Sari la conținut

BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->


Postări Recomandate

[Voi stiti cu ce sacrificii aveam eu BMW-ul dorit acum aproape 40 de ani ?

 

Sunt unii care mai stiu si cu cate sacrificii ai construit CONDORUL demonstratie clara a pasiunii pentru motociclete BMW, fiind o impletire superba a doua societati cu structuri diferite reprezentand un singur neam! Felicitari ! ( Asta apropo si de talent -e)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • Admin

Ce sa construiasca maestre, aloo!!

Ca sa strangi un surub se presupune ca trebuie sa stii sa tii o cheie in mana, este de notorietate faptul ca Danut al dumitale are doua maini stangi din nascare si nu-i merge articulatia decit la aia cu care cere sau cind are "de luat".. ;)

Bietul Condor a fost facut in fabrica unde lucrau prietenii lui mecanici..pe plescarie, cum ii place lui..nu ma face sa dau mai multe "din casa"..

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Danut al dumitale are doua maini stangi din nascare si nu-i merge articulatia decit la aia cu care cere sau cind are "de luat".. ;)

Da ! Tot cu articulatia aia aia a dat si cu fumul in nas "luand" si cateva premii din cate stiu, la vremea aia ! Dar asa suntem noi , scuipam pe valori fara a putea macar demonstra egalitatea cu ele ! Parerea mea ! ( ca traian decebal Remes)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

De curiozitate,la supermotocicleta supertenere cum se obtin informatiile despre presiunea in cauciucuri? Cu tehnologii ale acestui mileniu sau din secolul trecut ? Ca Regele Mihai stiu cu ce si masura presiunea la BMW - ul Domniei Sale.

 

ot cu articulatia aia aia a dat si cu fumul in nas "luand" si cateva premii din cate stiu, la vremea aia ! Dar asa suntem noi , scuipam pe valori fara a putea macar demonstra egalitatea cu ele ! Parerea mea ! ( ca traian decebal Remes)

Mda, altii au fost la razboaie si nu se mai umfla atat, eu n-am loc de statuie in batatura, as fi fost tentat sa i-o ridic!..

Sunteti PR-ul, avocatul sau clona domnului ND, sa ne lamurim cu cine discutam?

Inclin sa cred ca sunteti vreo clona, avand in vedere ca dupa doar 84 posturi cunoasteti atatea 'dedesubturi' ale ND-ului.. :hug:

Si-a mea(parerea).

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Oooo, evident, o tura de mare valoare, o realizare exceptionala din orice punct de vedere..
Uitasem ceva..aaaa...pe benzina si cascavalu' redactiei, calare pe o mobra noua,asigurata full de Bavaria..toata plimbarea in toiu'verii!
Preopinentul a venit odihnit si cu chef de duca :laugh: , chef pe care il au 99% din mobristii cu ceva experienta de pe aici!
De mare valoare..sigura tura asta va ramane posteritatii..
PS:Dati-i timp si lovele lui Ianachim, Pompi sau GIV de pe aici..oare ei or fi in stare?



Auzi nenea LUV esti matale asa de virtuos incat daca ai putea sa pleci in jurul tarii sau in jurul lumii pe banii altora necontand ca sunt redactie sponsori sau w/e nu ai pleca ?


Ne mai scutiti de rahaturi din astea ieftine, tu siu alti prosti care le stiu pe toate . Daca e asa de simplu de facut turul României in 48 de ore fa-l tu in 24 si dupa aia poti sa te dai cocos pana nu mai poti . Pana nu faci ceva taci din gura. E mai bine pt tine in primul rand . Cat timp tii gura inchisa poti sa pari inteligent, altfel nu esti decit un alt prost laudaros.

Si sa nu uit si eu sunt tot o clona PR-ista, ia o. :finger: :banpls:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Colegu, probabil ai citit cu ochelarii de distanta, am mentionat eu numele meu pe undeva?
:scratch: .

Las-o mai moale cu prostii, nu stiu sa ne cunoastem!
Inainte sa intri pe forum spala-te pe ochi si bea-ti cafeaua de dimineata.. :kiss:
Eu sunt un mobrist amarat, abia ma tin in sa, cu greu am facut 49.000 km in 20 luni..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Colegu, probabil ai citit cu ochelarii de distanta, am mentionat eu numele meu pe undeva?
:scratch: .

Las-o mai moale cu prostii, nu stiu sa ne cunoastem!
Inainte sa intri pe forum spala-te pe ochi si bea-ti cafeaua de dimineata.. :kiss:
Eu sunt un mobrist amarat, abia ma tin in sa, cu greu am facut 49.000 km in 20 luni..



Pai asta era ideea arata-ne ceva remarcabil facut de tine de preferinta semnificatv mai tare decat ce a facut Dan Nastase si dupa aia poti sa "te dai cocos".

Ideea este de obicei cei care ajung sa faca chestii remarcabile privesc cu respect realizarile celorlalti indiferent ca sunt mai mari sau mai mici.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Auzi nenea LUV esti matale asa de virtuos incat daca ai putea sa pleci in jurul tarii sau in jurul lumii pe banii altora necontand ca sunt redactie sponsori sau w/e nu ai pleca ?


Ne mai scutiti de rahaturi din astea ieftine, tu siu alti prosti care le stiu pe toate. Daca e asa de simplu de facut turul României in 48 de ore fa-l tu in 24 si dupa aia poti sa te dai cocos pana nu mai poti . Pana nu faci ceva taci din gura. E mai bine pt tine in primul rand . Cat timp tii gura inchisa poti sa pari inteligent , altfel nu esti decit un alt prost laudaros.

Si sa nu uit si eu sunt tot o clona PR-ista, ia o :finger: :banpls:



nenea nenea...
eu stiam ca aia care e" cocosi.....fu...rte GAINI...nu sta pe mobra 48 de ore
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Pai asta era ideea arata-ne ceva remarcabil facut de tine de preferinta semnificatv mai tare decat ce a facut Dan Nastase si dupa aia poti sa "te dai cocos".

Colegutule, ai cel putin o calitate pe care eu o respect..pricepi greu si probabil uiti rpd..altfel nu vad unde este vorba de mine in propozitiile spuse pina acum.. :stuck:?

Da si tu un citat, ceva..nu ca nu te-as crede pe cuvant..daca nu vezi ca este cineva care te-ar putea ajuta:

/index.php?/topic/629725-oftalmologie-pentru-toti/&do=findComment&comment=2754087

 

PS;Okesz, ai si tu dreptate, imi cer scuze si in numele lor, dar a venit ploaia afara..cum vrei sa treaca timpul? :)

 

nenea nenea...

eu stiam ca aia care e" cocosi.....fu...rte GAINI...nu sta pe mobra 48 de ore

..Akime, asta micu' cunoaste definitia de cocos..da aia de tastatura.. :crack:

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ziceti de ideea sa terminati balariile astea absolut inutile (sau sa le continuati pe un topic "special") si sa lasati pe asta curat?

 

da ..ce ...

mai facem si noi ceva km pe tastaura...

aste sunt bmw nu japoneze sa le tot futaerim tehnic...

 

:)

 

 

..Akime, asta micu' cunoaste definitia de cocos..da aia de tastatura.. :crack:

 

aici TE INSELI...omul chiar MERGE!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

aici TE INSELI...omul chiar MERGE!!!!

Coane, nici nu contest asta, eu doar i-am atras atentia ca vorbeste, dar incurca 'subiectul'..

Si asta amical, cu delicateturi, cum ma stii.. :bigstar:

Hai, noi sa fim sanatosi..bafta la toti..

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Coane, nici nu contest asta, eu doar i-am atras atentia ca vorbeste, dar incurca 'subiectul'..

Si asta amical, cu delicateturi, cum ma stii.. :bigstar:

Hai, noi sa fim sanatosi..bafta la toti..

 

gogo sef

era asa

 

BAFTA SI LA TOTI

SAMBATA SA'NVARTIM ROTI

AVEM BMW.URI

SA NE MUSCATI DE CHILOTI.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu pot decat sa ma intristez cand vad atata dusmanie......ne miram ca si intrebam de ce, nu suntem uniti?....unul dintre voi tot va ceda discutiei....asa ca la ce bun atata balacareala in public.

 

nimic nu e mai placut, cand ti o tragi, decat sa te auda si vecini......

 

asa si aici

 

daca ne am balacari pe pm nu ar mai fi fun....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

vreau sa cumpar un r1200gs

va rog sa ma ajutati si sa-mi spuneti la ce sa ma uit cand il iau

multumesc

 

vb de unul second hand binenteles :scooter:

in afara de uzurile generale/km parcursi care se pot dovedi costisitoare as spune sa verifici daca exista scurgeri de ulei intre motor si cutie....se pare ca un simplu simering poate costa mia de euro. Neaparat verifica servisarile, acolo unde spune ca a facut-o, vezi cam ce interventii a avut si cat de grave au fost/sau nu. De asemenea incearca ambreajul(a 6-a gaz maxim incepand cu 50-60 km/h) se pare ca au fost ceva probleme functie de stilul fostului proprietar.Nu te speria de jocul discurilor cu frana fata pusa....asa trebuie sa faca discuri flotante. Verifica abs-ul/esa-ul daca are si eventuale zgomote ciudate at. cand pui contactul - difera de la an la an, insa ciudateniile le sesizezi imediat....

probabil mai sunt insa astea mi-au venit in minte acum....suspecteaza orice chestie marunta....costurile reparatiilor sunt maricele insa exista solutii si la asta.

Succes!

 

PS. vezi ca e unul alb prin Brasov DOHC fff misto la pret bun si un Adv. 2006

 

http://www.motocicli...0/#entry3272930

Editat de xtrblack
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

......si strugurii sunt acrii zise vulpea in gind.... De curiozitate.,am cuplat iesirea audio la o linie Technics cu boxe JBL si suna de nu se poate.Redarea exprima putere sobrietate rafinament si eleganta desi vorbim despre o inregistrare facuta amatoriceste cam pe genunchi din ce se vede (probati si Dv)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai asta era ideea arata-ne ceva remarcabil facut de tine de preferinta semnificatv mai tare decat ce a facut Dan Nastase si dupa aia poti sa "te dai cocos".

 

Ideea este de obicei cei care ajung sa faca chestii remarcabile privesc cu respect realizarile celorlalti indiferent ca sunt mai mari sau mai mici.

de cand e o chestie remarcabila sa faci un maraton din ala cu motoru?

ce mare scofala sa faci o tura din asta ca nu inteleg? nu inteleg nici la ce bun. sa alergi aiurea, numai sa faci km, fara sa vezi nimic? asta se cheama motociclism? chiar ca-i o chestie remarcabila. e ciudat ca apreciaza cineva.

pacat ca nu-i caldura, ca faceam si eu o tura, ca dupa aia intram si io in randu cocosilor. pana mea, la anu de-acu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi suna ca dracu, dogit si usor ragusit spre final, dar este drept turata in gol. Poate in sarcina si in viu, sa fie altfel. Nu sunt un ahtiat al zgomotului si personal imi plac tobele silentioase, dar pe principiu putere, sobrietate, ( ca de rafinament nu poate fi vorba aici) mai bine suna vechiul GS. Cam tare pt gustul meu, dar infinit mai bine. Abia-l astept pe Aurelian, sa vina la Arc in primavara, sa-l mirosim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa faci 1000 km intr-o zi este destul de greu. Sa faci 2500-3000km in 2 zile este cumplit. Numai cine nu a trecut prin asta nu poate aprecia. Destul de greu de repetat experienta pt ca traficul s-a dublat (cel putin), iar soselele sunt in mare aceleasi. Cai, vacile, cainii, porcii si soferii bezmetici, de asemenea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...