie la preselectie, decat frustratel care repeta continuu ceva cu care toata lumea a fost de acord.

 

Hai ca-ti fac eu o selectie de comentarii mult mai TAMPITE decat ale lui Bogdan192:

Ia de-aici:

 

"Speram ca nu...Fata e motociclist cu experienta,poate au ajutat-o reflexele si e doar o exagerare din partea presei...Sa te faci bine,Gilda! "

 

"lupii moralisti sa se abtina, fata asta are sange in instalatie mult mai mult decat aplaudacii de pe aici.

 

hai panteruta, sa te faci bine, da? "

 

"chiar daca ai avea dreptate asta e genul ala de cugetare pe care trebuie sa o zici doar in gand.

 

Sanatate multa accidentatei. "

 

"un moderator sa "dea nitel cu matura" pe aici?? ar fi pacat sa ajungem la alte discutii legate de benzi depasiri citate si alte alea"

 

"Va rog sa nu incepeti cu textele de razboi. Ganditi-va la Gilda si, in felul asta, o ajutati si pe ea. Ganditi pozitiv. M-am saturat de cucuvele si moralisti. "

 

"pai de asta am rugat sa stergeti anumite postari de doi lei. "

 

"Eu n-am inteles niciodata aceasta pofta acuta si acida de a arunca cu (cuvant urat) acolo unde poate intr-o zi te vei afla si tu!

Nu ma consider catzel de pe forum, care din compasiune pentru un membru vechi al forumului, sar sa-i iau apararea. Si daca este cineva interesat, am sunat la familie si stiu exact in ce stare se afla. Daca eram in Timisoara, probabil eram pe culoare in asteptarea vestilor!

Se va recupera in timp. Este probabil o greseala pe care si-o va asuma ca atare (asa cum a facut de fiecare data) si din care, din pacate, nu va avea fizic cum sa nu invete!

A inceput sa-mi fie scarba de acest forum din momentul in care in trafic, singura, cu motorul stricat, am vazut groaza de motociclisti (pentru siguranta in trafic a carora m-am zbatut niste ani, participand si organizand tot soiul de actiuni cu impact la nivel national, actiuni caritabile etc) carora nici macar nu le-a dat prin cap sa salute, d-apai sa opreasca! De asta am si disparut din "zona".

Citind in schimb aceste topicuri (in care dupa umila mea parere ar trebui daca nu putem trimite ganduri de incurajare prietenilor si familiei, sau nu incercam sa ajutam cu ce putem, macar sa avem bunul simt sa nu folosim cuvinte jignitoare), imi intaresc opinia ca acest forum a devenit o oala cu hrana pentru animale de curte...

Sper macar, citind toate astea, Gilda, sa-ti iasa din cap odata pentru totdeauna ideea "noi suntem motoristi adevarati, trup si sange, sarim unii pentru altii" si sa te opresti din a mai crede ca suntem toti la fel ca tine de saritori, misto, sinceri, onesti si cu bun simt!

Te pup fata si bataia promisa ti-o primesti la dublu!!!!!!

 

SAnatate maxima voua tuturor, care nu gresiti si care aveti dreptul sa judecati pe oricine, in orice context!!! Eu am invatat ca n-am acest drept si sunt mandra ca pot trai fara asta!!

Pantero, hai sus!

 

"

 

 

Etc etc, nu mai am rabdare sa pun aici, cititi si voi.

 

"Cat priveste lupii moralisti: dragii mei, cand o sa fiti intruchiparea perfecta a motociclistului atunci sa aratati cu degetul. Oricine greseste, si eu fac nebunii prin trafic, dar e riscul pe care mi-l asum si responsabilitatea mea. Ce va f*** pe voi grija ce face altul? Sunteti implicati direct? Voi nu ati comis-o niciodata in trafic?

Ca sa nu mai zic ca multi din cei ce ati comentat nu aveti nici macar jumatate din km facuti de ea pe 2 roti.

Nu a declarat nimeni ca vai saracuta e nevinovata, asa ca ce va agitati atat?

"

 

pana la replica respectiva nu se agitase nimeni... :unsure:

 

etc etc..

 

 

:bore:

 

"Putintele fete avem pe motor, mai ales frumusele, dar asta nu impiedica meltenii de tastatura sa dea cu sutul, moralist, in cel (cea) cazuta.

 

rusina ba! "

 

:bore:

 

iarasi, pana la postu ala nu zisese nimeni nimic de rau, cum nimeni n-a zis nimic de rau tot topicul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil comentariile mele sunt mai tampite decat imi imaginez, tocmai de aceea ma retrag de pe acest topic, fiind convinsa ca nimanui nu-i vor lipsi! Cei interesati de starea de sanatate a Panterei, sa-mi trimita pm iar pentru cei din Timisoara, Pantera va asteapta la spital. Tot pe PM, daca sunteti interesati va voi da si info legate de nr salonului in care se afla.

 

In rest, voua, toate bune... in fond mi-e mila la un moment dat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil comentariile mele sunt mai tampite decat imi imaginez, tocmai de aceea ma retrag de pe acest topic, fiind convinsa ca nimanui nu-i vor lipsi! Cei interesati de starea de sanatate a Panterei, sa-mi trimita pm iar pentru cei din Timisoara, Pantera va asteapta la spital. Tot pe PM, daca sunteti interesati va voi da si info legate de nr salonului in care se afla.

 

In rest, voua, toate bune... in fond mi-e mila la un moment dat!

:bore:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...